نکات مهم برای قبولی در آزمون نظارت و اجرا

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام.
عرض ادب

این روزها، مثلِ آن روزهایی که کنکور داشتیم، پیام ها به این جهت اومده که چطوری نظارت و اجرا رو قبول بشیم؟
چطوری بخونیم که به سنوات نرسیم و بار اول شر قضیه کنده بشه؟

فکر کردم با همکاری هم در اینجا داشته هامون رو به اشتراک بزاریم و یه روند صحیح برای قبولی در ازمون رو پیشنهاد بدیم.
مثل همیشه ذکر نکته های مکتوب در اینجا به معنای صحیح ترین روش یا دانای کل بودن نیست. بلکه تجارب شخصی هست از ازمون. راهنمایی دوستان گل حاضر در اینجا و گروه های مختلف.

به زودی بحث، تبادل نظر و صحبت خواهیم نمود.
باعث افتخاره که دوستان دیگه هم کمک کنند.
مرسی. گل گل:gol:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
در مورد من
خب. من ازمون نظارت رو این دوره یعنی بهمن94 قبول شدم.
سوالا سخت نبود، استاندارد نبود. وگرنه من با سوالات سخت کاملا موافقم.
سوالات تماما تشابه گزینه داشت. زدنش ریسک بود. و همینطور که دیدیم 4 سوال نظارت امسال رو نمرشو برای همه رد کردن. و این نشان از عدم استاندارد بودن سوالاته.

منابع
منابع در سایت ذکر شده
ازمون نظارت شامل 22 مبحث هست
م1 که تعارف هست رو من ک اصلا نخریدم
و م6 هم ک در مورد بارهای وارد بر ساختمان حرف میزنه رو هم نخریدم چون تنها مبحثی ک برای معماری ازش سوال نمیاد همینه

میمونه مبحث2 تا 5 و 7 تا22 ینی سر جمع 20 مبحث
سه تا کتاب هست ک از اونام سوال میاد
راهنمای جوش (کتاب نارنجی و قطور)
گودبرداری و سازه های نگهبان (کتاب سبز و قطور)
و آیین نامه اجرایی (کتاب سفید)
اگه خواستین عکساشو میزاریم. قبلا هم گذاشتیم.

این سه تا کتاب هم ارزش هستن با مباحث 20 گانه ای ک ازش سوال میاد. ینی اینا رو نخونین خیلی ضرر هست.

در مورد ازمون؟
ازمون نظارت 60 سوال داره، صبح برگزار میشه و 2ساعت و نیم زمان ازمون هست.
از این 60 تا سوال باید بالای 30 سوال رو علامت بزنین تا به حد نصاب قبولی ینی نمره 50 برسید. معمولا چند سوال حذف میشه، یا نمرش به سوالای دیگه داده میشه، یا سهوا ممکنه گزینه غلط رو علامت بزنیم. برای همین خیلی بهتره که تنها سوالاتی که 100% مطمئن هستیم رو بزنیم.

در ازمون نظارت معمولا 10 سوال انتهایی مربوط میشه به دیتیل. خیلی ها از زدن سوالات دیتیلی حذر میکنن.
چیزی که خیلی مهمه اینه که چون دفترچه ها a b c d e هست توجه کنید ک سوالات پراکندگی داره، ممکنه 10 سوال دیتیل شما در بین سوالات دیگه پخش شده باشه . پس حتما از اول تا اخر سوالات رو نگاه کنین. تا سوال اسونی رو در لابلای سوالات دیتیل از دست ندید.

اگر تا اینجا سوالی هست نقل قول بگیریدو اگر پیشنهادی هست هم همینطور

پیوست ها

• photo_2016-06-03_23-51-50.jpg
    photo_2016-06-03_23-51-50.jpg
    36.4 کیلوبایت · بازدیدها: 3
  • photo_2016-06-03_23-51-54.jpg
    photo_2016-06-03_23-51-54.jpg
    35.5 کیلوبایت · بازدیدها: 4
آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
اهمیت مباحث؟
در مورد اهمیت مباحث راحت میشه گفت با روندی که ازمون نظارت امسال نشون داد، اگر قصد به قبولی هست، همه ی مباحث هم ارزش هستن
از کلیه ی مباحث سوال میاد. ولی اگر برای مطالعه اولویت بندی بخواید میشه گفت مباحث 3 و 4 و 18 و 19 و 2 مباحث مهمی هستند.

تهیه ی راهنماها
در مورد راهنماها معمولا میگن راهنمای م16 و 19 مهمه. تا جایی که من دیدم، در ازمون نظارت همه سوالا رو با مباحث میشه جواب داد، و احتیاجی ب رااهنما نیست. اما در ازمون اجرا چند سوال اختصاصی از راهنمای م19 اومده.

نکته مهم در مورد مباحث اینه ک من شدیدا پیشنهاد میکنم راهنمای تصویری م 3 و 4 رو تهیه بفرماییییید

عکسش رو گذاشتیم

اطلاعات مشابه
مطلب مهم دیگه تشابه و یا تکرار یه سری مکتوبات در مباحث هست. مثلا م5 و م9 مشابهت اطلاعاتی دارن. یا برخی سوالا تابلوعه که از یک مبحث اومده اما این تنها گمانِ ماست. سوال در مبحث دیگری قرار داره.
برخی قسمتای م10 و 7 و جوش و م11 و م19 که در مورد جوشکاری حرف زدن تشابه دارن. سر جلسه باید هوشیار بود و رفت دنبال مبحث.

در مورد کلید وازه
کلیدوازه اساسا چیز خوبیه اما تجربه میگه از دوره مرداد به بعد طراح سوال از خوده کلیدواژه بهش مسلط تره و سوالاتی رو میده ک توی کلید نوشته نشده. شاهد هم اینه که چطوری ما میتونیم با کلید، از خودمون ازمون ازمایشی بگیریم برای دوره های قبل و با نمره بالایی قبول بشیم اما ازمون مورد نظر رو مردود بشیم؟
این یک چاله هست. کلید داشتنش خوبه اما به خودمون متکی باشینم
فعلا بهترین برند کلیدواژه واسه ای سویل هست.

پیوست ها

• photo_2016-06-03_23-52-26.jpg
    photo_2016-06-03_23-52-26.jpg
    18.9 کیلوبایت · بازدیدها: 6
  • photo_2016-06-03_23-52-11.jpg
    photo_2016-06-03_23-52-11.jpg
    7.7 کیلوبایت · بازدیدها: 6
آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
یک مسئله ی مهم در استفاده از کلیدواژه

برای مسلط شدن به کلیدواژه و نحوه ی برخورد کلیدی(حالا چه کلیدوار در کتاب ها دنبال جواب باشین و چه از کلیدواژه استفاده کنین)، سعی کنین موقع مطالعه کلمات جدید رو از فهرست کلیدواژه ببینین، اگر وجود داره که شما با کلیدوازه درگیر میشین و این خوبه و اگر وجود نداره هم به کلیدواژه اضافه کنید.

لیبل زدن یا استیکر زدن
یک روش خیلی خوب برای پیدا کردن مضوعات و سرشاخه ها لیبل زدن هست. پیشنهاد اینه ک لیبل زدن رو هنگام تسلط نسبی به کتاب موکول کنید. چون در دور اول همه اطلاعات جدید هستن و اگ قرار باشه همه کتابو لیبل بزنیم فقط سردر گم میشیم.

خیلی خوبه ک لیبلا رنگی باشن و خوانا.همین طور مرتب چیده بشن

کتابها رو چطوری سر جلسه ببریم؟
شدیدا اصرار دارم که برای کتابا قفسه بسازید. حالا یا قفسه های آماده یا دست ساز. این به ورود و خروج سریع کتابا، نظم دادن، گم نشدن، کمک میکنه.برای هر مبحث پشت و روش رو استیکر بزنین و همینطور روی قطر کتاب شماره مبحث رو بنویسید. هر کتاب رو بعد زا برداشتن درست سر جای خودش قرار بدید

بهتره سر جلسه روی زمین بشینیم و ساعت همراه داشته باشیم.

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
بار چندمته؟
اگر شما برای اولین بار هست که میخواین ازمون بدید، خودتون رو اماده کنین که این سوال رو به کرات بشنوین.
و توجه کنین ک وحی منزل نیست.
تنها کسایی بار هزارم قبول میشن ک هر بار به همون میزان برای ازمون وقت گذاشتن.
بهتره یک بار اساسی وقت بزاریم و شرش رو بکنیم. هر چند ممکنه استاندارد نبودن ازمون با اختلاف کمی ردمون کنه. مثل خودم ک اجرا رو 48 شدم. و اینو توضیح میدم

ادامه داره

Alaleh E

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک مسئله ی مهم در استفاده از کلیدواژه

برای مسلط شدن به کلیدواژه و نحوه ی برخورد کلیدی(حالا چه کلیدوار در کتاب ها دنبال جواب باشین و چه از کلیدواژه استفاده کنین)، سعی کنین موقع مطالعه کلمات جدید رو از فهرست کلیدواژه ببینین، اگر وجود داره که شما با کلیدوازه درگیر میشین و این خوبه و اگر وجود نداره هم به کلیدواژه اضافه کنید.

لیبل زدن یا استیکر زدن
یک روش خیلی خوب برای پیدا کردن مضوعات و سرشاخه ها لیبل زدن هست. پیشنهاد اینه ک لیبل زدن رو هنگام تسلط نسبی به کتاب موکول کنید. چون در دور اول همه اطلاعات جدید هستن و اگ قرار باشه همه کتابو لیبل بزنیم فقط سردر گم میشیم.

خیلی خوبه ک لیبلا رنگی باشن و خوانا.همین طور مرتب چیده بشن

کتابها رو چطوری سر جلسه ببریم؟
شدیدا اصرار دارم که برای کتابا قفسه بسازید. حالا یا قفسه های آماده یا دست ساز. این به ورود و خروج سریع کتابا، نظم دادن، گم نشدن، کمک میکنه.برای هر مبحث پشت و روش رو استیکر بزنین و همینطور روی قطر کتاب شماره مبحث رو بنویسید. هر کتاب رو بعد زا برداشتن درست سر جای خودش قرار بدید

بهتره سر جلسه روی زمین بشینیم و ساعت همراه داشته باشیم.

سلام
ببخشید منظورتون چه جور قفسه ایه؟ بردنش سر جلسه سخت نیس؟! ممکنه عکسی ازش بذارین؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام
ببخشید منظورتون چه جور قفسه ایه؟ بردنش سر جلسه سخت نیس؟! ممکنه عکسی ازش بذارین؟
متاسفانه عکس ندارم فک میکردم داشته باشم. یه کارتن کوچیک، یک وجهش رو ببرید، میشه قفسه. نه اصلا سخت نیست و از پهن کردن روی زمین خیلی بهتره

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
اینم راهنمای مبحث 19 و 16 که تا دوره بهمن 94 من ندیدم ازش برای نظارت سوال بیاد.
یه سری سوال هم در سنوات گذشته میگفتن که از راهنمای م16 اومده که من تو خوده مبحث پیداش کردم.
کلا من اول مبحث 19 رو خوندم بعد راهنماشو، جاهاییش ک منطبق با هم هستن ک فرقی نمیکنه فقط میمونه یه فصلیش که در مورد انرژی ها حرف میزنه و تو اجرا ازش سوال میاد معمولا.

پیوست ها

• photo_2016-06-03_23-52-01.jpg
    photo_2016-06-03_23-52-01.jpg
    27.2 کیلوبایت · بازدیدها: 4
  • photo_2016-06-03_23-51-45.jpg
    photo_2016-06-03_23-51-45.jpg
    8.2 کیلوبایت · بازدیدها: 5

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
ارزش سوالی کدام قسمت ها بیشتر است؟
چیزی که الان به خاطرم میاد، هایلایت کردن سوالاتی هست که در دوره های مختلف ازش سوال اومده.
مثلا دارین تست میزنین، جواب سوال رو توی هر مبحث هایلایت کنین و کنارش بنویسین مثلا مرداد94
برای اجرا یه رنگ و برای نظارت یه رنگ دیگه در نظر داشته باشین.
این بهمون کمک میکنه که بفهمیم از هر مبحث، از چه قسمتاییش بیشتر سوال اومده.

photo_2016-06-04_00-12-30.jpg

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
یه نکته مهم
مثلا گفتیم ک م19 خیلی مهمه، وقتی میگیم مهمه ینی در دوره های قبل ازش فراوان سوال اومده.
وقتی ک اینطوری هست، پس طراح میفهمه ک تسلط ما به این مبحث بخاطر سوال انگیز بودنش خیلی زیاده، پس طبیعیه که سوالات سخت تری از این مبحث بده. من تو بهمن 94 نتونستم همه سوالاتی ک از م19 اومده بود ر پاسخ یدم. همچنین سوالات م15 هم برام خوشایند نبود. مردد بودم.

آیا مباحث تاسیساتی را بخوانم؟
مخصوصا از سال 93 تعداد سوالایی ک از تاسیساتا ینی م 13 و 14 و 17و 16 میاد خیلی زیاد و اتفاقا خیلیم ریز بینانه هست.در هر مرحله از دوستان میشنوید که با کلیدواژه میش اینا رو پاسخ داد اما این نصیحتا برای دوره های قبل جواب میداد. اگر دارین وقت میزارین، خودتونو گول نزنین و بجای پرش، همه بخشا رو دقیق بخونین.
این دوره از م13 هم در نظارت هم در اجرا سوال اومده بود. و جنگ ما سر همین یکی دو سوالاست.

قبل از اینکه شروع کنم به خودم میگفتم عجیبه ک امار قبولیا نشون میده که اکثرا با 50 قبول شدن. پیش خودم میگفتم که ینی براشون مهم نبوده که بیشتر نمره بگیرن؟
بعدا فهمیدم اساسا زا دوره مرداد94 به بعد سوالا داره طوری طرح میشه که داوطلب نتونه همون 30 تا سوال لازم رو هم جواب بده، ین یممکنه جواب سوال رو هم پیدا کنی اماااا تشابه گزینه مرددت میکنه و هر سوال غلط یک سوم نمره منفی داره.

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
کتاب تست برای ازمون وجود داره؟
من نتونستم کتاب تست پیدا کنم اما اخرای ازمون دیدم که یه سری موسسات تستای تالیفی دارن. من چنتاشونو تست زدم به نظرم کمک خیلی خوبی بود.

این نکته رو از دوست عزیز افروغنقل قول میگیریم:
ایشون اینطوری راهنمایی کردن که چون در ازمون نظارت و اجرای معماری سوالات از مباحث 10 یا 9 کمتر میاد و این بحث ها بیشتر عمرانی هست تا معماری، خیلی خوبه اگه که تستای ازمون نظارت عمران رو هم پرینت کنین و سوالاتی که از این مباحث اومده رو پاسخ بدید.
من این کار رو انجام دادم و خیلی هم برام خوب بود. از لحاظ تسلط به منابع عالی بود.
در واقع بجای اینکه بریم تستای موسسات رو بخریم، بهتره که تستای مثلا استاندارد ازمون رو بزنیم.

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
خواندن به روش کلیدواژه ای

برخی دوستان معتقدند کلیدواژه های موجود در بازار ناقصه و میگن که وقت برای مطالعه ی زیاد ندارن بنابراین خودشون برای نوشتن کلیدواژه اقدام میکنن.
یه سری از اونا قبول میشن و یه سری هم نه.
اینجا قصد به تایید یا رد کردن این روش نیست. بطور کلی روش های خوندن فرق میکنه و اینجا ما فقط پیشنهاد میدیم.
کلیدواژه ای درس خوندن مستلزم نشستن پای کامپیوتره، هر کلمه جدید رو بید تایپ کنین و به ترتیب حروف الفبا بنویسین.
بعضیا برای هر مبحث کلیدوازه دارن و بعضیا یه کلیدوازه برای همه مباحث!
به نظر من با یک دور مطالعه نمیشه کلیدواژه خبو و جامع نوشت. خیلی هم وقت گیره. ولی میگم بازم بودن کسانی که از این روش قبول شدند.

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سوال کلی: چگونه بخوانم؟

بعد از خودن مکتوبات در پست های قبلی، این سوال پیش میاد که حالا چطوری بخونم؟ کی تست بزنم؟ چقد تست بزنم؟
من روش خودمو میگم. بعد از خوندن 8 یا 10 مبحث شروع کردم به حل کردن سوالات دوره های قبل و از اخرین دوره شروع کردم برای اینکه اخرین دوره ها معمولا تغییرات اخیر رو نشون میدن. ینی که اگه ما مثلا سوالات شهریور 91 رو همشم درست بزنیم، اصلا مهم نیست چون همش از م4 سوال اومده.
بهر حال بعد از خوندن 8 مبحث و زدن تست اخرین دوره ، نحوه سوال دادن، کلیدواژه ها، نحوه خوندن، و این چیزا رو باهاش درگیر میشیم و نسبت به درس خوندن خودمون مسلط میشیم.

و یه نکته مهم، خیلی وقتا نمیتونیم به تستا جواب بدیم و روحیمون رو زا دست میدیم و کلی ناراحتیم که حالا چکار کنم؟
یه توجیه خیلی خوب وجود داره، ما تست رو نمیزنیم که خودمون رو بیازماییم. ما تست میزنیم که مسلط بشیم.

rezahabibi66

عضو جدید
اینم زا اون باکسی ک برای کتابام ساختم.

مشاهده پیوست 258685مشاهده پیوست 258686

منم این دوره با کارتن کیک تاینی یه دونه ساخته بودم البته کتاب ها رو خوابیده گذاشته بودم

البته تو حوزه امتحانی یکی هم با قفسه های مشبک فلزی یه 3 تاییشو آورده بود و راحت تر بود و احتیاج به خم شدن نداشت و راحت تر بود کتاب ها جلوی دستش بود

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
منم این دوره با کارتن کیک تاینی یه دونه ساخته بودم البته کتاب ها رو خوابیده گذاشته بودم

البته تو حوزه امتحانی یکی هم با قفسه های مشبک فلزی یه 3 تاییشو آورده بود و راحت تر بود و احتیاج به خم شدن نداشت و راحت تر بود کتاب ها جلوی دستش بود

خیلی چیزه خوبی بود. همه رو زمین پخش و پلا شده بودن. من تازه یه لیوان هم برده بودم ک مداد و خودکار رو گذاشته بودم اونجا.تر و تمیز و منظم. یه ساعت رومیزی هم برده بودم. خیلی خوب بود. ی جوری گذاشتم ک پشت سری ها هم ببینن. استرسه دیگ.

hasood

کاربر فعال

گفتی کیک تاینی دلم خواست.... واسه افطار برم بگیررررررم
ایده خیلی خوبیه واسه نظم سرجلسه
واییییییییی

hasood

کاربر فعال
سوال کلی: چگونه بخوانم؟

بعد از خودن مکتوبات در پست های قبلی، این سوال پیش میاد که حالا چطوری بخونم؟ کی تست بزنم؟ چقد تست بزنم؟
من روش خودمو میگم. بعد از خوندن 8 یا 10 مبحث شروع کردم به حل کردن سوالات دوره های قبل و از اخرین دوره شروع کردم برای اینکه اخرین دوره ها معمولا تغییرات اخیر رو نشون میدن. ینی که اگه ما مثلا سوالات شهریور 91 رو همشم درست بزنیم، اصلا مهم نیست چون همش از م4 سوال اومده.
بهر حال بعد از خوندن 8 مبحث و زدن تست اخرین دوره ، نحوه سوال دادن، کلیدواژه ها، نحوه خوندن، و این چیزا رو باهاش درگیر میشیم و نسبت به درس خوندن خودمون مسلط میشیم.

و یه نکته مهم، خیلی وقتا نمیتونیم به تستا جواب بدیم و روحیمون رو زا دست میدیم و کلی ناراحتیم که حالا چکار کنم؟
یه توجیه خیلی خوب وجود داره، ما تست رو نمیزنیم که خودمون رو بیازماییم. ما تست میزنیم که مسلط بشیم.

من به جونم افتاده که اول از تست زدن شروع کنم یه جوری مثل اون تسلطی که فرمودین... اینجوری میفهمم چطور باید بخونم...درست میگم؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
من به جونم افتاده که اول از تست زدن شروع کنم یه جوری مثل اون تسلطی که فرمودین... اینجوری میفهمم چطور باید بخونم...درست میگم؟
والا من پیشنهاد دادم اینو تجربه و روش من اینه.
دوستان عزیز دیگر میگفتن برای یک دوره این کارو کنین و بقیشو بزارین از خودتون ازمون بگیرین. منتها برای من روش خودم بهتر جواب میداد.
شما زا هر روشی که فک میکنین بیشتر و بهتر جواب میگیرین شروع کنین

• Like
واکنش ها: azzi

negar1234

عضو جدید
مطابی که گذاشتین خیلی کامل بود من یه سوال داشتم نحوه خوندن مبحث ها چطور باشه...روزنامه وار بخونیم که تو ذهنمون بمونه یا باید حفظ کنیم؟تست زدنمون از روی کلید واژه باشه؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
مطابی که گذاشتین خیلی کامل بود من یه سوال داشتم نحوه خوندن مبحث ها چطور باشه...روزنامه وار بخونیم که تو ذهنمون بمونه یا باید حفظ کنیم؟تست زدنمون از روی کلید واژه باشه؟

من میگم شما یه مبحث رو شروع کنین ب خوندن، ببینین روشتون چیه. تا حدی سوالاتتون حل میشه

yashar_20102010

عضو جدید
سلام دوست عزیز شما گفتید از م13 و 14 واسه ازمون نظارت سوال میاد در صورتی که توی منابعی که معرفی شده این دو مبحث وجود نداره.جریان چیه؟بخونیم یا نه

معمار فرناز

عضو جدید
عزيزم يكي از مباحث مسائل مكانيكي و برقي ساختمان هستش ك مبحث ١٣ و ١٤و١٦ رو شامل ميشود!!!!!!

FCH

عضو جدید
سلام
ممنون تاپیک عالی بود
فقظ درباره این کلیدوازه ها میشه بیشتر توضیح بدید
من متوجه نشدم درست

معمار فرناز

عضو جدید
ببينيد كليد واژه سرعت عمل رو بالا ميبره !!!!
سوال: برق اسانسور اضطراري از چه طريق تامين ميشود؟
اسانسوراضطراري رو در كليد واژه پيدا ميكنيم مبحث٢١ وشماره صفحه ٤٨ جواب سوال ميشه.... نكته اي رو خدمتتون عرض كنم كليد واژه شرط كافي نيست وفقط به اين اكتفا نكنيد حتماا مباحث كامل بخونين و ليبل گزاري كنيد....

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز شما گفتید از م13 و 14 واسه ازمون نظارت سوال میاد در صورتی که توی منابعی که معرفی شده این دو مبحث وجود نداره.جریان چیه؟بخونیم یا نه

سلام.اخرین دوره سوالات رو نگاه کنین و گولشونو نخورین.یک لطف بزرگ ک در حق خودمون میتونیم کنیم انالیز سوالاست.ببینیم از کجا و چ مبحثی سوال میاد

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
بچه ها تاکید میکنم شروع کنید.مادامی ک شروع نکنین دستتون نمیاد چ خبره

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
ببينيد كليد واژه سرعت عمل رو بالا ميبره !!!!
سوال: برق اسانسور اضطراري از چه طريق تامين ميشود؟
اسانسوراضطراري رو در كليد واژه پيدا ميكنيم مبحث٢١ وشماره صفحه ٤٨ جواب سوال ميشه.... نكته اي رو خدمتتون عرض كنم كليد واژه شرط كافي نيست وفقط به اين اكتفا نكنيد حتماا مباحث كامل بخونين و ليبل گزاري كنيد....
سلام.
من توصیه میکنم با طناب پوسیده کلید واژه نرید تو چاه....خیلی ناقصه.

روشی که من استفاده میکنم اینه که یه فهرستی از تمام عنوان ها و ریز عنوان ها در یک سررسید تهیه بشه(که خودم تهیه کردم) و حتما دوبار بصورت روزنامه وار خونده بشه کل مباحث و زیر نکات مهم خط کشیده بشه.
دو هفته مونده به آزمون هم سوالا سال های قبل رو با همون روشی که قصد دارید تو کار کنید ،شروع کنید به حل کردن.

بالا