هر کی می خواد برا ISIمقاله بده بیاد تو!

.:Shila:.

عضو جدید
کاربر ممتاز
من يك ايده ميدم .... !!!!
ارايه يك مدل جستجوي تصوير در سيستم عامل ها ..... كه خيلي پيچيده ست ....

(همانطور كه ميدونيد در ويندوز فايل هاي تصويري بر اساس نام آنها جستجو مي شوند... اما هدف ارايه الگوريتمي است كه تصويري مشابه تصوير انتخابي ما را جستجو كند .... جستجو و مقايسه پيكسلي)
.
.
.
.

ايده خوبيه
منم هميشه بهش فكر ميكردم
اگه دوستان موافق باشن همينو شروع كنيم
در ضمن منم هستم با اجازه شماها;)

paeeizan

اخراجی موقت
منم با شيلا موافقم ...
.
.
.
يك نظر ميتونه اين باشه كه ما يك تابع تعريف كنيم كه طور اتفاقي 500 عدد توليد كنه و در يك ارايه ذخيره كنه ... بعد .... با استفاده از پردازش موازي بياد اين 500 عدد را بصورت 500 پيكسل از عكس مورد نظر قرار بده و در يك آرايه ديگه ذخيره كنه .... بعد تصاوير موجود در بانك اطلاعاتي رو يكي يكي پردازش كنه با همين 500 پيكسل .... اگر با استفاده از قضاياي احتمالات 450 تا 500 مورد شباهت داشت ... بطور تقريب بالاي 70% مي توان گفت تصوير موجود در بانك اطلاعاتي با تصوير نمونه مطابقت داره ...
.
.
.
من نظرم اينه كه اين كار رو در c شارپ و استفاده از متود multi threading موازي انجام دهيم كه سرعت پردازش افزايش و هزينه زماني بصورت لگاريتمي كاهش پيدا كنه .....
دوستان اگه كسي تونست يك الگوريتم بهينه تر و سريعتر پيدا كنه بياد بگه ....
.
.
.

آخرین ویرایش:

sahragol

عضو جدید
من يك ايده ميدم .... !!!!
ارايه يك مدل جستجوي تصوير در سيستم عامل ها ..... كه خيلي پيچيده ست ....

(همانطور كه ميدونيد در ويندوز فايل هاي تصويري بر اساس نام آنها جستجو مي شوند... اما هدف ارايه الگوريتمي است كه تصويري مشابه تصوير انتخابي ما را جستجو كند .... جستجو و مقايسه پيكسلي)
.
.
.
.

ok im underastand...
من فهميدم منظور شما رو...
مثلا يه مربع بكشيم بعد بگيم فايلهايي رو كه اين تصوير رو دارند سرچ كن يا در حد پيشرفته تر... عكس يكي رو بديم بگيم فايلهايي كه عكس اين بابا رو دارن بيار...:smile:

خوب حالا بايد دنبال منبع باشيم و از اونجايي هم كه يه ابتكار و فكر ناب هستش منبعي نداريم... بايد خودمون يه زبان برنامه نويسي پيدا كنيم و دست به كار يشيم... و قبل از همه يه الگوريتم كار آمد براش پيدا كنيم.....

mona 23

عضو جدید
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مهندسان محترم
احتراما اینجانب صحرا گل پس از گذشت عمری امروز متوجه شده ام که روزانه چندین ساعت برای تلف کردن عمر گرانبها پای اینترنت صرف می کنم و این سرمایه ارزشمند را خیلی راحت دور می ریزم. فکر کردم ممکنه تعدادی از مهندسان ایران زمین هم به مشکل من مبتلا باشند لذا تصمیم دارم برا جهت دهی به اوقات فراغت و ارج دهی به عمر گرانبها ازاین سرمایه شخصی استفاده بهینه نمایم.
مخلص کلام هر کی پایه هست بیاد 2 نفر 2 نفر یا 3 نفری تیم بشیم برا ISI مقاله بنویسیم تا هم وقتمون رو تلف نکرده باشیم ، هم سطح علمیمون بالا بره ، وهم برای آینده شغلی و آینده تحصیلی امتیاز مثبتی باشه و هم فردی مفید برای کشور عزیزمون باشیم!
هر کی می خواد خودش رو معرفی کنه و یه موضوع ارائه بده!
اصلا کی می دونه چه جوری می شه بهISI مقاله داد ؟؟
مجلات معتبر کدومند؟ به چه زبانی باید باشه؟

سلام صحرا گل جان
من تازه این تاپیک شما رو دیدم
و مشتاق شدم که منم شروع کنم
هرچند که اصلا توی این زمینه اطلاعاتی ندارم
میشه منو راهنمایی کنی؟:smile:
از کجا باید شروع کنم؟

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم با شيلا موافقم ...
.
.
.
يك نظر ميتونه اين باشه كه ما يك تابع تعريف كنيم كه طور اتفاقي 500 عدد توليد كنه و در يك ارايه ذخيره كنه ... بعد .... با استفاده از پردازش موازي بياد اين 500 عدد را بصورت 500 پيكسل از عكس مورد نظر قرار بده و در يك آرايه ديگه ذخيره كنه .... بعد تصاوير موجود در بانك اطلاعاتي رو يكي يكي پردازش كنه با همين 500 پيكسل .... اگر با استفاده از قضاياي احتمالات 450 تا 500 مورد شباهت داشت ... بطور تقريب بالاي 70% مي توان گفت تصوير موجود در بانك اطلاعاتي با تصوير نمونه مطابقت داره ...
.
.
.
من نظرم اينه كه اين كار رو در c شارپ و استفاده از متود multi threading موازي انجام دهيم كه سرعت پردازش افزايش و هزينه زماني بصورت لگاريتمي كاهش پيدا كنه .....
دوستان اگه كسي تونست يك الگوريتم بهينه تر و سريعتر پيدا كنه بياد بگه ....
.
.
.

فكر خوبيه فقط:
ميشه منظورتون رو واضح بيان كنين؟
چطوري اون 500 عدد رو بصورت 500 پيكسل در نظر بگيره؟

يه پيشنهاد:
اونم اينكه ميشه اون 500 پيكسل از مركز عكس انتخاب بشن و اگه 70 درصد با مركز عكسمون مطابقت داشت ميشه گفت يكسان هستند.
دليل اينكه ميگم مركز اينه كه اگه پيكسلهامون رو بصورت تصادفي انتخاب بكنيم اون موقع شايد يك عكسي 90 درصد در مقايسه درست باشه ولي چون پيكسلها تصادفي انتخاب شدند تصويرمون كلا متفاوت از اون چيزي باشه كه ميخواستيم

منتظر نظر دوستان در اين مورد هستم

كسي ميدونه كه آيا يك زبان برنامه نويسي هست كه با استفاده از اون ، عكس رو بشه تقسيم كرد (و بعد در آرايه ريخت واسه مقايسه)

sahragol

عضو جدید
سلام صحرا گل جان
من تازه این تاپیک شما رو دیدم
و مشتاق شدم که منم شروع کنم
هرچند که اصلا توی این زمینه اطلاعاتی ندارم
میشه منو راهنمایی کنی؟:smile:
از کجا باید شروع کنم؟

ورود شما رو به جمعمون خوش آمد ميگم ...
اگه اين تاپيك رو از اول مرور كنيد يه چيزايي دستون مياد...
خلاصه كلام اينه كه يه موضوع تاپ مي خواهيم موضوع و طرحي بكر و نو كه تا حالا روش كار نشده... و بعد به كمك هم در موردش تحقيق كنيم و چيز جديدي بسازيم {چيز} اعم از الگوريتم برنامه نرم افزار سخت افزار راه حل فرمول و.... طرحي كه تا حالا نبوده و ما اونو مي سازيم...

paeeizan

اخراجی موقت
به نظر من همون سي شارپ خيلي خوبه .... چون نياز به اينترفيس نداره كه سرعت كم كنه .... نزديك به زبان ماشين(زبان سورس ويندوز)و اينكه يكي زبان جا افتاده ست ....
.
.
.
گفتم كه بياين روش كار كنيم و ايده رو بفرستيم شركت مايكروسافت .... اگه به نتيجه رسيد دسته جمعي ثبتش كنيم تو ژورنال هاي اي اس اي ..... به خدا خيلي خوب ميشه ها .....
.
.
.
اينكه دوستمون گفتن همه پيكسل ها رو از وسط انتخاب كنيم زياد جالب نيست.... چون عكس انتخابي كاربر هميشه چهره انسان نيست ....ممكنه عكس كاربر يك عكس منظره از طبعت باشه .... پس بصورت تصادفي و از همه نقاط باشه بهتره..... در مورد الگوريتم هم گفتم فرقي نداره فقط يك الگوريتم كه با thread موازي كار كنه چون سرعت پردازش مهمه ....
.
.
.

hamed3d

عضو جدید
با سلام مجدد خدمت دوستان
چند نکته !
اول اینکه قبل از شروع هر مقاله ای به سایت های مرجع مقالات از قبیل
http://ieeexplore.ieee.org/Xplore/guesthome.jsp
مراجعه کرده و در مورد ایده خود جستجو کنید.
دوم اینکه این پست بیشتر برای راه اندازی دوستان مشتاق برای نوشتن مقاله بود، از نظر حرفه ای درست نیست ایده ای کاملا با ریز مشخصات بیان شود.
خیلی از دانشجویان و اساتید سودجو هستند که ایده دزدی میکنند.
اگر دوستانی احساس کردند با یکدیگر تیم علمی خوبی را تشکیل می دهند، می توانند فقط با یکدیگر در تعامل باشند.
برای همه شما آرزوی موفقیت دارم

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام مجدد خدمت دوستان
چند نکته !
اول اینکه قبل از شروع هر مقاله ای به سایت های مرجع مقالات از قبیل
http://ieeexplore.ieee.org/Xplore/guesthome.jsp
مراجعه کرده و در مورد ایده خود جستجو کنید.
دوم اینکه این پست بیشتر برای راه اندازی دوستان مشتاق برای نوشتن مقاله بود، از نظر حرفه ای درست نیست ایده ای کاملا با ریز مشخصات بیان شود.
خیلی از دانشجویان و اساتید سودجو هستند که ایده دزدی میکنند.
اگر دوستانی احساس کردند با یکدیگر تیم علمی خوبی را تشکیل می دهند، می توانند فقط با یکدیگر در تعامل باشند.
برای همه شما آرزوی موفقیت دارم

موافقم:w16:

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
سلام بر مهندسان گل
این ایده که داده اید جالبه در واقع من قبل از عید امسال می خواستم رو یک پروژه کار کنم که خیلی شباهت به این داشت فقط مشکلم این بود که اون پروژه رو تا حالا کسی نتونسته به طور قابله قبولی با یک مقاله به ثبت برسونه که من بخوام ادامه راه اون رو برم البته چند تا پروتکل در این زمینه پیدا کردم ولی اون چیزی نبود که می خواستم حتی تا اونجایی پیش رفتم که دیدم شرکت گوگل در دانشگاه ام آی تی داره روی آن کار می کنه به همین دلیل کنار گذاشتمش
ولی این ایده شما یکمی از اون پیچیده گی اش کم است فقط به یک لابراتور مجهز و استاد خوب هم نیاز هست که روش کار کنید و آزمایش کنید تا یک مقاله توپ بدهید
در ضمن در مورد ایده دزدی هم مواظب باشید
ببخشید که زیاد حرف زدم;)

sahragol

عضو جدید
پذيرش محقق

پذيرش محقق

با اين مسئله ايده دزدي موافقم ...
من فكر نمي كردم ايده پيدا كردن اينقدر سخت باشه الان بعد چند ماه يك ايده پيدا كرديم احتمال دزديش زياده پس بياييد تيم رو تشكيل بديم و بعد از طريق اي ميل تبادل اطلاعات كنيم
كسايي كه فكر مي كنند وقت و دانش لازم برا فعاليت تو اين زمينه رو دارند با دادن مشخصات خودشون و كارهايي كه مي تونن بكنند عضو تيم شن و آدرس ايميلشون فراموش نشه :smile:

mona 23

عضو جدید
ورود شما رو به جمعمون خوش آمد ميگم ...
اگه اين تاپيك رو از اول مرور كنيد يه چيزايي دستون مياد...
خلاصه كلام اينه كه يه موضوع تاپ مي خواهيم موضوع و طرحي بكر و نو كه تا حالا روش كار نشده... و بعد به كمك هم در موردش تحقيق كنيم و چيز جديدي بسازيم {چيز} اعم از الگوريتم برنامه نرم افزار سخت افزار راه حل فرمول و.... طرحي كه تا حالا نبوده و ما اونو مي سازيم...

مرسی عزیزم
حتما از اول مرور میکنم
سعی میکنم بهتون برسم;)

beginner2001

عضو جدید
احتراما اینجانب صحرا گل پس از گذشت عمری امروز متوجه شده ام که روزانه چندین ساعت برای تلف کردن عمر گرانبها پای اینترنت صرف می کنم و این سرمایه ارزشمند را خیلی راحت دور می ریزم. فکر کردم ممکنه تعدادی از مهندسان ایران زمین هم به مشکل من مبتلا باشند لذا تصمیم دارم برا جهت دهی به اوقات فراغت و ارج دهی به عمر گرانبها ازاین سرمایه شخصی استفاده بهینه نمایم.
مخلص کلام هر کی پایه هست بیاد 2 نفر 2 نفر یا 3 نفری تیم بشیم برا ISI مقاله بنویسیم تا هم وقتمون رو تلف نکرده باشیم ، هم سطح علمیمون بالا بره ، وهم برای آینده شغلی و آینده تحصیلی امتیاز مثبتی باشه و هم فردی مفید برای کشور عزیزمون باشیم!

موفق باشین

عضو جدید
کاربر ممتاز
با اين مسئله ايده دزدي موافقم ...
من فكر نمي كردم ايده پيدا كردن اينقدر سخت باشه الان بعد چند ماه يك ايده پيدا كرديم احتمال دزديش زياده پس بياييد تيم رو تشكيل بديم و بعد از طريق اي ميل تبادل اطلاعات كنيم
كسايي كه فكر مي كنند وقت و دانش لازم برا فعاليت تو اين زمينه رو دارند با دادن مشخصات خودشون و كارهايي كه مي تونن بكنند عضو تيم شن و آدرس ايميلشون فراموش نشه :smile:

سلام خدمت همه دوستان
يكي مسئول شه و ايميل بچه هايي كه ميخوان فعاليت كنن رو بگيره
كي داوطلب ميشه؟:w20:

mitra_10

عضو جدید
سلام منم به شدت اهل این طور کارها هستم موضوع هم تا دلتون بخواد دارم فقط دنبال تخصص مورد نظر میگردم:redface:

fotohireza

عضو جدید
با سلام خدمت دوست عزیزمون
اقا من آماده ام یه وقت پیش منم یه مقاله آماده کردم اما متاسفانه به دلایل نبود کمک لازم نتونستم کاملش کنم
مقالم در مورد معماری سازمانی سرویس گرا هستن(Service Oriented Architecture )
نظرت چیه ؟؟؟؟

moji5

کاربر فعال كامپيوتر و اينترنت
سلام به همه
چه کردین
من هم ایده دارم هم انرژی اما دانشم هنوز کامل نیست
راستی این مدیر گروه چرا یه خط در میون میاد
صحراگل رو میگم

sahragol

عضو جدید
سلام به همه
چه کردین
من هم ایده دارم هم انرژی اما دانشم هنوز کامل نیست
راستی این مدیر گروه چرا یه خط در میون میاد
صحراگل رو میگم

سلام من مدیر گروه نیستم .. فقط تاپیک رو ایجاد کردم... و الان درسام شروع شده و سخت درگیرم.... یکی مدیر گروه بشه منم کمک می کنم... از اساتیدمون هم کمک می گیرم... هر استادی هم که اومده کلاس گفته کلی مطلب واسه تحقیق و چاپ در ISI دارم... یه خورده راه بیفتیم میام

moji5

خب پس باید یه مدیر پیدا بشه تا همه جوره در خدمت گروه باشه و از همه مهمتر دانشش بیشتر از بقیه باشه
راستیه گرا موضوع به این مهمی نظر مدیر سایت رو جلب نکرده و یه بنر برای عضو گیری یا سایر مقدمات نمیزنه صفحه اول
اگه کسی باهاشون در تماسه بهشون اطلاع بده که همچین حرکتی نیاز به حمایتشون داره
اگه کسی هست که توانایی داره و یا قبلا" مقاله فرستاده برای مدیریت داوطلب بشه

*setareh

عضو جدید
سلام ؛ برای درس سمینار کارشناسی ارشدم یه مقاله برای سمینارمیخوام و نتونستم مقاله خوبی تهیه کنم خواهش می کنم کسی درس سمینار رو پاس کرده بهم کمک کنه
خیلی حیاتیه

moji5

سلام
ایشالا قسمت بشه مام ارشد قبول شیم
اگه میگفتید رشتتون چی هست و در چه زمینه هایی میخواید بهتر بود
ولی در کل اینا مقالات قوی هستن
شاید بتونید ترکیبی از این ها رو برای ارائه استفاده کنید
مهمترین نقاط آسیب پذیر یونیکس و لینوکس

ارائه یک الگوریتم ترکیبی شبکه های عصبی تکامل توام ژنتیک، جهت مساله طراحی مقاوم چند متغیره در مهندسی کیفیت

آموزش بازشناسی چهره با استفاده از ترکیب شبکه های عصبی مبتنی بر اختلاط خبره ها

sahragol

عضو جدید
سلام من اومدم
با دست پر هم اومدم
عنوان مقاله را پيدا كردم نقش بازي هاي تئوري در شيكه هاي حسگر بي سيم مقاله را برا دانلود زير مي ذارم (اين مقاله پوليه و من از يه جايي تونستم رايگان دانلود كنم) هر كي خواست دانلود كنه تا شروع به ترجمه و كار كنيم ... البته ادامه كار در اين تاپيك انجام نمي شه( به خاطر برخي مسائل امنيتي ) با ايميل كارمون را ادامه خواهيم داد حالا چند تا مهندس فعال مي خوام برا شروع كار....
ابتدا دانلود كنيد هر كي خواست شروع كنه اعلام كنه تا ايميل بدم.... و تقسيم كار كنيم....

sahragol

عضو جدید
فايل مقاله با حجم 686 كيلو بايت
با فرمت PDF

پیوست ها

• game +.pdf
    686.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

sahragol

عضو جدید
شبکه بیسیم حسگر
شبکه حسگر بیسیم (Wireless Sensor Network/ WSN) به یک شبکه بی سیم از حسگرهای خودراهبر گفته می شود که با فاصله پخش شده اند و برای اندازه گیری گروهی برخی از کمیت های فیزیکی یا شرایط محیطی مانند دما، صدا، لرزش، فشار، حرکت یا آلاینده ها، در مکانهای مختلف یک محدوده کاربرد دارد. شبکه های حسگر با انگیزه استفاده در کاربردهای نظامی مانند نظارت بر میدان جنگ، توسعه پیدا کرد. اما امروزه شبکه های حسگر بی سیم در صنعت و بسیاری از مقاصد غیر نظامی استفاده میشوند، از جمله نظارت و کنترل فرآیندهای صنعتی، نظارت بر سلامت دستگاهها، نظارت بر محیط و یا خانه، کاربردهای مراقبت از سلامتی، خانههای هوشمند و کنترل ترافیک.

علاوه بر یک یا چند سنسور، هر گره از شبکه معمولا مجهز به یک فرستنده و گیرنده رادیویی (یا هر وسیله مخابراتی بی سیم دیگر)، یک میکروکنترلر کوچک، و یک منبع انرژی (معمولا یک باتری) است. اندازه یک گره سنسوری بسته به اندازه بسته بندی آن تغییر کرده و تا یک دانه شن قابل کوچک سازی است. که قطعات این شنریزه در ابعاد میکروسکوپی هنوز باید ساخته شود. به طور مشابه قیمت هر گره حسگر میتواند بین چند صد دلار تا چند سنت، بسته به اندازه و پیچیدگی مورد نیاز یک گره متفاوت باشد. محدودیت های قیمت و اندازه در گره های حسگر منجر به محدودیت در منابعی مانند انرژی، حافظه، سرعت پردازش و پهنای باند در آنها میشود.

یک شبکه سنسور معمولا تشکیل یک شبکههای بیسیم اقتضایی (ad-hoc) را می دهد، به این معنی که هر گره از الگوریتم مسیریابی multi-hop استفاده میکند. (تعداد زیادی گره یک بسته اطلاعاتی را جلو برده و به ایستگاه مرکزی می رساند).

در حال حاضر شبکههای بی سیم حسگر یکی از موضوعات فعال تحقیقاتی در علوم کامپیوتر و ارتباطات است که هر ساله تعداد بیشماری کارگاه و کنفرانس در این زمینه انجام میشود.

کاربرد ها

استفاده از (WSN) یا گیرندههای بی سیم متنوع و زیاد است . آنها برای استفاده در کاربردهای تجاری و صنعتی برای کنترل دادهها و برای استفاده در جایی که استفاده از گیرندههای بی سیمی مشکل و گران است به کار میروند. برای مثال این شبکهها میتوانند در محیط های بیابانی هم گسترش یابند و سالها باقی بمانند. کاربرد دیگر اعلام خطر ورود مهاجم به یک محل کنترل شده و سپس ردیابی مهاجم باشد.

تعدای از استفادههای خاص شامل نظارت محل های مسکونی ، ردیابی هدفهای متحرک، کنترل راکتور هسته ای، آشکار سازی حریق، نظارت ترافیک و غیره .... میباشد.
نظارت بر محیط

کنترل یا نظارت بر محیط نوعی استفاده از گیرنده بی سیم است. در نظارت محیط ، گیرنده بی سیم در ناحیهای پراکنده میشود که تعدادی پدیده یا حادثه باید تحت نظارت باشد. برای مثال تعداد زیادی از این گرههای فرستنده و دریافت کننده میتوانند در میدان جنگ برای آشکار کردن تجاوز دشمن بجای استفاده از مین های زمینی گسترش داده شوند.

زمانی که این حس گر یا گیرنده اتفاقی را که تحت نظر بوده (گرما، فشار ، صدا ، نور ، زمین هایی با خواص مغناطیسی و لرزش و ارتعاش و غیره) پیدا میکند، لازم است که اتفاق به یکی از پایگاهها گزارش شود. این پایگاه بر اساس نوع کاربری شبکه عملی مناسب، مانند ارسال پیغام به اینترنت یا ماهواره و یا پردازش محلی داده، را انجام میدهد.
مشخصه ها:

مشخصههای منحصر به فرد گیرنده بی سیم :ٔ

* گرههای گیرنده با مقیاس کم
* قدرت محدود که میتوان ذخیره یا تخلیه شود
* شرایط محیطی نا مناسب
* نقص های گره
* ترک گره
* شبکه دینامیک توپو لوژی
* نقص ارتباطات
* غیر یکنواختی گره ها
* گسترش با مقیاس بالا
* عملکرد خودکار

گرههای گیرنده را میتوان کامپیوتر های کوچکی تصور کرد. کاملاً اساسی و در وجه مشترکشان در ساختار و اجزاء آنها معمولاً شامل واحد پردازنده و قدرت اشتباه محاسبه محدود و حافظه محدود هستند گیرندهها (شامل شرایط خاص مدارها) دستگاه ارتباطی (معمولاً فرستنده و گیرنده رادیویی و نوری متناوب) و منبع انرژی هم معمولاً از باتری است. پایگاهها بنیادی از یا چند اجزاء برجسته از شبکه ارتباطی گیرنده بی سیم (WSN) با محاسبه بیشتر انرژی ، منبع ارتباطاتی ، آنها مثل دروازه بین گره گیرنده و کاربر نهایی عمل میکنند.ٔٔٔ
پایگاهها :
سخت افزار:
Sun Spot حسگر بیسیم محصول شرکت سان مایکروسیستمز

فصل اصلی گره گیرنده شامل : اصلی ترین موضوع با قیمت کم با گرههای گیرنده کوچک است . با ملاحضه به این اهداف ، گرههای گیرنده در حال حاضر در اصل نمونههای اولیه هستند . از کوچک سازی و کاهش هزینه متوجه می شویم که اهداف اخیر و آینده در پیشرفت رشته MEMS و NEMSSNM قابل دسترس است. است و تعدادی از گرههای گیرنده پایین ارائه میشوند و تعدادی از گرهها هنوز در مرحله تحقیق هستند. نظر کلی راجع به استفاده از شبکه ، پایگاهها و اجزاء و موضوعات مربوط در
استانداردها:

زمانیکه مسیر اصلی کامپیوترها درخور استانداردها ست – تنها استاندارد رسمی که در شبکههای ارتباطی گیرنده بی سیم پذیرفته شده ISO 18000-7 و 610wpan و بی سیم HART و در پایین تعداد دیگری از استانداردها که تحقیق شده اند برای استفاده توسط محققین این رسته :

* Zig Bee
* Wibree
* IEEE 802.15.4-2006

نرم افزارها:

انرژی منبع کمیاب گرههای شبکه بی سیم است و تعیین کننده عمر شبکه ارتباطی گیرندههای بی سیم (WSN) است بطور متوسط میتوانند در تعداد بالایی در محیطهای گوناگون گسترش یابند در مناطق دور افتاده و دشمن ، همراه ارتباطات تک کاره به عنوان کلید برای این علت الگوریتم و پروتکل احتیاج دارد به دنبال این پیامدها :

* بیشینه سازی عمر .
* توانمندی و تحمل عیب
* روش تنظیم .و نصب خودکار

بعضی از موضوع های داغ در تحقیق نرم افزارهای ( WSN)

* امنیت
* قابلیت انتقال و ترک ( زمانی که گرههای گیرنده و یا پایگاهها در حال حرکت اند.)
* میان افزار ، طراحی سطح متوسط اولیه بین نرم افزار و سخت افزار است.

سیستم عامل :

سیستم عامل برای گرههای شبکه ارتباطی گیرنده بی سیم به نوعی پیچیدگی اش کمتر از اهداف کلی سیستم عامل است . هردو به دلیل احتیاجات خاص و درخواست شکبه ارتباطی خاص و به دلیل اضطرار یا تحمیل منبع در پایگاه سخت افزاری شبکه گیرنده است برای مثال کاربرد استفاده شبکه گیرنده معمولاً همکاری متقابل مثل یک کامپیوتر نیست. به همین علت ، سیستم عامل احتیاجی به پشتیبانی کاربرد ندارد علاوه برآن تحمیل یا اضطرار منبع در دوره حافظه و نقشه حافظه سخت افزار را پشتیبانی میکند و ساختمانی می سازد مثل حافظه مجازی که هردو غیر ضروری و غیر ممکن برای انجام دادن هستند. شبکه ارتباطی گیرنده بی سیم ، سخت افزارهایش فرقی با سیستم های سنتی تعبیه شده ندارد و بنابراین استفاده از سیستم عامل تعبیه شده ممکن است مثل ecos یا VC/OS برای گیرنده شبکه ارتباطی و اگرچه مثل سیستم عامل طراحی شده اند با خواص بیدرنگ و برخلاف سیستم عامل تعبیه شده سنتی اگر ، سیستم عامل هدف مخصوص شبکههای ارتباطی گیرنده است . اغلب پشتیبانی بیدرنگ ندارد. Tiny Os شاید اولین سیستم عاملی باشد که مخصوصا طراحی شده برای شبکه ارتباطی گیرنده بر خلاف بیشتر سیستم عامل های دیگر Tiny Os براساس برنامه کامپیوتری یا فرآیندی که هر مرحله اجرا مربوط به تحمیلات خارجی است برنامه نویسی میکند و مدل را به جای طرح برنامهای که بیش از یک مسیر منطقی استفاده میکند و هر مسیر همزمان اجرا میشود که می گوییم (multithread).

TinyOs برنامه دستوری که تشکیل شده از گرا و کارهایی که تداوم پیدا میکند در تکامل معنایی زمانی که پیشامد خارجی رخ میدهد و مانند وارد شدن اطلاعات و خواندن گیرنده.

TinyOs خبر میدهد از گرای مناسبی که اتفاقات را شرح میدهد گرا میتواند ارسال کند کارهایی را که برنامه ریزی شده با هسته اصلی TinyOs در زمانی عقب تر. هردوی سیستم TinyOsو برنامه نوشته شده برای TinyOs که آنها نوشته شده اند با برنامه نویسی C است. Nesc طراحی شده برای یافتن Race-Condition (حالت نا معینی که به هنگام عملکرد همزمان دستورالعمل های دو کامپیوتر به وجود میآید و امکان شناخت این مسئله که کدام یک از آنها ابتدا تمام خواهد شد وجود ندارد) بین وظایف و گراها.

و همچنین سیستم های عاملی هستند که اجازه برنامه نویسی در C را میدهند مثل سیستم عامل هایی شامل Contiki و MANTIS و BT nut و SOS و Nano-RK .

Contiki طراحی شده اند برای پشتیبانی و اندازه گیری بارگیری در شبکه و پشتیبانی زمان اجرای بارگیری در استاندارد فایلهای ELF . هسته Contiki را برنامه کامپیوتری یا فرآیند کامپیوتری است که هر مرحله اجرا مربوطه به عملیات خارجی است Event-driven اما سیستم پشتیبانی میکنند از (طرح برنامهای که بیش از یک مسیر منطقی است و هر سیر همزمان اجرا میشود) Multithread– علاوه بر آن شامل خطوط برجستهای که فراهم میکند خطوطی را که مثل برد برنامه نویسی اما با حافظه خیلی کوچک در بالای سر. در زمینه پیش درخواست ها

برخلاف Event-driven ، هسته Contiki و MANTIS و Nano-RK هستههایی که بر اساس قبضهای انحصاری Multithread است . با قبضهای انحصاری Multithread که کاربرها صراحتا احتیاجی به ریز پردازنده برای دیگر پردازش ها ندارند . در عوض هسته زمان را تقسیم میکند به پردازش های فعال و تصمیم میگیرد که کدام پردازش میتواند کار کند ولی میتواند استفاده از برنامه نویسی را راحت کند.

شبکه ارتباطی و گیرنده مثل TinyOs و Contiki و SOS و Even-driven سیستم عاملی است که ترکیب اولی SOS که پشتیبانی برای ظرفیت بارگیری. سیستم عامل کامل ساخته شده از ظرفیت های کوچکتر و سریع SOS همچنین تمرکز در پشتیبانی برای مدیریت حافظه دینامیک است .

sahragol

عضو جدید
بتدا باید چندین مقاله بخونید خلاصه کنید با هم جمع کنید ایده خودتون واردش کنید بعد هم به روش درس شیوه ارائه روحانی رانکوهی ارائه کنید

sahragol

عضو جدید
اينم يه موضوع ديگه كه استاد شبكه مون خيلي تاييدش كرده... لطفا اين رو شروع كنيم...من از همين لحظه شروع به ترجمه كردم هر كي پايه هست پيام بده تا بقيه جاهاش رو برا ترجمه و ادامه كار مشخص كنيم موضوع مقاله:
كنترل ازدحام اولويت دار در شبكه هاي مالتي مديا حسگر بي سيم
در پايان در وصف ارزش مقاله مذكور ياد آور مي شوم كه مقاله پولي است و با سرچ در وب نمي تونيد گيرش بياريد

پیوست ها

• MULTI MEDIA 2++.pdf
    789.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

sahragol

عضو جدید
اين مقاله رو قراره تا 24 بهمن تحويل بدم .... پس هر كي مي خواد اسمش باشه زود بياد كه اگه دير كنيد خودم تمومش مي كنم....

بالا