همایش ها و کنفرانس های معماری

pooran.mehr

عضو جدید
کاربر ممتاز
با اجازه من میپرسم
سوال 13
کدوم هنرها هنر سنتی هستند؟

هنرهای سنتی،هنرها و صنایع ظریفه‌ای هستند که در طول سده‌های متمادی با حفظ ریشه‌ها و سنت‌های خود رشد کرده مراحل شکل‌گیری خود را گذرانده یا می‌گذرانند.
هنرهای سنتی ایران را به 6 دسته عمده تقسیم می‌کنند::w20:
۱.شعر و ادبیات
۲.موسیقی
۳.معماری:heart: و هنرهای وابسته
۴.نمایش‌های سنتی و آیینی
۵.سوزندوزی و رودوزیهای سنتی
6.صنایع مستظرفه(که بجز 5 دسته بالا همه آثار هنری را شامل می‌شود):w45:

samaneh_82

عضو جدید
هنرهای سنتی،هنرها و صنایع ظریفه‌ای هستند که در طول سده‌های متمادی با حفظ ریشه‌ها و سنت‌های خود رشد کرده مراحل شکل‌گیری خود را گذرانده یا می‌گذرانند.
هنرهای سنتی ایران را به 6 دسته عمده تقسیم می‌کنند::w20:
۱.شعر و ادبیات
۲.موسیقی
۳.معماری:heart: و هنرهای وابسته
۴.نمایش‌های سنتی و آیینی
۵.سوزندوزی و رودوزیهای سنتی
6.صنایع مستظرفه(که بجز 5 دسته بالا همه آثار هنری را شامل می‌شود):w45:
:D:D:D

milad.ebadi

عضو جدید
زندگی نو در بافت کهن 3

زندگی نو در بافت کهن 3

[FONT=arial, helvetica, sans-serif][/FONT]
:انجمن علمی معماری ایرانی برگزار می کند

سومین سمینار علمی زندگی نو در بافت کهن
به همراه نمایشگاه عکس و اسکیس
زمان:سه شنبه 21/2/89
مکان:سالن اجتماعات دانشکده ی معماری و هنر دانشگاه کاشان

پوستر همایش
http://up.iranblog.com/Files/4603d445dc094caa97b1.jpg

http://kashanu.ac.ir/modules.php?name=News&file=article&sid=1141

rozhann

مدیر بازنشسته
نه ، درست نبود.
بذارین یه جور دیگه بپرسم.
میدونین سنت یعنی چی؟؟؟؟معنی دقیق و درست سنت.
اگه این رو بدونین،میتونین به جواب برسین.
این موضوع خیلی مهمه

samaneh_82

عضو جدید
نه ، درست نبود.
بذارین یه جور دیگه بپرسم.
میدونین سنت یعنی چی؟؟؟؟معنی دقیق و درست سنت.
اگه این رو بدونین،میتونین به جواب برسین.
این موضوع خیلی مهمه

سنت در معنی لغوی انتقال سینه به سینه وجهی از الگوهای قومی و فرهنگی است و با توجه به مستمر بودن لذا، الگوپذیری را در بطن خود دارد و در مقابل آن مدرنیته ظاهر می‌شود که نمایانگر نوعی جهان بینی و نگرش به هستی است و این نگاه متفاوت او به هستی تا بدانجا می رسد که انسان مدرن نگرش جدیدی حتی به خود به عنوان فاعل شناسنده دارد.

rozhann

مدیر بازنشسته
افرین خیلی عالی بود.هنرهای سنتی بر اساس الگوهایی ثابت مدام در حال تکرار است.
دارین خوب جلو میرین.
حالا این سنت رو یعنی هنر سنتی رو اگه به هنر قدسی ارتباط بدین،و گرد تاریخ رو ازش بگیرین،یعنی تاریخ رو از سنت جدا کنین و به اصل سنت برسین ، میتونین هنرهای سنتی رو پیدا کنین.
بذارین یه تعریف از سنت بگم.
سنت مجموعه ای از حقایق و اصول تبدیل ناپذیراست که محور افقی آن در تاریخ تداوم دارد و محور عمودی آن به امر قدسی متصل است که باید حفظ شود و منتقل شود.
در برابر آن مدرنیته همیشه در حال تغییر است.
حالا منتظر جواب سوال هستم.
هنرهای سنتی و مقدس کدامند؟

samaneh_82

عضو جدید
افرین خیلی عالی بود.هنرهای سنتی بر اساس الگوهایی ثابت مدام در حال تکرار است.
دارین خوب جلو میرین.
حالا این سنت رو یعنی هنر سنتی رو اگه به هنر قدسی ارتباط بدین،و گرد تاریخ رو ازش بگیرین،یعنی تاریخ رو از سنت جدا کنین و به اصل سنت برسین ، میتونین هنرهای سنتی رو پیدا کنین.
بذارین یه تعریف از سنت بگم.
سنت مجموعه ای از حقایق و اصول تبدیل ناپذیراست که محور افقی آن در تاریخ تداوم دارد و محور عمودی آن به امر قدسی متصل است که باید حفظ شود و منتقل شود.
در برابر آن مدرنیته همیشه در حال تغییر است.
حالا منتظر جواب سوال هستم.
هنرهای سنتی و مقدس کدامند؟

هنر قدسی اسلام درزمینه هنرهای تجسمی بیش و پیش از هر چیز در قلب معماری مساجد و خوش‏نویسی نمود یافته است
متن کامل مقاله:
http://www.daneshju.ir/forum/archive/t-55699.html

rozhann

مدیر بازنشسته
هنر قدسی اسلام درزمینه هنرهای تجسمی بیش و پیش از هر چیز در قلب معماری مساجد و خوش‏نویسی نمود یافته است
متن کامل مقاله:
http://www.daneshju.ir/forum/archive/t-55699.html
آفرین عالی بود.
تنها هنرهای قدسی و سنتی خوشنویسی و معماریست که در مساجد به اوج هنر خود رسیده اند.
درسته

آخرین ویرایش:

samaneh_82

عضو جدید
سلام
سوال 100
تعریف معماری از زبان سه معمار مشهور جهان :

( جوابها می تونن متنوع باشن.پس اولین جواب قابل قبول خواهد بود )

آخرین ویرایش توسط مدیر:

rozhann

مدیر بازنشسته
سلام
سوال 14
تعریف معماری از زبان سه معمار مشهور جهان :

( جوابها می تونن متنوع باشن.پس اولین جواب قابل قبول خواهد بود )
لویی کان:
معماری از جایی شروع می شود که عملکرد کاملاً شناخته شده و مشخص است.
کریستوفر الکساندر:
معماری راه بی زمان ساختن
لکوربوزیه:
معماری، بازی استادانه، صحیح و باشکوهی از احجام ترکیب شده در زیر نور می باشد. معماری، فرهنگ عمومی است.
برونوزوی:
معماری هنر ساختن فضا است
سیمون آیوازیان:
معماری، وسیله و دستاوردی است برای رسیدن به عمق حیات و روح آفرینش و در نهایت رسیدن به آرامش و وحدت.
یه پیشنهاد
بذارین این سوال یک هفته باشه.
دیدن دیدگاهای معماران لذت بخش خواهد بود.
ممنون سمانه جان.سوالت خیلی زیبا بود.

samaneh_82

عضو جدید
فيليپ جانسون:
معماري هنري است شگفت‌انگيز روشنگر و آزادي‌ساز
هنر معماري عبارت است از طرحهايي فردي كه با نقاشي و تنديس رقابت مي‌كند و هيچ معنايي ندارد بلكه تنها ايجاد انواع جديد فضاهاست.

لويي‌كان:
معتقد است معماري به عنوان خلقتي هنري براي برآوردن يك نياز نيست بلكه آفريدن نياز است. معماري‌ شناسايي همگني فضاهايي است نامتناسب با عملكردهاي خاص انساني. معماري سازندگي ذهني فضاهاست و از جايي شروع مي‌شود كه عملكرد روشن و مشخص است.

پيترآيزنمن مي‌گويد:
معماري در حضور و بينش خود به عنوان سرپناه و عرفاً خانه و كاشانه ريشه دوانيده است.

آلوارآلتو:معماري علم نيست. فرايند تركيبي عظيمي است كه هزاران كاركرد معين انساني را با هم تلفيق مي‌كند و همان معماري باقي مي‌ماند. نسبت معماري ايجاد هماهنگي ميان جهان مادي و زندگي انساني است.

آنتونيوگائودي:
معماري مانند موجودي زنده است و فضايي پويا كه دنياهاي درون و برون را به يكديگر پيوند مي‌زند.

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
داراب دیبا
معماری همیشه آینه انسان و آرزوهایش بوده است. زبان بیان معماری های جهان بر هندسه استوار است.

فرانک لوید رایت
معمار بایستی یک پیامبر باشد ... یک پیامبر به مفهوم واقعی کلمه ... اگر او قادر نباشد حداقل ده سال جلوتر را ببیند، نمی­توان او را یک معمار نامید.

گوته
معماری موسیقی تجسد یافته است.

ماریو بوتا
معماری چیزی جز ساختن زمین نیست.

والتر گریپوس
از قاشق غذاخوری تا شهر,دامنه کار معمار را تعریف می‌کند.

کاتسو هیروکو بایاشی
معماری، هنری است که بشر را عمدتاً با قدرت ذاتی فرم خود مسحور می کند.

رم کولهاوس
معماری آمیزه ایست پر تناقض از توانایی ها و ناتوانی ها.
هانس هولاین
همه معمارند و همه چیز معماری است...

هانس هولاین
معماری، نظمی معنوی است که در ساختمان ها
تجسم یافته است. معماری یک مفصل ارتباطی است یعنی به یک بعد اضافی عینیت بخشیدن...

ژان نوول
معماری قبل از هر چیز شیوه تفکر و مخصوصاً تحلیل است. معماری تجربه نیست. بنابراین هر نوع معماری باید خاص باشد

تادائو آندو
وظیفه معماری درک منطق توصیف ناشدنی مکان است

لوکوربوزیه
معماری فرم ها، حجم ها، رنگ ها، آکوستیک و موسیقی است. نور و سایه، بلندگوهای معماری اند...

لویی کان
آنچه معمار انجام می دهد، پیش از آنکه تبدیل به یک بنا شود، باید پاسخی باشد به نهاد انسان

مشكى

عضو جدید

samaneh_82

عضو جدید
جان راسكين : معماري هنر مرتب كردن و تزيينات بنا‌هاي ساخته شده توسط بشر به هر مقصودي است به قسمي كه در ساده‌ترين نگاه سلامت، نيرو و لذت بردن روح را ميسر نمايد

لوكوربوزيه : معماري بازي احجام زير نور است

سولیوان : معماری هنر ساده ای نیست که بتوان در بوجود آوردنش موفقیت نسبی کسب کرد، بلکه یک تجلی اجتماعی است

آگوست پره : معماري زنده آن است كه معرف صادق زمانه خود باشد.در همه قلمروهاي ساخت آنرا مي‌جوييم و از ميان آنها كارهايي را برمي‌گزينيم كه سخت از كاربري مورد انتظار تابعيت كرده ،با مصالح خردمندانه ساخته شده و با تركيب متناسب عناصر ضروري به زيبايي دست‌يافته باشند

ریچارد باکمینستر فولر:من زمانی که روی حل یک مسأله کار می­کنم، هرگز در مورد زیبایی راهحل آن فکر نمی­کنم. من تنها به این میاندیشم که چگونه مسأله را حل کنم. اما بعد از حل مسأله،اگر راه­حل بدست آمده زیبا نباشد، می فهمم که این راه حل اشتباه است.

فیلیپ جانسون:من از تعطیلات متنفرم. اگرشمامیتوانید ساختمانهایی را بسازید، چرا بایددر کنار دریا بنشینید؟

رابرت ونتوری:فضا را فراموش کنید ، همچنین سازه و اینگونه حرفها را ، دنبال ارتباط ، تمثیل و تصویر سازی مفهومی باشید .”

[FONT=arial, helvetica, sans-serif][/FONT]

samaneh_82

عضو جدید
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]پیتر آیزنمن : حقایق علمی بهانه ای برای معماری هستند نه توجیهی برای آن.
[/FONT][FONT=arial, helvetica, sans-serif]میس ونده رو : ترجیح میدهم خوب باشم تا جالب توجه.
[/FONT][FONT=arial, helvetica, sans-serif]لوکوربوزیه : من ترسیم­کردن را به حرف­زدن ترجیح می­دهم، زیرا ترسیم­کردن سریع­تر است و مجال کمتری برای دروغ­گفتن باقی می­گذارد.
[/FONT][FONT=arial, helvetica, sans-serif]بهرام شیردل : معماران هم مثل اهل حرفه های دیگر در یک مقطع زمانی پی می برند که شرایط جهان دارد تغییر می کند و کار حرفه ای آنها وقتی ارزش دارد که در این شرایط جدید بتواند نقشی ایفا کند.
[/FONT][FONT=arial, helvetica, sans-serif]چارلز جنکز : معماری ارگانیک این معماری بر پایه اندیشه نزدیکی بین معماری و محیط زیست شکل گرفته است. این معماری نوعی فناوری الهام گرفته از طبیعت است که الگوهای طبیعی عیناً در آن تکرار می‎شود.
[/FONT][FONT=arial, helvetica, sans-serif]لویی کان : پروژه؛ یعنی شالوده دادن به یک فرم، درون یک نظم.[/FONT]

fooroogheshab

عضو جدید
سلام . من تازه واردم . مدتیه که آموزش معماری ذهنم رو مشغول کرده ! "دلایل فاصله دانشگاه و بازار کار" چیه ؟ به عبارتی تو رشته های دیگهدلیل " فاصله صنعت و دانشگاه "! مسئله چیست ؟

M

marieh_

Guest
سوال101

اسم این 2 نوع اتصال در سیستم های Space frame چیه؟

1.

2.

پیوست ها

• 3.9.12.jpg
    3.9.12.jpg
    49.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 7.1.50.jpg
    7.1.50.jpg
    77.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش توسط مدیر:

آرام2

عضو جدید
من کار توی دفتر مشاوره بزرگ رو ترجیه میدم.به نظرم در دفتر مشاوره بیشتر میشه تجربه کسب کرد.