چرا ديه زن نصف ديه مرد است؟

ΜΟΗΑΜΜΑD

کاربر بیش فعال
بنده حقوقدان نیستم و درمورد مسائل حقوقیم نظر نمیدم
کلا همه جا نارضایتی نسبت به حقوق زنان هست!
اسلام هم نظر خودشو در مورد مسائل حقوقی گفته شاید مخالفی هم داشته باشه که چیز عجیبی نیست .حتی مسائل حقوقی کشورهای دیگه هم مخالف داره
حالا اونایی که شعار برابری میدن
ایا دیه یه دانشمند باید با یه ادم احمق یکی باشه؟اگه اون ادم دانشمند بمیره ضرر بیشتری وارد میشه!

هر کسی دوست داره کشور خودش کشور ایده ال و رویایی باشه.که این امکانپذیر نیست!

Mr. Lawyer

دستیار مدیر کل در تالار حقوق
کاربر ممتاز
اگر دیه مربوط به جنبه بدنی هم باشه، از نظر عقلی نمیتوانید برای همه زنان و مردان یک حکم صادر کنین.
همین الان زن هایی هستن که خرج یک خانواده رو میدن و بدون وجود اونها کل خانواده از هم میپاشه که 10 تا مرد هم ممکنه به پای این زن نرسه.

اگر قوانین حقوقی شما توانایی انعطاف و تشخیص این زن هارو از مردهای دیگه نداره، یعنی مشکل دار هست.
قانونی کامل هست که بتونه برای هر شرایطی پیش بینی لازم رو انجام بده، مثل همین مثالی که از زنان سرپرست خانوار زدم.
در حالیکه این قانون از نظر شما کامل برای این زن ها هم دیه رو نصف در نظر میگیره.

بهتره به جای اینکه در اول تاپیک قصه برابری زن و مرد و عدالت رو تعریف کنید، چشماتون رو بیشتر به نواقص باورهاتون باز کنید و تلاش کنید نقص هاشو برطرف کنید.

سلام کاربر گرامی از حضور شما سپاس گزارم زیرا از بین همین گفت و گو ها هست که نتایج خوبی بدست میاد.
ببینید یکی از مباحث تمایز دیه زن و مرد بعد جسمانی اون هست.پیشنهاد می کنم در این زمینه مطالعه بفرمایید و بعد دین مبین اسلام و قانون اسلامی رو زیر سوال ببرید.در ابتدا هم که بنده بصورت مقدمه توضیحاتی رو خدمت دوستان عرض کردن بدین دلیل هست تا با موضوع آشنا و نیز مقاله را بهتر متوجه شوند.
به نظر بنده اکثر قوانین اشکالاتی دارند اما کامل ترین دین،دین اسلام است و نیز قانون ما هم برگرفته از همین شریعت و دین خدای یکتا و پیامبر وی حضرت محمد ص است.
خداوند از هرگونه عیب و نقصی منزه می باشد.پس باید خدمت شما بگم که این موضوع دیه هیچ گونه ایرادی ندارد زیرا مبنای آن اسلامی است.

Mr. Lawyer

کاربر ممتاز
این نمود عینی یک مغلطه هست که وقتی جواب توجیه کننده‌ای برای یک سؤال ندارند سعی می‌کنند موضوع رو از اصل خودش خارج کنند. توو حوزه و فلسفه‌ی اسلامی از این موارد زیاد هست که شکر خدا داره به حقوق و جزا هم میرسه.
تاپیکتون هم سه چهارم اولش قصه‌ی حسین‌کرد هست. چون سؤال این نبود که "آیا دیه‌ی بیشتر به معنی منزلت بیشتر هست" که نصف تاپیک بخواد به این جواب بده که جنسیت یا میزان دیه انسان نقشی در قرب الهی نداره.

1) الان یا متأسفانه به مرحمت اقتصاد فلک‌زدمون و یا خوشبختانه به خاطر بیداری نسبی قشر بانوان، توو شهرهای متوسط و بزرگ خانم‌ها هم درآمدی معادل با آقایون دارند و همون مقدار پول رو داخل خونه میارن. زیان مالی که در نبود زن میرسه دقیقاً برابر با زیانی هست که در نبود مرد میرسه.
2) الان حداقل تا 18 سالگی (در واقع تا 26-25 سالگی) فرزند ذکور یا اناث 1 قرون هم درآمد برای خانواده نداره، جفتشون هم تا رسیدن به اون سن تقریباً به یک میزان خرج برداشتند. مثل قدیم نیست که پسر رو از 10 سالگی بفرستند چوپانی کنه پول بیاره. حالا چرا وقتی یک دختر مجرد مثلاً کشته شد باید نصف مبلغی که در صورت کشته شدن پسر به خانواده تعلق میگیره رو پرداخت کنند؟
3) خانواده‌های زیادی هستند که سرپرستی‌ش بر عهده‌ی زن هست. حالا ممکنه بیوه یا مطعلقه باشه، پدر خانواده معتاد یا از کار افتاده باشه و ... چرا چنین زنی باید دیه‌اش نصف مرد باشه؟

از 3 سؤال بالا که جوابی براش پیدا نمیکنید نتیجه میشه که این حکم خدا اگه قرار باشه دائمی باشه با اصل پنجم دینتون که "عدل" هست منافات داره.

در ابتدا باید خدمتتون عرض کنم که مغلطه در این جا کاربرد ندارد.
دوما یکی از مباحث تفاوت دیه زن و مرد مسیله جنسیت هست.
سوما خدای متعال از هر گونه عیبی منزه می باشد.
چهارما این جمله فکر نکنم درست باشه.
نتیجه میشه که این حکم خدا​
اگه قرار باشه دائمی باشه با اصل پنجم دینتون که "عدل" هست منافات داره

یعنی چی دینتون؟دین اسلام یک دین جهانی است و کامل ترین هست.
پنجم اینکه خداوند در مقابل دیه برای زن حقوق های دیگری از جمله نفقه قایل شده که برای مرد وجود ندارد.
ششم لطفا مطالعه کنید و سپس وارد مسایل تخصصی بشین.
یاحق
:razz:

Mr. Lawyer

کاربر ممتاز
بنده حقوقدان نیستم و درمورد مسائل حقوقیم نظر نمیدم
کلا همه جا نارضایتی نسبت به حقوق زنان هست!
اسلام هم نظر خودشو در مورد مسائل حقوقی گفته شاید مخالفی هم داشته باشه که چیز عجیبی نیست .حتی مسائل حقوقی کشورهای دیگه هم مخالف داره
حالا اونایی که شعار برابری میدن
ایا دیه یه دانشمند باید با یه ادم احمق یکی باشه؟اگه اون ادم دانشمند بمیره ضرر بیشتری وارد میشه!

هر کسی دوست داره کشور خودش کشور ایده ال و رویایی باشه.که این امکانپذیر نیست!
قوانین ما برگرفته از اسلام هست.و این رو باید توجه داشت در اسلام همه باهم برابرند.یک دانشمند و یک انسان بیکار از لحاظ حقوق و......کاملا برابر هستند.
یکی از اصول اسلام اصل مساوات هست.
باتشکر آقا محمد گل که تشریف فرما شدی.
:)

ΜΟΗΑΜΜΑD

کاربر بیش فعال
سلام بر شما
سلامت باشید
بنده هیچوقت از نظر جنسیت تفاوتی قائل نمیشم چون از بعد روحانی فرقی بین زن و مرد نیست
خیلی از تفاوت ها به دلیل نقش گرفتن نقش های اجتماعی به دلیل حضور در خانواده و اجتماع به وجود امده!
مثلا ما نسبت به پدر و مادر در این دنیا مسئولیت داریم. اما در زندگی پس از مرگ هیچ انسانی نسبتی با دیگری ندارد!
پس دین اسلام از بعد روحانی هیچ تفاوتی بین زن و مرد قائل نیس!و فقط اینها در جامعه و خانواده مطرح میشود!وبحث حقوقی می باشد
بعدم درسته که دانشمند و ادم عادی از نظر انسانی فرقی ندارن اما از نظر مادی دارند!اون دانشمند مث پاستور باشه می تونه جان هزاران نفر رو نجات بده!دیه هر نفر چقدره؟می تونه برای جایی که کار می کنه کلی ارز اوری داشته باشه!می تونه هزاران شاگرد تربیت کنه که خودش کلی ارزش داره!از طرفی این فرد سالها برایش هزینه شده تا به این مقام رسیده!
حالا خسارت مادی که به جامعه وارد میشه یکی هست؟حق جامعه ای هست که از نعمت حضور ایشون بهره می بردند حقشونو بخوان!

و خیلی از مسائل دیگه هم می تونه باشه
مثل اینکه طرف تعداد فرزند تحت تکفلش چقد باشه!قطعا خسارت بیشتری باید بگیرند!
و هزار اگر و امای دیگر

امروز جامعه ی ما به دلیل داشتن یک قانون و هزار بند و تبصره دچار اشکال در اجرا شده!
قانون باید ساده و همه گیر باشد!

Mr. Lawyer

کاربر ممتاز
الان شما جواب سوال منو مثلا دادید؟:D
من هم در مورد بعد جسمانی ازتون سوال کردم.
نگران مطالعه ما هم نباشید که فراتر از تصورات شماست.

سوال من روشن بود:
چرا این قوانین حقوقی از نظر شما کامل توانایی انعطاف نداره و شما هم نیازی به انعطاف نمیبینی؟

یک دختری که ازدواج نکرده و خرج خواهر و برادر و مادرشو میده و از کسی هم نفقه نمیگیره با یک جنس مذکر معلول که در خانه افتاده از نظر بعد جسمی چه تفاوتی داره؟

لطفا به جای شعار دادن و بحث در حد کتابهای دینی دبستان تخصصی و جدی پاسخ بدید به جای ابنکه مغلطه کنید
یکی از اداب گفت و گو رعایت ادب در صحبت کردن هست.بنده جواب شما رو دادم و اگر شما به دنبال حاشیه نباشین قطعا به جواب تون رسیدین.درضمن زمانی که شما به همون مباحث ابتدایی پایبند نیستین پس بحثی وجو نداره.یاحق.

Mr. Lawyer

کاربر ممتاز
سلام بر شما
سلامت باشید
بنده هیچوقت از نظر جنسیت تفاوتی قائل نمیشم چون از بعد روحانی فرقی بین زن و مرد نیست
خیلی از تفاوت ها به دلیل نقش گرفتن نقش های اجتماعی به دلیل حضور در خانواده و اجتماع به وجود امده!
مثلا ما نسبت به پدر و مادر در این دنیا مسئولیت داریم. اما در زندگی پس از مرگ هیچ انسانی نسبتی با دیگری ندارد!
پس دین اسلام از بعد روحانی هیچ تفاوتی بین زن و مرد قائل نیس!و فقط اینها در جامعه و خانواده مطرح میشود!وبحث حقوقی می باشد
بعدم درسته که دانشمند و ادم عادی از نظر انسانی فرقی ندارن اما از نظر مادی دارند!اون دانشمند مث پاستور باشه می تونه جان هزاران نفر رو نجات بده!دیه هر نفر چقدره؟می تونه برای جایی که کار می کنه کلی ارز اوری داشته باشه!می تونه هزاران شاگرد تربیت کنه که خودش کلی ارزش داره!از طرفی این فرد سالها برایش هزینه شده تا به این مقام رسیده!
حالا خسارت مادی که به جامعه وارد میشه یکی هست؟حق جامعه ای هست که از نعمت حضور ایشون بهره می بردند حقشونو بخوان!

و خیلی از مسائل دیگه هم می تونه باشه
مثل اینکه طرف تعداد فرزند تحت تکفلش چقد باشه!قطعا خسارت بیشتری باید بگیرند!
و هزار اگر و امای دیگر

امروز جامعه ی ما به دلیل داشتن یک قانون و هزار بند و تبصره دچار اشکال در اجرا شده!
قانون باید ساده و همه گیر باشد!
مبحث ما در رابطه با دلایل تفاوت دیه زن و مرد بود..........
محمد جان حالا که این بحث رو مطرح کردین باید خدمتتون عرض کنم که در اون دنیا هم عدل الهی استوار هست.اگر انسان ها پس از مرگ دیگه هیچ گونه رابطه ای با هم نداشتند پس تکلیف حق الناس این وسط چی میشه؟اما با این نظر شما که فرمودید مرگ یک دانشمند به جامعه لطمه می زند موافقم;)

ΜΟΗΑΜΜΑD

کاربر بیش فعال
مبحث ما در رابطه با دلایل تفاوت دیه زن و مرد بود..........
محمد جان حالا که این بحث رو مطرح کردین باید خدمتتون عرض کنم که در اون دنیا هم عدل الهی استوار هست.اگر انسان ها پس از مرگ دیگه هیچ گونه رابطه ای با هم نداشتند پس تکلیف حق الناس این وسط چی میشه؟اما با این نظر شما که فرمودید مرگ یک دانشمند به جامعه لطمه می زند موافقم;)
درسته
من با اصل تاپیک موافقم
در اون دنیا خیلی از این نقشها که اینجا داریم نداریم مث پدر بودن مادر بودن خواهر بودن وراننده تاکسی بودن پزشک بودن و...
اینها در اجتماع دنیوی ما معنا پیدا کردن و در عالم معنا اینها وجود نداره
و کسی در اون دنیا پدر ما نخواهد بود و ما نسبت به وظایف این دنیا پاسخگو خواهیم بود و اگر ظلمی در این دنیا کردیم
اونجا حسابرسی خواهد شد!
نیست شاه شهر ما بیهوده گیر
هست تمییزش سمیعست و بصیر

عده ای هم بحث دختر و پسر رو مطرح کردن باید بگم دختران هم مانند همسران ولی دارند تا زمان مجرد بودن پدر زمان تاهل شوهر
در صورت نبود پدر پدربزرگ و... ولی هست و باید مخارجشان را تامین کند.
الرِّجَالُ قَوَّامُونَ عَلَى النِّسَاء بِمَا فَضَّلَ اللّهُ بَعْضَهُمْ عَلَى بَعْضٍ
مردان سرپرست زنانند به دليل آنكه خدا برخى از ايشان را بر برخى برترى داده

متاسفانه بعضی عدالت بهشت را با عدالت دنیا اشتباه گرفتند و خیلی ایده ال فکر می کنند
درصورتیکه اجرای کامل عدالت در این دنیا امکانپذیر تخواهد بود
همونجور که گفتین ما بین مباحث هیچ چیز صد در صد نیست
و این قانون بازدارنده و خسارت دهنده هست
باتشکر

Mr. Lawyer

کاربر ممتاز
درسته
من با اصل تاپیک موافقم
در اون دنیا خیلی از این نقشها که اینجا داریم نداریم مث پدر بودن مادر بودن خواهر بودن وراننده تاکسی بودن پزشک بودن و...
اینها در اجتماع دنیوی ما معنا پیدا کردن و در عالم معنا اینها وجود نداره
و کسی در اون دنیا پدر ما نخواهد بود و ما نسبت به وظایف این دنیا پاسخگو خواهیم بود و اگر ظلمی در این دنیا کردیم
اونجا حسابرسی خواهد شد!
نیست شاه شهر ما بیهوده گیر
هست تمییزش سمیعست و بصیر

عده ای هم بحث دختر و پسر رو مطرح کردن باید بگم دختران هم مانند همسران ولی دارند تا زمان مجرد بودن پدر زمان تاهل شوهر
در صورت نبود پدر پدربزرگ و... ولی هست و باید مخارجشان را تامین کند.
الرِّجَالُ قَوَّامُونَ عَلَى النِّسَاء بِمَا فَضَّلَ اللّهُ بَعْضَهُمْ عَلَى بَعْضٍ
مردان سرپرست زنانند به دليل آنكه خدا برخى از ايشان را بر برخى برترى داده

متاسفانه بعضی عدالت بهشت را با عدالت دنیا اشتباه گرفتند و خیلی ایده ال فکر می کنند
درصورتیکه اجرای کامل عدالت در این دنیا امکانپذیر تخواهد بود
همونجور که گفتین ما بین مباحث هیچ چیز صد در صد نیست
و این قانون بازدارنده و خسارت دهنده هست
باتشکر
آقا محمد احسنت از طرز بیانت خوشم اومد;)

Mr. Lawyer

کاربر ممتاز
چرا ریپورت می کنین خوب این قسمتی ک بولد کرده رو ج بدین واسه منم سواله
خدای متعال اگر دیه را به این شکل قرار داده اند در مقابل ترازی را رعایت کرده مانند بحث نفقه-مهریه

mahtab n

دستیار مدیر
کاربر ممتاز
کاربر گرامی دین اسلام یک دین بیابانی نیست.بلکه یک نور در این ظلمات دنیوی هست که انسان رو به قله سعادت می رساند.اگر نمی دانید بدانید که دین اسلام دینی می باشد که خداوند برای انسان ها آزادی قرار داده و می توانند بی اندیشند و عمل کنند.و در مقابل در زمان نبود پیامبران و امامان مراجع تقلید را قرار داده اند.مراجع تقلید افرادی عالم هستند که در مسایل دینی و فقهی اعلم می باشند.پس لطفا بحث را منحرف نکنید.در رابطه با سوال شما هم باید بگم که در قانون و نیز در منشا ایجاد قوانین و حقوق افراد که اسلام می باشد مساوات رعایت شده.بنده جواب شما رو در ابتدا داده بودم اما گوش شنوایی نبود.خدمتتون عرض کردم مثلا خدای متعال اگر دیه را به این شکل قرار داده اند در مقابل ترازی قرار داده اند مانند بحث نفقه-مهریه و قص علی هذا.
یاعلی.

ببخشید جناب وکیل یعنی به نظر شما با نفقه و مهریه و ... عدالت اجتماعی برقرار میشه؟!

Mr. Lawyer

کاربر ممتاز
ببخشید جناب وکیل یعنی به نظر شما با نفقه و مهریه و ... عدالت اجتماعی برقرار میشه؟!
خواهش می کنم بانو.بله.شما یک ترازو را تصور کنید.در یک کفه ترازو حقوق مردان و در کفه دیگر حقوق زنان.زمانی توازن برقرار می گردد که حقوق آنان برقرار باشد. در دین اسلام هیچ تفاوتی بین جنسیت ها و نیز شخصیت ها و ...... وجود ندارد.
به همان شکل که دیه مرد بیش از زن است در مقابل موضوعاتی مانند مهریه و نفقه و...... آمده است که به سود زنان و در راستای عدالت می باشد.
پس به این شکل است که در ترازوی تصور شده ما توازن برقرار می گردد.

mahtab n

دستیار مدیر
کاربر ممتاز
خواهش می کنم بانو.بله.شما یک ترازو را تصور کنید.در یک کفه ترازو حقوق مردان و در کفه دیگر حقوق زنان.زمانی توازن برقرار می گردد که حقوق آنان برقرار باشد. در دین اسلام هیچ تفاوتی بین جنسیت ها و نیز شخصیت ها و ...... وجود ندارد.
به همان شکل که دیه مرد بیش از زن است در مقابل موضوعاتی مانند مهریه و نفقه و...... آمده است که به سود زنان و در راستای عدالت می باشد.

من نمیخوام جبهه بگیرم
ولی این قانون هیچ چیز رو تضمین میکنه، و در واقع هیچ عدالتی رو هم به وجود نمیاره...
وقتی آقایی مخارج خونوادش رو تامین نمیکنه و همسرش تقاضای مهریه میکنه ، پشت بندش اون آقا درخواست طلاق میده و در واقع اون خانوم دیگه پشتوانه ای نداره...
تازه بعدشم تو جامعه و نگاه جامعه به اون خانوم و سختی ها و شرایطی که خانوم بعد طلاق با اون شرایط رو به رو میشه...
اون آقا خیلی راحت دوباره ازدواج میکنه ولی اون خانوم حتی از نظر روانی هم از طرف مردم تحت فشار قرار میگیره...
اون مهریه یا نفقه ذره ای از این آسیب هارو جبران نمیکنه...
تو بحث ضرب و شتم هم همینه ، یه حرکت غیر انسانی که دادگاه واسه خانوم دیه تعیین میکنه...
هیچ موجودی جنس مخالفشرو نمیزنه!
بعد اون خانم با چه اطمینانی از وضعیت جانی خودش میتونه به زندکی ادامه بده...
حتی با تعهد هم نمیشه کاری کرد، چون ممکنه به نحو هایی دیگه ای اون خانوم از طرف شوهرش مورد آزار و اذیت های روحی و روانی قرار بگیره.
تو یه سری کشور ها اگه کسی دست روی خانومش بلند کنه، زندانی میشه ، یا از کار تعلیق میشه...
تو فرانسه اون آقارو از خونه بیرون میکنن تا به همسر و فرزندانش آسیبی نرسونه...
با چنین قوانینی او آقا دیگه جرأت ظلم کردن به حونوادسو نداره...
ولی تو کشور ما با این قوانین که هر کدومم کلی تبصره واسش هست هیچ دردی دوا نمیشه...

آخرین ویرایش:

mahtab n

دستیار مدیر
کاربر ممتاز

ضمنا بر اساس این حرفی که شما زدین مهریه ی دختر باید مقداری باشه که با دیه ی پسر برابری کنه و هم پوشانی داشته باشه، درسته؟

آخرین ویرایش:

mahtab n

دستیار مدیر
کاربر ممتاز
تازه باید همشو هم یه جا بدن مث دیه نه اینکه قسط بندی کنن
بله درسته...
البته میدونم مهریه رو قسط بندی میکنن ولی دیه رو خبر ندارم!

جالب اینجاست که همه تاکید بر مهریه ی کم دارن...
درحالی که مهزیه ی حضرت زهرا(س) هم آب بوده، و آب در اون دوران در عربستان بسیار با ارزش بوده...
هر چند با همه ی این تفاسیرمهریه نمیتونه خوسبختی رو تضمین کنه، شاید تنها کمکی که بتونه به یه دختر بکنه اینه که بی سرپناه نبمونه...
قبلا از ترس زندانی شدن به دلیل ندادن مهریه یه مقدار حرمت خانوم هارو نگاه میداشتن ، الان که قسط بندی شده همونم از بین رفته...
خدا نکنه دختر دست نااهلش بی افته...

mahtab n

دستیار مدیر
کاربر ممتاز
میگما کاش مث دیه اگه مرد مهریه رو نمیداد اعدامش می کردن خخخ

دیگه عدالت بر پا بود خخخ

حالا شمام انقدرخوشونت به خرج نده‎ ‎:D
انشالله خوشبخت میشی و نیازیم به دیه و این حرفا نداشته باشی..
زندگی که توش عشق و از خود گذشتگی نباشه و بخواد به جاهای باریک بکشه ارزشی نداره...

آخرین ویرایش:

Mr. Lawyer

کاربر ممتاز
من نمیخوام جبهه بگیرم
ولی این قانون هیچ چیز رو تضمین میکنه، و در واقع هیچ عدالتی رو هم به وجود نمیاره...
وقتی آقایی مخارج خونوادش رو تامین نمیکنه و همسرش تقاضای مهریه میکنه ، پشت بندش اون آقا درخواست طلاق میده و در واقع اون خانوم دیگه پشتوانه ای نداره...
تازه بعدشم تو جامعه و نگاه جامعه به اون خانوم و سختی ها و شرایطی که خانوم بعد طلاق با اون شرایط رو به رو میشه...
اون آقا خیلی راحت دوباره ازدواج میکنه ولی اون خانوم حتی از نظر روانی هم از طرف مردم تحت فشار قرار میگیره...
اون مهریه یا نفقه ذره ای از این آسیب هارو جبران نمیکنه...
تو بحث ضرب و شتم هم همینه ، یه حرکت غیر انسانی که دادگاه واسه خانوم دیه تعیین میکنه...
هیچ موجودی جنس مخالفشرو نمیزنه!
بعد اون خانم با چه اطمینانی از وضعیت جانی خودش میتونه به زندکی ادامه بده...
حتی با تعهد هم نمیشه کاری کرد، چون ممکنه به نحو هایی دیگه ای اون خانوم از طرف شوهرش مورد آزار و اذیت های روحی و روانی قرار بگیره.
تو یه سری کشور ها اگه کسی دست روی خانومش بلند کنه، زندانی میشه ، یا از کار تعلیق میشه...
تو فرانسه اون آقارو از خونه بیرون میکنن تا به همسر و فرزندانش آسیبی نرسونه...
با چنین قوانینی او آقا دیگه جرأت ظلم کردن به حونوادسو نداره...
ولی تو کشور ما با این قوانین که هر کدومم کلی تبصره واسش هست هیچ دردی دوا نمیشه...
بانو زنده باشین.در ابتدا باید خدمتتون عرض کنم که حقوق مجموعه قواعد الزام آوری است که قانونگذار به منظور تنظیم روابط بین اشخاص آن را بوجود آورده است.
پس در نتیجه قانون تضمین کننده حقوق اشخاص هست.اما اگر به هر نحوی شخصی بزهکار مرتکب جرمی شود، این دلیل بر بی فایده بودن قانون نمی باشد.
این مباحث هم که متاسفانه آقایون و یا بانوان محترم باتوجه به حقی که به لطف قانون از آن برخوردار می شوند،سواستفاده می کنند دلیل بر بی قانونی نمی باشد.گرچه گاهی در برخی موارد بر قانون ایراداتی وارد است.
ریشه مشکلات اشخاص در جامعه هم بر آن بر می گردد که افراد به مشاوران و وکلا مراجعه نمی کنند.که اگر این کار را انجام دهند دچار ضرر و سر در گمی نمی گردند.

mahtab n

دستیار مدیر
کاربر ممتاز
بانو زنده باشین.در ابتدا باید خدمتتون عرض کنم که حقوق مجموعه قواعد الزام آوری است که قانونگذار به منظور تنظیم روابط بین اشخاص آن را بوجود آورده است.
پس در نتیجه قانون تضمین کننده حقوق اشخاص هست.اما اگر به هر نحوی شخصی بزهکار مرتکب جرمی شود، این دلیل بر بی فایده بودن قانون نمی باشد.
این مباحث هم که متاسفانه آقایون و یا بانوان محترم باتوجه به حقی که به لطف قانون از آن برخوردار می شوند،سواستفاده می کنند دلیل بر بی قانونی نمی باشد.گرچه گاهی در برخی موارد بر قانون ایراداتی وارد است.
ریشه مشکلات اشخاص در جامعه هم بر آن بر می گردد که افراد به مشاوران و وکلا مراجعه نمی کنند.که اگر این کار را انجام دهند دچار ضرر و سر در گمی نمی گردند.
الان من باید با این جوابی که شما دادین قانع شم؟!
:d
قانون باید جوری باشه که باعث باز داشتن افراد از کار خلاف بشه...

من اصلا منظورم نقص در دین اسلام نیست...
من میگم مشکل از قانون و قانون گذاری کشور ماست...
حتما جریان امام علی (ع) که مادر واقعی رو پیدا کرد و فرزندش رو بهش برگردوند میدونید...
ببینین امام علی با چه حساسیت و ظرافتی و با استفاده از احساسات مادری اومن خانوم فرزندشو بهش برگردوند...
حق در این مورد با توجه به احساسات اون مادر بهش رسید ولی قضات ما یه کتاب قانون اساسی میذارن جلوشون : بر اساس قانون فلان حکم میدن...
تازه اگر همونشم درست باشه و ضوابط پیش مرگ روابط نشه...

Mr. Lawyer

کاربر ممتاز
الان من باید با این جوابی که شما دادین قانع شم؟!
:d
قانون باید جوری باشه که باعث باز داشتن افراد از کار خلاف بشه...

من اصلا منظورم نقص در دین اسلام نیست...
من میگم مشکل از قانون و قانون گذاری کشور ماست...
حتما جریان امام علی (ع) که مادر واقعی رو پیدا کرد و فرزندش رو بهش برگردوند میدونید...
ببینین امام علی با چه حساسیت و ظرافتی و با استفاده از احساسات مادری اومن خانوم فرزندشو بهش برگردوند...
حق در این مورد با توجه به احساسات اون مادر بهش رسید ولی قضات ما یه کتاب قانون اساسی میذارن جلوشون : بر اساس قانون فلان حکم میدن...
تازه اگر همونشم درست باشه و ضوابط پیش مرگ روابط نشه...
خیر بانو.دین اسلام رو بنده به عنوان مثال بیان کردم.
قضات تنها با قانون اساسی حکم صادر نمی کنند.خانم معمار در این رابطه باید خدمت شما عرض بکنم که قانون مانند یک چوب خشک می باشد و گاهی به نفع و نیز موجب زیان اشخاص است.
در قانون هیچگونه عواطف و احساساتی راه ندارد.به همین خاطر است که عوام با توجه به حکم صادره آن را نقد و نسبت بی عدالتی به آن می دهند.
یک قاضی نباید احساساتی تصمیم بگیرد که اگر چنین نباشد عدالت از بین می رود.گرچه گاهی بی عدالتی هایی شده.
در یک پرونده قاضی صفحات بسیاری را مطالعه و بررسی می کند اما افراد عام تنها در چند جمله داستان را بیان می کنند.آیا آن قاضی مسلط بر واقعه است یا عوام؟
در ادامه باید خدمتتون عرض کنم که خداوند و در ادامه به دنبال ان هر جایی که موضوعی به نفع و صلاح آقایان بیان شده در جایی دیگر نسبت به بانوان گرانقدر جبران شده.و نفقه و غیره تنها مثال های عینی بود.از دقت نظر شما تشکر می کنم

mahtab n

دستیار مدیر
کاربر ممتاز
خیر بانو.دین اسلام رو بنده به عنوان مثال بیان کردم.
قضات تنها با قانون اساسی حکم صادر نمی کنند.خانم معمار در این رابطه باید خدمت شما عرض بکنم که قانون مانند یک چوب خشک می باشد و گاهی به نفع و نیز موجب زیان اشخاص است.
در قانون هیچگونه عواطف و احساساتی راه ندارد.به همین خاطر است که عوام با توجه به حکم صادره آن را نقد و نسبت بی عدالتی به آن می دهند.
یک قاضی نباید احساساتی تصمیم بگیرد که اگر چنین نباشد عدالت از بین می رود.گرچه گاهی بی عدالتی هایی شده.
در یک پرونده قاضی صفحات بسیاری را مطالعه و بررسی می کند اما افراد عام تنها در چند جمله داستان را بیان می کنند.آیا آن قاضی مسلط بر واقعه است یا عوام؟
در ادامه باید خدمتتون عرض کنم که خداوند و در ادامه به دنبال ان هر جایی که موضوعی به نفع و صلاح آقایان بیان شده در جایی دیگر نسبت به بانوان گرانقدر جبران شده.و نفقه و غیره تنها مثال های عینی بود.از دقت نظر شما تشکر می کنم

مثلا غیر از قانون اساسی بر چه اساسی قضاوت میکن؟!
ولی در اون زمان امام علی هم با استفاده از احساسات اون مادر قضاوت کرد(هر چند تا حدی حرف شمارو راجع به این که نباید احساساتی قضاوت کرد قبول دارم)
مسلما قاضی
شما فیلم همه چیز آجاست رو دیدین؟!
اگه دیده باشین متوجه میشین که یه طرف قضه چطور با دروغ گفتن از موقعیت سوء استفاده کرد و حقی که مال اون نبود به ناحق ازآن خودش کرد
مثلا کجا به نفع بانوان هست؟
خواهش میکنم....

Mr. Lawyer

کاربر ممتاز
مثلا غیر از قانون اساسی بر چه اساسی قضاوت میکن؟!
ولی در اون زمان امام علی هم با استفاده از احساسات اون مادر قضاوت کرد(هر چند تا حدی حرف شمارو راجع به این که نباید احساساتی قضاوت کرد قبول دارم)
مسلما قاضی
شما فیلم همه چیز آجاست رو دیدین؟!
اگه دیده باشین متوجه میشین که یه طرف قضه چطور با دروغ گفتن از موقعیت سوء استفاده کرد و حقی که مال اون نبود به ناحق ازآن خودش کرد
مثلا کجا به نفع بانوان هست؟
خواهش میکنم....
یک قاضی با توجه به پرونده از منابع حقوق استفاده می کند مانند قانون مجازات اسلامی-قانون مدنی و............در این رابطه تاپیک گذاشتیم اگر مشتاق بودین مراجعه بفرمایید.
در رابطه با حضرت علی ع که بحثی نیست.اما همین بس که ایشان هیچوقت اشتباه نمی کردند.
در فیلم هر اتفاقی امکان پذیر هست.البته قاضی بیشتر باتوجه به مدارک حکم صادر می کند.......

mahtab n

دستیار مدیر
کاربر ممتاز
یک قاضی با توجه به پرونده از منابع حقوق استفاده می کند مانند قانون مجازات اسلامی-قانون مدنی و............در این رابطه تاپیک گذاشتیم اگر مشتاق بودین مراجعه بفرمایید.
در رابطه با حضرت علی ع که بحثی نیست.اما همین بس که ایشان هیچوقت اشتباه نمی کردند.
در فیلم هر اتفاقی امکان پذیر هست.البته قاضی بیشتر باتوجه به مدارک حکم صادر می کند.......

نگفتین کجا واسه خانم ها امتیازاتی در مقابل آقایون ً
قائل شون...

Mr. Lawyer

کاربر ممتاز
اینارو که گفتیم مصداقه...
تازه با دیه هم برابری نمیکنه...
غیر از اینه کجا به نفع بانوانه !؟

به این دلیل که شما از این موضوع استقبال فرمودین بنده یک مقاله در رابطه با همین موضوع آماده و به نمایش خواهم گذاشت.

بالا