نميفهمم پس درسته ! روشی جدید در خلق مقالات علمی

Next

عضو جدید
نميفهمم پس درسته !

شما هم تا حالا حتما به اين جمله فكر كردين ، " نميفهمم پس درسته ! " . اكثر آدمها زندگيشون بر پايه همين
جمله بنا شده و من خودم اين رو به عينه دارم ميبينم . اين جمله مطمعنا زندگي خيلي ها رو عوض كرده ، سرنوشتشون رو عوض كرده !
ولي آدماي باهوش اينطور نيستند ، چون اين جمله منطقي نيست و در واقع مسخره تر از نميشه !
اين آدماي باهوش حتي اين موضوع رو به چالش هم ميكشن و مسخره بودن اين موضوع رو ثابت هم ميكنند
خوشبختانه از اين ادماي باهوش تو دنياي ما زياد پيدا ميشه و موضوع اين مطلب من هم مربوط ميشه به كاريكه
سه تا از اين ادماي باهوش انجام دادن .
خلاصه ماجرا اينه كه سه تا از دانشجويان دانشگاه MIT ايالات متحده آمريكا كاري كردن كه فلسفه چاپ مقالات علمي رو زير سوال بردند ! . اين دانشجويان برنامه اي نوشتن كه ميتونه به صورت تصادفي مقاله اي علمي در زمينه علوم كامپيوتر توليد كنه . شما ميتونيد مجموعه اي از كلمات قلمبه سلمبه علم كامپيوتر رو تو مقالتون ببينيد و ظاهرا به صورت جدي و منطقي هم كنار هم قرار گرفتن و ميخوان يه مطلبي رو بگن ولي در واقع هيچ چي پشت اين قضايا نيست ! ، و هيچ مطلب علمي اونجا گفته نشده ! . در واقع كلمات همينطور به صورت تصادفي در كنار هم قرار گرفتن كه ظاهر يك مقاله علمي رو تشكيل ميدن . يعني جملات مقاله تولید شده از نظرگرامری، معنی و مفهوم کاملا درست می باشند اما پس خواندن مقاله متوجه میشوید که جملات هیچ ربطی به یکدیگر ندارند .
اين دانشجويان اين برنامه رو رو اينترنت گذاشتن و كاري كردند كه شما هم ميتونيد مقالات خودتونو رو منتشر كنيد ! . فقط كافيه كه اسم نويسندگان رو بنويسيد . و دكمه generate رو فشار بدين .
جالبه كه اين يك مقاله توليد شده استاندارد هم هست كه تمام قسمتهاي يك مقاله كامل رو داره مثل مقدمه و ... حتي در انتها قسمت آزمايش و نتيجه گيري هم داره . جالبتر اينكه در پايان براي شما ليستي از
Reference ها هم قرار ميده از جمله مقالات خود شما كه اين امري طبيعي در مقاله نويسي هست كه شما به مقالاتي كه خودتون قبلا نوشتين ارجاع بدين ، و مطمعا باشيد كه اين كار به هوشمندي تمام انجام ميشه ...
همچنين اين برنامه براي شما نمودار و جدل هم توليد ميكنه . كه باز هم تمام اعداد و اشكال تصادفي هستند ولي در ظاهر همه چيز عادي هست و هيچ مشكلي نيست !
اما ماجرا به اينجا ختم نميشه . قضيه از اين قراره كه اين دانشجويان يه مقاله با اين برنامه توليد ميكنن و اونو ميفرستند به يك كنفرانس خيلي معتبر به نام wmsci ، كه بعد از مدتي با كمال شگفتي ميبينن كه مقالشون پذيرفته شده ! و اين دانشجويان از فرصت استفاده ميكنن و اين ماجرا رو به رسانه ها ميكشونن . فكر كنيد ، صروصداي يه مقاله چرت و پرت كه تو يه كنفرانس معتبر پذيرفته شده اونم تو كشوري مثل امريكا چقدر ميتونه زياد باشه ! . اونا بعدا حتي تو اين كنفرانس ثبت نام هم ميكنن و 399 دلار پول وروديه رو هم ميدن .

وقتي برگذار كنندگان اون كنفرانس از اين موضوع با خبر ميشن او نا رو از دور خارج ميكنن ، اما اين بچه ها كوتاه نميان و توي سايت خودشون شروع ميكنن به جمع اوري كمك ها نقدي و ميگن ما ميخوايم به اين كنفرانس بريم و يك سري سخن راني هم بكنيم ! بر اساس اسلايدهاي تصادفي ! و مردم هم استقبال ميكنن ! 165 نفر كمك ميكنن و 2,400 دلار هم جمع ميشه ...
اونا ميرن تو همون هتلي كه اون كنفرانس قرار هست برگذار بشه اتاقي رو اجاره ميكنن كه اتفاقا ! جلوي در همون اتاق كنفرانس هم بوده ... ، اونا حتي بروشور و شيريني و آب معدني و ... هم اماده ميكنن تا جلسشون واقعي تر جلوه كنه ، و جالبه كه اسم كنفرانس اصلي رو هم تو بروشور خودشون درج ميكنن كه با اين كار مسئولان كنفرانس متوجه ميشن و اعتراض ميكنند ولي اين بچه ها از رو نميرن و كار رو ادامه ميدن ...
بعد با قيافه هاي گريم شده در كنفرانس حاظر ميشن و شروع ميكنن . جالب اينه كه عده اي اشتباها به كنفرانس اينا ميان و به سخنراني كه گوينده اون هم اولين بارشه كه اونو ديده گوش ميدن و بعد از چند ساعت پا ميشن ميرن بدون اينكه كوچكترين شكي بكنن ! و بعدعمليات تموم ميشه و اونا با كلي فيلم و عكس بر ميگردن بوستون ...
چيز جالبي كه من ديدم اين بود كه وقتي رفتم به وبلاگ اين دانشجويان در اخرين پستشون نوشته بودند كه چند نفر از دانشجويان دوره دكتري دانشگاه صنعتي شريف با استفاده از همين نرم افزار يك مقاله رو در Elsevier ثبت كرده اند !
چيزي كه اين دانشجويان زير سوال ميبرن فلسفه مقاله نويسي علمي به صورت امروزي اونه كه بسياري مينويسند تا ابزاري باشه براي پيشرفت خودشون ! يا همان جمله معروف كه " منتشر كن يا نابود شو "
و اتفاقا همين امر باعث شده كه در اكثر موارد كيفيت خوبي نداشته باشن و طبيعتا اين نوع مقالات خروجي هم نخواهند داشت ...
بيشتر مردم فكر ميكنند كه هر چي من نميفهمم حتما مطلب مهميه و احتمالا درسته ! و اين دانشجويان اين جمله رو به مسخره ميگيرن و آدم رو ياد اون حكايت لباس دوختن براي پادشاه ميندازن ...
همونطور كه گفتم اين مساله زندگي خيلي ها رو تحت تاثير قرار داده ، ولي اونچه كه مهمه اينه كه بايد فكر كرد و همينطوري هر چيزي رو قبول نكرد ، به نظر من كه در اين صورت تاثيرش رو تو زندگيمون حس خواهيم كرد ...
حتما شما هم الان به چيزي فكر ميكنيد كه من ميكنم ، اينكه اين برنامه ميتونست مقاله فارسي هم توليد كنه ، نه ؟! @ ، به نظر من كه خوبه كه اينطور نيست ...
مقاله اي كه براي من توليد كرد عنوانش اين بود :
Autonomous, Game-Theoretic Algorithms for Lambda Calculus

مثلا در قسمت Reference ها به مقاله اي ارجاع شده كه من به همراه F. Zhao نوشتم !! ^_^
مقاله منو به صورت pdf دريافت كنيد ، اينجا كليك كنيد
خوب همين حالا شما هم مقاله خودتونو منتشر كنيد ، اينجا كليك كنيد .

منبع