پیش به سوی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

امیرحسین.

اخراجی موقت
این همه راه اومدی تو تاپیک فقط همینو بگی؟:surprised:
راهی نیست من همین خونه بغل بودنم

خیلی چیزا میخام بگم ولی جاش اینجا نیست :) اینقد پست ندید برید سر درس و مشقتون.خونه نمیتونید بخونید برید کتابخونه بخونید.یکی از دوستان تعریف میکرد مدت ها پیش با چندتا از بچه ها می رفت کتابخونه صبح تا ظهر نهار همونجا میخورد و تا مغرب میموند.بعد میرفت خونه نماز شام.دوباره برمیگشت ولی کتابخونه تعطیل بود میرفت یه پارک خلوت یا لب شط زیر چراغ درس میخوند 2ماه خوند به همین ترتیب توی استان اول شد کنکور کارشناسی ناپیوسته بود.
سلام
فایل با پسوند pj1 چیست و چگونه باز میشود؟:w20:

طیبه

عضو جدید
به نظرت کسی که درصدش تو یه درس بالتره موفق تره یا کسی که ترازش بالاتره؟
والا این 5 تا میشه 15 درصد 30 درصد Vocabulary و بقیش درک مطلب
شاید اگه شما 5تا تست گرامر بزنی به اندازه 10تا تست لغت تراز داشته باشه
من که نظر شما رو ندارم

لازم به ذکره من سیستم عامل رو گذاشتم کنار;)

میشه در مورد این ترازها توضیح بدید و اینکه چه تاثیری روی رتبه داره؟
راستی چرا سیستم عامل رو کنار گذاشتید؟ سخته؟

haghighi_mahmood

عضو جدید
اینقد پست ندید برید سر درس و مشقتون.خونه نمیتونید بخونید برید کتابخونه بخونید.یکی از دوستان تعریف میکرد مدت ها پیش با چندتا از بچه ها می رفت کتابخونه صبح تا ظهر نهار همونجا میخورد و تا مغرب میموند.بعد میرفت خونه نماز شام.دوباره برمیگشت ولی کتابخونه تعطیل بود میرفت یه پارک خلوت یا لب شط زیر چراغ درس میخوند 2ماه خوند به همین ترتیب توی استان اول شد کنکور کارشناسی ناپیوسته بود.
راست میگی به خدا:smile: یکی نیست به ما بگه آخه شما که دارید واسه ارشد میخونید، دیگه پست گذاشتنتون چیه؟!:biggrin::)
ای کاش منم ی کم حال اون دوستتو داشتم:( از صبح میرفتم کتابخونه تا شب:w10:
ایشالا منم کم کم میرم تا رتبه یک بشم:thumbsup2:

merila_1992

عضو جدید
دوستان یه چیزی شنیدم درسته یا نه؟

میگن روزانه هام باید شهریه بدن؟
درسته واقعا؟
داریم همچین چیزی؟ دارییییییییییییم؟ داریم؟:D

کسی میدونه؟
اگه هست، همه دانشگاه ها یا بعضی شهرها؟؟؟

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظرت کسی که درصدش تو یه درس بالتره موفق تره یا کسی که ترازش بالاتره؟
والا این 5 تا میشه 15 درصد 30 درصد Vocabulary و بقیش درک مطلب
شاید اگه شما 5تا تست گرامر بزنی به اندازه 10تا تست لغت تراز داشته باشه
من که نظر شما رو ندارم

من نفهمیدم الان با من موافقی یا مخالف :biggrin:

لازم به ذکره من سیستم عامل رو گذاشتم کنار;)

موافقو مخالف چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:surprised:

واااه مگه میشه سیستم درس تخصصی رو گذاشت کناااااااار!!؟؟؟

(البته واسه ای تی درس تخصصیه فک کنم واسه کامپیوتر نیس)

راست میگه دوستمون. شما موافق بودی یا مخالف؟!:surprised:

من خودم مدرسان میخونم. خوبه
پوران هم بد نیست. البته خودم دارم ولی هنوز وقت نکردم بخونمش!:w10:

موافق؟؟مخالف؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیگه همه میگن کتاب دکتر حقیقت سیستم عالیه خوبه!!..ولی فهمیدم کاملی نیس...!!

کتاب اصلی سیستم استالینگ چنده قیمتش؟:D

merila_1992

عضو جدید
میینم دارین سنگ اندازی میکنین :redcard::redcard:در راستای اعمال مجازات برای شما به علت تضعیف روحیه ی دوستان این را تقدیم میکنم:redcard::redcard:
نه آقا شایعه نکن:redcard::redcard::redcard::redcard:

بله، من خودم بیشتر تضعیف روحیه شدم
شنیده بودم از امسال این تصوی شده
چون کنکور 92 رو دادم، منتظر نتایجم و اگه قبول نشم و این شایعه درست باشه وااااااااااااای کلی حرص میخورم چرا قبول نشدم

خدا بخیر بگذرونه

.SahaR.

عضو جدید
سلام دوستان.سحر هستم.من تازه عضو شدم.البته قبلا عضو اینجا بودم الان هر چی تلاش کردم با یوزر قبلی بیام نشد:redface:

من کنکور 92 شرکت کردم.فکر میکردم هم خوب دادم.اما نتایج که اومد اینجوری بودم:eek::surprised:اصلا باورم نمیشد رتبه ام کم بشه ولی شد دیگه.الان هم انگیزه ندارم.خیلی دوست دارم شروع کنم اما انگیزمو از دست دادم

اومدم اینجا در کنار شماها هم بهتر بخونم هم انگیزمو به دست بیارم

پارسه هم رفتم سوال کردم.واسه ازموناش.. و مشاوره.اصلا نمیدونم مشاوره اش به درد میخوره یا نه.چون من تهران زندگی نمیکنم کلاس کنکور و این چیزا هم نداریم دیگه.مشاوره اش هم تلفنیه.به نظر شما ارزش داره من برای مشاوره 100 تومن پول بدم؟

(اینجا حس غریبی دارم -از سال 85 تا 90 اینجا فعالیت میکردم اما الان هیچ کسو نمیشناسم:cry:.)

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز

(البته واسه ای تی درس تخصصیه فک کنم واسه کامپیوتر نیس)

موافق؟؟مخالف؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اتفاقاً دروس تخصصی رو میشه کنار گذاشت ولی دروس مشترک رو نه. ضریب دروس مشترک 4 هست ولی تخصصی 2. برای همین کسی که مثلاً نفر اول معماری هست، با اینکه دروس هوش مصنوعی رو نمیزنه، رتبه‌ش توو هوش هم زیر 10 (و حتی زیر 3) میشه، چون اثر دروس مشترک خیلی زیاد هست. حتی تا جایی که من اطلاع دارم، دو نفر از رتبه‌های اول معماری، زبان رو خالی گذاشته بودند و وقتش رو صرف مشترک‌ها کرده بودند. دو تا سؤال سیستم عامل اندازه‌ی کل زبان ارزش داره، برای همین کسی که با کمبود وقت مواجه میشه، به نظرم زبان رو اگه خالی بذاره به نفعش باشه. البته اگه کسی زبانش خوب بود، میتونه 15 تا تست لغت و گرامر رو زیر 10 دقیقه بزنه و از reading که وقت بیشتری میگیره و ذهن رو هم خیلی خسته میکنه احتناب کنه.
سیستم عامل سوال‌های مربوط به بن‌بست و سمافور و ... سخته و ممکنه سوالی بدن که ربطی به تمرین نداشته باشه ولی سوال مربوط به حافظه‌ی مجازی رو با تمرین و اختصاص زمان کافی، هر چقدر سخت باشه هم میشه زد. سوال مربوط به الگوریتم‌های زمانبندی هم چیز زیادی نداره. به نظرم ارزش داره روی دو بخش آخری که گفتم وقت گذاشته بشه. چون خیلیا از سیستم عامل رد میشن و زدن یک یا دو تست ازش میتونه تعیین کننده باشه و الا مدار منطقی رو همه بلدن.

سلام دوستان.سحر هستم.من تازه عضو شدم.البته قبلا عضو اینجا بودم الان هر چی تلاش کردم با یوزر قبلی بیام نشد:redface:

من کنکور 92 شرکت کردم.فکر میکردم هم خوب دادم.اما نتایج که اومد اینجوری بودم:eek::surprised:اصلا باورم نمیشد رتبه ام کم بشه ولی شد دیگه.الان هم انگیزه ندارم.خیلی دوست دارم شروع کنم اما انگیزمو از دست دادم

پارسه هم رفتم سوال کردم.واسه ازموناش.. و مشاوره.اصلا نمیدونم مشاوره اش به درد میخوره یا نه.چون من تهران زندگی نمیکنم کلاس کنکور و این چیزا هم نداریم دیگه.مشاوره اش هم تلفنیه.به نظر شما ارزش داره من برای مشاوره 100 تومن پول بدم؟

(اینجا حس غریبی دارم -از سال 85 تا 90 اینجا فعالیت میکردم اما الان هیچ کسو نمیشناسم:cry:.)

من عضویتم 2010 هست ولی از قبل از اون هم بودم، یوزرتون رو بگید میشناسمتون.

hoseng

کاربر بیش فعال
فک کنم این پستم خودش یه صفحه بشه :biggrin:
راهی نیست من همین خونه بغل بودنم

خیلی چیزا میخام بگم ولی جاش اینجا نیست :) اینقد پست ندید برید سر درس و مشقتون.خونه نمیتونید بخونید برید کتابخونه بخونید.یکی از دوستان تعریف میکرد مدت ها پیش با چندتا از بچه ها می رفت کتابخونه صبح تا ظهر نهار همونجا میخورد و تا مغرب میموند.بعد میرفت خونه نماز شام.دوباره برمیگشت ولی کتابخونه تعطیل بود میرفت یه پارک خلوت یا لب شط زیر چراغ درس میخوند 2ماه خوند به همین ترتیب توی استان اول شد کنکور کارشناسی ناپیوسته بود.
سلام
فایل با پسوند pj1 چیست و چگونه باز میشود؟:w20:

خدا کمک کنه ایشالا، میایم اینجا ذکات درسایی رو که خوندیم بدیم ;)
اون پسوند رو شاید با نرم افزار FileViewPro بتونی بازش کنی

میشه در مورد این ترازها توضیح بدید و اینکه چه تاثیری روی رتبه داره؟
راستی چرا سیستم عامل رو کنار گذاشتید؟ سخته؟
راستیتش رتبه شمارو همین تراز ها تعیین میکنه نه درصد. یعنی ممکنه یه نفر دروس مشترک رو 45% زده باشه و یکی 50% اما تراز و همینطور رتبه ی 45% تو اون درس بهتر از 50% باشه. چون ممکنه با زدن تست هایی مثل همین درس سیستم عامل یا معماری که خیلیا ازش رد میشن بتونه یه تراز بالایی کسب کنه. ترازها بین 0 تا 10000 هستش که پایین ترین تراز واسه کسیه که منفیه 33.3 % زده یعنی همه غلط:eek: و اگه شما صفر هم بزنید ترازتون حول و حوش 4000 میشه و هرچی تست بیشتری بزنید به مراتب بالاتر میره. امیدوارم لپ مطلب رو رسونده باشم
جواب اون یکی سوالتونم آخر همین پست دادم

درسته واقعا؟

کسی میدونه؟

زبونتون رو بی زحت گاز بگیرید :)

اتفاقاً دروس تخصصی رو میشه کنار گذاشت ولی دروس مشترک رو نه. ضریب دروس مشترک 4 هست ولی تخصصی 2. برای همین کسی که مثلاً نفر اول معماری هست، با اینکه دروس هوش مصنوعی رو نمیزنه، رتبه‌ش توو هوش هم زیر 10 (و حتی زیر 3) میشه، چون اثر دروس مشترک خیلی زیاد هست. حتی تا جایی که من اطلاع دارم، دو نفر از رتبه‌های اول معماری، زبان رو خالی گذاشته بودند و وقتش رو صرف مشترک‌ها کرده بودند. دو تا سؤال سیستم عامل اندازه‌ی کل زبان ارزش داره، برای همین کسی که با کمبود وقت مواجه میشه، به نظرم زبان رو اگه خالی بذاره به نفعش باشه. البته اگه کسی زبانش خوب بود، میتونه 15 تا تست لغت و گرامر رو زیر 10 دقیقه بزنه و از reading که وقت بیشتری میگیره و ذهن رو هم خیلی خسته میکنه احتناب کنه.
سیستم عامل سوال‌های مربوط به بن‌بست و سمافور و ... سخته و ممکنه سوالی بدن که ربطی به تمرین نداشته باشه ولی سوال مربوط به حافظه‌ی مجازی رو با تمرین و اختصاص زمان کافی، هر چقدر سخت باشه هم میشه زد. سوال مربوط به الگوریتم‌های زمانبندی هم چیز زیادی نداره. به نظرم ارزش داره روی دو بخش آخری که گفتم وقت گذاشته بشه. چون خیلیا از سیستم عامل رد میشن و زدن یک یا دو تست ازش میتونه تعیین کننده باشه و الا مدار منطقی رو همه بلدن.
سلام آقا بهنام حقیقتش اینه که من اصلا سوالای سیستم عامل رو که میبینم (هم از لحاظ پیچیدگی و هم از لحاظ زیاد بودن صورت سوال) اصلا گیج میشم
یعنی شما میگین اگه رو این دو سه تا فصلی که گفتین سرمایه گذاری کنم فایده داره؟ میشه نتیجه گرفت؟
چه کتابی مناسبه واسه این که تو همین فصل ها دیگه واقعا نتیجه بگیری (البته مرجع که الان وقتش نیست) ممنون

آخرین ویرایش:

merila_1992

عضو جدید
فک کنم این پستم خودش یه صفحه بشه :biggrin:

خدا کمک کنه ایشالا، میایم اینجا ذکات درسایی رو که خوندیم بدیم ;)
اون پسوند رو شاید با نرم افزار FileViewPro بتونی بازش کنی

راستیتش رتبه شمارو همین تراز ها تعیین میکنه نه درصد. یعنی ممکنه یه نفر دروس مشترک رو 45% زده باشه و یکی 50% اما تراز و همینطور رتبه ی 45% تو اون درس بهتر از 50% باشه. چون ممکنه با زدن تست هایی مثل همین درس سیستم عامل یا معماری که خیلیا ازش رد میشن بتونه یه تراز بالایی کسب کنه. ترازها بین 0 تا 10000 هستش که پایین ترین تراز واسه کسیه که منفیه 33.3 % زده یعنی همه غلط:eek: و اگه شما صفر هم بزنید ترازتون حول و حوش 4000 میشه و هرچی تست بیشتری بزنید به مراتب بالاتر میره. امیدوارم لپ مطلب رو رسونده باشم
جواب اون یکی سوالتونم آخر همین پست دادم

زبونتون رو بی زحت گاز بگیرید :)

سلام آقا بهنام حقیقتش اینه که من اصلا سوالای سیستم عامل رو که میبینم (هم از لحاظ پیچیدگی و هم از لحاظ زیاد بودن صورت سوال) اصلا گیج میشم
یعنی شما میگین اگه رو این دو سه تا فصلی که گفتین سرمایه گذاری کنم فایده داره؟ میشه نتیجه گرفت؟
چه کتابی مناسبه واسه این که تو همین فصل ها دیگه واقعا نتیجه بگیری (البته مرجع که الان وقتش نیست) ممنون

گاز که نه شرمنده:redface:
باید برم به اونی که این حرفو زده هم مجازات آقای امیرحسین رو اعمال کنم هم زبونشو گاز بگیرم

m2kz

عضو جدید

درسته واقعا؟

کسی میدونه؟
سلام به همه:gol:...راجع به سیستم عامل باید بگم که کلا درس نچسبیه یعنی خیلی ها باهاش مشکل دارن...ولی اگه خواستید بخونید من کتاب پوران نوشته موسوی رو توصیه میکنم...با این وضع پیچوندن تستا کتابهای منبع هم فایده ای نخواهد داشت:(...همه اونایی که یه سال ارشد می خونن و نتیجه نمیگیرن واسه سال دوم به سختی استارت می زنن...اما یادتون باشه شما تجربه یک سال خوندنو دارین پس کار شما نسبت به بقیه راحت تر خواهد بود... ناامید نشید و یواش یواش و قدم به قدم شروع کنید:smile:...شهریه که به صورت مستقیم نه ولی خرجی که اونجا می کنید میشه مثل دانشگاه های غیر روزانه...مثلا جایی قبول میشین که خوابگاه نداره یا اینکه یه سری کارهارو باید بلد باشین تا درسا رو پاس کنید و نیاز پیدا خواهید کرد که چند تا کلاس عملی برین:)

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

من عضویتم 2010 هست ولی از قبل از اون هم بودم، یوزرتون رو بگید میشناسمتون.

سلام اقا بهنام
من احتمالا امسال نتونم انتخاب رشته کنم..ولی بهرحال دارم اساسی میخونم !
منک وقت دارم بنظرتون بازم رو سیستم عامل رو همین فصلایی ک گفتین وقت بزارم!؟

.SahaR.

عضو جدید
سلام به همه:gol:..همه اونایی که یه سال ارشد می خونن و نتیجه نمیگیرن واسه سال دوم به سختی استارت می زنن...اما یادتون باشه شما تجربه یک سال خوندنو دارین پس کار شما نسبت به بقیه راحت تر خواهد بود... ناامید نشید و یواش یواش و قدم به قدم شروع کنید:smile:.

سلام

همین استارتش سخته.وگرنه اگه شروع کنم میفتم رو غلتک

راجع به سیستم عامل و زبان

من وقتمو رو زبان گذاشتم و 30 درصد زدم.مدار منطقی خیلی خوب زدم.اما واسه سیستم عامل وقت کم اوردم.(معماری هم کلا نخونده بودم)

دروس تخصصی پایگاه داده با اطمینان به جواب میرسیدم.اما نمیدونم چی شد که اینقد رتبه ام اومد پایین:surprised:

راستی واسه درس طراحی زبانهای برنامه سازی چی بخونم؟

نظریه کتاب پیتر لینز رو دارم.اما تست نداره.از چه انتشاراتی بخونم؟

آزمون های پارسه خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مشاوره اش خوبه؟؟؟؟؟؟

m2kz

عضو جدید
سلام

همین استارتش سخته.وگرنه اگه شروع کنم میفتم رو غلتک

راجع به سیستم عامل و زبان

من وقتمو رو زبان گذاشتم و 30 درصد زدم.مدار منطقی خیلی خوب زدم.اما واسه سیستم عامل وقت کم اوردم.(معماری هم کلا نخونده بودم)

دروس تخصصی پایگاه داده با اطمینان به جواب میرسیدم.اما نمیدونم چی شد که اینقد رتبه ام اومد پایین:surprised:

راستی واسه درس طراحی زبانهای برنامه سازی چی بخونم؟

نظریه کتاب پیتر لینز رو دارم.اما تست نداره.از چه انتشاراتی بخونم؟

آزمون های پارسه خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مشاوره اش خوبه؟؟؟؟؟؟
منم مثل شما بودم،میدونم خیلی سخته.از آخرای تابستون با خودم کلنجار رفتم.بالاخره آخرای مهر درس و حسابی شروع کردم.ولی تقریبا 7-8 تا از دوستام به اندازه ای ناامید شدن که نتونستن سال دوم بخونن.خیلیا این شرایطو دارن:smile:...ببین واسه خوندن باید خودتو واقع بینانه مورد قضاوت قرار بدی.یعنی اینکه تو چه درسایی قوی هستی و تو چه درسایی ضعیف.کلا سیستم عامل سوالای سختی داره و حتی تو کنکور چند سال اخیر تعداد سوالاش نسبت به بقیه ی مشترکا کمتره. اینکه وقتتو رو زبان بذاری یا رو سیستم بستگی به خودت داره که تو کدوم قویتری:eek:...راجع به دروس، من بعضی از دروس یک مجموعه رو نخوندم،مثلا زبان برنامه نویسی رو توی تخصصیا اصلا نخوندم و وقتمو گذاشتم رو بقیش یا تو ریاضیا آمارو نخوندم. میدونم که کتاب منبع زبان برنامه نویسی پرات هست ولی شاید تو این مورد بچه ها بیشتر بتونند کمک کنند:)...به نظرم بهترین مشاور نگاه واقع بینانه هر کسی نسبت به خودشه، چون هر کسی یه روشی واسه خوندن داره.در مورد آزمونا هم باید بگم آزمونا بیشتر جنبه روانی داره تا علمی...یعنی اینکه با شرایط کنکور آشنا بشی، تو زمان مدیریت داشته باشی، ببینی نسبت به بقیه کجای کاری و یا اینکه واسه بعضیا هم جنبه اجبار داره که به خاطر آزمونا خوندنو شروع کنن:cool:...تعریف پارسه رو زیاد شنیدم که بیشترین جامعه آماری رو داره...خودم مدرسان دادم که راضی نبودم:(

merila_1992

عضو جدید
بچه ها، کسی میدونه دانشگاه خواجه نصیر تا چه رتبه هایی قبول میشن تو رشته هوش؟

آخرین ویرایش:

hoseng

کاربر بیش فعال
بچه ها، کسی میدونه دانشگاه خواجه نصیر تا چه رتبه هایی قبول میشن تو رشته هوش؟
من فقط میدونم ظرفیتش 12 نفر بود ولی چون ممکنه یه سری افراد تو چند تا گرایش رتبه خوب بیارن و اینکه معلوم نیست کدوم گرایشو برن نمیشه حدس زد چه رتبه ای

این فایلم اطلاعات خوبی واسه ارشد داره
مشاهده پیوست t892_323_p.pdf

طیبه

عضو جدید
سلام خوبید؟ خوب می خونید؟
من یه سوال دارم. آیا VLSI همون درس ریزپردازنده است. چون تو سیلابس درسی ما نیست. انتقال داده ها هم همینطور؟میشه من رو راهنمایی کنید. ضمن اینکه من دارم کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد می خونم و هنوز 48 واحد دارم و این درسا رو پاس نکردیم.
ممنونم

آخرین ویرایش:

merila_1992

عضو جدید
من فقط میدونم ظرفیتش 12 نفر بود ولی چون ممکنه یه سری افراد تو چند تا گرایش رتبه خوب بیارن و اینکه معلوم نیست کدوم گرایشو برن نمیشه حدس زد چه رتبه ای

این فایلم اطلاعات خوبی واسه ارشد داره
مشاهده پیوست 166004
:smile: مرسی، اینو خودم گذاشته بودم اینجا
این نتایجم نمیاد خیالمون راحت شه
کی میاااااااااااااااد پس؟

hoseng

کاربر بیش فعال
من یه سوال دارم. آیا VLSI همون درس ریزپردازنده است. چون تو سیلابس درسی ما نیست. انتقال داده ها هم همینطور؟میشه من رو راهنمایی کنید. ضمن اینکه من دارم کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد می خونم و هنوز 48 واحد دارم و این درسا رو پاس نکردیم.
ممنونم
سلام خوب که هستم ولی خوب نمیخونم ;)
اینا دروس سخت افزاره دیگه، شما مگه سخت افزار نیستی. باید پاس کنید دیگه. من خودم نرم افزارم

:smile: مرسی، اینو خودم گذاشته بودم اینجا
این نتایجم نمیاد خیالمون راحت شه
کی میاااااااااااااااد پس؟
:biggrin: ا شما گذاشتی ؟
دستت درد نکنه

eli-77

عضو جدید
بازم سلام
یک سوال داشتم اینکه من الان دارم می خونم هر فصل و که می خونم تست هاشم می زنم ولی بعضی فصل هارو تستهاشو خوب نمی زنم.
مثلا بدترینش ،معماری از پوران یکی از فصل ها 33 تا تست داشت کلا 13 تاشو درست زدم البته خوب برای اولین بار این تستهارو می بینم.نمی دونم خیلی بده؟؟؟
بعد یه سوال دیگه اینکه ریاضی مهندسی می خوام از پوران شروع کنم بخونم.خوبه؟؟؟

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام اقا بهنام
من احتمالا امسال نتونم انتخاب رشته کنم..ولی بهرحال دارم اساسی میخونم !
منک وقت دارم بنظرتون بازم رو سیستم عامل رو همین فصلایی ک گفتین وقت بزارم!؟
نه بابا دو سال فرصت دارید، میتونید 10 دور بخونید.

ممنونم
VLSI و انتقال داده و ریزپردازنده یکی نیستند و اتفاقاً مباحثش کاملاً مستقل از همه. هر دو هم جزو درس‌های تخصصی معماری هستند، پس باید با همین اسم برای گرایش سخت‌افزار ارائه بشن.
ریزپردارنده که توو کنکور نمیاد ولی پیشرفته‌ی درس ساختار کامپیوتر (که در اغلب دانشگاه‌ها به اسمبلی خلاصه میشه) هست.
VLSI (علاقه‌ی زوری من) مبتنی بر الکترونیک دیجیتال و مدارهای الکترونیکی (این ذومی بعضی از دانشگاه‌ها ارائه نمیشه) هست.
انتقال داده، مباحثش نسبتاً جدید هست و در درس‌های دیگه نیومده. یه تیکه‌هاییش توو سیگنال و سیستم اومده ولی از اون دید نگاه نمیکنه.

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازم سلام
یک سوال داشتم اینکه من الان دارم می خونم هر فصل و که می خونم تست هاشم می زنم ولی بعضی فصل هارو تستهاشو خوب نمی زنم.
مثلا بدترینش ،معماری از پوران یکی از فصل ها 33 تا تست داشت کلا 13 تاشو درست زدم البته خوب برای اولین بار این تستهارو می بینم.نمی دونم خیلی بده؟؟؟
بعد یه سوال دیگه اینکه ریاضی مهندسی می خوام از پوران شروع کنم بخونم.خوبه؟؟؟
دو حالت داره. یا کتابی که خوندید مبحث مربوط به اون تست‌ها رو خوب توضیح نداده، که باید کتابتون رو عوض کنید. یا خوب توضیح داده ولی شما نمیتونید خوب تست بزنید که در این صورت باید وقت بیشتری روی اون درس بذارید و اگه لازم شد چند کتاب بخونید.
احتمالاً مشکل مفهومی توو درس معماری دارید و از اونجایی که کتاب‌های کنکور خلاصه هستند، با اونا کارتون راه نمی‌افته. اگر وقت داشتید کتاب پترسون یا مانو رو بخونید. پترسون دو تا هست؛ "تلاقی سخت‌افزار-نرم‌افزار" ویرایش 4 منظورمه. همه چی رو از سیر تا پیاز توضیح داده ولی ظاهراً ریزبرنامه‌نویسی (که توو کنکور میاد) رو نه. احتمالاً مانو این مبحث رو داشته باشه (فصل‌های مانو الان یادم نیست).

merila_1992

عضو جدید
دو حالت داره. یا کتابی که خوندید مبحث مربوط به اون تست‌ها رو خوب توضیح نداده، که باید کتابتون رو عوض کنید. یا خوب توضیح داده ولی شما نمیتونید خوب تست بزنید که در این صورت باید وقت بیشتری روی اون درس بذارید و اگه لازم شد چند کتاب بخونید.
احتمالاً مشکل مفهومی توو درس معماری دارید و از اونجایی که کتاب‌های کنکور خلاصه هستند، با اونا کارتون راه نمی‌افته. اگر وقت داشتید کتاب پترسون یا مانو رو بخونید. پترسون دو تا هست؛ "تلاقی سخت‌افزار-نرم‌افزار" ویرایش 4 منظورمه. همه چی رو از سیر تا پیاز توضیح داده ولی ظاهراً ریزبرنامه‌نویسی (که توو کنکور میاد) رو نه. احتمالاً مانو این مبحث رو داشته باشه (فصل‌های مانو الان یادم نیست).

بله مانو داره، فصل 7 یا 8 باید باشه

طیبه

عضو جدید
سلام خوب که هستم ولی خوب نمیخونم ;)
اینا دروس سخت افزاره دیگه، شما مگه سخت افزار نیستی. باید پاس کنید دیگه. من خودم نرم افزارم

نه من نرم افزار می خونم.
پس من نمی تونم معماری امتحان بدم. یعنی سخت می تونم قبول شم. درسته؟

طیبه

عضو جدید
من اولین باره میخوام ارشد کامپیوتر امتحان بدم برای همین ممکنه سوالام خیلی ایتدایی باشه.:child:(البته قبلا مکانیک امتحان دادم ولی خیلی با کامپیوتر فرق می کنه)

اینکه دروس تخصصی هر کدوم 16 سواله و همش میشه 48 سوال با 80 دقیقه وقت. آیا برای هر گرایش دفترچه جدا داده میشه با اختصاص وقت خودش؟ یا اینکه هر 48 سوال تو یه دفترچه است و میشه مثلا 80 دقیقه رو روی فقط یک یا دو گرایش وقت گذاشت؟

hassan2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اولین باره میخوام ارشد کامپیوتر امتحان بدم برای همین ممکنه سوالام خیلی ایتدایی باشه.:child:(البته قبلا مکانیک امتحان دادم ولی خیلی با کامپیوتر فرق می کنه)

اینکه دروس تخصصی هر کدوم 16 سواله و همش میشه 48 سوال با 80 دقیقه وقت. آیا برای هر گرایش دفترچه جدا داده میشه با اختصاص وقت خودش؟ یا اینکه هر 48 سوال تو یه دفترچه است و میشه مثلا 80 دقیقه رو روی فقط یک یا دو گرایش وقت گذاشت؟

سلام
دفترچه هر گرایش جداست.......
آره میشه.........
اگر 2 رشته بخوای امتحان بدی فکر کنم 30 دقیقه اضافه بهت میدن......

hoseng

کاربر بیش فعال
نه من نرم افزار می خونم.
پس من نمی تونم معماری امتحان بدم. یعنی سخت می تونم قبول شم. درسته؟
چرا میتونی معماری امتحان معماری بدی، شما درس مدار الکتریکی رو خوندی دیگه. رشته معماری یه جوریه که شما اگه مشترکتو خوب بزنی و یه درصد کمی هم معماری بزنی رتبه خوب میاری و لازم نیست تخصصیت خیلی بالا باشه مثل نرم افزار

هر سه تا تو یه دفترچه هستن و شما میتونی تو اون 80 دقه هر چندتا میخوای جواب بدی
یه خوبی دروس تخصصی اینه که مثلا شما اگه مدار الکتریکی رو بخونی هم میتونی سوالای معماری بزنی هم هوش. اگه طراحی الگوریتم بخونی هم میتونی نرم افزار بزنی هم هوش
البته یه فایلی گذاشته بودم چند تا پست پیش بخونی بد نیست اگه اطلاعات میخوای

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا