چالش جدید: چالش دماغ طبیعی من

A R A S T E

عضو جدید
چالش جدید چالش دماغ طبیعی من

چالش جدیدی که در شبکه‌های مجازی به راه افتاده،تبلیغ و طرفداری از طبیعی بودن است؛طبیعی بودن بینی و نسپردن آن به تیغ تیز جراحی.
به گزارش صبحانه "دماغ طبیعی من"؛ کمپین متفاوتی است که به تازگی در شبکه‌های مجازی راه افتاده است.در این کمپین،قرار است زنان ایرانی که بینی‌شان را به تیغ جراحی نسپرده‌اند،با فرستادن عکسی برای این صفحه از طبیعی بودن،معمولی بودن و همرنگ نشدن با جماعت،طرفداری کرده و کسانی را که در دوراهی عمل جراحی زیبایی یا مقاومت در برابر این وسوسه هستند را به مکث بیشتر برای تصمیم‌گیری دعوت کنند.

خبر آنلاین نوشت: در این فراخوان آمده است: "معمولا تلقی از زیبایی را برآیندی از سلیقه‌های عمومی شکل می‌دهد که نسبی و به تناسب جامعه و زمان متفاوت است.گاه معیارهای زیبایی از طریق تبلیغات،رسانه‌ها یا شیوه های دیگر،چنان بر اذهان تحمیل می‌شود که رسیدن به زیبایی قراردادی به هر قیمت ممکن به خواسته و آرزویی همگانی تبدیل می شود.

زیبا بودن، گویی که وظیفه ازلی و ابدی زنان باشد،فشار روانی زیادی را بر زنان جامعه تحمیل می‌کند که البته این مشکل مختص جامعه ایران و زنان ایرانی نیست اما شمار بالای جراحی‌های زیبایی خصوصا زیباسازی بینی،نمایشگر عمق مساله در کشور ماست. چند درصد از دختران و زنان ایرانی هنوز بینی خود را به تیغ جراح نسپرده‌ و تن به تعریف‌های تحمیلی نداده‌اند؟اگر علاقمندید، عکسی از بینی طبیعی و جراحی نکرده خود بگیرید و برای ما بفرستید.لزومی برای نمایش تمام چهره‌ خود ندارید. عکس‌های شما در آلبوم عکس این صفحه به نمایش گذاشته خواهد شد.با تشکیل آلبومی از عکس بینی‌های طبیعی،به باوری که زیبایی را تنها در یک شکل و فرم خاص تعریف می‌کند و آن را با تیغ جراحی بر صورت‌های ما می‌نشاند اعتراض می کنیم ."

در پی این دعوت،افراد زیادی با فرستادن عکس،بازنشر این مطلب در صفحه‌‌ شخصی‌شان و لایک زدن و نظر گذاشتن،از چنین حرکتی استقبال کرده‌اند و البته مخالفت‌هایی هم با آن صورت گرفته است. مخالفان این حرکت،به "حق تسلط فرد بر بدن" اشاره کرده و معتقدند نباید افراد را از چنین تصمیم‌هایی که درباره بدن خودشان می‌گیرند بازداشت.بعضی از مخالفانی که در این صفحه نظر گذاشته‌اند به مواردی اشاره می‌کنند از جمله این که "از نظر چهره شناسی ایرانیها تقریبا بینی های بزرگی دارند"،"عقیده دارم هر کسی حق دارد برای ظاهر خودش تصمیم بگیرد و اگر جراحی بینی به فرد حس بهتری می هد هیچ مخالفتی با آن ندارم" ....

در مقابل،حامیان این حرکت می‌گویند مساله فراتر از سلیقه شخصی افراد بوده و انواع عمل‌ جراحی زیبایی که روز به روز هم دایره وسیعتری پیدا می‌کند،از طرف جامعه به افراد تحمیل می‌شود. بعضی از نظرها به مواردی از این فشارهای هنجاری اشاره می‌کنند:"در جامعه ما آدم‌ها دقیقا بر اساس شکل و ظاهر برخورد و رفتار میکنند و هرچه زیباتر باشید انگار بهتر هستید." درواقع به عقیده حامیان این چالش، چنین حرکت‌هایی لازم است تا تلنگری به زنان و مردان جامعه زده شود و آنها را درباره این که چقدر از این عمل‌ها به افراد تحمیل شده و حتی کسانی که تمایلی به این کار ندارند را درگیر می‌کند آگاه کند.
 

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعضی ها واقعا حق دارن درباره عمل زیبایی. اما دیگه تقریبا تبدیل به جنون شده. دختره دماغش سرجمع 2گرمه می خواد عمل کنه. بگو چی ازش می مونه عاخه؟!
 

بهار امیدوار

عضو جدید
ای بابا جدیدا قضیه عمل گوش رو شنیدم قلبم متاثر شد
میرن گوشاشونو تیز میکننن
گوش الاغی میگن بهش
یه سرچ بکنین !
 

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
شکرخدا ما که لازم نداریم... :D

ارزون میفروشم..
 

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
ها تابلوئه. الان مجید خراطها فقط وصف حالته! :دیییییییییی
.
اینجا یا اینجا؟ کدوم منظورته؟

اینجارو میگم..باشگاه و ...
اوه اوه دارم نون و پنیر میخورم خیلی شوره پنیره
:cry:
 

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
حداقل از این چالشای مسخره که بهتره. خوب کاری کردن:D. از عمل زیبایی بدم میاد.
 

sadic

عضو جدید
این روزا باس عکس گوش طبیعی بذارن
دماغ قابل قبول تره.
نوبت عمل گوش الاغی الان گیر نمیاد!!!
 

Similar threads

بالا