نظره شما به اين شاهكار مهندسي چيه؟

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام خدمت بازديدكنندگان و دوستان عزيز خودم تو تالار عمران
دلم نيومد شاهكار اين مهندس رو ول كنم به حال خودش

دوستان عزيز اين شاهکار يك مهندس در طراحی دستشویی اوپن در طبقه دوم ساختمان دانشگاه پیام نور در یکی از مراکز استان چهارمحال و بختیاری بوده .............چي بگم!!!!!!!:confused: قضاوت با شما دوستان خوب هستش يا بد؟

آخرین ویرایش:

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نميدونم من به اين چي بگم.. به نظره من پنجره اونجا لازم نبود اونم تو اون شرايط خودشم پنجره تمام قد هستش
مهندسش ميتونست يه پنجره كوچيك اقعلا بالا قرار ميداد يا به جاش يه تهويه قرار ميداد والا من تابحال خيلي جاها كار
كردم اما هيچ وقت به اين چنين طراحي و ساختن اين چنيني برخورد نكرده بودم و نديده بودم هر چي دنيا پيشرفت كنه انگاري ساخت ساز هم
داره پيشرفت ميكنه:d..

آخرین ویرایش:

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حالا آرش جان دستشويي مردونه هست يا زنونه ؟ اگر زنونه باشه كه بالاتر از شاهكاره ... :)

داداش رضا والا من خودم موندم نميدونم خلاصه اون زمون يه مهندس ناظر اونجا بوده ديگه اخه نميدونم اين چه فكري كرده اينجوري ساخته اصلا با عقل
جور در نمياد..

middbox

کاربر بیش فعال
سلام مهندس من قبلا این عکس رو تو یه تاپیک با همین نام دیده بودم...
جالبه مهندسای ما دلشون خوشه به این مهندسیشون...
به قول استادم مهندس بودن و منش مهندسی با 4 سال درس خوندن فقط بدست نمیاد ، باید شعور مهندسی هم داشت...

مهندس فقط بلد بودن ریاضی و هندسه و فولاد و بتن و غیره نیست...
دیدتون باید مهندسی باشه...
از قول دکتر رمضانپور میگفتن ایشون تعریف میکردن بتن رو باید پرستید ... باید مثل یه جسم جاندار باهاش برخورد کرد، باید بهش اهمیت داد ، چه اشکالی داره... باید بهش احترام گذاشت...

دوستان عزیز ما حتی وقتی راه میریم باید دیدمون مهندسی باشه.. باید به اطرافمون مثل یه مهندس نگاه کنیم...
باید وقتی راه میریم حتی به این فکر کنیم که الآن چه تنشی ممکنه زیر پامون اتفاق افتاده باشه...

باید کنجکاو بود... یه مهندس با 4 تا کتاب خوندن که مهندس نیست .... تا موقعی که نتونی مثل یه مهندس از خودت یه خلاقیت نشون بدی و یهمشکل رو مهندسی کنی و اونو حل کنی نباید بگی مهندسی...

یه مهندس اینقدر اطلاعات عمومیش باید قوی باشه که واقعا حس بشه باید با بقیه یه تفاوت عمده ای داشته باشه...

یه حداقلهایی رو باید بدونه...
چطور به خودمون اجازه میدیم؟ واقعا چطور؟؟؟؟؟

بخدا من شرمم میاد بگم مهندسم ( میترسم بگم مهندسم، از مسئولیتش با خبرم که میگم )

ما هنوز نتونستیم 4 تا کار عمرانی انجام بدیم اومدیم اینجا ادعامون اینقدر بالاست که یارو اگه از آکسفورد بخواد بیاد اینجا میترسه میگه بابا اینا اگه خواستن یه سوال ازم بپرسن من بلد نبودم که خیلی بده....بخدا میترسه بیاد ثبت نام که...

بخدا این چیزی که الآن بیش از نیمی از کاربران فعال سایت دارن میبینن و احساس میکنن مهندسی نیست، گول زدن خودمونه...

از نظر من مهندس اون بناییه که یه راه پله رو بدون هیچ نقصی ایجاد میکنه...

مهندس واقعی کسیه که تولید علم میکنه نه فقط از تولیدات دیگران استفاده میکنه...( مطمئن باشید ما تو استفادشم مشکل داریم ، بلد نیستیم از اون تولیدات حتی استفاده هم کنیم )

دوستان بهتره منش مهندس بودن رو هم یاد بگیریم... ببینیم این آقایونی که پدر علم مهندسی ایران بودن رفتارو منششون چی بوده چطور اینقدر فروتنی نشون میدن از خودشون... مارو تو جیب کوچیکشونم نمیذارن با ادعاهای واهیمون...

امیدوارم ، امیدوارم هممون درس بگیریم... امیدوارم بجای اینکه بیایم اینجا از هم ایراد بگیریم و در آخر باعث این مشکلات بشیم...

یه کم به بزرگانمون نگاه کنیم ، چی میشه اگه چندتا از بزرگانمونو بشناسیم که فردا وقتی کسی ازمون پرسید چندتا از بهترینهاتون کیا هستن به تته پته نیافتیم...

امیدوارم کسی ناراحت نشده باشه...

من خودم یه زمانی تو این سایت از همه بدتر بودم شایدم همین الآن باشم...
با هممونم....

موفق یاشید.

Body Guard

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

دوستان عزيز اين شاهکار يك مهندس در طراحی دستشویی اوپن در طبقه دوم ساختمان دانشگاه پیام نور در یکی از مراکز استان چهارمحال و بختیاری بوده .............چي بگم!!!!!!!:confused: قضاوت با شما دوستان خوب هستش يا بد؟

آرش جان چیکارش داری مهندس بیچاره رو .
خواسته منظره داشته باشه خوووو :d

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان با پاس كردن يه ترم و يا دو ترم يا ليسانس گرفتن به اون نميشه گفت مهندس مهندس شدن به اينا نيست درسته مدرك مهندسي بلاخره ميگيريد..اما شرط اوني هست كه بيايي تو ميدون.
بعضي ها هستند از دوستان خودم بگم كه تو اروميه تو دانشگاه خوب از پس كوچكترين فرضيه هاي عمراني بر نميان.منم هيچ ادعاي مهندس بودن نكردم و نميكنم درسته ليسانس گرفتم
اما وقتي تنونستم اون تجربهامو كه تو اين مدت كسب كردم يه جاي پياده كنم ديگه فايده نداره

توجه:

اين تاپيك جهت تمسخر كردن دوستان هم رشته ايم نيست فقط جهت اطلاع..........

آخرین ویرایش:

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آرش جان چیکارش داری مهندس بیچاره رو .
خواسته منظره داشته باشه خوووو :d

داداش عزيزم من كه كاريش ندارم بابا:d مخلص همه عمرانيها هستم فقط
دوستاني كه مثل من مشغول كار در كارگاه هستن اين اشتباهات مهندسي براي همه ما و مخصوصا خودمو ميگم شايد پيش بياد
اصلا هم بعيد نميدونم و انكارش نميكنم....اما به خاطر داشته باشيم كه حالا وقتشه كه همه تجربهاي كه تو مموري مغزمون جا كرديم همشون رو انتقال بديم به فكره مون.و عمل كنيم..

با سپاس..

?Why

عضو جدید
خوب با یه تیغه حل میشه دیگه ...
بعدشم به نظر نمیرسه "پنجره" باشه ... قسمتی از نمای شیشه ایِ ساختمونه شاید ...

مطمئن باشین دیگران هم به اندازه ما میفهمن .
:w16:

reza2011

عضو جدید

تيغه نميشه زد چون جلوي باز شدن پنجره رو ميگيره ...

آقا همينطور خوبه .. تازه خارجي ها توي دستشويي هاي عموميشون جلوي هم كارشونو ميكنن ... :)

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

دوست عزيزم
شما ميگيد ديوار جلوش بزنيم اگه مهندسش ديوار بزنه جلوش چرا اصلا پنجره اونجا قرار داده؟؟؟؟

من نميگم كه قرار دادن پنجره اونجا اشتباهه نه !! قرار ميداد ديگه اما نه به اين قد!!!!!!!!!!!!! مثلا هر كي از بيرون ميتونه.............:cry:

ميتونست در ابعاد كوچكتر پنجره درست كنه

حال بقول دوست عزيز فرض كنيم كه نماي شيشه اي باشه آخه بايد دستشوي يه راست بياد بخوره به نماي ساختمان
ميتونستن دستشوي رو جوري طراحي كنن به به نماي شيشه اي بر نخوره....اگه نما باشه....!!!

آخرین ویرایش:

middbox

کاربر بیش فعال
دوستان با پاس كردن يه ترم و يا دو ترم يا ليسانس گرفتن به اون نميشه گفت مهندس مهندس شدن به اينا نيست درسته مدرك مهندسي بلاخره ميگيريد..اما شرط اوني هست كه بيايي تو ميدون.
بعضي ها هستند از دوستان خودم بگم كه تو اروميه تو دانشگاه خوب از پس كوچكترين فرضيه هاي عمراني بر نميان.منم هيچ ادعاي مهندس بودن نكردم و نميكنم درسته ليسانس گرفتم
اما وقتي تنونستم اون تجربهامو كه تو اين مدت كسب كردم يه جاي پياده كنم ديگه فايده نداره

توجه:

اين تاپيك جهت تمسخر كردن دوستان هم رشته ايم نيست فقط جهت اطلاع..........

مهندس جان بخدا من منظورم شخص خاصی نبود...

حتی نگفتم شما قصدت تمسخر بوده...

من دقیقا منظورم اینه که هممون اینجا باید یاد بگیریم .. بنظر من مهندس بودن الآن واسه ما خیلی زوده ... هنوز مونده مهندس بشیم...

دوستان ببخشید اگه فکر میکنید من توهین کردم....

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مهندس جان بخدا من منظورم شخص خاصی نبود...

حتی نگفتم شما قصدت تمسخر بوده...

من دقیقا منظورم اینه که هممون اینجا باید یاد بگیریم .. بنظر من مهندس بودن الآن واسه ما خیلی زوده ... هنوز مونده مهندس بشیم...

دوستان ببخشید اگه فکر میکنید من توهین کردم....

نه داداش گلم لازم معذرت خواهي كه نيست

اين تاپيك صرفا فقط جهت اطلاع دوستاني هست كه آينده اگه خدا بخواد يه جاي مشغول كار شدن همچين اشتباه مهندسي انجام ندن
كه بعدا نتونن كاري انجام بدن دوستان هميشه سعي كنيد قدرت تجزيه و تحليل خودتون رو خيلي بالا بيريد اگه يادتون باشه اين يكي از شرايط
خيلي مهم در يك مهندس عمران هستش..كه بعدا دچاره اين اين مشكلات و اشتباهات مهندسي نشويد

با سپاس..

بوگاتی رنسانس

عضو جدید
کاربر ممتاز

الان با این شاهکاری که این مهندس کرده و بازتابش تو اینترنت دیگه هیچ جای جهان به مهندسای ایرانی اعتماد نمیکنن :D
دور از شوخی ، این کاریه ک نشون میده چقدر معمار این طرح بی کفایت بوده که نتونسته از فضا استفاده کنه و یکی از فضاهای اصلی ساختمان که سرویس بهداشتی هستو اینطور نادیده میگیره تا نمای کارش درست در بیاد
و این فقط جای تاسف داره به اون کسی که به ایشون مدرک داد

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اميدواريم شاهد اين چنين اشتباهات مهندسي نشيم الان وقتش هستش كه همون قدي كه خونديم بيشتر از اون بياريم تو ميدان

با تشكر از همه دوستان در تالار عمران..

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
آرش آدرس بده بریم ببینیم اونایی که میرن ازش استفاده میکنن با چه اعتماد به نفسی میرن تووش با چه اعتماد به نفسی برمیگردن:biggrin:

Hamid MB

مدیر تالار زنگ تفریح
مدیر تالار
کاربر ممتاز
نیمه پره لیوانو ببینین !! ویوش خوبه !! کسی مشکل قضای حاجت داشته باشه ممکنه ارتفاعو ببینه رفع بشه مشکلش :D

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز

عب نداره مشکلی نیس
دانشگاه مام قسمت کتابخونه اش از همین مدل پنجره ها داره!!!!:)
اتقافا منظره اشم عالیه اونورش خالیه تا خودتو بندازی پایین یه 6-7 سالی تول میکشه یکی پیدات کنه!!!

بالا