چرا توهین !!!

*جیگر طلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز

ميدانيد از کي لر احمق جلوه کرد؟! از وقتي که تو که خود را صاحب فرهنگ ميداني،مهمانش شدي!! و او تنها گوسفندش را برايت سر بريد و با خوشرويي از تو پذيرايي کرد !! و آنگاه که به شهر پر زرق و برق تو آمد،آدرس ساندويچي سر کوچه را با نگاهي عاقل اندر سفيه به او نشان دادي !!! ميداني از کي لر احمق جلوه کرد؟! آنگاه که او تمام زندگيش را به زنش سپرد !! و تفنگ به دست از شهر و ناموس تو دفاع کرد !!ميداني از کي لر احمق جلوه کرد؟! آنگاه که تو نفت را از سرزمين او استخراج کردي تا با پولش به لر فخر بفروشي و آنچنان دچار توهم شوي که خود را صاحب فرهنگ بداني و لر را بي فرهنگ خطاب کني !! انتشار دهيد تا شايد کمي شرمنده شوند آنهايي که به فرهنگ لر توهين ميکنند و سرگذشت احمقانه خودشان را به اسم لر و در قالب جک لري بيان ميکنند !!

پ.ن:هدف: اندکی تامل.اندکی تلنگر....

آخرین ویرایش:

pepper

کاربر فعال
لر را نمی دانم

احمق کسیست که اجازه میدهد این سخن را بزبان آورد
احمق کسیت که آن را می نویسد
احمق کسیست که این گونه از قومی دفاع می کند

*جیگر طلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
لر را نمی دانم

احمق کسیست که اجازه میدهد این سخن را بزبان آورد
احمق کسیت که آن را می نویسد
احمق کسیست که این گونه از قومی دفاع می کند

حمایت از حق یه هم وطن ینی احمق بودن؟
اگه واقعا اینطوریه من دوست دارم احمق باشم اما هیچ نژاد و هیچ زبان و هیچ قومی مسخره نشن

Mazyar . k

عضو جدید
به نظر من مطرح کردش اصلا خوب نیس چون هیچ فایده ای واسه ما نداره لر فارس عرب و عجم ترک کرد همه یک صدا ایرانو صدا بزنیم .

hamidnj

عضو جدید
سلام به همه دوستای گل خودم با توجه به اینکه به لرها توهین میشه من خودم خیلی ناراحت میشم لرها جزو ایرانند و هموطنان من هستن من درسته که یه ترک زبانم ولی به ایرانی بودم افتخار میکنم ولی وقتی کسی میاد به کیش و هموطنش اینجوری توهین میکنه دیگه انتظار نداشته باشین کسی به ایرانیا احترام بزاره لرها ادمهای بسیار مهربانی هستن و درسته که من تورک هستم خودمو لرهم میدونم بزار همه به من ایراد بگیرن لرها ایرانیند من هم ایرانیم!

یه روز یه لری ...
یه وز یه لر میشه ارتشبد هخامنش آریو برزن
یه روز یه لر میشه سردار بانو یوتاب (خواهر آریوبرزن) پیش قراول ارتش ایران در مقابل اسکندر مقدونی
یه روز یه لر میشه امپراطور قلبها کورش کبیر
یه لر میشه علیمردان خان که می گوید هر پرنده ای که بخواهد از اسمان ایران عبور کند باید پرهایش را باج بدهد
يه روز يه لره ميره تهران ميشه رئیس موسسه لغت‌نامه دهخدا و مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی، استاد تمام دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران و از پژوهشگران برجسته زبان و ادبیات فارسی، فقه و تاریخ اسلام او كسي نيست جز دكتر جعفر شهيدي
يه روز يه لره كه چوپان بوده مياد شهر و ميشه مخترع جهانی نخستین قلب مصنوعی که در خارج از ایران Tofy Mussivand نامیده می‌شود او كسي نيست جز پروفسور توفيق موسيوند…
یه لره میشه شهید بهنام محمّدی، نخستین شهید سیزده سالۀ دفاع مقدّس.
یه لره نخستین پیوند کبد رو در ایران از فرد زنده به زنده انجام میده(دکتر علی ملک حسینی).
یه لره میشه بانو قدم خیر، رهبر مبارزان عشایر در برابر انگلستان.
یه روز یه لری میشه بیبی مریم مادر شیر رعلی مردان خان فرمانده ۴۰۰ سوار نظامی
يه لره ميشه مهندس محمد نصيري فوق دكتراي كامپيوتر
يه لره ميشه دكتر طولابي بنیان‌گذار لاپاروسکوپی پیشرفته در كشور
يه لره ميشه دكتر چراغي فوق تخصص جراعي قلب
بيش از 500 فوق تخصص پزشكي جز هزاران فوق تخصص هاي كشور هستند.
يه لره ميشه پروفسور باهر
يه لره ميشه پروفسور چگني
یه لره میشه مهرداد اوستا، نویسنده و شاعر.
یه لری میشه علائدین بختیاری
یه لری هم شازش در بین ۴۰ کشور در رانسه اول میشه "شاه میرزا مرادی"
یه لره میشه محسن رضایی، فرماندۀ کلّ سپاه پاسداران در هشت سال دفاع مقدّس.
یه لری میشه آیت ا.. کروبی رییس بنیادشهید و ریاست مجلس ایران در دو دوره
یه لره میشه صادق گودرزی، قهرمان کشتی آسیا و نایب قهرمان کشتی المپیک 2012 لندن.
یه لره میشه کریم خان زند(وکیل الرّعایا).
یه لره میشه حسین پناهی.
یه لره میشه باباطاهر.
یه لری میشه خبرنگار شبکه خبر جناب هیبدی
یه لری میشه ریاست شرکت دریایی زاگرس خدمات ایران دبی و جندین مدرسه و مسجد میسازه اسمش آ پرویز هیبدی
یه لره میشه قیصر امین پور.
یه لره میشه آیت الله العظمی بروجردی.
یه لره میشه پروفسور کرم زاده، استاد جهانی ریاضیات.
یه لره میشه پروفسور سیّد جعفر شهیدی.
يه روز دو تا لر اسمشون كريم خان زند و لطفعلی خان زند از پادشاهان بزرگ و جوانمرد ايران بودن
يه لره توي روستا دره گرگ به دنيا مياد اسمش محمد بروجرديه بعد ميره جبهه بعد ميشه فرمانده قرارگاه حمزه سيدالشهدا كه در کردستان تمام حرکات ضدانقلاب را به عنوان فرمانده عملیات زیر نظر داشت. در جریانات پاوه، درگیری سنندج و حوادث دردناک شهرهای کردستان همواره یکه تاز مقابله با ضدانقلاب بود و شهرها یکی پس از دیگری با دلاوری های شهید بروجردی و یارانش آزاد شد. مردم کردستان با علاقه عجیبی او را دوست داشتند و به او لقب “مسیح کردستان” داده بودند.
يه لره بچش به دنيا مياد اسمش عبدالحسين و فاميليش زرين كوب بوده بعد واسه تحصيل ميره فرانسه و ميشه : ادیب، تاریخ‌نگار و منتقد ادبی برجسته در ایران معاصر. آثار او به‌عنوان مرجع عمده در مطالعات تصوف و مولوی‌شناسی شناخته می‌شود
يه روز لره اسمش عبدالمحمد آيتي بوده بعد ميشه بزرگترين نویسنده، مترجم و محقق برجسته کشور در حوزه تاریخ، فرهنگ و ادب
يه لره اسمش محمدرضا زرین‌دست محقق و استاد دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوده
يه روز يه لره اسمش آيت الله عظمي بروجردي مهمترین و بزرگترین چهره ی روحانی و مذهبی جهان بوده
يه روز يه لره اسمش باباطاهر بوده، عارف، شاعر و دوبیتی سرا معاصر طغرل بیک سلجوقی
یه روزی یه لری میشه غضنفری و گودرزی دو وزیر صنعت و ورزش
یه روزی یه لری میشه مجید منصوری نماینده مردم لنجان و پیگیری کننده سریال سرزمین کهن تا مرحله چوغا پوشیدن به ضرغامی و شهید نامیدن علی مردان خان بختیاری
يه روز يه لره اسمش مهرداد اوستا از نويسندگان بزرگ ايران و جهان بوده

يه روز يه لره اسمش دکتر سعید شاملو بزرگترين روانشناس ايران بوده

يه روز يه لره اسمش دکتر فریناز کوشانفر محقق برجسته مهندسی رایانه و برق دانشگاه رایس آمریکا بوده

يه روز يه لره اسمش دکتر بهرام عکاشه پدرزلزله‌شناسی و زمین‌شناسی در ایران بود
يه روز يه لره ، يه روز يه تركه
همۀ اینا میشن سوژۀ خندۀ هموطنای خودشون!
يه روز ما همه با هم بودیم.. ، ترک و رشتی و لر و اصفهانی و تا اینکه یه عده رمز دوستی ما رو کشف کردند و قفل دوستی ما رو شکستند .. ؛این از فرهنگ مردماني با تمدن ايران زمين به دور است. آخه این نسل جدید نسل قابل اطمینان و متفاوتی هستند پس با هم بخندیم نه به همدیگه.
به امید روزی که یاد بگیریم به هم دیگه در هر پوشش، قومیت و مذهبی احترام بذاریم.

ارش کمان گیر

عضو جدید
کاربر ممتاز

ميدانيد از کي لر احمق جلوه کرد؟! از وقتي که تو که خود را صاحب فرهنگ ميداني،مهمانش شدي!! و او تنها گوسفندش را برايت سر بريد و با خوشرويي از تو پذيرايي کرد !! و آنگاه که به شهر پر زرق و برق تو آمد،آدرس ساندويچي سر کوچه را با نگاهي عاقل اندر سفيه به او نشان دادي !!! ميداني از کي لر احمق جلوه کرد؟! آنگاه که او تمام زندگيش را به زنش سپرد !! و تفنگ به دست از شهر و ناموس تو دفاع کرد !!ميداني از کي لر احمق جلوه کرد؟! آنگاه که تو نفت را از سرزمين او استخراج کردي تا با پولش به لر فخر بفروشي و آنچنان دچار توهم شوي که خود را صاحب فرهنگ بداني و لر را بي فرهنگ خطاب کني !! انتشار دهيد تا شايد کمي شرمنده شوند آنهايي که به فرهنگ لر توهين ميکنند و سرگذشت احمقانه خودشان را به اسم لر و در قالب جک لري بيان ميکنند !!

پ.ن:هدف: اندکی تامل.اندکی تلنگر....

نمی خواستم.نقل کنم ..از شما

دفاع از یک قومی به چه قیمتی!!!!
متن شما پر از توهین بود. به قومیت لر.
بهتر هست با ادبیات هوشمندانه تر ....استفاده می کردید.
بیشتر شبیه خود زنی بود!!!!تا دفاع.

ایران سرای من است.

*جیگر طلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمی خواستم.نقل کنم ..از شما

دفاع از یک قومی به چه قیمتی!!!!
متن شما پر از توهین بود. به قومیت لر.
بهتر هست با ادبیات هوشمندانه تر ....استفاده می کردید.
بیشتر شبیه خود زنی بود!!!!تا دفاع.

ایران سرای من است.
نشون بده ببینم توهینش کدوم قسمتش بود؟