پیش به سوی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hoseng

کاربر بیش فعال
خیلی از شما ممنونم آقا بهنام که اطلاعاتو در اختیار میزاری.

منظور از کتاب بنفشا همون پورانه؟ یعنی معماریه پوران خوب نیست؟

من خودم میخوام واسه گرایش نرم افزار بخونم

درسایی رو هم که میخوام بخونم ایناست:
زبان
ریاضیات: گسسته --- آمار
مشترک: منطقی --- معماری --- نظریه --- سیستم عامل ---- ساختمان داده
تخصصی: پایگاه داده --- طراحی الگوریتم --- از بین زبان های برنامه سازی و کامپایلر هم احتمالا یه دونشو

یه نصیحتم از من که روی دروس مشترک خیلی مانور بدین که تاثیرش خیلی عجیبه

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی از شما ممنونم آقا بهنام که اطلاعاتو در اختیار میزاری.
منظور از کتاب بنفشا همون پورانه؟ یعنی معماریه پوران خوب نیست؟
من خودم میخوام واسه گرایش نرم افزار بخونم
درسایی رو هم که میخوام بخونم ایناست:
زبان
ریاضیات: گسسته --- آمار
مشترک: منطقی --- معماری --- نظریه --- سیستم عامل ---- ساختمان داده
تخصصی: پایگاه داده --- طراحی الگوریتم --- از بین زبان های برنامه سازی و کامپایلر هم احتمالا یه دونشو

یه نصیحتم از من که روی دروس مشترک خیلی مانور بدین که تاثیرش خیلی عجیبه

فکر نمیکنم مال پوران باشه، چون بالا دوستم گفته پوران خوبه. باید نگاه کنم، ولی یه کتاب سرمه‌ای بود. هم نحوه‌ی درس دادنش بد بود هم اینکه خیلی از مباحث رو پوشش نداده بود.

در مورد پیشنهادتون هم من کنکور دادم تموم شد :D ولی ممنون حق با شماست، بدون زدن اختصاصی ها میشه رتبه ی 1 هم شد. مشترک هایی مثل سیستم عامل که اکثرا یا وقت نمیکنن یا از روش میپرن خیلی مهم تر هستند.

hoseng

کاربر بیش فعال
فکر نمیکنم مال پوران باشه، چون بالا دوستم گفته پوران خوبه. باید نگاه کنم، ولی یه کتاب سرمه‌ای بود. هم نحوه‌ی درس دادنش بد بود هم اینکه خیلی از مباحث رو پوشش نداده بود.

در مورد پیشنهادتون هم من کنکور دادم تموم شد :D ولی ممنون حق با شماست، بدون زدن اختصاصی ها میشه رتبه ی 1 هم شد. مشترک هایی مثل سیستم عامل که اکثرا یا وقت نمیکنن یا از روش میپرن خیلی مهم تر هستند.
آخه کتاب های سورمه ای یا بنفشی که میگین برای پوران پژوهشه
منم 92 کنکور دادم و دیدم که مشترک ها نعنیه واقعیش چیه البته هیچ وقتی برای خوندن نذاشته بودم ولی یه تجربه شد برام

************************************************************************************

بچه ها این بروشور سال 91 مدرسان شریف. اگه وقت کردین یه مطالعه ای بکنید و نظرتونو بگین: http://www.modaresanesharif.ac.ir/Broushur/arshad-broushur.pdf

eli-77

عضو جدید
دوستان سلام
من اول تیر شروع کردم و دارم می خونم الان گسسته و ساختمان داده رو خوندم یه دور ، ولی یه جوریم. می دونین ...اصلا حس تسلط ندارم.
کنکوری خوندن خیلی فرق داره .
بعد نظریه دوستان پارسه رو معرفی کردن من پوران دارم. خیلی بده؟!؟ اگه بده وقت نزارم روش یه کتاب دیگه بگیرم؟!؟

hoseng

کاربر بیش فعال
دوستان سلام
من اول تیر شروع کردم و دارم می خونم الان گسسته و ساختمان داده رو خوندم یه دور ، ولی یه جوریم. می دونین ...اصلا حس تسلط ندارم.
کنکوری خوندن خیلی فرق داره .
بعد نظریه دوستان پارسه رو معرفی کردن من پوران دارم. خیلی بده؟!؟ اگه بده وقت نزارم روش یه کتاب دیگه بگیرم؟!؟
سلام دوست عزیز. اول از همه توصیه می کنم عجله نکن. اینکه هی به خودت بگی زود این درسو بخونم تموم کنم فایده نداره.
وقتی یه فصل از یه درس رو می خونی اگه کامل متوجه میشی که برو سراغ تست های همون فصل و اگه متوجه نمیشی برو سراغ منابع دیگه و روی اون فصل مسلط شو و بعد برو سراغ تست هاش... بعد از این حالا برو فصل بعدی
البته این نظر شخصیه منه و خودت بهتر می دونی
کتاب نظریه پوران رو من چند صفحه ای خوندم و به نظرم خوبه ولی بازم اگه میخوای پارسه بخونی من pdfش رو دارم اگه بخوای

soheila01

عضو جدید
از یکی از بچه‌ها که آزمون‌های پارسه رو اکثراً 1 یا 2 می‌شد (البته متاسفانه در کنکور بدشانسی آورد و رتبه‌ش یه خورده بد شد ولی شریف قبول میشه) اینا رو برای هوش مصنوعی پیشنهاد داد:

محاسبات: در کل کتاب خوبی پیدا نمیشه (منم همین نظر رو دارم) ولی پوران یا پارسه در کل بد نیستند
.

من محاسبات رو قبول ندارم. به ما تو دانشگاه درس ندادن و فقط از روی کتاب مقسمی خوندم تو تست ها هم خدا رو شکر عالی زدم.

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
من محاسبات رو قبول ندارم. به ما تو دانشگاه درس ندادن و فقط از روی کتاب مقسمی خوندم تو تست ها هم خدا رو شکر عالی زدم.
کدوم یک از سؤالات محاسبات امسال، با سرفصل های محاسبات همخونی داشت؟

آمیتیسا

عضو جدید
من میخام تابستون منابعی رو که دارم بخونم.منظورم منابع اصلیه.ایشالا از مهر میخام کتاب تست بخونم.به نظر شما جواب میده؟:que:

hoseng

کاربر بیش فعال
من میخام تابستون منابعی رو که دارم بخونم.منظورم منابع اصلیه.ایشالا از مهر میخام کتاب تست بخونم.به نظر شما جواب میده؟:que:
هرکسی یه جور راحته، به نظرم اصلش فقط شروع کردنه بقیشو هرکی هرجور راحته بخونه منم دو سه تا درسو میرم کلاس (آموزشگاه نصیر - وسه دانشگاه خواجه نصیر) آزمونم همونجا شرکت می کنم هم تعریفشو زیاد می کنن هم قیمت هاش نسبت به بقیه موسه ها خیلی خوبه ایشالا همه موفق باشن

hkhalaj

عضو جدید
سلام. منم میخوام ارشد شرکت کنم ولی نمیدونم از کجا شروع کنم. یعنی اول چه درسایی را بخونم. روزی چند ساعت شروع کنم و ...در ضمن کتابای پورانو تا حدودی خوندم خیلی خوب بود.

hkhalaj

عضو جدید
نقطه شروع کنکور ارشد

نقطه شروع کنکور ارشد

با سلام. من میخوام امسال ارشد شرکت کنم ولی نمیدونم از چه درسایی شروع کنم و کتابای کدوم موسسه برای کدوم درس بهتره؟ و اینکه از روزی چند ساعت شروع کنم. ممنون میشم جوابمو بدید. موفق باشید همگی.

hoseng

کاربر بیش فعال
سلام. منم میخوام ارشد شرکت کنم ولی نمیدونم از کجا شروع کنم. یعنی اول چه درسایی را بخونم. روزی چند ساعت شروع کنم و ...در ضمن کتابای پورانو تا حدودی خوندم خیلی خوب بود.
سلام
به سلامتی ایشالا موفق باشی

اول از درسایی شروع کن که بهش علاقه داری تا به درس خوندن عادت کنی بعد برو سراغ سایر دروس و یا اینکه اول برو پرونده ریاضیات رو ببند
اینکه هرکی چند ساعت بخونه به تواناییه اون فرد بستگی داره یکی شاید تا 13 ساعت هم بتونه بخونه ولی یکی دیگه حداکثر 5 ساعت در روز بتونه بخونه
مهم اینه که هرکس از حداکثر تواناییش استفاده کنه اون وقت نتیجه ای که میگیره براش خوشاینده چون تمام تلاششو واسه اون کرده

آخرین ویرایش:

آمیتیسا

عضو جدید
این تالار واسه بچه های مهندسی کامپیوتره.بهتره که فقط کامپیوتریا اینجا باشن.البته بد نیست که بقیه هم این مطالبو ببینن ولی کامنت نذارن بهتره.مثلا صحبت درباره کتاب و موسسه واسه هر رشته ای متفاوته و اینجوری با نظرات متضاد مواجه میشیم که ممکنه بعضیا رو گیج کنه:confused:
با تشکر

soheila01

عضو جدید

خب عزیزم یکم بیشتر سرچ کن به تمام جواب سوالات میرسی.البته یه انجمنی هست که بروبچ رشته ی کامپیوتر اونجان از همه چی راجع به ارشد حرف میزنن و رتبه های برتر پیشنهاد هایی دارن و منابعی پیشنهاد میدن ولی اجازه معرفی این سایت رو ندارم.
سوالتون رو جزئی تر کنید تا بتونم از حرفهای دوستان براتون بزارم.
بار اوله که کنکور میدین؟؟؟
چه کتاب هایی دارین؟
چه رشته ی می خوایین امتحان بدین؟

افشنگ

عضو جدید
سلام انجاکسی هست که ارشد هوش داده باشه منو راهنمایی کنه؟هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستم

soheila01

عضو جدید
چرا دوستان یکم سعی نمیکنن مطالب و نظرات دوستان دیگه رو بخونن این تاپیک برای این ایجاد شد که هر مطلبی برای دوستان پر ارزش باشه و از نظرات هم و شاید هم اطلاعات دوستان دیگه استفاده بشه و همینطور اگه کسی فایل هایی مفید داره در اختیار بقیه هم بزاره و بتونیم با هم بخونیم.
و یک پیشنهاد
دوستان هر روز بیاین و بگین چند ساعت مطالعه داشتین.تابستون معمولا زیاد نت سر میزنین اینطوری اگه کسی داره درس میخونه برای بقیه هم ایجاد انگیزه میکنه.
(البته منم قصدشو دارم و فردا هم اولین آزمون آنلاین داذم ولی هیچی نخوندم.از 8 تا 19 وقتی سر کار باشم و اونم کاری که وقتی خونه اومدم که ذهنم رو درگیر میکنه و باید مطالعه کنم جایی برای درس خوندن نمیمونه ولی تلاشم رو دارم)
به امید موفقیت برای همه

vanday67

عضو جدید
سلام
من ترم آخر ارشدم
اول یه سوال: اگه قصدتون از ارشد ادامه تحصیل تو درجات بالاتره باید بگم ارشد بدون دکتری به درد نمیخوره، یعنی فرق زیادی بین ارشد و لیسانس متاسفانه تو ایران نیست
پس اگه تصمیم جدی واسه دکتری دارید استارت ارشد را بزنید
اما اگه هدفتون سر کار رفتنه، پیشنهاد من اینه فرصت های شغلی را از دست ندید و الکی 2 سال وقتتون را هدر ندید
به هر حال
من کتابای مقسمی را استفاده کردم راضی بودم

vanday67

عضو جدید
سلام
من ترم آخر ارشدم
اول یه سوال: اگه قصدتون از ارشد ادامه تحصیل تو درجات بالاتره باید بگم ارشد بدون دکتری به درد نمیخوره، یعنی فرق زیادی بین ارشد و لیسانس متاسفانه تو ایران نیست
پس اگه تصمیم جدی واسه دکتری دارید استارت ارشد را بزنید
اما اگه هدفتون سر کار رفتنه، پیشنهاد من اینه فرصت های شغلی را از دست ندید و الکی 2 سال وقتتون را هدر ندید
به هر حال
من کتابای مقسمی را استفاده کردم راضی بودم

vanday67

عضو جدید
راستی یادم رفت بگم من اصلا از کتابای پارسه راضی نبودم
جزوات هوش مصنوعی اش را داشتم اصلا خوب نبود
کتابای پوران پژوهش هم خوبن
موفق باشید

soheila01

عضو جدید
راستی یادم رفت بگم من اصلا از کتابای پارسه راضی نبودم
جزوات هوش مصنوعی اش را داشتم اصلا خوب نبود
کتابای پوران پژوهش هم خوبن
موفق باشید
میشه بگین چه رشته ای ارشد گرفته این؟ و از چه دانشگاهی؟
کلی نگین،پارسه بعضی کتاباش خوبه.مثا سیستم عامل و آمار

hoseng

کاربر بیش فعال
چرا دوستان یکم سعی نمیکنن مطالب و نظرات دوستان دیگه رو بخونن این تاپیک برای این ایجاد شد که هر مطلبی برای دوستان پر ارزش باشه و از نظرات هم و شاید هم اطلاعات دوستان دیگه استفاده بشه و همینطور اگه کسی فایل هایی مفید داره در اختیار بقیه هم بزاره و بتونیم با هم بخونیم.
و یک پیشنهاد
دوستان هر روز بیاین و بگین چند ساعت مطالعه داشتین.تابستون معمولا زیاد نت سر میزنین اینطوری اگه کسی داره درس میخونه برای بقیه هم ایجاد انگیزه میکنه.
(البته منم قصدشو دارم و فردا هم اولین آزمون آنلاین داذم ولی هیچی نخوندم.از 8 تا 19 وقتی سر کار باشم و اونم کاری که وقتی خونه اومدم که ذهنم رو درگیر میکنه و باید مطالعه کنم جایی برای درس خوندن نمیمونه ولی تلاشم رو دارم)
به امید موفقیت برای همه
منم این روزا خیلی درگیرم ولی قصد دارم که دیگه زودتر شروع کنم
هر موقع شروع کردم چشم

soheila01

عضو جدید
خب دوستان یه پیشنهاد
مایل هستین با هم کتاب بخونیم.البته هر کسی طبق برنامه ی خودش پیش میره ولی روی یه کتاب اینجا تمرکز کنیم.یعنی نکات هر فصل رو بزاریم.اگه تایپ وقت گیره همونی که دست نویس میکنیم رو اینجا بزاریم.تا شمایی که هنوز شروع نکردی مجبور شی به خوندن و از یه طرفی هر مبحثی که سخته اینجا تحلیلش کنیم و ...
دوستانی که تمایل دارن اعلام آمادگی کنن.

hoseng

کاربر بیش فعال
خب دوستان یه پیشنهاد
مایل هستین با هم کتاب بخونیم.البته هر کسی طبق برنامه ی خودش پیش میره ولی روی یه کتاب اینجا تمرکز کنیم.یعنی نکات هر فصل رو بزاریم.اگه تایپ وقت گیره همونی که دست نویس میکنیم رو اینجا بزاریم.تا شمایی که هنوز شروع نکردی مجبور شی به خوندن و از یه طرفی هر مبحثی که سخته اینجا تحلیلش کنیم و ...
دوستانی که تمایل دارن اعلام آمادگی کنن.

من تو این برنامه شرکت نمی کنم ببخشید

کسی آزمون آنلاین پارسه شرکت کرد؟

من کلا آزمون های نصیر شرکت کردم

yakuza021

عضو جدید
سلام دوستان. من پارسال شرکت کردم.
رتبه م شد هزار و سیصد و خورده ای. فقط رو زبان مانور داده بودم من 28تا تست درست و 2تا تست غلط داشتم. البته سه تا تست طراحی الگوریتم و چندتا تست هم از مشترک ها زده بودم.
رشته م نرم افزاره ولی میخوام آی تی شرکت کنم. پارسال هم آی تی شرکت کرده بودم. علاقه م به گرایش شبکه های کامپیوتریه. نظرات و مطالب دوستان رو تا اینجا خوندم. من خودم کتاب هایی که دارم از موسسات مختلفه. برای هر درسی، کتاب مشخصی از یکی از این موسسات خوبه خب.
یه سوالی داشتم اینکه میخوام بدونم آزمون ها پارسه بهتره یا دیگر موسسات؟ و اینکه مقدار هزینه ای که دوستان گفتن مربوط به همین 92 هستش یا قدیمی تره؟ و اینکه میخوام از مرداد شروع کنم واسه ارشد.

hoseng

کاربر بیش فعال
سلام دوستان. من پارسال شرکت کردم.
رتبه م شد هزار و سیصد و خورده ای. فقط رو زبان مانور داده بودم من 28تا تست درست و 2تا تست غلط داشتم. البته سه تا تست طراحی الگوریتم و چندتا تست هم از مشترک ها زده بودم.
رشته م نرم افزاره ولی میخوام آی تی شرکت کنم. پارسال هم آی تی شرکت کرده بودم. علاقه م به گرایش شبکه های کامپیوتریه. نظرات و مطالب دوستان رو تا اینجا خوندم. من خودم کتاب هایی که دارم از موسسات مختلفه. برای هر درسی، کتاب مشخصی از یکی از این موسسات خوبه خب.
یه سوالی داشتم اینکه میخوام بدونم آزمون ها پارسه بهتره یا دیگر موسسات؟ و اینکه مقدار هزینه ای که دوستان گفتن مربوط به همین 92 هستش یا قدیمی تره؟ و اینکه میخوام از مرداد شروع کنم واسه ارشد.

سلام دوست عزیز خوش اومدی من 91 کنکور دادم ولی کامپیوتر البته هیچ درسیو نخوندمو همینچوری رفتم. منم بالاترین درصدم زبان بود البته 40% بود
من خودم تو آزمون های آموزشگاه نصیر شرکت کردم. از لحاظ قیمت نسبت به بقیه موسسه ها خیلی بهتره و از لحاظ جامعه آماری تقریبا تو سسطح اوناست ولی از لحاظ سطح سوالات فکر می کنم به کنکور نزدیکتر باشه (از نفر اول معماری 90 که تو نصیر بود شنیدم)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا