نظر شیطان درباره حضرت علی علیه السلام

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نام خدا

حجت الاسلام انصاریان گفت: تعداد دشمنان انسان بسیار زیاد است خداوند متعال از مجموع دشمنان ما تعبیر به شیطان می‌کند؛ کسی که تلاش می‌کند مردم را از خداوند و ائمه(ع) جدا کند و خیال او وقتی راحت می‌شود که انسان با سر به جهنم می‌افتد.

* چهار تن از دوستان واقعی انسان، چه کسانی هستند؟
نخستین دوست ما وجود مقدس پروردگار عالمیان است که ما را آفریده و به ما روزی می‌دهد و دائماً از طریق قرآن، نبوت و امامت ما را به سوی خودش فرا می‌خواند.

دومین دوست پیامبر عظیم شأن اسلام . خداوند متعال خطاب به حضرت رسول (ص) می‌فرماید: «وَمَا أَرْسَلْنَاکَ إِلَّا رَحْمَةً لِّلْعَالَمِینَ» من تو را برای همه جهانیان، یک مهر، رحمت و مهربانی فراگیری فرستادم، «حَرِیصٌ عَلَیْکُم بِالْمُؤْمِنِینَ رَؤُوفٌ رَّحِیمٌ»؛‌ پیامبر من نسبت به شما در کمال مهرورزی و رحمت قرار دارد.

سومین منبع محبت ما، اهل بیت(ع) هستند؛ حضرت امیر(ع) نزدیک به چهار سال در کوفه حاکم بود اما روز بیستم ماه مبارک رمضان بود که خانواده‌های فقیر و ضعیف فهمیدند در این چهار سال، کفش، لباس و نان و خرمایی که بر در خانه‌شان می‌آمد کار حضرت علی(ع) بود.

چهارمین دوستان ما عالمان ربانی و عالمان واجدالشرایطی هستند که می‌خواهند دنیای ما را به صورت اسلامی آباد کنند تا این دنیای آباد، مقدمه آخرت آباد قرار گیرد. همچنین عالم ربانی چشم‌داشتی به قدرت و ثروت مردم ندارد و از اینکه مردم نسبت به دین خدا فاصله بگیرند، رنج می‌کشد.

* خداوند متعال مجموع دشمنان ما را به «شیطان» تعبیر کرده است


اگر بخواهیم از کار این دشمن آگاهی پیدا کنیم باید به این روایت دقت کنیم: پیامبر اکرم در خانه «اُمّ سلمه» نشسته بودند کسی اجازه ورود خواست حضرت رسول فرمودند ابلیس است، در را به روی او نبندید نمی‌خواهم راهش ندهید در را باز کنید و بگذارید بیاید.

وقتی ابلیس روبه‌روی پیامبر (ص) نشست، گفت من به اختیار خودم به اینجا نیامده‌ام دو فرشته از جانب خداوند من را مأمور کردند تا جلسه‌ای با تو داشته باشم. حضرت فرمودند: من سؤالاتی دارم که تو باید به آنها جواب بدهی.

حضرت رسول از شیطان پرسید در این دنیا با چه کسی دشمن هستی؟ شیطان گفت:‌ با تو! نسبت به شما دشمنی بسیار دارم. حضرت پرسیدند، چرا؟ شیطان جواب داد تا با این قدرت معنوی مردم را هدایت می‌کنی و به آنها وعده قطعی می‌دهی که آنها را در قیامت نیز شفاعت خواهید کرد. تو مانع و مخل کار من هستی و زحمت مرا به باد می‌دهی.

حضرت رسول (ص) از شیطان پرسید: آیا با کس دیگری هم دشمن هستی، شیطان گفت من با یاران و دوستان تو هم دشمن هستم. آنها وقتی گناه می‌کنند عاشق توبه هستند و از عذاب الهی دلهره‌ دارند و به پدر و مادرشان احترام می‌گذارند. همچنین دشمن عالمی هستم که به علمش عمل می‌کند و دشمن کسی هستم که از کار خیر روگردان نیست.

* نظر شیطان درباره حضرت علی(ع)پیامبر اکرم از شیطان پرسید نظرت درباره علی بن ابی‌طالب، وصی من چیست؟ شیطان پاسخ داد یا رسول‌الله امکان دستیابی به علی وجود ندارد. این آدم از نظر ما دست‌نیافتنی است چون به پروردگار عالمیان متصل است و ما نمی‌توانیم به او برسیم و من راضی هستم که او کاری با من نداشته باشد چرا که من طاقت یک لحظه دیدار او را ندارم چون نور الهی علی آنقدر قوی است که ما را دفع می‌کند.

حضرت رسول فرمودند شیطان!‌ رفقای تو در این دنیا چه کسانی هستند؟ شیطان گفت کسانی که پشت‌سر مردم غیبت می‌کنند و پایبند به نماز نیستند.


حضرت فرمود همنشینان تو چه کسانی هستند? شیطان گفت شرابخواران و همچنین تمام زناکاران در آغوش من هستند.پیامبر(ص) پرسید وکیلان تو چه کسانی هستند? شیطان گفت وکیلان من کم‌فروشان، و خزانه‌داران من کسانی هستند که خمس و زکات خود را پرداخت نمی‌کنند.پیامبر اکرم (ص) در ادامه پرسید شیطان! سرور و شادی تو در چیست؟ شیطان پاسخ داد در این است که مردم قسم دروغ می‌خورند.حضرت فرمود چشم تو را چه چیزی کور می‌کند؟ شیطان گفت کمکی که به مستمند در تنهایی می‌شود.پیامبر فرمود گوش تو را چه چیزی کر می‌کند؟ شیطان گفت وقتی امت تو دستانشان را به سوی پروردگار بلند کرده و یا الله و یا رب می‌‌گویند.* مسجد شیطان کجاست و چه کسانی مؤذن او هستند؟

پیامبر (ص) از شیطان پرسید مسجد تو کجاست؟ شیطان گفت بازارهایی که پر از غش و تقلب در اموال باشد.حضرت فرمود با چه کسی هم غذا هستی؟ شیطان گفت زنان و مردانی که بر سر سفره، نام خدا را نمی‌برند.حضرت فرمود چه کسی پیش تو عزیز است؟، شیطان گفت کسی که دائم غرق در معصیت است و معصیت را برای لحظه‌ای تعطیل و رها نمی‌کند.حضرت رسول از شیطان پرسید آیا تو مؤذنی هم داری؟ شیطان گفت کارگردانان و مطربان شبانه، مؤذن من هستند.
حضرت فرمود شکار تو چیست؟ شیطان گفت مردان چشم چران.پیامبر پرسید چه کسی را بیشتر از همه دوست داری؟ شیطان گفت کسی که با اخلاق و زبانش آرامش یک جامعه و خانواده را برهم می‌ریزد.پیامبر در ادامه از شیطان پرسید دام تو چیست؟، ابلیس گفت موی بیرون ریخته زنان و ادامه داد هر تار موی زن بی‌حجاب و بدحجاب دامی است برای یک مرد و به تعداد تارهای موی زنان من دام دارم.حضرت فرمود مردم را از چه کاری باز می‌داری؟ شیطان گفت از کارهای خیر اما افرادی که با عالمان و صالحان در ارتباط بوده و از عبادت هم کم نمی‌گذارند زورم به آنها نمی‌رسد.* شیطان از چه کسانی رضایت کامل دارد

پیامبر فرمود شیطان از چه کسی رضایت کامل داری؟ شیطان گفت از زنانی که با روی و موی باز با لباس و پوشش خود جلب توجه کرده، با آرایش بیرون آمده و دین مردم را غارت می‌کنند. شیطان در حالی این سخنان را می‌گفت که آن زمان بدحجابی در شهر مدینه وجود نداشت.* رضاخان با فرمان کشف حجاب، کمر 124 هزار پیامبر را شکست

یکی از اساتید امام راحل مرحوم آیت‌الله شاه‌آبادی است که بنده بی‌واسطه تربیت‌شده‌های او را دیده بودم. می‌گفتند وقتی رضاخان زنان را با زور خود وادار به کشف حجاب کرد، مرحوم شاه‌آبادی بر بالای منبر گفت: رضاخان، این زندیق، با مسئله بی‌حجابی زنان کمر 124 هزار پیامبر را شکست و انبیاء را زمین‌گیر کرد.

فارس
http://www.mouood.org/component/k2/item/12133-نظر-شیطان-درباره-حضرت-علیع.html
 
آخرین ویرایش:

کیجا

عضو جدید
کاربر ممتاز
همچنین دشمن عالمی هستند که به علمش عمل می‌کند و دشمن کسی هستم که از کار خیر روگردان نیست. لطفا تصحیح بفرمایید : هستند >>> هستم. (معنای جمله معکوس شده) متن بین عکس دست قرمز و پس زمینه آتشین و عکس آبی با متنی درباره ی حضرت امیر(ع) . و در ضمن اگه ممکنه منبع موثق را اعلام بفرمایید(لینک و ... بجای خود محترم). کدام کتاب؟ و اگه ممکنه در انتخاب عکسها و تصاویر دقت کنید تا نا حقی نشه. به نظر من بعضی تصاویر کمی دلخوری پیش میاره. نظر من بود البته . هرچی که خودتون میدونید.
 

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
همچنین دشمن عالمی هستند که به علمش عمل می‌کند و دشمن کسی هستم که از کار خیر روگردان نیست. لطفا تصحیح بفرمایید : هستند >>> هستم. (معنای جمله معکوس شده) متن بین عکس دست قرمز و پس زمینه آتشین و عکس آبی با متنی درباره ی حضرت امیر(ع) . و در ضمن اگه ممکنه منبع موثق را اعلام بفرمایید(لینک و ... بجای خود محترم). کدام کتاب؟ و اگه ممکنه در انتخاب عکسها و تصاویر دقت کنید تا نا حقی نشه. به نظر من بعضی تصاویر کمی دلخوری پیش میاره. نظر من بود البته . هرچی که خودتون میدونید.

ممنون دوست عزیز اصلاح شد... در رابطه با منبع موثقی که می فرمایید ، چیزی که میتونم بگم کتاب: ((نصایح شیطان))
به نقل از جلد 5، صفحه 62کتاب (( المحجه البیضاء)) دقیقا این قسمت از متن پایین که گفته: {با چه کسی هم غذا هستی؟ شیطان گفت زنان و مردانی که بر سر سفره، نام خدا را نمی‌برند. } تایید میکنه.
اینکه میگم فقط این قسمت از متن پایین رو تایید میکنه برای اینه که به متن کامل کتاب دسترسی ندارم.
 
آخرین ویرایش:

Similar threads

بالا