نمونه های مدلسازی و رندرینگ:SKETCHUP

hadiam

عضو جدید
شیما جان از اینجا
می تونی آموزشهای مربوطه رو ببینی
کاریم که آقای یگانگی کرده کاملا از رو این آموزش و اسمش sketchup & photoshop lens blur که می تونید اونجا پیدا کنید که همونطور که از اسمش مشخصه کار ترکیبی از photoshop و sketchup هست

hamid_gh

عضو جدید
سلام دوستان این همون کار قبلیه اما با دیده بهتر و رندر قویتر
با تشکر از استاد یگانگی که اموزش های ایشون منو به این مرحله رسوند
خوشحال می شم اگه نظر بدین.

برای رفتن راه درست لازم نیست ثابت کنم راه دیگران اشتباست.

shima_422

عضو جدید
مرسی استاد ممنون از اینکه شما نظر دادید،نظر شما خیلی واسم مهم بود...به امید کارای بهتر

shima_422

عضو جدید
[/ATTACH]اینم پروژه ترم پیش یکی از دوستان بود که انجام دادم. رندر با پودیم مثل همیشه...همانطور که آقای یگانگی هم قبلا ذکر کرده بودند ، رندر راحت و در عین حال کیفیت کارش مثل vray

پیوست ها

• site3.jpg
    site3.jpg
    63.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • site1.jpg
    site1.jpg
    68.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

ALI-F

عضو جدید
[/ATTACH]اینم پروژه ترم پیش یکی از دوستان بود که انجام دادم. رندر با پودیم مثل همیشه...همانطور که آقای یگانگی هم قبلا ذکر کرده بودند ، رندر راحت و در عین حال کیفیت کارش مثل vray
یه مقدار نورات کنترل نشده است . نور محیطت تنظیم نیست

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
رندر بهتر محیط خارجی با پودیوم

رندر بهتر محیط خارجی با پودیوم

یکی از روشهای کنترل بهتر نور ،استفاده از کره آسمون و انتخاب exterior ( از presetهای پودیوم) واسه رندره. برای نمونه ، یه نیمکره آسمون میگذارم.

پیوست ها

• Sky Sphere.rar
    180.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Hamid2004

عضو جدید
سلام به اساتید عزیز
پارت 16 فایل های آموزشی برنامه خرابه
اگه ممکنه مجددا بزارین
با تشکر

hamid_gh

عضو جدید
سلام دوستان دو تا رندر دیگه از کار قبلیم(v-ray )
لطفا نظر بدین

hamid_gh

عضو جدید
سلام
کار جدیدم از آشپزخانه است.

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
بسیار خوب داریدپیشرفت میکنید،خصوصا که کل پروسه حجمسازی و رندر توی اسکچاپه.

Hamid2004

عضو جدید
این قسمت 16 پاک شده اگه کسی گرفته لطف کنه آپلود کنه ممنون می شم.

سلام به دوستان عزیز
واقعا کسانی که فروم رو مدیریت می کنن یک نفر نیست جواب بده
اگه واسه دل خودتون می نویسید که بحسش جداست
اگه که نه و برای استفاده هست پست دوم من و پست سوم راجع به پارت 16 فیلم آموشی هست که گفتن خرابه
یا لینک سالم رو لطفا بذارید
یا بفرمایید که نیست که از یه جا دیگه پیدا کنیم و برای استفاده دوست دیگمون هم بذاریم
ببخشید من تازه کار هستم و زیاد واردنیستم . . . :cool:

romak_m

عضو جدید
سلام آقاي مجيد يگانگي از مطالب خوبي كه ارائه كردين سپاسگزارم
خوشحالم كه بعداز مدتها شمارو در اينجا ديدم شما منو ميشناسيد ؟ :question:
ROMAK1979@GMAIL.COM

hadiam

عضو جدید
چند پیشنهاد دوستانه : سعی کنید برای رندرگیری قویتر و real از برنامه های بهتری مثه Artlantis , maxwell render استفاده کنید و از پلاگینی که در اختیار ما گذاشته بهره ببرید چرا که یکی از بهترین نرم افزارهای رندر در جهان به شما می آیند و حیف از دستشون بدید مخصوصا maxwell .برای یادگیری هر چه بهتر رندرینگ می تویند از بانک 3dwarehouse برای آزمایش - خطا استفاده کنید که شامل مدلهای بیشماری است.از hdri برای فضاهای خود بهره بگیرید یک بانک کامل در سایت 51render یافت می شود.;)

معماری سنتی

عضو جدید
چند پیشنهاد دوستانه : سعی کنید برای رندرگیری قویتر و real از برنامه های بهتری مثه Artlantis , maxwell render استفاده کنید و از پلاگینی که در اختیار ما گذاشته بهره ببرید چرا که یکی از بهترین نرم افزارهای رندر در جهان به شما می آیند و حیف از دستشون بدید مخصوصا maxwell .برای یادگیری هر چه بهتر رندرینگ می تویند از بانک 3dwarehouse برای آزمایش - خطا استفاده کنید که شامل مدلهای بیشماری است.از hdri برای فضاهای خود بهره بگیرید یک بانک کامل در سایت 51render یافت می شود.;)
با سلام خدمت شما دوست عزيز
ببخشيد يك سوال داشتم اين HDRIچيه؟ ميشه توضيح بدين ؟
ممنون

hadiam

عضو جدید
Hdri مخفف کلمه High dynamic range imaging و به طور کلی شامل فضای کاری بازسازی شده و تمام منابع نوری موجود برای تسریع بخشیدن در کار رو شامل می شه که با پسوند hdr. شناخته شده و شما در استدیوها یا پلاگین های رندرگیری موجود می تونید از آنها در کارتون استفاده کنید.البته باید بگم hdri در کل شامل عکسهایی با کیفیت بسیار بالا از زوایای مختلف بوده که توسط دوربین های مخصوص این کار تهیه می شه و ما نتیجه کار رو استفاده می کنیم.بانکهای hdri زیادی در اینترنت برای خرید وجود داره که در بسیاری از موارد با قیمتهای زیادی می فروشن.
پیشنهادم برای درک بهتر استفاده از همون بانکی که معرفی کردم که به این آسونیا به دست نمی آد.

آخرین ویرایش:

shima_422

عضو جدید
سوال

سوال

su podium1.7 betaسریال نامبر می خواد،کسی serial numbereshoداره؟
یم سوال دیگه اینکه حتما باید توو قسمت register software سریال نامبرش رو وارد کنیم یا نیازس نسیت؟

romak_m

عضو جدید
اين كار طراحي محيطيه و به وسيله اتوكد حجم سازي كردم و بوسيله su با موتور رندر irender انجامش دادم البته نورپردازي در شب هم داره كه بعدا ميزارم ....

پیوست ها

• Romak.jpg
    Romak.jpg
    59.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
سلام به دوست عزیزم . رندر خوبیه. Irender مزیتهای زیادی داره ،مثل اینکه تنظیمات مفصلی برای متریال داره، از HDRI میشه استفاده کرد، از ابتدا لبه ها صافه (Anti alias نمیخواد) و سریعه ولی متریالایی که رفلکت دارن رو ، بسیار طول میکشه تا به نتیجه خوبی برسونه.... من نسخه trial یکماهه شو داشتم . ممنون میشم لینک کاملشو بگذارید. IDX موتور رندر ساده تر و سریعتریه که از سایت gfxworld میشه دانلود کرد.

http://www.gfxworld.ws/index.php?/news/comments/idx_renditioner_for_google_sketchup_11075/

اینم یه رندر از کار آندو. مدل از 3dwarehouse ، بعد از رندر با فتوشاپ با ***** reduse noise کمی محو شده و bloom effect هم باعث درخشندگی منابع نور شده.

پیوست ها

• ando-light-ch-light-post-pro.jpg
    ando-light-ch-light-post-pro.jpg
    30 کیلوبایت · بازدیدها: 0

romak_m

عضو جدید
سلام به دوست عزیزم . رندر خوبیه. Irender مزیتهای زیادی داره ،مثل اینکه تنظیمات مفصلی برای متریال داره، از HDRI میشه استفاده کرد، از ابتدا لبه ها صافه (Anti alias نمیخواد) و سریعه ولی متریالایی که رفلکت دارن رو ، بسیار طول میکشه تا به نتیجه خوبی برسونه.... من نسخه trial یکماهه شو داشتم . ممنون میشم لینک کاملشو بگذارید. IDX موتور رندر ساده تر و سریعتریه که از سایت gfxworld میشه دانلود کرد.

http://www.gfxworld.ws/index.php?/news/comments/idx_renditioner_for_google_sketchup_11075/

اینم یه رندر از کار آندو. مدل از 3dwarehouse ، بعد از رندر با فتوشاپ با ***** reduse noise کمی محو شده و bloom effect هم باعث درخشندگی منابع نور شده.

سلام و عرض ادب
ممنون از نظرتون در مورد كارم
اينم لينك irender كه توي 4shared.com آپلود شده
http://www.4shared.com/network/sear...on=&sizeCriteria=atleast&sizevalue=10&start=0
البته دو تا فايل زيپ هست يكيش حدود 90 مگه و يكي ديگه 60 مگه
تفاوتشون هم تو اينه كه 90 مگيه دو تا منو داره ولي 60 مگيه يه دونه menu داره
در كل من از 90 مگيه استفاده كردم هيچ مشكلي نداشت ....
--------------------------------------------------------------------------
اينم يه رندر ديگه از كارم با irender كه از يه زاويه ديد ديگه ست
ضمنا لينكي كه داديد كار نكرد سایت gfxworld ... اين پيام مياد Network Error (tcp_error)

پیوست ها

• Romak 01.jpg
    Romak 01.jpg
    65.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
در سایت http://www.gfxworld.ws/ جستجوی کلمه IDX sketchup رو انجام بدید. من قبلا دانلود کردم...و با این اینترنتی که دارم الان امکان چک کردن لینکو ندارم...
رندر دومی هم خوبه و میشه آبها رو شفافتر و براقتر کرد... همچنین متریال ماشین براقیت بیشتر میخواد . موفق باشید.

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
http://chavinskee.blogspot.com/
یه وبلاگ پرکار از اسکچاپ و رندرها عموما با وی-ری....از یه دوست فیلیپینی با اسم واقعی ،richard cuvin
و یه لینک واسه دانلود اسکچاپ پرتابل 7( متاسفانه روی برخی دستگاها کامل کار نمیکنه و نمیشه چیزی بهش اضافه کرد):
http://www.gratis-ah.blogspot.com
http://www.gfxworld.ws/index.php?/news/comments/sketchup_7_vray_many_plugins_portable/

آخرین ویرایش:

romak_m

عضو جدید
رندر

رندر

اينم از رندر در شب كه پرژكتور توي آب گذاشتم و تنديسو نور پردازي كردم با موتور رندر irender
البته يه ضعفهايي هم داره كه ببخشيد ....

در ضمن ميتونيد منو راهنمايي كنيد كه توي su چجوري ميتونم layer بندي كنم ممنون ميشم ..

پیوست ها

• N R 006.jpg
    N R 006.jpg
    44.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

romak_m

عضو جدید
رندر با متور irender

رندر با متور irender

اينم از رندر در شب كه پرژكتور توي آب گذاشتم و تنديسو نور پردازي كردم با موتور رندر irender
البته يه ضعفهايي هم داره كه ببخشيد ....

در ضمن ميتونيد منو راهنمايي كنيد كه توي su چجوري ميتونم layer بندي كنم ممنون ميشم ..

پیوست ها

• N R 006.jpg
    N R 006.jpg
    44.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
لایه بندی در SU سادس، کافیه از منوی window-->layer رو باز کنیدو با زدن علامت + گوشه بالای این پانل لایه جدیدی درست کنید و بهش اسم بدید. حالا روی این لایه جدید کلیک کنید تا یه نقطه سیاه توی دایره کوچک قبل از اسم اون لایه گذاشته بشه. حالا این لایه جاری شماست و ازین به بعد ترسیمات توی اون انجام میشه.
حالا ممکنه بخواهیم لایه یک شیئ رو عوض کنیم.... به این منظور ابتدا از منوی نوار ابزارها
view--->toolbars-->layer رو باز میکنیم و روی اون شیئ ( خط، صفحه یا حتی گروه یا کامپوننت) کلیک میکنیم (تا با خطهای آبی تیره مشخص بشه) و از منوی آبشاری کنار لوحه ( نوار ابزار) لایه ها، روی لایه جدیدی میریم و کلیک میکنیم. به اینصورت اون شیئ به این لایه منتقل میشه.
محض اطمینان دوباره انتخابش کنید و ببینید توی نوار ابزار لایه ها ، همون لایه مورد نظر شما رو نشون میده؟

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
یه رندر وی-ری از یه پروژه کارخونه... به زودی دیدهای بیشتری میگذارم

پیوست ها

• frontnoCorrectionweb.jpg
    frontnoCorrectionweb.jpg
    79.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش: