پر درآمد ترین رشته

پر درآمد ترین رشته

• برق

رای: 30 12.0%
  • مکانیک

رای: 50 19.9%
  • عمران

رای: 44 17.5%
  • صنایع

رای: 16 6.4%
  • معماری

رای: 30 12.0%
  • کامپیوتر

رای: 29 11.6%
  • شیمی

رای: 24 9.6%
  • پزشکی

رای: 26 10.4%
  • نساجی

رای: 0 0.0%
  • معدن

رای: 2 0.8%

• مجموع رای دهندگان
    251

hossein1320

عضو جدید
سلام
همون طور که می دونین میزان درآمد یکی از مهمترین ملاک های انتخاب رشتست لطفا به پردرآمد ترین رشته رای دهید اگر لازم بود توضیحی هم بدید

RaHNaVaRD

عضو جدید
به نظر من همه چی پول نیست باید به رشتت علاقه داشته باشی ولی خوب به نظر من مهندسی عمران و معماری،مکانیک و مهندسی شیمی

hossein1320

عضو جدید
بله دوست عزیز پول همه چیز نیست ولی خیلی چیزاست

لطفا فقط یک رشته معرفی کنید

پلیمرش کو؟!!!

اصلا پلیمر به کنار
پتروشیمی که همه دیگه میدونن جزء پردرآمدترینهاست کو؟
این که اینارو بذاری جزء شیمی هم غلطه;) این 2 تا و همچنین نفت درامدهای فوق العاده ای دارن
ولی نمیشه گفت پس شیمی رشته ی پردرآمدیه!

eL2rado

عضو جدید
یک کلمه نمیشه!باید جنبه های مختلفی رو در نظر گرفت....از لحاظ جهانی به نظر من شرکتهای فعال در زمینه IT و کامپیوتر بیشترین درامد رو دارند(هرچند تو این شرکتها هم افراد با رشته های مختلفی در حال فعالیتند).....تو ایران هم باز بستگی به فرد داره....به نظر من وقتی عاشق رشتتی و اونو اصلا یک تفریح میدونی واسه خودت , حتما موفق خواهی بود و حتما درامد زیادی خواهی داشت حالا چه مهندس عمران باشیو برج بسازی,چه یه مهندس معدن باشیو ساعت ها زیر زمین به سر ببری............

به نظر من همه چی پول نیست باید به رشتت علاقه داشته باشی ولی خوب به نظر من مهندسی عمران و معماری،مکانیک و مهندسی شیمی
رهنورد جونم 2تا دیگه هم جا داریا
راحت باش;)
خب معلومه هر رشته ای اگه توش موفق باشی پردرآمدترینه ولی تو که همه رو گفتی دیگه!!!

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نظر سنجی اشتباهه، تو هر رشته‌ای میتونی بیشترین درآمد رو داشته باشی و موفقترین باشی، که همه رشته‌ها آرزوی داشتن درآمد و شغلی مثه این رو داشته باشن

بستگی به علاقه و تلاش داره !

ROBOTICS

کاربر فعال مهندسی رباتیک
این نظر سنجی کاملا اشتباه است
مثلا مهندسی برق
اخه تمام کسانی که برق می خونند یکجا استخدام می شوند
یکسان پول می گیرند کارشئن یک چیز است

بعضی ها بی کارند بعضی ها این قدر حقوقشون پایین شغل شریف دومی دست پا می کنند
بعضی ها این قدر پول در می آورند که نمی تونی فکر کنی

یک مثال دیگه می زنم که به فهمی مهندسی کامپیوتر

یکی میشه بیل گتیس یکی میشه برنامه نویس یک شرکت یکی میسه کد نیس یک شرکت یکی هم از بدبختی میشه سی دی فروش چون کار گیرش نمی آید

حالا مهندسی رباتیک کو ! نمی بینم

hossein1320

عضو جدید
عزیزان منم می دونم فرق داره ولی خب هر رشته ای سطح درآمدش معلومه به طور نسبی
منظور من هم همینه
در ضمن نظر سنجی بیشتر از ده تا گزینه نداره شما راه حلی می شناسید
؟

ROBOTICS

کاربر فعال مهندسی رباتیک
عزیزان منم می دونم فرق داره ولی خب هر رشته ای سطح درآمدش معلومه به طور نسبی
منظور من هم همینه
در ضمن نظر سنجی بیشتر از ده تا گزینه نداره شما راه حلی می شناسید
؟

راهش اینه که کل گزینه ها را حذف کنی هر کس توی پستی نظرش را بده

منم با حرف بچه ها موافقم
در این صورت ته ته اش که نظرسنجی بگیره
هرکی میاد رشته ی خودشو انتخاب میکنه
تو هر رشته ای میشه موفق بود

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
نظر همه بچه هارو خوندم به نظر منم نهایتا همه میان رشته ی خودشونو انتخاب میکنن.
منم تکرار میکنم که تو هر رشته ای اگه علاقه وجود داشته باشه.میشه پیرفت کرد.
البته با علاقه همراه سرمایه یا پارتی میشه تو اون رشته موفق بود. بعضی رشته ها باید حتما سرمایه داشته باشی تا بتونی خیلی پیشرفت کنی یا اینکه پارتی داشته باشی و بعضی شرکتهای خاص بتونی وارد بشی. (اینم بگم که منظور من از پیشرفت ... پیشرفت مالیه)
منم میگم معماری و البته برای این حرفم هم یه دلائلی دارم. معماری یکی از رشته هاییه که برای ادامه ی کارش به هیچ جا وابسته نیستی.. برای خودت کار میکنی. در امدش هم اگه خودت بخوای و اگه عرضشم داشته باشی عالیه. و کلا توی هر رشته ای که بتونی بدون وابستگی به جایی کار کنی اون رشته جای پیشرفت داره.
(شرمنده اینو میگم اما فقط برای راهنماییه که مخصوصا سعی کن رشتت یا کارت جوری نباشه که نهایتا به دولت وابسته باشی. که کلات پس معرکست)
خواهشا این پاراگراف آخریو فقط به عنوان نصیحت بخونید

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
به نظر من جوابش کاملا مشخصه:
رشته فوتبال
کدوم مهندسی میتونه یک صدم یک فوتبالیست هم پول دربیاره!!؟
اگه این طوری باشه که همه باید جزو همون یازده نفر باشن تا بتونن پول خوب در بیارن. نه این طوریام نیست. اگه این جوریه پس بازیگری هم باید مورد خوبی باشه نه؟؟؟:question:

karo7

اخراجی موقت
اگه این طوری باشه که همه باید جزو همون یازده نفر باشن تا بتونن پول خوب در بیارن. نه این طوریام نیست. اگه این جوریه پس بازیگری هم باید مورد خوبی باشه نه؟؟؟:question:

فکر می کنید دروازه بان شیرن فراز پارسال چقدر چول گرفت؟ این که دیگه نه بازیکن معروف ونه بازیکن خوبیه!!!
ایشون حدود 150 ملیون قرارداد سالانشون بود حالا حقوق ماهانشون به کنار!!! حالا برای یک مهندس حساب کنید ببینید ساعتی باید چند بگیره تا بتونه همچین درامدی داشته باشه!!؟ تازه با اون همه بدبختی و درس!!! در ضمن از چند سالگی یه مهندس می تونه شروع به کار کنه!!؟ اینا رو کنار هم بزاری می فهمی که تنها دلیل برای درس خوند در ایران می تونه علاقه باشه نه پول. چون اینجا علم ارزشی نداره!!!

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
همین الان این ایمیلو دیدم گفتم بزارم براتون.
(((نمیدونم فقط چرا معماری توش نیست:lol::whistle:.)))
البته باید دقت کنیم که اینجا ایران است....

«هاروارد» و «آكسفورد» معرفي مي‌كنند

5 رشته دانشگاهي پولساز

اكثر مردم جهان به‌ويژه در سال‌‌هاي اخير به آموزش و تحصيلات عاليه بيشتر از هر چيز ديگر در زندگي اهميت مي‌دهند. براي مردم بعد از خريد خانه، داشتن تحصيلات دانشگاهي دومين سرمايه‌گذاري مفيد براي آينده به شمار مي‌آيد. همچنين تحصيلات دانشگاهي يكي از مطمئن‌‌ترين سرمايه‌گذاري‌ها در دنيا است كه مي‌تواند تا آخر عمر يك زندگي راحت و بدون دغدغه را تضمين كند
اما با وجود اينكه ادامه تحصيل در دانشگاه و رفتن به دنبال مدارك عالي تحصيلي هميشه بهترين گزينه است، اما پيش از خرج كردن پول‌تان براي تحصيل در دانشگاه حتما اين مطلب را بخوانيد. تحقيقات چند دانشگاه معتبر جهان از جمله هاروارد و آكسفورد در كنار وزارت آموزش عالي آمريكا نشان داده‌است كه چند رشته دانشگاهي در سراسر دنيا بيشترين بازده مالي را داشته‌اند. معناي ديگر اين جمله آن است كه اين رشته‌ها را بخوانيد تا آينده شغلي و زندگي ثروتمندي داشته باشيد. نتايج اين تحقيق را سايت اينترنتي ياهو منتشر كرده‌است.

ساده‌ترين نتيجه اين تحقيق آن است كه كساني كه مدرك كارشناسي يا‌‌ليسانس دارند 88 درصد بيش از دارندگان ديپلم درآمد به دست مي‌آورند. متوسط اين افزايش 88 درصدي 23300 دلار در سال است. دارندگان مدرك‌‌ليسانس در كل زندگي خود مي‌توانند درآمد 1/2 ميليون دلاري داشته‌باشند، درحالي‌كه همشهريان يا هموطنان ديپلم آنها شايد به اندازه 2/1 ميليون دلار درآمد به دست بياورند. اين فاصله البته در رشته‌‌‌هايي مانند بازرگاني، بهداشت و درمان و تكنولوژي بيشتر است، اما در دنيا 5 رشته دانشگاهي وجود دارد كه بيشترين بازگشت مالي را براي تحصيل‌كنندگان آن به همراه مي‌آورد.

1) فوق‌‌ليسانس مديريت بازرگاني MBA

محبوبيت اين رشته در ميان ديگر رشته‌‌‌هاي دانشگاهي جهان دليل موجهي دارد. دانش‌آموختگان اين رشته به طور متوسط 35 درصد بيشتر از ‌‌ليسانس‌‌‌هاي همين رشته و البته رشته‌‌‌هاي ديگر درآمد به دست مي‌آورند. هر چند هزينه تحصيل در اين رشته دانشگاهي بالاست، اما درآمدي كه در آينده دانش‌آموختگان اين رشته به دست خواهند آورد، بسيار بيشتر از ميزان شهريه آن است.

2)‌‌ ليسانس علوم مهندسي

بر اساس آمار اداره كار فدرال آمريكا، پايه حقوق مهندسان در كشور‌‌هاي آمريكايي و اروپايي در مقايسه با ديگر دانش‌آموختگان بالاتر است. اگر كسي تنها 4 سال را به تحصيل در يكي از رشته‌‌‌هاي دانشگاهي بپردازد، دست كم سالانه 50 هزار دلار حقوق پايه خواهد داشت. در اين ميان مهندسان پتروشيمي در صدر قرار دارند.

3)‌‌ليسانس علوم پرستاري
پرستاري يكي از شغل‌‌‌هاي موفقيت‌آميز اقتصاد امروز است. در اقتصاد كنوني جهان كه در ركود به سر مي‌برد و بسياري در حال از دست دادن مشاغل خود هستند، پرستاران با افزايش فرصت‌كاري 30درصدي رو‌به‌رو شده‌اند. اين افزايش تقاضاي بازار به معناي افزايش حقوق و درآمدها هم هست.

4) دستياري وكالت
دستياران وكيل اكنون در دنيا كار‌‌هايي را انجام مي‌دهند كه در گذشته وكلا انجام مي‌دادند. فقط دو سال تحصيل در رشته وكالت مي‌تواند شغلي مناسب در يكي از دفاتر وكالت به عنوان دستيار وكيل براي شما فراهم كند. وكلا براي اينكه بتوانند در دفتري مشغول كار شوند بايد دست كم 6 سال در دانشگاه درس بخوانند.

5) فن‌آوري اطلاعات (IT)
تا چند سال پيش نام فن‌آوري اطلاعات يا IT همه را به ياد دفاتر كنترل امور كامپيوتري مدارس و دانشگاه‌ها و كتابخانه‌ها مي‌انداخت، اما با پيشرفت تكنولوژي و گسترش بازار كار، اين رشته به يكي از اركان اداره كشورها تبديل شده‌است. اين رشته همچنين از پردرآمدترين رشته‌‌‌هاي دانشگاهي است

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
فکر می کنید دروازه بان شیرن فراز پارسال چقدر چول گرفت؟ این که دیگه نه بازیکن معروف ونه بازیکن خوبیه!!!
ایشون حدود 150 ملیون قرارداد سالانشون بود حالا حقوق ماهانشون به کنار!!! حالا برای یک مهندس حساب کنید ببینید ساعتی باید چند بگیره تا بتونه همچین درامدی داشته باشه!!؟ تازه با اون همه بدبختی و درس!!! در ضمن از چند سالگی یه مهندس می تونه شروع به کار کنه!!؟ اینا رو کنار هم بزاری می فهمی که تنها دلیل برای درس خوند در ایران می تونه علاقه باشه نه پول. چون اینجا علم ارزشی نداره!!!
شاید شمادرست بگی اما اینجا میخوایم در مورد پر در امد ترین رشته دانشگاهی صحبت کنیم.

Masoodvahid

عضو جدید
بزار ببینم یعنی منظور شما اینه که هر کی رفت تو این باشگاه های فوتبال و بعدش تو یه تیم عضو شد میلیونره . نه عزیزم همیشه هم این طور نیست اگه درصود بگیریم مطمئنم درصد مهندسای پولدار از فوتبالیست های پولدار بیشتره چون مهندسا تمام طول دوره کارشون تقریبا درآمد بالایی دارند (البته با شرایط) ولی فوتبالیست ها فقط می تونن فوق فوقش 10 الی 12 سال این طوری پول در بیارن . تازه من خودم مهندسایی رو می شناسم که چون رشتشون رو دوست داشتند الان تو سن 24 سالگی برای خودشون درآمدی حدود 4 میلیون در ماه دارند. که البته نه باباشون پول دار بوده نه دزدی کردند. بلکه فقط از نبوغشان استفاده کردند.
در ضمن اسم این سایت انجمن مهندسان ایران است و معلومه که کسی نظر شما را دوست نداره اگه این نظر رو تو سایت های فوتبالی بذاری حتما اونجا ازت استقبال هم می شه:w28:

karo7

اخراجی موقت
بزار ببینم یعنی منظور شما اینه که هر کی رفت تو این باشگاه های فوتبال و بعدش تو یه تیم عضو شد میلیونره . نه عزیزم همیشه هم این طور نیست اگه درصود بگیریم مطمئنم درصد مهندسای پولدار از فوتبالیست های پولدار بیشتره چون مهندسا تمام طول دوره کارشون تقریبا درآمد بالایی دارند (البته با شرایط) ولی فوتبالیست ها فقط می تونن فوق فوقش 10 الی 12 سال این طوری پول در بیارن . تازه من خودم مهندسایی رو می شناسم که چون رشتشون رو دوست داشتند الان تو سن 24 سالگی برای خودشون درآمدی حدود 4 میلیون در ماه دارند. که البته نه باباشون پول دار بوده نه دزدی کردند. بلکه فقط از نبوغشان استفاده کردند.
در ضمن اسم این سایت انجمن مهندسان ایران است و معلومه که کسی نظر شما را دوست نداره اگه این نظر رو تو سایت های فوتبالی بذاری حتما اونجا ازت استقبال هم می شه:w28:

دوست عزیز بنده این مطلب رو در حمایت از فوتبالیستها ننوشتم، اگر دقت کنید منظور بنده انتقاد از وضعیت موجوده نه چیز دیگه ای. وگرنه من اصلا نه به فوتبال داخلی علاقه دارم و نه به اون نگاه می کنم. ولی اگه مقایسه کنید زحمتی رو که شما کشیده اید تا به اینجا رسیده اید با اونی که تمام عمرش تفریح کرده (فوتبال بازی کرده) می فهمید که حقوق ما مهندسا اصلا با اونا قابل مقایسه نیست. شما دقت نمایید اگر یه مهندس یه چیز بسیار مهم هم اختراع کنه حداکثر یکی دو بار با هاش مصاحبه می کنند، ولی اگه فوتبالیست باشی اگه توی خیابون هم پات پیچ بخوره همه شروع به حرف زدن در موردش می کنند. من که خودم فقط برای علاقه درس می خونم نه پول، هر چند که حقوقم هم بد نیست.

فرهنگ

مدیر بازنشسته
بابا من اعتراض دارم رشته ی ما کجاست پس بی معرفتا؟؟این نظر خواهی قبول نیست.:eek:
اول مکانیک بعد متالورژی
این نظر شخصیه منه.
صنعت دست این دو رشته است.

Mehdi_Azzurri

اخراجی موقت
من فکر کنم رشته معماری درآمدش بیشتر از سایر رشته ها باشه.
البته از میزان درآمد رشته هایی که ذکر شدند خبر ندارم ولی فکر کنم اگر کسی بتونه رشته معماری رو ادامه بده و به درجات بالا برسه فکر می کنم نونش تو روغنه :D
یا حق

hossein1320

عضو جدید
ممنون از مشارکتتون
خیلی جالبه من فکر می کردم برق اول شه ولی فعلا تو نظرسنجی مهندسی شیمی اوله بعد از اون هم معماری تو پست ها هم معماری بیشتره
از دوستانی هم که میگن چرا اسم رشتشون تو لیست نیست خواهش می کنم بیشتر از این شرمندم نکنن 10 تا بیشتر جا نداره

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
هرکی به رشته خودش رای داده:smile: این نظرسنجی باطله :cool: فقط به یک درد میخوره , از این نظرسنجی میتونید تعداد کاربران هر رشته که در این سایت فعال هستن رو متوجه بشین;)

pooneh12345

عضو جدید
کاربر ممتاز
وا این که کاملا مشخصه معلومه دیگه عمران
عمران از همه پر درآمد تره

hazy

عضو جدید
به نظر من فقط باید علاقتو در نظر بگیری و اگه تو رشته خودت جز ممتازها باشی درآمد خوبی هم خواهی داشت
مثلا معدن که هیچ کس بهش رای نداده کسی رو میشناسم درامد واقعا بالایی داره

مهرداد.ک

عضو جدید
بی انصافی یا فراموشکاری

بی انصافی یا فراموشکاری

خوب بود رشته مهندسی مواد رو هم می ذاشتید!
تازه هوافضا رو هم یادتون رفت!!
عجب نظرسنجی منصفانه ای!!!

Thais

عضو جدید
با عرض معذرت از همه مهندسین گل فعلا حسابداری از همه پر درامدتره ولی از بین این رشته ها مکانیک هم درامد خوبی داره.

nimaart

کاربر بیش فعال
صرفاً نمیشه گفت پر در آمده باید درآمد رو با مقدار وقت و زحمتی که صرفش میکنی مقایسه کرد.:cool:

بالا