پیشنهاد و انتقاد اعضا نسبت به تاپیک آموزش SQL Server 2008

Topcoding

عضو جدید
سلام به همه دوستان و مدیران---->:gol:
خواستم ببینم که آیا اعضا مایل هستند با همدیگر شروع به یادگیری sql server 2008 کنیم یا خیر؟
روند کار به این صورت خواهد بود که به صورت فصل به فصل مباحث sql رو در قالب (مقاله)pdf ی که از چکیده ی کتابها و سایت ها تهیه خواهم کرد در پست های یه تاپیک قرار خواهم داد تا آن را مطالعه نمایید
و همچنین یه سری تمرین (از قبیل کار با جداول، ساخت تریگر ، کار با کرسر و ...) قرار داده خواهد شد تا اعضا آن را حل کنندو اگر مشکلی داشتند در یه تاپیک جداگانه برای حل سوالات،سوالات خودشون رو مطرح کنند. سعی می شود کل مباحث روی یه دیتابیس خاص باشد (البته اگر مایل بودید می تونید اون دیتابیس رو هم اینجا پیشنهاد کنید)
در کل اگر پیشنهاد و انتقادی دارید خوشحال می شوم بدونم:D
موفقیت تک تک شما عزیزان دلم ،آرزوی قلبی منه و با تمام وجودم در پیشبرد ایرانی سر بلند کوشا خواهم بودو این تنها انگیزه زندگی منه

Gholche

عضو جدید
ممنون از شما
ميشه بگيد پيش نيازش براي يادگيري چيه؟ من چيزي از پايگاه داده نمي دونم در همون حد تاپيك شرح مختصر SQL
كه زديد، اصلا چجوري ميشه مشاركت كرد توي يادگيري؟ يعني مثل شما مطالبي كه خونديم اينجا هم بياريم؟

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
بنده هم موافق هستم و حتما پیگیری می کنم تا یاد بگیرم .
پیرو گفته دوست عزیز Gholche چیزی از SQL نمی دونم لطف کنید و پیش نیازها را بگوئید و یا در دو پست اول اطلاعات پایه ای قرار بدید تا ما هم به شما برسیم . امیدوارم بتونم چیزهای خوبی یاد بگیرم .
ضمنا یه توضیحی درباره فاصله هر پست بگذارید تا بهتر برنامه ریزی کنیم .
با تشکر - سیستم 32

Topcoding

عضو جدید
با سلام و درود به همه شما دوستان گلم:gol:
ممنون از شما
ميشه بگيد پيش نيازش براي يادگيري چيه؟ من چيزي از پايگاه داده نمي دونم در همون حد تاپيك شرح مختصر SQL
كه زديد، اصلا چجوري ميشه مشاركت كرد توي يادگيري؟ يعني مثل شما مطالبي كه خونديم اينجا هم بياريم؟
پیش نیازش برای یادگیری همان درس پایگاه داده توی دانشگاه می باشه که کتاب رانکوهی از کتابهای خوبه این درس می باشه ،البته من یه کمی هم راجع به رابطه ها و مباحث پایگاه داده ای توضیحات مختصر و مفید رو خواهم گذاشت ولی برای اینکه بتوانید مباحث پایگاه را خوب یاد بگیرید حتما این کتاب رو تهیه کنید و آن را مطالعه نمایید
مشارکت شما می تواند به این صورت باشد که تمرین هایی که به همراه مطالب می گذارم رو انجام بدهید و البته اگه تمرین خوب و مفید به نظرتان آمد رو اینجا بگذارید تا همه روی آن کار کنیم.
این را هم بگویم که من یه سری مطالب رو می گذارم ولی اگر شما راجع به آن مبحث مطالب مفیدتری را پیدا کردید می توانید در ادامه ی آن قرار دهید تا از آن استفاده کنیم
از مدیرها هم می خواهم نظارت داشته باشند تا اگر مطلبی اشتباه بود خیلی زود رسیدگی بشه تا شما رو به اشتباه نیاندازه البته من با تمام توجه مانع این کار خواهم شد

ععاااااالیه .. منم هستم ! کی استارت کار میخوره؟
من دارم مطالب اولیه رو جمع آوری می کنم و سعی من اینکه برای آخر هفته آمادش کنم

با سلام
بنده هم موافق هستم و حتما پیگیری می کنم تا یاد بگیرم .
پیرو گفته دوست عزیز Gholche چیزی از SQL نمی دونم لطف کنید و پیش نیازها را بگوئید و یا در دو پست اول اطلاعات پایه ای قرار بدید تا ما هم به شما برسیم . امیدوارم بتونم چیزهای خوبی یاد بگیرم .
ضمنا یه توضیحی درباره فاصله هر پست بگذارید تا بهتر برنامه ریزی کنیم .
با تشکر - سیستم 32
سلام گلم
من سعی می کنم مطالب رو طوری بگم که قابل فهم باشه البته با پیگیری و تمرین حتما موفق به یادگیری اون می شید
با برنامه ریزی موافقم، من سعی می کنم مثل دانشگاه هفته ای 1 یا 2 بار فصل به فصل بریم جلو و اگر نظری راجع به همین فاصله داشتید مرا مطلع کنید.

عالیه
ولی حیف که نیستم تا پیگیر باشم
بابک جون تازه ما رو شما می خواستیم حساب کنیم
کجا می خوای بری نکنه ...:heart:
ولی هر جا که باشی امیدوارم که موفق باشی و شاد:gol:

-------
باتشکر از همه شما عزیزانم
تا بعد یا حق

Topcoding

عضو جدید
عالیه
امیدوارم طرح منسجم و مفیدی رو شاهد باشیم
ممنونم----->:gol:
من تمام سعی خودم رو می کنم تا تاپیک آموزشی از مقدماتی شروع بشه و مباحث پیشرفته را هم پوشش بده البته با کمک شما مدیران خوب و اعضای گل سایت این را هم بگویم که این پروسه ی آموزش ممکنه چند ماهه باشه امیدوارم که خسته کننده نباشه و از آموزش لذت ببرید(همین که با هم هستیم و مثل برادر و خواهر در کنار هم فعالیت می کنیم، شما ها رو نمی دونم،خداییش به من که انرژی میده )
امیدوارم که شرمنده شما دوستان نشوم:cry:
موفق باشید:gol:

gelayor14

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
آقا اجازه ما هم هستیم
یه پیشنهاد از آنجایی آموزش به تنهایی معمولا کافی نیست می خواستم خواهش کنم هر چند مدت یه پروژه بگذارید با هم انجام بدهیم
فکر می کنم اینجوری انگیزه برای ادامه راه بیشتر میشه
با سپاس فراوان

a.aktichi

عضو جدید
سلام.فکر خوبیه.اما امیدوارم مثل تمام آموزش های دیگه این سایت نیمه کاره نمونه.پروژه های بیشتری از مقدماتی به پیشرفته قرار بده که انگیزه یادگیری باقی بمونه
در کل دمتت گررررررم

salam.6864

عضو جدید
عالیه
منم هستم
امیدوارم تااخر اموزش پیش برید
چون اکثراموزش ها تا وسطاش که پیش میره دیگه از اون تاپیک خبری نمیشه

Sharif_

مدیر بازنشسته
ممنونم----->:gol:
من تمام سعی خودم رو می کنم تا تاپیک آموزشی از مقدماتی شروع بشه و مباحث پیشرفته را هم پوشش بده البته با کمک شما مدیران خوب و اعضای گل سایت این را هم بگویم که این پروسه ی آموزش ممکنه چند ماهه باشه امیدوارم که خسته کننده نباشه و از آموزش لذت ببرید(همین که با هم هستیم و مثل برادر و خواهر در کنار هم فعالیت می کنیم، شما ها رو نمی دونم،خداییش به من که انرژی میده )
امیدوارم که شرمنده شما دوستان نشوم:cry:
پس زحمت بکش یه سرفصل کامل هم اماده کن تا بر اساس اون جلو بریم

Topcoding

عضو جدید
پس زحمت بکش یه سرفصل کامل هم اماده کن تا بر اساس اون جلو بریم
sql خیلی مبحث داره و شاید نتونم به طور کامل همه را شرح دهم
سرفصلها رو می گم ولی ممکنه یه کمی ترتیبش تغییر کنه ولی همه مطالب زیر را سعی می کنم بگم
در ضمن توی تاپیک آموزش پست اول فهرستی قرار می دم که به طور مستمر کامل می شه و لینک می شه به تک تک مباحث در کل تاپیک و پست ها تا هر کس متناسب با موضوعی که می خواهد را خیلی سریع پیدا کند
و اما فهرست
1.طریقه نصب نرم افزار
2.آشنایی با محیط SQL
3. ایجاد پایگاه داده و جدول
4. ایجاد پرس و جو
5.دستورات DML
6. روالهای ذخیره شده
7.روش ایجاد پشتیبان و job
8.امنیت در SQl
9.جامعیت داده
10. کار با دید
11. ...

این را هم بگویم که طریقه ی آموزش هم کار با محیط گرافیکی SQL خواهد بود و هم همان کار گرافیکی به صورت کد نویسی توی sql انجام خواهد شد.ولی اول گرافیکی اون رو می گم مثل طریقه ایجاد پایگاه داده و جدول و بعد می رم سراغ کد نویسیش.
من سعی خواهم کرد یه کمی بیشتر روی برنامه نویسی توی SQL ( مطالبی همچونT-sql) که کمتر روی آن بحث می شه را تشریح کنم.
در ضمن من مطالبی که قبلا با SQLبه مشکل برخوردم و برطرف شده است را در قالب نکته بیان خواهم کرد تا اگر مشکلی این چنین برای کاربرها پیش امد کمکشان کند
واما راجع به درخواست پروژه ، من که از همون اول نمی تونم بگم که یه دیتابیس طراحی کنید که همچین ویژگی هایی داشته باشه شاید برای آخر کار گفتم ولی حتما از شما دوستان جواب تمرینات رو خواهم خواست (تمرینی مثل : کوئری، تابعی ، پروسیجری،تریگری،کرزری ایجاد کنید که فلان کار رو انجام بده و ...)که توی تاپیک آپلود تمرینات قرار دهید
در آخر کار(انشاء الله اگر زنده بودم و نفس گرمی بود) کل مطالب رو در قالب PDF جمع آوری خواهم کرد تا sql یک مرجع کامل فارسی دیگه ای هم داشته باشد.(البته با کمک ونظارت شما دوستان عزیزم که مرا در رفع اشکالات احتمالی مباحث راهنمایی خواهیدکرد )(شاید اینطوری ایجاد انگیزه کنه تا مطالب رو تا آخر دنبال کنیم )
مطالب اولیه که آماده شد تاپیکهای آموزش ، سوال_جواب و آپلود تمرینات رو می زنم و لینکهاش رو اینجا می زارم و این تاپیک هم می شه واسه تبادل نظر و گفتگوی علمی راجع به مباحث تاپیک آموزش sql که اگه پیشنهادی داشتید در اینجا قرار بدید و امیدوارم که هر 4 تاپیک فعال باشه
فکر کنم همه چی رو گفتم ولی باز هم اگر مطلبی یا پیشنهادی به نظرتان آمد حتما بیان کنید.

gelayor14

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
با سپاس از دوستون Topcoding
من یه پیشنهاد داشتم برای نصب از آنجائیکه (به نظر من-تجربه) بعد از نصب sql سرعت سیستم کمی تا حدودی پائین می آید بهتر است آنرا در ویندوز مجازی نصب کنیم!

fatima a

عضو جدید
sql خیلی مبحث داره و شاید نتونم به طور کامل همه را شرح دهم
سرفصلها رو می گم ولی ممکنه یه کمی ترتیبش تغییر کنه ولی همه مطالب زیر را سعی می کنم بگم
در ضمن توی تاپیک آموزش پست اول فهرستی قرار می دم که به طور مستمر کامل می شه و لینک می شه به تک تک مباحث در کل تاپیک و پست ها تا هر کس متناسب با موضوعی که می خواهد را خیلی سریع پیدا کند
و اما فهرست
1.طریقه نصب نرم افزار
2.آشنایی با محیط SQL
3. ایجاد پایگاه داده و جدول
4. ایجاد پرس و جو
5.دستورات DML
6. روالهای ذخیره شده
7.روش ایجاد پشتیبان و job
8.امنیت در SQl
9.جامعیت داده
10. کار با دید
11. ...

این را هم بگویم که طریقه ی آموزش هم کار با محیط گرافیکی SQL خواهد بود و هم همان کار گرافیکی به صورت کد نویسی توی sql انجام خواهد شد.ولی اول گرافیکی اون رو می گم مثل طریقه ایجاد پایگاه داده و جدول و بعد می رم سراغ کد نویسیش.
من سعی خواهم کرد یه کمی بیشتر روی برنامه نویسی توی SQL ( مطالبی همچونT-sql) که کمتر روی آن بحث می شه را تشریح کنم.
در ضمن من مطالبی که قبلا با SQLبه مشکل برخوردم و برطرف شده است را در قالب نکته بیان خواهم کرد تا اگر مشکلی این چنین برای کاربرها پیش امد کمکشان کند
واما راجع به درخواست پروژه ، من که از همون اول نمی تونم بگم که یه دیتابیس طراحی کنید که همچین ویژگی هایی داشته باشه شاید برای آخر کار گفتم ولی حتما از شما دوستان جواب تمرینات رو خواهم خواست (تمرینی مثل : کوئری، تابعی ، پروسیجری،تریگری،کرزری ایجاد کنید که فلان کار رو انجام بده و ...)که توی تاپیک آپلود تمرینات قرار دهید
در آخر کار(انشاء الله اگر زنده بودم و نفس گرمی بود) کل مطالب رو در قالب PDF جمع آوری خواهم کرد تا sql یک مرجع کامل فارسی دیگه ای هم داشته باشد.(البته با کمک ونظارت شما دوستان عزیزم که مرا در رفع اشکالات احتمالی مباحث راهنمایی خواهیدکرد )(شاید اینطوری ایجاد انگیزه کنه تا مطالب رو تا آخر دنبال کنیم )
مطالب اولیه که آماده شد تاپیکهای آموزش ، سوال_جواب و آپلود تمرینات رو می زنم و لینکهاش رو اینجا می زارم و این تاپیک هم می شه واسه تبادل نظر و گفتگوی علمی راجع به مباحث تاپیک آموزش sql که اگه پیشنهادی داشتید در اینجا قرار بدید و امیدوارم که هر 4 تاپیک فعال باشه
فکر کنم همه چی رو گفتم ولی باز هم اگر مطلبی یا پیشنهادی به نظرتان آمد حتما بیان کنید.
بی صبرانه منتظرم

AMCH

عضو جدید
سلام.
عالیه,ممنون
باید اس کیو ال سرور 2008 نصب کنیم یا اینکه فرقی نمیکنه چی باشه؟

mdl

عضو جدید
من این ترم پایگاه داده دارم

از لطف شما هم ممنون

AMCH

عضو جدید
سلام
کی قراره آموزش شروع بشه؟میشه زودتر شروع کنید؟من بی صبرانه منتظرم
ممنون عزیز

Topcoding

عضو جدید
بشنو از نی ...

بشنو از نی ...

با سلام خدمت همه دوستان عزیزم:gol:
بالاخره سعی کردم که هر جور شده شروع کنم و امروز را انتخاب کردم که بی مناسبت هم نباشه
البته این را هم اضافه کنم چون مطالب رو خودم دارم تهیه می کنم و کپی پیست نیست و می خواهم اول راجع به آن موضوع مطالعه و تحقیق داشته باشم و بعد مطالب تهیه شده راتایپ کنم ممکنه پست گذاشتنم همراه با تاخیر باشه (سعی می کنم که هفته ای 1 پست بزارم)
+++++++++++++++
در تاپیک زیر فقط آموزش می باشد و مطالبی است که برای شما آماده خواهم کرد
برنامه های پیشرفت کار
در تاپیک زیر شما جواب سوالات و تمرینهایی که از همه عزیزان خواهم خواست را قرار خواهید داد
آپلود پروژه و تمرینات
و در تاپیک زیر هر گونه سوال ومشکلی در رابطه با این دوره آموزشی دارید قرار خواهید داد که امیدوارم شرمنده شما نشده و بتوانم با این علم ناچیزم جواب شما رو بدهم البته چون من همیشه online نیستم و بیشتر آخر شبا فعالم ، امیدوارم که مدیران و دیگر اعضا مرا یاری رسانند.
سوالات در رابطه با آموزش
شما هر انتقاد، نظر و پیشنهادی راجع به آموزش دارید در همین تاپیک قرار دهید
من در این تاپیک اخبار را هم قرار خواهم داد پس به این تاپیک هم سر بزنید مثلا اگه راجع به یه موضوعی مطلب جدید بدستم رسید من آن را در پستهای مربوط قبلی قرار خواهم داد و همین جا به اطلاع شما خواهم رساند.
در کل امیدوارم که مانند اعضای خانواده به همدیگر کمک کنیم تا باهم پیشرفت کنیم;)
موفق باشید

بالا