هر چه می خواهد دل تنگت بپرس!

***sara***

عضو جدید
سارا

سارا

خوش به حالتون عجب رشته مهیج و فوق العاده ای دارین... منم عاشق این رشته هستم و نمیدونم چرا رفتم معماری خوندم؟؟؟؟!!!!! معماری هم خوبه ولی گمونم چون 2 تا از دندونامو پر کردم نمیذاشتن خلبان شم نه؟؟؟؟:tooth::w01:

***sara***

عضو جدید
میدونم. ولی به هم مربوطه دیگه ... هوا فضا هواپیما جت و.... شاید با آموزش از عهده طراحی اش (هواپیما)بر بیام ولی روندنشو از همه بیشتر دوست دارم....:w21:

mr.rohalamin

اخراجی موقت
خوش به حالتون عجب رشته مهیج و فوق العاده ای دارین... منم عاشق این رشته هستم و نمیدونم چرا رفتم معماری خوندم؟؟؟؟!!!!! معماری هم خوبه ولی گمونم چون 2 تا از دندونامو پر کردم نمیذاشتن خلبان شم نه؟؟؟؟:tooth::w01:
چند بار اینو می نویسی؟

mr.rohalamin

اخراجی موقت
نه به هم ربط نداره.
اگه بخواهید و پولتون میکشه، می تونید برید دانشگاه آزاد واحد تهران بخونیدش.

***sara***

عضو جدید
سارا

سارا

میدونم. ولی به هم مربوطه دیگه ... هوا فضا هواپیما جت و.... شاید با آموزش از عهده طراحی اش (هواپیما)بر بیام ولی روندنشو از همه بیشتر دوست دارم....:w21:

مهندس عارف

عضو جدید
سازمان هوافضا از هر دو مهندسی احتیاج داره. هم هوافضا می گیره و هم مکانیک.
در مورد دانشگاه ها، چه مطلبی می خواین؟
در مقطع لیسانس:
شریف، امیرکبیر،خواجه نصیر، امام حسین و آزاد علوم و تحقیقات پذیرش دانشجو دارن.

در مقطع فوق لیسانس:
دانشگاه های استان تهران: شریف، امیرکبیر،علم و صنعت،خواجه نصیر، پژوهشگاه هوافضا،مالک اشتر،امام حسین، علوم و تحقیقات

سایر شهرها: این دانشگاه ها چرخشیه (هر سال یکی یا دو تاشون پذیرش دارن)، چرا؟ نمی دونم. شیراز، مشهد، اصفهان و سمنان
درمورد دانشگاه ها که گفتید منظورم خوددانشگاه ایران بود.من تازه شنیدم که همچین دانشگاهی هست .
دوستم 5هزارآورده هوافضا قبول میشه؟

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
درمورد دانشگاه ها که گفتید منظورم خوددانشگاه ایران بود.من تازه شنیدم که همچین دانشگاهی هست .
دوستم 5هزارآورده هوافضا قبول میشه؟

سلام،
من فقط می دونم اسم یه انشگاه ایرانه اون هم مال پزشکیه. دانشگاه علوم پزشکی ایران.

دوستتون، شاید هوافضای مالک اشتر قبول بشن. دانشگاه امام حسین هم که علی الظاهر امسال دانشجو نمی گیره

hamed775

عضو جدید
سلام
من هوافضا علوم تحقیقات قبول شدم.
میدونید دانشگاه خوبیه یا نه؟ استاداش چجورین؟
استادای چه گرایشی خوبن؟
چه گرایشهایی داره؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
من رشتم مکانیک ساخت تولیده ولی میخوام بیام هوافضا:w00:
دروس تخصصمیون چقدر متفاوته ....چه مهارتهایی باید من داشته باشم؟
اصلا این تغییر امکان پذیره ؟
تو ارشد چه گرایشهای مشترکی دارن این دوتا رشته؟

Skabirian

عضو جدید
یه دروسی مثل آیرودینامیک و دروس سیالاتی را باید پاس کنی.طراحی هواپیما و سازه را هم بهش اضافه کن
فکر کنم چون ساخت و تولید بودی فنی ات قویه میدونی که تو این رشته باید آدم فنی باشی!
بیا داش قدمت رو چش ما.........

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
برای تو یکی که اصلاً امکانش نیست! چیه، رفتی ساخت و تولید رو خراب کردی، رسیدی به تهش حالا نوبت هوافضاست! :w39:
نه آقاجون، اصلاً امکان نداره یه ساخت و تولیدی رو تو کنکور هوافضا راه بدن. :thumbsup2:

ولی حالا چون من بچه مهربون و دلرحمی ام، یک کوچولو راهنماییت می کنم،

بچه های ساخت چون بیشتر درس های کارگاهی دارن تا نظری، توی کنکور هوافضا به احتمال زیاد یه مقدار زیادی باید بیشتر از بقیه تلاش کنن.
درس هایی که توی کنکور هستن و بچه های ساختی توی لیسانس نمی گذرونن:
ریاضیات مهندسی (ایشالله کوفتتون بشه! دهن من رو دانشگاه با ریاضی مهندسی سرویس کرد!) :w00:
کنترل
سیالات
ترمودینامیک (ما کلاً 5 واحد ترمودینامیک می خونیم، شما 2 تا!)
دینامیک (4 واحدی)
ارتعاشات (3 واحدی)
تحلیل سازه هوایی (البته این درس خیلی شبیه درس مقاومت مصالح 2 هست)

خوب، حالا یه نگاه بندازیم به کنکور هوافضا:
ریاضی: ریاضی مهندسی + معادلات،
آیرودینامیک: سیالات+آیرودینامیک+ترمودینامیک+پیشرانش،
مکانیک پرواز: کنترل اتوماتیک+مکانیک پرواز،
سازه های هوایی:دینامیک+ارتعاشات+مقاومت مصالح+تحلیل سازه،
طراحی هواپیما.

اگر بخوای یه دانشگاه خوب تهران قبول بشی، باید از الان حسابی شروع کنی وگرنه، اگر فقط درس های خودتون رو بخونی، احتمالاً مالک اشتر یا امام حسین قبولی میاری.

hamed775

عضو جدید
سلام
من هوافضا علوم تحقیقات قبول شدم.
میدونید دانشگاه خوبیه یا نه؟ استاداش چجورین؟
استادای چه گرایشی خوبن؟
چه گرایشهایی داره؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.

من سوالم رو مجددا می پرسم.ممنون میشم جواب بدبد.

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای تو یکی که اصلاً امکانش نیست! چیه، رفتی ساخت و تولید رو خراب کردی، رسیدی به تهش حالا نوبت هوافضاست! :w39:
نه آقاجون، اصلاً امکان نداره یه ساخت و تولیدی رو تو کنکور هوافضا راه بدن. :thumbsup2:

بچه های ساخت چون بیشتر درس های کارگاهی دارن تا نظری، توی کنکور هوافضا به احتمال زیاد یه مقدار زیادی باید بیشتر از بقیه تلاش کنن.
ریاضیات مهندسی (ایشالله کوفتتون بشه! دهن من رو دانشگاه با ریاضی مهندسی سرویس کرد!) :w00:
کنترل
سیالات
دینامیک (4 واحدی)
ارتعاشات (3 واحدی)

طراحی هواپیما.

اگر بخوای یه دانشگاه خوب تهران قبول بشی، باید از الان حسابی شروع کنی وگرنه، اگر فقط درس های خودتون رو بخونی، احتمالاً مالک اشتر یا امام حسین قبولی میاری.

یه دروسی مثل آیرودینامیک و دروس سیالاتی را باید پاس کنی.طراحی هواپیما و سازه را هم بهش اضافه کن
فکر کنم چون ساخت و تولید بودی فنی ات قویه میدونی که تو این رشته باید آدم فنی باشی!
بیا داش قدمت رو چش ما.........
ممنون از توضیحات ارزندتون:gol::D

Skabirian

عضو جدید

کنترل
سیالات
دینامیک (4 واحدی)
ارتعاشات (3 واحدی)

طراحی هواپیما.

راهنمایی جامع تر از این میخوای؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
من سوالم رو مجددا می پرسم.ممنون میشم جواب بدبد.
سلام دوست عزیز،
من برای ارشد نه آزاد امتحان دادم، نه در موردش تحقیق کردم. برای همین اطلاعی در مورد اساتید و گرایش هوافضا در این دانشگاه ندارم، فقط می دونم از نظر کارهای پژوهشی و تحقیقاتی کلاً دانشگاه فعالی هست.
امیدوارم عدم پاسخگویی من رو حمل بر بی تفاوتی نگذاشته باشید، گفتم شاید باشند دوستان دانشگاه آزادی که به شما کمک کند.

اگر بتونم، در مورد سوال شما از یکی از دوستانم می پرسم.
:gol:

hamed775

عضو جدید
سلام دوست عزیز،
من برای ارشد نه آزاد امتحان دادم، نه در موردش تحقیق کردم. برای همین اطلاعی در مورد اساتید و گرایش هوافضا در این دانشگاه ندارم، فقط می دونم از نظر کارهای پژوهشی و تحقیقاتی کلاً دانشگاه فعالی هست.
امیدوارم عدم پاسخگویی من رو حمل بر بی تفاوتی نگذاشته باشید، گفتم شاید باشند دوستان دانشگاه آزادی که به شما کمک کند.

اگر بتونم، در مورد سوال شما از یکی از دوستانم می پرسم. :gol:

سلام
پرسیدید؟

hamed775

عضو جدید
سلام
پرسیدید؟

حالا یه سوال مشورتی
من لیسانسم مکانیک جامدات بوده
حالا دو تا انتخاب دارم: سازه و آیرو
سازه علوم تحقیقات استادای خوبی نداره یا حداقل به خوبی آیرو و پیشرانش نیست. تو آیرو دکتر رهنی و سلطانی و داوری و .. درس میدن. تو سازه نیکخواه و شاهوردی و مندعلیو..
با توجه به توضیحاتی که دادم به نظرتون اگه برم آیرو پروژه بهتری می تونم بگیرم؟
آشنایی من با آیرو در حد کتاب آیرودینامیک اندرسون هست.البته آیرو 1و2 رو هم اگه گرایش ایرو انتخاب کنم باید بگذرونم.
ولی به مباحث آیرودینامیک علاقه دارم.
یه ابهام دیگه هم دارم و اینکه فکر میکنم زمینه های تحقیقاتی آیرو خیلی محدوده.کلا حول و حوش ایرفویل و بال و پره توربین دور میزنه.همش هم ریاضیه.یعنی اون گستردگی ای که سازه داره رو نداره.
نمیدونم برداشتم درسته یا نه.
اگه میشه یخورده راهنماییم کن.درمورد محتوای گرایش ایرو و اینکه معمولا رو چه چیزایی میشه کار کرد.
ممنون میشم راهنماییم کنی

kiyanna

اخراجی موقت
سلام من می خواستم ضرایب دروس ورودی دانشگاه هوافضا رو بدونم ممنون میشم از راهنمایی تون :smile:
حدودا رتبه ات باید چند باشه که دانشگاه سراسری قبول بشی ؟! :surprised:
دانشگاه آزاد مخارجش از ترمی دو میلون بیشتره ؟!!! :eek:

با تشکر :hypocrite:

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
حالا یه سوال مشورتی
من لیسانسم مکانیک جامدات بوده
حالا دو تا انتخاب دارم: سازه و آیرو
سازه علوم تحقیقات استادای خوبی نداره یا حداقل به خوبی آیرو و پیشرانش نیست. تو آیرو دکتر رهنی و سلطانی و داوری و .. درس میدن. تو سازه نیکخواه و شاهوردی و مندعلیو..
با توجه به توضیحاتی که دادم به نظرتون اگه برم آیرو پروژه بهتری می تونم بگیرم؟
آشنایی من با آیرو در حد کتاب آیرودینامیک اندرسون هست.البته آیرو 1و2 رو هم اگه گرایش ایرو انتخاب کنم باید بگذرونم.
ولی به مباحث آیرودینامیک علاقه دارم.
یه ابهام دیگه هم دارم و اینکه فکر میکنم زمینه های تحقیقاتی آیرو خیلی محدوده.کلا حول و حوش ایرفویل و بال و پره توربین دور میزنه.همش هم ریاضیه.یعنی اون گستردگی ای که سازه داره رو نداره.
نمیدونم برداشتم درسته یا نه.
اگه میشه یخورده راهنماییم کن.درمورد محتوای گرایش ایرو و اینکه معمولا رو چه چیزایی میشه کار کرد.
ممنون میشم راهنماییم کنی

سلام،
سازه به جامدات و آیرو به سیالات شبیه هست. توی سازه، کار تحلیل سازه های هوایی و فضایی رو بر عهده دارن. نرم افزارهای انسیس، آباکوس، کتیا، سالید ورک از نرم افزارهای تخصصی این گرایش هست.
آیرو کار تحلیل و بدست آوردن ضرایب یک جسم رو در یک سیال یا هوا برعهده دارن. خوراک بچه های آیرو، CFD هست.

در کل، بازار کاری سازه بهتر از آیرو هست. چون در آیرو شما با یک بازار کار محدود روبرو هستید اما در سازه، میشه مثل مکانیک جامدات، عمران-سازه یا یک مهندس هوافضای سازه ای مشغول شد.

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام من می خواستم ضرایب دروس ورودی دانشگاه هوافضا رو بدونم ممنون میشم از راهنمایی تون :smile:
حدودا رتبه ات باید چند باشه که دانشگاه سراسری قبول بشی ؟! :surprised:
دانشگاه آزاد مخارجش از ترمی دو میلون بیشتره ؟!!! :eek:

با تشکر :hypocrite:

سلام،
زبان: 1
مابقی دروس: 2

تا رتبه زیر 300، دانشگاه سراسری شانس قبولی داره. بالای 300، فقط توی دانشگاه های نظامی شانس قبولی هست که فقط از آقایون پذیرش می کنن.

آخرین ویرایش:

omid88

عضو جدید
سلام
اگه کسی نخواد با صنایع نظامی کار کنه و ارشد هوافضاشو از شریف بگیره بازار کار خوبی براش هست؟
ممنون میشم از دوستان هوا فضایی اگه جواب بدن

kiyanna

اخراجی موقت
ممنون اینجوری اعتماد به نفسم افتاد زیر پام فکر نکنم بتونم قبووووول بشم باید قید آرزوهام و بزنم ....

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
ممنون اینجوری اعتماد به نفسم افتاد زیر پام فکر نکنم بتونم قبووووول بشم باید قید آرزوهام و بزنم ....
ای بابا، شما که اعتماد به نفس رو ترکوندید!

پس کو اعتماد به نفستون؟ اگر 2 یا 3 ماه، واقعاً درست و حسابی درس بخونید بهتون قول میدم تهران قبول میشید. فقط یه کم اراده با یه مقدار بیشتر همت لازمه.

omid88

عضو جدید
سلام
اگه کسی نخواد با صنایع نظامی کار کنه و ارشد هوافضاشو از شریف بگیره بازار کار خوبی براش هست؟
ممنون میشم از دوستان هوا فضایی اگه جواب بدن​

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام
ممنون میشم از دوستان هوا فضایی اگه جواب بدن​
سلام،
ببخشید، جواب سوال شما از قلم افتاد. بستگی داره چه گرایشی بخونید. گرایش مکانیک پرواز و سازه می تونن تو جاهای غیرنظامی هم کار خوبی پیدا کنن. گرایش پیشرانش بیشتر توی مراکز نظامی یا مراکز توربین گازی فعالیت می کنن. آیرودینامیکی ها، می تونن به جای مهندس سیالات کار کنن. فضایی ها هم، بهترین مرکز غیرنظامی براشون، فعلاً صاایران هست.

omid88

عضو جدید
سلام،
ببخشید، جواب سوال شما از قلم افتاد. بستگی داره چه گرایشی بخونید. گرایش مکانیک پرواز و سازه می تونن تو جاهای غیرنظامی هم کار خوبی پیدا کنن. گرایش پیشرانش بیشتر توی مراکز نظامی یا مراکز توربین گازی فعالیت می کنن. آیرودینامیکی ها، می تونن به جای مهندس سیالات کار کنن. فضایی ها هم، بهترین مرکز غیرنظامی براشون، فعلاً صاایران هست.
ممنون از جوابتون.
فقط من همش دارم میشنوم که اگه ارشد برم هوا فضا بازار کار خوبی نخواهم داشت.میدونم مثلا آیرو شبیه سیالاته ولی شنیدم مهندس مکانیک رو ور میدارن به جاش.یعنی پیدا کردن کار پر درآمد سخته.
من الان نمیدونم ارشد واسه هوافضا بخونم یا مکانیک.چون هوافضا میتونم شریف قبول شم ولی مکانیک باید خیلی زور بزنم مثلا خواجه قبول شم(اونم فکر نکنم تازه بتونم قبول شم!)
ممنون میشم اگه نظری دارین بگین:)

aircraft300600

عضو جدید
salam.moshkelate atash soozi toie havapeimaha dalaiele kheili ziadi mitoone dashte bashe .yekish be khatere khasiate volatility ziad sookht dar type gasoline boode ke albate in sookht dar gozashte bishtar estefade mishode ke emrooze az type jet ke taghsim mishan be class a1.a2 ..... in moshkel ta hodoodi hal shode .va ba estefade kardan az bending dar loolehaie fuel ta hodoode ziadi az vapor lock jelogiri shode.ama moshkele asasi tari ke emrooze dar havapeimahaie civil tavasote safa matrah shode va etela resani dar moredesh dar airlines ejbari shode mabhasie mosoom be fuel tank safty.nemidoonam cheghadr be aircraft va fuel tank ashna hastid vali mabhase asasie bahs dar airliners emrooze ine.age in bahs be dardetoon mikhore miyoonam badan vasatoon jozvashe provide konam .ba tashakor

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
ممنون از جوابتون.
فقط من همش دارم میشنوم که اگه ارشد برم هوا فضا بازار کار خوبی نخواهم داشت.میدونم مثلا آیرو شبیه سیالاته ولی شنیدم مهندس مکانیک رو ور میدارن به جاش.یعنی پیدا کردن کار پر درآمد سخته.
من الان نمیدونم ارشد واسه هوافضا بخونم یا مکانیک.چون هوافضا میتونم شریف قبول شم ولی مکانیک باید خیلی زور بزنم مثلا خواجه قبول شم(اونم فکر نکنم تازه بتونم قبول شم!)
ممنون میشم اگه نظری دارین بگین:)
فوق لیسانس هوافضا، بیکار نمی مونه، مخصوصاً الان که به رشته هوافضا کشور نیاز پیدا کرده. تنها مشکل اساسیش اینه که بیشتر کارش تو صنایع نظامی هست، مثل باقی کشورهای دنیا.
اگر نظر من رو می خواید، فوق مکانیک از فوق هوافضا در شرایط فعلی بهتره. شما با فوق مکانیک، محدودیت کاری ندارید و می تونید هر جایی که مایل باشید کار کنید. مشکل خاصی از نظر ادامه تحصیل در خارج از کشور هم ندارید اما رشته هوافضا به خاطر شرایط استراتژیکش، شاید فقط در کشورهای روسیه یا اکراین بشه پذیرش گرفت.

farzanfardin

عضو جدید
سلام،،یه سوال،آیا احتمالا در کنکور ارشد راجع به طراحی و پیشرانش و کنترل و هدایت موشک سوالی مطرح میشه؟ البته در سوالات کنکورهای گذشته چیزی راجع به موشک ندیدم و میخواستم بدونم که در سرفصل دروس لیسانس چه مطالبی راجع به موشک تدریس میشه؟ البته چک لیست چندتا دانشگاه معروف رو که دیدم چیزی راجع به موشک نبود و یه سوال دیگه آیا میشه طراحی هواپیما به روش stinton را برای درس طراحی هواپیما برای کنکور مبنا قرار داد یا حتما باید طراحی هواپیما به روش roskam را مطالعه کرد؟روش های ریمر و تورنبیک چطور؟

بالا