پخش سریال 3 دونگ 3 دونگ برای یزد ممنوع شد

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
آق رضا من که کلا گریه م نمیگیره ، حتی تو مراسم عزاداری نزدیکترین کسانم ، تکلیفم چیه ؟

شما از دین خدا ( دینی که رضا توسیف کرده ) منحرف شدید ....حکم شما اعدام است به وسیله گریه کردن

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم تا حالا چند نفر شدید که برداشت اشتباه کردید

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
نوشته اصلي بوسيله silver light
چرا برای خدا گریه میکردند؟
برای ضعف خدا یا برای گناهانشون؟

مگه امامان ما پاک و معصوم نبودند؟ تو با این حرفت امامان معصوم رو به چالش کشیدی
در برابر بزرگی خدا باید انگشت به دهن موند نه گریه کرد حداقل این حرفتو من قبول ندارم

ما بجای گریه باید اعمالمونو درست کنیم نه این که صرف گریه بکنیم

[
QUOTE=salizadeniri;3911856]بله متاسفانه تو مملکت ما مردم گریه میکنند سبک میشن ولی دوباره همون کارها رو تکرار میکنند.[/QUOTE]

جالبه که شما که تو تالار اسلام و قران فعال هستی میای این حرف رو تایید میکنی!!!

بنده دیگه حرفی ندارم وقتی که دوستان میان گریه و زاری ائمه معصومین رو برای بزرگی خدا و کوچکی خودشون درمقابل خدا رو انکار میکنند. گریه ای که هر وقت موقع عبادت میشد این پیشوایان داشتند.شبی نبود که ائمه در مقابل عظمت پروردگار گریه و زاری نکنن.(به منابع مختلف مراجعه کنید)

میدونید با این اینکارتون مصداق دروغ بستن به خدا و پیغمبر و ائمه (س) رو داشتید که یکی از مبطلات روزه هست؟؟؟
نمیدونستم لج و لجبازی با من به اینجا کشیده میشه.

اشتباه من بود که بحث رو ادامه دادم تا روزه ی یکی دو نفر از دوستان (اگر روزه دار باشن)مشکل دار بشه.
من معذرت میخوام.موفق باشید.

abu_72

عضو جدید
کاربر ممتاز
آق رضا من که کلا گریه م نمیگیره ، حتی تو مراسم عزاداری نزدیکترین کسانم ، تکلیفم چیه ؟

خب معلومه ديگه تو كافر محسوب ميشي و هيچوقت به خدا نميرسي

خب آخه آقا رضاي گل چرا از خودت فتوا تراوش ميكني ؟؟؟؟

حتما پيامبر عزيز كه تا عرش رفت ، از شب تا صبح گريه ميكرد

ببين حضرت محمد(ص) چقدر گريه كرده كه رسيده به عرش

در صورتي كه ما در روايات داريم پيامبر هميشه خنده رو بودن

آخه كي اين حرفا رو زده ؟؟

تو رو خدا با تراوش هاي ذهني خودتون دين اسلام رو خراب نكنيد ، خواهش ميكنم

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
به خدا خندم میگیره از قضاوت های شما.
کی گفت خندیدن تو ماه رمضان کفاره داره.
همین جملتون کافیه که ادم به منطق شما شک کنه و قضاوت بیجای شما رو درباره حرف دیگری متوجه بشه.

حرف شما درباره افراط و تفریط درسته .ولی ماه رمضان با ماههای دیگه فرق داره.
ماهی هست که خدا و پیامبر تاکید عجیبی داشتن توش برای عبادت و تلاوت قران و شب زنده داری.

کمی منطقی باشید.چرا میخواهید طوری قلمداد کنید که من برای همه سال این حرف رو زدم.
شما تو شكياتت باش:smile:من هم حرفتون رو تعميم به كل ندادم
ادامه بحث هم مطلقا بيفايده ست
شرمنده من به اندازه ي شما خلوص نيت ندارم كه سر نماز و ماه رمضون و ...به ياد خود خدا گريه كنم(كه البته باز اونم از سرشوقه)

شما يامرتدي يا كافر :D:Dنسبت به بستگان هم شلغمي هستي بس بي احساس:D:D:D

اشتباه من بود که بحث رو ادامه دادم تا روزه ی یکی دو نفر از دوستان (اگر روزه دار باشن)مشکل دار بشه.

شما بيشتر موفق باشين

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
نوشته اصلي بوسيله silver light
چرا برای خدا گریه میکردند؟
برای ضعف خدا یا برای گناهانشون؟

مگه امامان ما پاک و معصوم نبودند؟ تو با این حرفت امامان معصوم رو به چالش کشیدی
در برابر بزرگی خدا باید انگشت به دهن موند نه گریه کرد حداقل این حرفتو من قبول ندارم

ما بجای گریه باید اعمالمونو درست کنیم نه این که صرف گریه بکنیم

[
QUOTE=salizadeniri;3911856]بله متاسفانه تو مملکت ما مردم گریه میکنند سبک میشن ولی دوباره همون کارها رو تکرار میکنند.[/QUOTE]

جالبه که شما که تو تالار اسلام و قران فعال هستی میای این حرف رو تایید میکنی!!!

بنده دیگه حرفی ندارم وقتی که دوستان میان گریه و زاری ائمه معصومین رو برای بزرگی خدا و کوچکی خودشون درمقابل خدا رو انکار میکنند. گریه ای که هر وقت موقع عبادت میشد این پیشوایان داشتند.شبی نبود که ائمه در مقابل عظمت پروردگار گریه و زاری نکنن.(به منابع مختلف مراجعه کنید)

میدونید با این اینکارتون مصداق دروغ بستن به خدا و پیغمبر و ائمه (س) رو داشتید که یکی از مبطلات روزه هست؟؟؟
نمیدونستم لج و لجبازی با من به اینجا کشیده میشه.

کجای دنیا دیدین که یک فیزیک دان ریاضی دان یا فیلسوف وقتی به بزرگی خدا رسیده شروع کرده به گریه؟؟؟؟

من نمیدونم والا این احادیث از کجا نازل شدند و برای چی بوده
اما میدونم که در مقابل خدا سر تعظیم پائین اورد و بس

دیگه گریه کجاشه من نمیدونم
چرا دروغ بستن به پیامبر و ...؟؟؟
من کی دروغ بستم؟ یا سعی کردم دروغی رو به اونها ربط بدهم؟
خدا به انسان عقل داده که با استفاده از قوانینی که وضع کرده روی زمین زندگی کنه نه این که منم اعمال و رفتارم مثل ائمه باشه
اگر منم کارهای که حضرت علی میکرد میکردم منم میشدم علی
مصداق رفتار شما هم اینه که :نخورین نیاشامید چون ممکنه اسراف باشه!

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
"من نمیدونم والا این احادیث از کجا نازل شدند و برای چی بوده"

گریه در ایات قران:

http://www.gharaati.ir/show.php?page=books&book=33&pages=31

در قرآن چهار نوع گريه و اشك داريم؛
1. اشك شوق: گروهى از مسيحيان با شنيدن آيات قرآن اشك مى‏ريختند. «ترى اعينهم تفيض من الدمْع ممّا عرفوا من الحقّ»(157)
2. اشك حزن و حسرت: مسلمانان عاشق همين كه از رسول‏اكرم‏صلى الله عليه وآله مى‏شنيدند كه امكانات براى جبهه رفتن نيست گريه مى‏كردند. «تفيض من الدمع حزناً الا يجدوا ما ينفقون»(158)
3. اشك خوف: همين‏كه آيات الهى براى اوليا تلاوت مى‏شد، گريه‏كنان به سجده مى‏افتادند، «خرّوا سُجدا و بُكيّاً»(159)، «و يخِرّون للأذقان يبكون و يزيدهم خشوعاً»(160)
4. اشك قلابى و ساختگى: همين آيه كه برادران يوسف گريه‏كنان نزد يعقوب آمدند كه گرگ يوسف را دريد. «يبكون»

مگه ما میگیم ادم نباید گریه کنه؟

ما میگیم همه چیز جای خودش و به جای خودش

تو مراسم تولد امام حسین میزنن تو سرشون و گریه میکنن!!!
ادم شک میکنه که نکنه اینها به خاطر تولد اما حسین دارند اشم میریزند!!!

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
ابتدا:

1.در برابر بزرگی خدا باید انگشت به دهن موند نه گریه کرد
2.اما میدونم که در مقابل خدا سر تعظیم پائین اورد و بس
3.کی گفته گریه ادمو به خدا میرسونه؟؟؟
اگر با گریه من به خدا میرسم اصلا نمیخواهم برسم

و حالا:

مگه ما میگیم ادم نباید گریه کنه؟
ما میگیم همه چیز جای خودش و به جای خودش

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

JavadMessi

مدیر بازنشسته
کجای دنیا دیدین که یک فیزیک دان ریاضی دان یا فیلسوف وقتی به بزرگی خدا رسیده شروع کرده به گریه؟؟؟؟
من نمیدونم والا این احادیث از کجا نازل شدند و برای چی بوده
اما میدونم که در مقابل خدا سر تعظیم پائین اورد و بس
چرا دروغ بستن به پیامبر و ...؟؟؟
من کی دروغ بستم؟ یا سعی کردم دروغی رو به اونها ربط بدهم؟
خدا به انسان عقل داده که با استفاده از قوانینی که وضع کرده روی زمین زندگی کنه نه این که منم اعمال و رفتارم مثل ائمه باشه
اگر منم کارهای که حضرت علی میکرد میکردم منم میشدم علی
مصداق رفتار شما هم اینه که :نخورین نیاشامید چون ممکنه اسراف باشه!
شما رسیدن ائمه و بزرگان رو با رسیدن یه دانشمند یکی میدونید!!!
دانشمند از طریق احساسات ادراکیش به این عظمت پی میبره اما بزرگان به معنای حقیقی کلمه
بهتره برای اینکه بگین شادی خوبه از اونطرف پشت بوم پرت نشین پایین و بگین گریه برای رسیدن به خدا معنی نداره چون کاملا معنی کبر و غرور رو میرسونه همون چیزی که شیطان رو از درگاه الهی بیرون راند
ائمه هم شادیشون برای خدا بود هم غمشون
اما در مورد فیلم خیلی با رضا موافق نیستم چون اگه این پخش نشه باید یه چیز دیگه پخش بشه پس در اصل مسئله تغییری نمیکنه گرچه کلا موضوع کلیشه ای داره تا 5 قسمت مردم رو میخندونه بعدش حرفی برای گفتن نداره اما بازم بهتر از سریال شبکه 3 هستش!!!
اما با این موافقم که صدا و سیما شورشو در میاره یه موقع از سال چیزی برای پخش نداره موقع ماه رمضون که میشه تا نصفه شب آب میبنده به تلویزیون و خیلی از مردم رو ممکنه از اعمال این ماه باز بداره!!!
فلسفه یه چیزیو هم که هنوز نفهمیدم حداقل در مورد خودم اینه که هدفم از سریال دیدن چیه!
حالا میفهمم که تو مملکت ما چرا نباید قانون کپی رایت باشه!!!!

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه این سریال رو نزارن چی بزارن؟؟
خب برنامه هایی مثل ماه عسل.سریالهایی که بیشتر در موضوع ماه رمضان باشه.من با سریال هایی مثل کانال دو موافقم.طنز جلف بازی و صرف خنده خوبه اما نه برای این ماه.

sepahrad

عضو جدید
اگه این سریال رو نزارن چی بزارن؟؟
خب برنامه هایی مثل ماه عسل.سریالهایی که بیشتر در موضوع ماه رمضان باشه.من با سریال هایی مثل کانال دو موافقم.طنز جلف بازی و صرف خنده خوبه اما نه برای این ماه.
من تو یه مسئله دیگه هم موندم
چرا همه سریالها یه روح دارن
زنده ها نتونستن خوب تاثیر بذارن

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما سریالهای خوبی داریم که میتونیم از اونها الگو بگیریم. مثل زیر هشت با بازی خوب امیر جعفری.واقعا زیبا و تاثیر گذار بود.روح هم نداشت!

JavadMessi

مدیر بازنشسته
ما سریالهای خوبی داریم که میتونیم از اونها الگو بگیریم. مثل زیر هشت با بازی خوب امیر جعفری.واقعا زیبا و تاثیر گذار بود.روح هم نداشت!
راست میگی!
من موندم چرا هیچ وقت سریالای ماه رمضونو به سیروس مقدم نمیدند!!!

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
دانشمند از طریق احساسات ادراکیش به این عظمت پی میبره اما بزرگان به معنای حقیقی کلمه
بهتره برای اینکه بگین شادی خوبه از اونطرف پشت بوم پرت نشین پایین و بگین گریه برای رسیدن به خدا معنی نداره چون کاملا معنی کبر و غرور رو میرسونه همون چیزی که شیطان رو از درگاه الهی بیرون راند
اما در مورد فیلم خیلی با رضا موافق نیستم چون اگه این پخش نشه باید یه چیز دیگه پخش بشه پس در اصل مسئله تغییری نمیکنه گرچه کلا موضوع کلیشه ای داره تا 5 قسمت مردم رو میخندونه بعدش حرفی برای گفتن نداره اما بازم بهتر از سریال شبکه 3 هستش!!!
اما با این موافقم که صدا و سیما شورشو در میاره یه موقع از سال چیزی برای پخش نداره موقع ماه رمضون که میشه تا نصفه شب آب میبنده به تلویزیون و خیلی از مردم رو ممکنه از اعمال این ماه باز بداره!!!
فلسفه یه چیزیو هم که هنوز نفهمیدم حداقل در مورد خودم اینه که هدفم از سریال دیدن چیه!
من رسیدن ائمه و دانشمند رو یکی نمیدونم ائمه کارش همینه واما دانشمند کارش کسب دانشه

دانشمند از طریق مدارک و شواهد به وجود خدا پی میبره نه از احساسات!!!!!!!
شما دارین از اون وری پرت میشین که برای همه چیز گریه و زاری و ماتم راه میندازین
این حرفها چه ربطی به غرور داشت؟؟؟

JavadMessi

مدیر بازنشسته
من رسیدن ائمه و دانشمند رو یکی نمیدونم ائمه کارش همینه واما دانشمند کارش کسب دانشه
دانشمند از طریق مدارک و شواهد به وجود خدا پی میبره نه از احساسات!!!!!!!
شما دارین از اون وری پرت میشین که برای همه چیز گریه و زاری و ماتم راه میندازین
این حرفها چه ربطی به غرور داشت؟؟؟
منظور از احساسات حواس پنجگانه بود!
من کی گفتم همه چیز به گریه ختم میشه!!!
به خاطر اینکه گریه در برابر خدا نشانه تسلیم بودنه و وقتی بگی که من کارمو درست میکنم و احتیاجی به توبه و گریه ندارم میشه غرور البته اگه منظورتون این بوده باشه
البته این گریه مربوط به همون مناجات و عزاداری میشه نه ارتباط با مردم پس به همه زندگی تعمیمش نده
ضمن اینکه شادی 100 سال هم نیست که معنیش به این شکل شده که با دیدن یک طنز آدم شاد بشه چون اگه اینطور باشه بشر 8000 ساله دیگه رو همش غمگین بوده!!!!!
شادی واقعی در مورد عملی هست که خدا از اون عمل راضی باشه مثل کمک به همنوع,صدقه,نماز اول وقت و...
خواهشا باز حرفای منو برای خودت تفسیر نکن!

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
جواد جان بعضی ها رو غرور میگیره و دیگه حرف حقی رو نمیشنون و همون غرور بدجور طرف رو خراب خواهد کرد

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظور از احساسات حواس پنجگانه بود!
من کی گفتم همه چیز به گریه ختم میشه!!!
به خاطر اینکه گریه در برابر خدا نشانه تسلیم بودنه و وقتی بگی که من کارمو درست میکنم و احتیاجی به توبه و گریه ندارم میشه غرور البته اگه منظورتون این بوده باشه
البته این گریه مربوط به همون مناجات و عزاداری میشه نه ارتباط با مردم پس به همه زندگی تعمیمش نده
ضمن اینکه شادی 100 سال هم نیست که معنیش به این شکل شده که با دیدن یک طنز آدم شاد بشه چون اگه اینطور باشه بشر 8000 ساله دیگه رو همش غمگین بوده!!!!!
شادی واقعی در مورد عملی هست که خدا از اون عمل راضی باشه مثل کمک به همنوع,صدقه,نماز اول وقت و...
خواهشا باز حرفای منو برای خودت تفسیر نکن!

چون گفتی حرفاتو تفسیر نکنم این کارو نکردم چون جای بحث داره!

اقا رضا کم اوردی؟

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز

به قصد نقد فیلم نگاه کنید:smile:

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
چون برای استخراج احکام دین از قرآن وسنت یا باید خودمون درشو بخونیم یا به کسی که درسشو خونده اقتدا کنیم که در زمان غیبت اون فرد مراجع هستند

اون مراجع رو کی تائید میکنه و رو چه حسابی؟
مگه احکام دینی استخراج نشده هستند؟ مگر تغییر و تحولی رخ داده؟
در ضمن مگه قراره همه عالم باشند؟

JavadMessi

مدیر بازنشسته
اون مراجع رو کی تائید میکنه و رو چه حسابی؟
روحساب درسی که خوندند میتونند از تقلید بینیاز بشند اما در رساله بیرون دادن علمای حوزه تصمیم میگرند گرچه زیادی تعدادشون مربوط به دو سه دهه اخیره و گرنه مثلا در زمان آقای بروجردی(ره)ایشان بدون شک اعلمترین مرجع اون زمان بودند
مگه احکام دینی استخراج نشده هستند؟ مگر تغییر و تحولی رخ داده؟
خوب همون کسی که استخراج میکنه میشه مرجع دیگه!ضمن اینکه مسائل جدیدی هم پیش میاد
در ضمن مگه قراره همه عالم باشند؟
به همین خاطر مراجع کار رو راحتتر کردند
اگه دوست داشتی تو تالار اسلام تاپیکشو بزن و گرنه اینجا بابک دو روزه خون جلو چشماشو گرفته:d

SET@RE

عضو جدید
من حق میدم بهشون.
ماه رمضان ماه شادی و خوشحالی دل و روحه و خوشحالی و شادی به وسیله جلف بازی و زدن تو سر و کله همدیگه تو این ماه نباید جایی داشته باشه.

بار عرفانی و معنوی این ماه با این جور برنامه ها کم میشه.

در ضمن گریه چه ایرادی داره؟؟؟

گریه ادمو به خدا نزدیک تر میکنه در حالی که شادی و خنده عموما(نه کلا) مارو از یاد خدا غافل میکنه.

حالا کسی نیاد استنباط کنه که منظورت اینه که مردم 24 ساعته گریه کنن؟؟؟(از این برداشتها متاسفانه تو این جامعه مجازی مهندسین زیاد میشه)

نه مردم هم به خنده احتایج دارن و هم به گریه.
اما هر کدوم جای خود.
رمضان ماه خنده و شادی هست اما از نوع کاذب و بدون معنی و بدون استفاده اش.

در رمضان که ماه عبادت و خلوت کردن بنده با خداشه و ماهی هست که متعلق به حضرت علی(ع) و ضربت خوردن و شهادت ایشون هست انسان با گریه و تضرع بهتر میتونه باعث شادی دل و روح بشه.
وا آخه چه ربطي داره به هم؟ حالا شبي نيم ساعت 45 دقيقه ملت خوشحال باشن بعد از اونهمه خستگي كارو گرسنگيو تشنگي چيزي از آدم كم ميشه؟
آخه اين چه حرفيه
خودتون كه ميدونين به احترام روزاي شهادت همه با اين روزا هماهنگ و همراه ميشن
نگيد اين چيزا رو والا خوب نيست

SET@RE

عضو جدید
نمیدونم تا حالا چند نفر شدید که برداشت اشتباه کردید
بالاخره يا شما اشتباه ميكنيد يا اشتباه منظور ميرسونيد
كه اول بايد ياد بگيريد چطوري منظورتونو برسونيد تا عده اي از ادمها كه تعدادشونم كم نيست برداشت بد نكنند به قول شما

بالا