وندورلیست های صنعت نفت

salehyavari

عضو جدید
سلام ، پیشنهاد می کنم اینجا دوستان پرسش ها یا اطلاعات خود را در رابطه با وندور لیست های صنعت نفت در حوزه های زیر قرار دهند :
1- وندور لیست چیست ؟
2- فاکتور های لازم برای عضویت در وندورلیست شرکت های معتبر نفتی ایران ( شرکت ملی نفت ، فلات قاره و... ) چیست ؟
3- چگونه می توان به وندور لیست شرکت های معتبر ایران دسترسی پیدا کرد ؟
4- کسایی که وندور شرکت خاصی رو دارند در این بخش قرار دهند تا همه از اون استفاده کنند .

آخرین ویرایش:

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
سلام ، پیشنهاد می کنم اینجا دوستان پرسش ها یا اطلاعات خود را در رابطه با وندور لیست های صنعت نفت در حوزه های زیر قرار دهند :
1- وندور لیست چیست ؟
2- فاکتور های لازم برای عضویت در وندورلیست شرکت های معتبر نفتی ایران ( شرکت ملی نفت ، فلات قاره و... ) چیست ؟
3- چگونه می توان به وندور لیست شرکت های معتبر ایران دسترسی پیدا کرد ؟
4- کسایی که وندور شرکت خاصی رو دارند در این بخش قرار دهند تا همه از اون استفاده کنند .

سلام
وندور لیست:
من یسری اطلاعات دارم میگم:
شرکت ملی نفت ایران یکسری پروژه هایی تعریف میکنه که اونهارو به شرکتهای کوچکتری مثل فلات قاره-پتروپارس-شرکت گاز- پالایشگاهها- شرکت اویک و بقیه شرکتها میده که هر شرکتی بسته به توانش و محدوده کاریش پروژه هاشو میگیره. بعد این شرکتها اون پروژه هایی رو که گرفته به قسمتهای کوچکتر تقسیم میکنه و به مناقصه میذاره که شرکتهای پیملنکاری دست اول توی مناقصه ها شرکت میکنن و قیمت های خودشونو میدن و هرکس بهترین قیمت رو داد برنده مناقصه هست و باید اون پروژه رو اجرا کنه. اینکه این فرایند چی به چی هست رو اگه کسی خواست بعدا میگم. برای اجرای پروژه ها نیاز به مواد اولیه هست مث لوله- سیمان- تاج چاه یا هر چیز دیگه که یکسری استانداردهایی دارن و نمیشه از هر جایی تهیه کرد برای همین شرکت ملی نفت میاد و لیست تولید کننده هایی که اون استاندارد مربوطه رو برای کالاها دارن رو مشخص میکنه به این لیست میگن وندورلیست.

salehyavari

عضو جدید
مقاله ای ( فارسی یا انگلیسی ) در مورد روش های طبقه بندی وندورلیست ها یا یه همچین چیزی نداری ؟

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
مقاله ای ( فارسی یا انگلیسی ) در مورد روش های طبقه بندی وندورلیست ها یا یه همچین چیزی نداری ؟

مقاله که نه.
تا جایی که من دیدم شرکتهایی که پروژه ها رو تعریف میکنن و به مناقصه میذارن با توجه به شرکت ملی نفت وندورلیست رو برای هر پروژه تعریف میکنن. این شرکتهای خرد توی وندورلیست هم بر اساس سابقه و حسن سابقه و استانداردهایی که اجناسشون دارن با توجه به هر پروژه تعریف میشن.
بعضی از این شرکتهای خرد توی ایران هستن بعضیشون خارجی هستن که ممکنه نمایندگی داشته باشن یا لازم باشه که مستقیم ازشون خرید بشه.
یه نکته جالبرو هم بگم که وقتی قراره یه یه سرکت وندورلیست بعد از قراردادش مثلا یه جنس رو تامین کنه یه شرکت سومی میاد که نقش نظارتی داره و میره میبینه که ایا این جنسهایی که قراره شرکت وندورلیست بده اون کیفیت و استاندارد لازمه رو داره یا نه.
فرایندش یه مقداری طولانی هست.

salehyavari

عضو جدید
راستش می خواستم سطح معلومات دوستانو نسبت به این موضوع بدونم ، یکی از مشکلات مسئولین خرید شرکت های خرد نفتی که عضو وندور خاصی هستن و می خوان پروژه ای برای صاحب اون وندور ( مثلا پارس جنوبی ) انجام بده اینه که نمیدونه اعضای این لیست به طور دقیق چه محصولاتی دارن ( چون تو وندور ها فقط زمینه فعالیت ها مشخصه ) و حتی پیدا کردن اسم شرکت مورد نظر به دلیل فرم استعلامی که دارن بسیار بسیار مشکله...
این وب سایت به نام وندور لیسته ، فکر کنم وقتی کامل بشه کمک خوبی تو این زمینه باشه : www.vlist.ir

وقتی کامل بشه ( یعنی 15 مهر ماه ) وندور شرکت ملی نفت ، وندور شرکت ملی گاز ، وندور صنایع پتروشیمی ، نیرو ، پارس جنوبی و... را به طور کامل قرار میده...
تو بخش دانشنامه و سوالات متداولشم قراره به یه همچین سوالایی پاسخ بده...

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
راستش می خواستم سطح معلومات دوستانو نسبت به این موضوع بدونم ، یکی از مشکلات مسئولین خرید شرکت های خرد نفتی که عضو وندور خاصی هستن و می خوان پروژه ای برای صاحب اون وندور ( مثلا پارس جنوبی ) انجام بده اینه که نمیدونه اعضای این لیست به طور دقیق چه محصولاتی دارن ( چون تو وندور ها فقط زمینه فعالیت ها مشخصه ) و حتی پیدا کردن اسم شرکت مورد نظر به دلیل فرم استعلامی که دارن بسیار بسیار مشکله...
این وب سایت به نام وندور لیسته ، فکر کنم وقتی کامل بشه کمک خوبی تو این زمینه باشه : www.vlist.ir

وقتی کامل بشه ( یعنی 15 مهر ماه ) وندور شرکت ملی نفت ، وندور شرکت ملی گاز ، وندور صنایع پتروشیمی ، نیرو ، پارس جنوبی و... را به طور کامل قرار میده...
تو بخش دانشنامه و سوالات متداولشم قراره به یه همچین سوالایی پاسخ بده...

ولی توی وندور لیستهایی که من دیدم اینطور نیست. کاملا مشخص هست که چه شرکتی چه محصولی رو تولید میکنه

آخرین ویرایش:

salehyavari

عضو جدید
اگه میخوای دقیق بگو کدوم وندورلیست تا من نقص هاشو بهت بگم...
من با آدمای بزرگی تو سطوح بالای کشور در این زمینه بحث کردم و این مساله یک بی نظمی در سیستم صنعت نفت و گاز و پتروشیمی ما محسوب می شه ، البته خدا رو شکر تو صنعت نفت تا یک ماه دیگه به کمک دوستان انجمن استصنا ( انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران ) و صتسا و ضروری دانستن این مهم توسط شرکت ملی نفت و زحمات انکار ناپذیر آنها تا حدود یک ماه دیگر وندور لیست صنعت نفت یکسان سازی و مکانیزه خواهد شد . هدف از به وجود اومدن وب سایت وندورلیست هم اطلاع رسانی اطلاعات بیشتر شرکت های عضو وندور ها و امکان جستجو و مشاهده چند وندور به طور همزمان است .