ولخرجي تقصير مغز است...

mohamad javid

عضو جدید
کاربر ممتاز

نورولوژيست هاي آمريكايي فضايي از مغز را كشف كردند كه عملكرد نادرست آن مي تواند منجر به ولخرجي ديوانه وار شود. دانشمندان موسسه فناوري كاليفرنيا پس از بررسي بر روي دو بيماري كه بادامه مغز آنها دچار آسيب شده بود به كشف غير منتظره اي رسيدند.اين دو بيمار زن از يك آسيب نادر كه جراحاتي را تنها در بادامه مغز و نه ساير قسمت هاي ماده خاكستري ايجاد مي كند رنج مي برند. اين دو زن نسبت به ساير افراد ترس كمتري در از دست دادن پول دارند، بنابراين بيش از ديگران با خطر ولخرجي و خريدهاي ديوانه وار مواجهند. اين محققان در اين خصوص توضيح دادند كه جراحات در سطح بادامه با رفتارهاي بي ملاحظه ارتباط دارد كه خطر از دست دادن پول از جمله اين رفتارها است. بر اساس scientific America، براي بررسي تفاوتهاي ميان اين دو بيمار وساير افراد، اين محققان يكسري از آزمايشات را تجويزكردند و دريافتند زماني كه اين دو زن در معرض خطر از دست دادن پول قرار داشتند همچنان به انجام آزمايش ادامه مي دادند. به گفته اين محققان، اگر بادامه مغز درست كار كند افراد در مواجهه با از دست دادن پول ترس بيشتري از خودشان مي دهند و به بياني ساده،بادامه همانند يك سوپاپ اطمينان عمل مي كند...
بس بريم بديم اين مغزمون رو يه ستي اسكن بكنند....

منبع: روزنامه آرمان شماره1276

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
نورولوژيست هاي آمريكايي فضايي از مغز را كشف كردند كه عملكرد نادرست آن مي تواند منجر به ولخرجي ديوانه وار شود. دانشمندان موسسه فناوري كاليفرنيا پس از بررسي بر روي دو بيماري كه بادامه مغز آنها دچار آسيب شده بود به كشف غير منتظره اي رسيدند.اين دو بيمار زن از يك آسيب نادر كه جراحاتي را تنها در بادامه مغز و نه ساير قسمت هاي ماده خاكستري ايجاد مي كند رنج مي برند. اين دو زن نسبت به ساير افراد ترس كمتري در از دست دادن پول دارند، بنابراين بيش از ديگران با خطر ولخرجي و خريدهاي ديوانه وار مواجهند. اين محققان در اين خصوص توضيح دادند كه جراحات در سطح بادامه با رفتارهاي بي ملاحظه ارتباط دارد كه خطر از دست دادن پول از جمله اين رفتارها است. بر اساس scientific America، براي بررسي تفاوتهاي ميان اين دو بيمار وساير افراد، اين محققان يكسري از آزمايشات را تجويزكردند و دريافتند زماني كه اين دو زن در معرض خطر از دست دادن پول قرار داشتند همچنان به انجام آزمايش ادامه مي دادند. به گفته اين محققان، اگر بادامه مغز درست كار كند افراد در مواجهه با از دست دادن پول ترس بيشتري از خودشان مي دهند و به بياني ساده،بادامه همانند يك سوپاپ اطمينان عمل مي كند...
بس بريم بديم اين مغزمون رو يه ستي اسكن بكنند....

منبع: روزنامه آرمان شماره1276
جالبه
اما من سرم ضربه نخورده ولخرجم هستم یعنی بادامه مغزم ...:cry:

میگن این اخلاقه یکی که ولخرج باشه؟
کسی که خسیسه چی بعد؟

mohamad javid

عضو جدید
کاربر ممتاز
جالبه
اما من سرم ضربه نخورده ولخرجم هستم یعنی بادامه مغزم ...:cry:

میگن این اخلاقه یکی که ولخرج باشه؟
کسی که خسیسه چی بعد؟

نه تو خب ميشي گريه نكن چون من هم مثل خودتم....
اون ديگه بايد از اصفهاني هاي عزيزبپرسي كه من خيلي دوسشون دارم...;)

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما زیاد بخودت فشار نیار همونی که هستیو ادامه بده:D
ااا شما از جسب شوهر اینده من میبخشی جرا:eek::eek:
نه تو خب ميشي گريه نكن چون من هم مثل خودتم....
اون ديگه بايد از اصفهاني هاي عزيزبپرسي كه من خيلي دوسشون دارم...;)
ااا خوب میشم امیددی هست:redface:

tur

عضو جدید
دوستان من اصفهاني ام اما اصلا اصفهانيارو خسيس نميبينم اصفهانيا به موقع خرج ميكنن و هيج وقتم بولي كه در ميارن تمام كمال استفاده نميكنن يه مقداريشو بس انداز ميكنن شايد اين راز موفقيتشون هست !!!