ورق ها و چسب های صنعتی

ansarweb

عضو جدید
سلام دوستان
در مورد چسبهای صنعتی و Threadlocker کسی اطلاعاتی داره؟ مشخصاتشون و محل ای مورد استفاده اونا

همچنین در مورد انواع ورق های فلزی و شماره بندی اونا

ansarweb

عضو جدید
سلام دوستاندر مورد چسبهای صنعتی و Threadlocker کسی اطلاعاتی داره؟ مشخصاتشون و محل ای مورد استفاده اوناهمچنین در مورد انواع ورق های فلزی و شماره بندی اونا
میگم اینقدر مبهم حرفیدم یا جوابی براش نیست

ansarweb

عضو جدید
من که شوکه شدم از این همه پاسخ!!!!!!!!!!!!!!!!1

Threadlocker ها چسب های هستندکه در صنعت وارد استفاده فراونی دارند و از دلایل استفاده اون ها میتوان به:
دليل استفاده از چسب Threadlocker ها:
    1. جلوگيري از زنگ زدگي : چسب ها در محيطي كه هوا وجود ندارد خشك مي شود بعنوان مثال بين رزوه ها در پيچ و مهره . بدين منظور فقط دو رزوه اول پيچ را كافي است(البته در بعضي محصولات بايستي تمامي رزوه را چسب بماليم بهتر است به دستعورالعمل بستن هر چسب مراجعه نمود ) چسب بزنيد مقداري از مايع لاكتايت بين خلل وفرج قرار ميگيرد و هوا را خارج مي كند. (چسب چون حالت مايع دارد خلل وفرج را پر ميكند) همانطور كه ميدانيد دو عامل زن زدگي آب و هوا مي باشد كه عملا با چسب زدن هوا خارج ميشود آب هم كه وجود ندارد پس پيچ زنگ نخواهد زد
    2. استفاده در بيرينگ ها و بوشها ( بجاي خار، جوش وپين ......) : خار باعث تمركز تنش ميشود . جوش درجه حرارت بالا ايجاد مي كند كه باعث تغيير حالت فاز وساختار فلز مي شود(مثلا آستنيت به مارتنزيت كه ترد وشكننده است تبديل مي شود) و هم ممكن است باعث تغيير شكل يا تاب برداشتن شفت مي شود. ولي اگر چسب استفاده شود اولا سرد مي باشد و ثانيا چون در سطح بيرينگ و سطح بيرينگ پخش مي شود و مثل بار گسترده عمل مي كند
این چسب ها دارای کد بندی و رنگ بندی مخصوص میباشند که میتوان به سری کد 200 که برای مقاوم در برابر لرزش -استفاده درگيربكس ها موتورها جهت جلوگيري از باز شدن پيچ هاو همچنين جهت آببندي و سری کد 500 که به عنوان آب بندي لوله ها و رزوها ( فشار كم و آببندي فوري اتصالات) استفاده میشه نام برد

حالا کسی اطلاعات بیشتری داره تا بتونیم ازش بهره ببریم

آخرین ویرایش:

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
درود
حالا که این کار را شروع کردی اگه درباره بقیه چسب ها اطلاعات داری ممنون میشم که اینها را با بقیه در میان بزاری

ansarweb

عضو جدید
درود
حالا که این کار را شروع کردی اگه درباره بقیه چسب ها اطلاعات داری ممنون میشم که اینها را با بقیه در میان بزاری

سلام دوست عزیز
اطلاعات خود منم خیلی کمه
الان چهار ساله دارم کارای تعمیرات و نگهداری توی یه واحد صنعتی انجام میدم و کاملا توجه شدم توی دانشگاهای ما هیچ چیزی یاد دانشچو ها که به درد صنعت بخوره نمیگن
توی همین تالار چند نفر با اواع چسب های صنعتی ؛ ورق های فلزی ؛ بلت ها یا گریبکس ها اشنایی دارند ؟
اینا چیزایی هست که چه طراح و چه تعمیر کار و ... تا ندونن که طرح موفقی ندارند
منم تمام سعیموم میکنم تا اطلاعات بدم و بگیرم اما خب همکاری دوستان لازمه

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
سلام دوست عزیز
اطلاعات خود منم خیلی کمه
الان چهار ساله دارم کارای تعمیرات و نگهداری توی یه واحد صنعتی انجام میدم و کاملا توجه شدم توی دانشگاهای ما هیچ چیزی یاد دانشچو ها که به درد صنعت بخوره نمیگن
توی همین تالار چند نفر با اواع چسب های صنعتی ؛ ورق های فلزی ؛ بلت ها یا گریبکس ها اشنایی دارند ؟
اینا چیزایی هست که چه طراح و چه تعمیر کار و ... تا ندونن که طرح موفقی ندارند
منم تمام سعیموم میکنم تا اطلاعات بدم و بگیرم اما خب همکاری دوستان لازمه
درود
با حرفات موافقم
من هم اگه مطالبی گیر اوردم اینجا میزارم

بالا