پاسخ سوالات شما در زمینه روباتیک

keywan

عضو جدید
سلام دوستان.
من محمد مهدی زاده هستم . در زمینه روباتیک فعالیت دارم و مولف چندین کتاب در این زمینه.راستش بنا به درخواست یکی از دوستان این تاپیک رو ایجاد کردم.احساس می کرد که می تونم مفید باشم.
من در خدمتتونم اگر سوالی داری مطرح کنید چنانچه از عهده ی من بر بیاد حتما جواب می دم.

atousam

عضو جدید
درخواست مقاله

درخواست مقاله

با عرض سلام خدمت شما

من دانشجوي ترم آخر نرم افزار كامپيوتر هستم
و موضوع پروژه ام رباتيك است
اگه اطلاعاتي در مورد جديد ترين ربات هاي دنيا بهم بدين واقعا ممنون ميشم

با تشكر

reza021

عضو جدید
موتور و بدنه ربات مسیر یاب

ممکنه یه سری اطلاعات راجع به موتور ربات و طریقه بستن ان به ربات بهم بدین همینطور درباره شاسی
dc موتور؟؟ steperموتور؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

arosak

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من دانشجوی رشته کامپیوتر هستم و خیلی دلم میخواد یک ربات بسازم اگه میشه کتابی رو به من معرفی کنید که به زبان ساده ساخت ربات و توضیح داده باشد
با تشکر

S@lly

عضو جدید
سلام آقای مهدی زاده
من دانشجوی رشته کامپیوتر (نرم افزار) هستم، از اینکه این تاپیک رو زدین،خوشحالم :smile:
در رابطه با اتصال Joystick به کامپیوتر و هدایت روبات از طریق آن می خواستم اگه اطلاعاتی دارید در اختیارم بگذارید،ممنون میشم
برنامه نویسی آن به چه شکله اگه بخوام از زبان C استفاده کنم؟(CodeVision AVR)

emporor

عضو جدید
بسیار فوری

بسیار فوری

من دارم در مورد میکروکنترلر AVRسری مگا 32 تحقیق می کنم می خواستم ببینم کسی ترجمه ی فارسی DATA SHEET ان را نداره؟لطفا هرکس ان را داره برای من میل کنه با تشکر
aloalo_manjojoam72@yahoo.com

beauty_queen

عضو جدید
رباتیک

رباتیک

سلام
من دانشجوی ترم آخر مهندسی نرم افزار کامپیوتر هستم پروژه من درباره ربات های حسمنده میخواستم خواهش کنم اکر در این مورد اطلاعاتی دارید در اختیارم بگذارید مخصوصا مقالاتی که در این باره وجود داره.:w19:
ممنون از تایپک خوبی که قرار دادید.:gol:

حامد عسگری

عضو جدید
سلام!
اقا اینجا کسی میتونه به من یاد بده چه جوری از ADC میکرو avr برای A\D کردن سنسور های فتوسل(LDR) استفاده کرد؟

anjelena

عضو جدید
کسی به این سوالها جواب هم میده؟من هم سوال دارم

کسی به این سوالها جواب هم میده؟من هم سوال دارم

چطور میتوان روبات راازدور کنترل کنیم(فاصله زیاد)وهمینطور تصویرروازروبات به طور بدون سیم به کامپیوتر شخصی فرستاد.
خواهش میکنم به این سوالات جواب بدین
سایت من WWW.GAME.GIGFA.COM:)

mansoore72

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من دارم رويات جونيور مي سازم و براي سيستم حركتش احتياج به استفاده از الگوريتم هاي ژنتيك و از جمله پي اي دي هستم
اگر كسي مقاله آموزشي داره و يا خودش اين كاره است ممنون مي شم بهم كمك كنه;)

mansoore72

عضو جدید
کاربر ممتاز
جواب

جواب

سلام :)
من در مورد L298 اطلاعاتي دارم اگه خواستي مي توني برام ميل بذاري تا جوابت رو بدم چون ديگه كمتر به سايت سر مي زنم
و در ضمن اون دوستي كه در مورد سيستم روبات هاي تانكي و جنس تسمه ....اطلاعات مي خواست من يك كتاب خوب به اسم (ساخت محرك هاي روبات )نوشته دنيس كلارك-مايكل اوينگز ترجمه عابد انصاري رو خوندم كه در مورد خيلي سيستم ها نوشته اين هم توش هست
ميل من :mansoore.nejati@gmail.com

zahedi23

عضو جدید
تعادل

تعادل

سلام
چطوری و به چه شیوه ای میشه در مورد روبات دو پا بحث کنترلی انجام داد؟نحوه تعادل ربات دو پا چطوریه وقتی که از راستای قایم به جهات مختلف منحرف میشه؟

zahedi23

عضو جدید
شکل ساختاری

شکل ساختاری

سلام
اگه شکل ظاهری ربات مسیریاب بصورت 6ضلعی باشه با2یا3چرخ( دقیق روش فکرنکردم)چه مزایا ومعایبی میتونه داشته باشه؟

ROBO_NEDA

عضو جدید
خیلی ببخشید اینجا چرا کسی جواب سوالا را نداده ؟؟؟؟؟ کسی که تاپیکا زده و قراره کمک کنه پس کجاست ؟؟؟؟؟؟:surprised:
شما دوست عزیز که میخوای ربات مسیریابت را 6ضلعی بسازی اگه دلیلی داری که خب هیچ اما اگه دلیلی نداری برا چی خودتا خسته کنی مربع با مستطیل تا حالا جواب داده از این به بعدم میده من که زیاد موافق نیستم:smile:

erfan84

عضو جدید
با سلام
آیا دوستتان در مورد کاربرد هوش مصنوعی در مهندسی نرم افزار مقاله ای یا تحقیقی دارند جهت استفاده دیکران در این سایت قرار دهند.
با تشکر