نظارت معماری یک ساختمان

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله البته بحث بر و کف مقوله جداگانه ایه که در بند 3 شرح وظایف نوشته شده اخذ تائیدیه .....از مهندس نقشه بردار
ممنون مهندس جان
واقعا لطف نمودی
تجارب خوب و ارزنده ای داری امیدوارم سر بلند باشی

hane65

عضو جدید
سلام به همه دوستان
یه سوال داشتم در مورد شروع به کار ، من ناظر هماهنگ کننده یهک پروژه هستم مالک رنگ زده برای شروع به کار ! میشه نحوه امضا این برگه رو توضیح بدین آیا هماهنگ کننده برگه ب امضا به ناظرای دیگه بده یا دست مالکه . کلا من تو این مرحله چیکار باید بکنم ممنون می شم راهنماییم کنیید .خیلی عجله دارم .:cry:

hane65

عضو جدید
سلام به دوستان .امروز که رفتم برای امضای شروع کار متوجه شدم مالک بدون اطلاع به ناظرا کار رو شروع کرده خاک برداری وآرماتور گذاری فنداسیون و انجام داده من با مسئولش تونظام صحبت کردم گفتم خاک برداری ایناکرده گفتن مشکلی نیست امضا 4 ناظر وبگیرین بیان ادامه مراحل وانجام بدین من امضا کردم ولی از عواقبش می ترسم به نظرتون چیکار باید بکنم .

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام به دوستان .امروز که رفتم برای امضای شروع کار متوجه شدم مالک بدون اطلاع به ناظرا کار رو شروع کرده خاک برداری وآرماتور گذاری فنداسیون و انجام داده من با مسئولش تونظام صحبت کردم گفتم خاک برداری ایناکرده گفتن مشکلی نیست امضا 4 ناظر وبگیرین بیان ادامه مراحل وانجام بدین من امضا کردم ولی از عواقبش می ترسم به نظرتون چیکار باید بکنم .

پروانه گرفته کار؟ بهتر اینکه شما نامه بزنید که بدون اطلاع کار شزوع شده با تاریخ. چون هنوز بتن نریخته امکان اصلاح بهتر وجود داره.
من شزوع به کار یه پروزه رو خودم امضا کردم و بردم شهرداری. نظام گفت اگه با کارفرما تامل خوبی داری می تونه خودش ببره و رسیدش رو برا شما بیاره.
ی پروژه دیگه سازه امضا طد و کارفرما برد

hane65

عضو جدید
سلام art-s عزیز ،بله پروانه گرفته .الانم قرار شده شروع به کار وخودش ببره ، الان یعنی من رسید و باید ازش بگیرم درسته ؟ نامه روبه شهرداری ببرم؟

سیامک ترکاشون

متخصص مباحث اجرایی عمران
کاربر ممتاز
پروانه گرفته کار؟ بهتر اینکه شما نامه بزنید که بدون اطلاع کار شزوع شده با تاریخ. چون هنوز بتن نریخته امکان اصلاح بهتر وجود داره.
من شزوع به کار یه پروزه رو خودم امضا کردم و بردم شهرداری. نظام گفت اگه با کارفرما تامل خوبی داری می تونه خودش ببره و رسیدش رو برا شما بیاره.
ی پروژه دیگه سازه امضا طد و کارفرما برد

دوستان عزیز وهمکاران محترم
با سلام -بعنوان یک فرد با تجربه توصییه میکنم با انجام موارد ذیل از مشکلات احتمالی که این قبیل مالکان وکارفرمایان ممکنست با سهل انگاری واشتباه عمدی وسهوی بوجود اورند-جلوگیری کنید:
1- از نظر مراجع قضایی (در صورت رسیدگی به تخلفات از این قبیل اگر مشکل در شهرداری ونظام حل نشود وخدای ناخواسته کار به مراجع قضا یی برسد)-اول پروانه ساختمان ومجوز شهرداری ونوع کاربری مطالبه می شود.وتاریخ ان بررسی می گردد.

2-بررسی وقضاوت فنی از طریق کارشناسان رسمی دادگستری(رشته عمران) انجام وتطابق کار با نقشه از نظر رعایت ایین نامه واستحکام گزارش می گردد. یعنی مهمترین قسمت :استحکام سازه :فونداسیونها-پلها-ستونها واستراکچر . تخلفات معماری از نظر تغیر نما ویا جابجایی اطاقها و قسمت ها در پلان در همان حد پروانه در هر طبقه مشکلی ندارد. مگر اضافه طبقات ویا اضافه مساحت که روی محاسبات پی وسازه اثر دارد ونیاز به اصلاح پروانه دارد.وگزارش بموقع ناظر وطی مراحل خودش در تاریخ تخلف انجام شده.
3- اگر قبل از دیر شدن وکشیده شدن کار به مراحل 1و2 - گزارش کار به نظام وشهرداری داده شود در واقع رسیدگی توسط نظام وشهرداری انجام و نیازی به مراحل 1و2 نیست.کمیسیون رسیدگی به تخلفات شهرداری براساس گزارش کارشناسان نظام مهندسی وبازدید وتایید شهرداری ناحیه کار را متوقف وپلمپ ومالک را به طی مراحل قانونی مجبور می کنند.

گزارش شما حتمادردبیرخانه شهرداری ممهور به تاریخ ومهر باشد(البته امروزه در ارشیو رایانه ای فایلینگ وکد گذاری می کردد-که شما می توانید یک پرینت از متصدی بایگانی بخواهید که شماره اندیکس فوق (در واقع موارد مفصل است-ولی مختصر عرض شد.قوانین شهرداری و ساخت وساز را مطالعه کنید-نظام استانها در ارشیو خود دارند.).را داشته باشد.
بنابراین توصییه من این است :در هر گزارش کار که به شهرداری در درجه اول می دهید که مالک در حال تخلف است -کتبی باشد-وارد دفتر بایگانی ودبیر خانه شهرداری منطقه و شماره اندیکس مهر دار) بگیرید وبسلامت بروید خانه ووارد فایلی که دررایانه خود بنام :سوابق نظارتها باید داشته باشید (بکمک ورد واکسل ایجاد کرده اید در جدول مربوطه وارد کنید) .
علت اینکه گفتم حضوری باشد-از طریق ایمیل هم می شود این کار ها را کرد-اما ممکنست مانند نامه های اداری روی میزها جابجا شود وبا تاخیر-و در صورت نیاز -اصلا پیدا نشود!.
جای دیگر بایگانی شده باشد.​
در مورد کار شما خوشبختانه هنوز پی کنی است .ولی نیاز برعایت ایمنی ساختمانهای مجاور ملک اگر تراز گودبرداری منفی وعمق زیاد دارد ضروری است تاریخ وارجاع وفایل روی ان قید شده است). این مدرک در این مرحله مهم است .هربار این مدرک را در تخلفات این حضرات! اخذ کنید. اگر خدای ناخواسته موردی ومشکلی پیش اید-همین دستگاهها از شما مدرک کتبی واداری ثبت شده می خواهند!.
بعد یک فتوکپی یا اسکن از پرینت مذکور بگیریدو یک نامه اطلاع مجدد برای نظام روی ان بزنید ومستقیم ببرید نظام وبایستید تا در حضور شما وارد کامپیو
تر شود وشماره واندیکس بخورد ویک پرینت هم ین مراحل بصورت مستند ومستدرک فوق انجام شود-ممکنست برخی از همکاران شما بگویند نیازی باین کارها نیست-اما عزیزان خدای ناخواسته اگر مشکل قانونی پیش اید(ریزش خانه همسایه- یا ماندن کارگر زیر ریزش دیواره سست پی عمیق و....) -هیچکس از همان همکاران بدادتان نخواهد رسید(یعنی نمی توانند کمکی کنند) فقط :مدارک مستند وقانونی وتاریخ دار ومهر وشماره رسمی انها می شود دفاعیه محکم شما.
من بعنوان یک دلسوز و چون شما همکاران جوانم را دوست دارم وبا تجربه 40 ساله وفردی که زمانی یکی از اعضای هیئت مدیره اموزش کارشناسان ماده 27 نطام مهندسی خراسان انجام وطیفه داشته است (کارشناسان رسمی مانند دادگستری ولی مربوط به نظام) اینها را گفتم . تصمیم به پذیرش این توصییه ها یا رد انها با خودتان است.
jxy5dj7w0ct4910686rz.jpg

آخرین ویرایش:

hane65

عضو جدید
سلام به دوستان .این فرم گزارش مرحله اول شهرمونه من قراره گزارش مرحله اول و بدم قسمتهایی که نوشته ﺑﺎ ﻫﻤﺮاﻫﻲ ﻣﻬﻨﺪس ﻧﺎﻇﺮﺳﺎزه ،حتما باید به همراه مهندس سازه رفت یعنی همه جا روال کار
اینجوریه ، ومن باید از ناظر سازه بخوام همراه من بیاد سر پروژه ؟وبه همه ناظرا زنگ بزنم وگزارشاشونو بخوام ؟

gozaresh.jpg

سیامک ترکاشون

متخصص مباحث اجرایی عمران
کاربر ممتاز
سلام به دوستان .این فرم گزارش مرحله اول شهرمونه من قراره گزارش مرحله اول و بدم قسمتهایی که نوشته ﺑﺎ ﻫﻤﺮاﻫﻲ ﻣﻬﻨﺪس ﻧﺎﻇﺮﺳﺎزه ،حتما باید به همراه مهندس سازه رفت یعنی همه جا روال کار
اینجوریه ، ومن باید از ناظر سازه بخوام همراه من بیاد سر پروژه ؟وبه همه ناظرا زنگ بزنم وگزارشاشونو بخوام ؟

مشاهده پیوست 233914

همکار محترم:سلام :
اگر با مهندس سازه بروید بهتر است.اگر ایشان نیاید -بهر حال مسئولیت استحکام سازه بر عهده اوست نه شما- او باید بیشتر از شما پیگیر باشد-پس شما نگران نباشید -ایشان با شما امد بهتر -اگر جداگانه رفت ویا نیامد-شما بروید گزارش خود را بدهید ورونوشت به نظام بدهید ایشان نیامدند. تا مدرک داشته باشید. شهرداری هم اگر قبول کرد که بهتر -نکرد -بروید خانه وروز بعد از طریق ایمیل گزارش را برای شهرداری ونظام هردو بفرستید-ودر هردو هم بگویید علیرغم در خواست شما ناظر سازه نیامده است.وقید کنید با این اطلاع هر گونه مسئولیت را از خود ساقط کرده اید.-این نامه ها را هردو مجبورند در ارشیو خود وارد کنند. وشما انجا نیستی که به شما پس بدهند وقبول نکنند. موفق باشید.

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز

hane65

عضو جدید
آقای ترکاشون ممنون از راهنماییهاتون واقعا دستتون درد نکنه ،انشاالله همیشه سربلند باشید.

سیامک ترکاشون

متخصص مباحث اجرایی عمران
کاربر ممتاز
آقای ترکاشون ممنون از راهنماییهاتون واقعا دستتون درد نکنه ،انشاالله همیشه سربلند باشید.

خواهش می کنم همکار محترم :
من هم تشکر از شما ودیگر عزیزانی دارم که با لطف خود :صحه وتایید گذاشتند برعرایض حقیر- بخاطر توجهی که به اصل مطلب کردند -چون شما- این وظیفه بنده است-وبسیار خوشحال می شوم علاوه براین-عزیزان از تجارب کاری وفنی ساختمانها از من بخواهند.-تا درحد بضاعت علمی خود در خدمت باشم. با پوزش: من یا تصادفی باین سئوالات بر می خورم یا خودم باید در تالارها بگردم !. اگر هم ندانم ویا تجربه قدیمی بدرد امروز نخورد لااقل دوستان بهتر و با دانش بالاتر از من متوجه شده وراهنمایی می کنند-پس لطف کنند -همکاران سئوالات فنی -اجرایی را هم مطرح فرمایند.باتشکر .وبخصوص جناب مهندس راهپردازومهندس فرزاد ومهندس احسان عزیزم که همیشه با پیگیری خود مرا حمایت وارشاد کرده اند.
:gol::gol::gol:

آخرین ویرایش:

akropolis

عضو جدید
دوستن کسی میتونه در مورد نوشتن این گزاشها توضیح بده؟؟

پیوست ها

• memari-memari.jpg
    memari-memari.jpg
    34.2 کیلوبایت · بازدیدها: 1

hane65

عضو جدید
وقتی میرین سر ساختمان ، باید حواستون به یه سری مسایل باشه ؛
مالک باید تابلوی معرفی پروژه رو زده باشه سر ساختمان ، باید نکات ایمنی رو رعایت کرده باشه ( همونهایی که توی مبحث 12 هست )
اگر غیر از این بود بهش تذکربدین اگر توجه نکرد کتبا تذکر بدین.

یه کاری که بعضی از معمارها میکنن اینه که یه برگه می نویسن که به عنوان ناظر معمار ( با ذکر مشخصات خودشون و پروژه و ...) نکات ایمنی لازم رو به مالک تذکر دادن و در صورت رعایت نشدن ، مسئولیتی در قبالش ندارن ، بعد توی یه برگه پیوست ، موارد مورد لزوم رو مینویسن و پیوست نامه میکنن و یه نسخه به مالک میدن و یه نسخه برای خودشون با مهر و امضا خودشون و مالک . این نامه خوبه اما رافع مسئولیتهای شما به صورت 100 درصد نیست . اگر مالک نکات رو رعایت نمیکنه باهاش کلنجار نرین ، تخلف رد بکنین ( اخلاقای همه مالکها مثل هم نیست به بعضی هاشون که بگین تخلف رد می کنین حرف گوش میکنن )
همیشه یادتون باشه " توی ساختمان حرف حرف شماست ، پس محکم روی حرفتون بایستید و اگر می دونید خیال راضی کردن شما رو دارن خیلی محکم بهشون بگین که باید این کار رو بکنن و اصلا و ابدا از حرفتون پایین نیاین و کوتاه نیاین ، اینو یادتون باشه این ساختمان هویت شماست به اسم شماست و اگر 20 سال بعد هم مشکلی پیش بیاد به عهده شماست ، حتی اگر اینجا کسی نیاد بهتون گیر بده تبعات اخروی اون همیشه دنبالتونه ، پس محکم و استوار کار بکنین ، وقتی یکی دو بار دیدن به خواسته هاشون تن نمیدین دیگه چیزی نمیگن "

سلام دوستان، عیدتون مبارک
از دوستان کسی برای تذکرنکات ایمنی به مالک همچین برگه ای تهیه کردن؟نمونه ای دارین ؟لطف می کنید نمونه ای از برگه هاتونو بزارید .

memare iran

عضو جدید
وقتی میرین سر ساختمان ، باید حواستون به یه سری مسایل باشه ؛
مالک باید تابلوی معرفی پروژه رو زده باشه سر ساختمان ، باید نکات ایمنی رو رعایت کرده باشه ( همونهایی که توی مبحث 12 هست )
اگر غیر از این بود بهش تذکربدین اگر توجه نکرد کتبا تذکر بدین.

یه کاری که بعضی از معمارها میکنن اینه که یه برگه می نویسن که به عنوان ناظر معمار ( با ذکر مشخصات خودشون و پروژه و ...) نکات ایمنی لازم رو به مالک تذکر دادن و در صورت رعایت نشدن ، مسئولیتی در قبالش ندارن ، بعد توی یه برگه پیوست ، موارد مورد لزوم رو مینویسن و پیوست نامه میکنن و یه نسخه به مالک میدن و یه نسخه برای خودشون با مهر و امضا خودشون و مالک . این نامه خوبه اما رافع مسئولیتهای شما به صورت 100 درصد نیست . اگر مالک نکات رو رعایت نمیکنه باهاش کلنجار نرین ، تخلف رد بکنین ( اخلاقای همه مالکها مثل هم نیست به بعضی هاشون که بگین تخلف رد می کنین حرف گوش میکنن )
همیشه یادتون باشه " توی ساختمان حرف حرف شماست ، پس محکم روی حرفتون بایستید و اگر می دونید خیال راضی کردن شما رو دارن خیلی محکم بهشون بگین که باید این کار رو بکنن و اصلا و ابدا از حرفتون پایین نیاین و کوتاه نیاین ، اینو یادتون باشه این ساختمان هویت شماست به اسم شماست و اگر 20 سال بعد هم مشکلی پیش بیاد به عهده شماست ، حتی اگر اینجا کسی نیاد بهتون گیر بده تبعات اخروی اون همیشه دنبالتونه ، پس محکم و استوار کار بکنین ، وقتی یکی دو بار دیدن به خواسته هاشون تن نمیدین دیگه چیزی نمیگن "

آگین عزیز شما این برگه های تذکر رو دارین؟؟؟من قصد داشتم خودم تهیه کنم نمی دونستم آماده هست..

z_saba

عضو جدید
آگین عزیز شما این برگه های تذکر رو دارین؟؟؟من قصد داشتم خودم تهیه کنم نمی دونستم آماده هست..

سلام دوستان
کسی هست که بتونه نمونه گزارش تخلف هایی رو که رد کرده بذاره تا ببینیم؟ ساختار یا قالب خاصی دارن؟
ممنون میشم اگر کسی راهنمایی کنه و نمونه ای بذاره تا راهنمای ما تازه کارها باشه

z_saba

عضو جدید
سلام دووووستان
کسی هست که بتونه نمونه گزارش تخلف هایی رو که رد کرده بذاره تا ببینیم؟ ساختار یا قالب خاصی دارن؟
ممنون میشم اگر کسی راهنمایی کنه و نمونه ای بذاره تا راهنمای ما تازه کارها باشه

hane65

عضو جدید
سلام به همه
دوستان من از دست مالک ساختمونم دیگه دارم دیونه میشم همه کاری میکنه بجز خبر دادن به من ،نمی دونم چه جوری دو روزه سقف همکف وستونهای اول وبتون ریزی کرده در حالی که من هنوز گزارش مرحله ای همکف وندادم اون طبقه اول وداره تموم میکنه والا دیگه نمی دونم چی کار کنم از بس بهش گفتم قبل از هر کاری به من خبر بده زبونم مو در آورد و اونم گوش نداد شما راهنماییم کنیدبگید چیکار کنم .

آخرین ویرایش:

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
سال نو مبارک و امیدوارم سال خوب و بانشاطی در پناه خداوند متعال داشته باشین
ببخشید این چندوقته خیلی دیر به دیر میومدم.

بنابه درخواست چند تا از دوستان، فرم خام گزارش تخلف رو که اصفهان استفاده میکنه میذارم
مشاهده پیوست takhalofnazaer.pdf

این گزارش رو همه گروههای ساختمانی ردمیکنن با همین فرم.
یه سری از موضوعات به صورت پیش فرض درنظر گرفته شده اند اما اگر دیدین تخلف مورد نظرشما با هیچ کدوم از این گزینه ها مرتبط نیست میتونین توی قسمت توضیحات تخلف رو بنویسین.
همیشه سعی کنین تخلفی که رد میکنین و ایرادی که میگیرین با سند باشه مباحث مقررات ملی و قانون نظام مهندسی ارجعیت داره و بعد ضوابط شهر خودتون.
حتما حتما حتما با ذکر سند باشه مثلا بنویسید طبق بند ...... از مبحث مقررات ملی ..... که اینچنین بیان کرده : ............... تخلف در این ملک صورت گرفته که عبارت است از :.............

بازم اگر سوالی هست بفرمایید
موفق باشین.

نکته: دوستانی که تازه به جمع ما پیوستند لطفا از اول تاپیک رو بخونن ما قبلا در مورد تقریبا همه موضوعات حرف زدیم.

آخرین ویرایش:

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستن کسی میتونه در مورد نوشتن این گزاشها توضیح بده؟؟

سلام
مشخصه مثل تست میمونه. باید اولش مشخصات خودتون و ملک رو بنویسین و بعد هم مطابق با ملک اجرا شده و یا درحال اجرا ، پرش کنین.

من نمیدونم کجای فرم نامفهومه براتون. واضح تر بگید لطفا

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نمونه فرم تخلف ساختمان

نمونه فرم تخلف ساختمان

IMG_20150406_101216.jpg

IMG_20150406_101237.jpg

این نمونه تکمیل شده فرم تخلف ساختمان مربوط به یکی از پروژه های خودمه.

توی برگه اول توی قسمت 5 که مربوط به عدم رعایت مقررات ملی هست ، به رعایت نشدن درب دود بند مطابق با بند ...... مقررات ملی مبحث 3 اشاره کردم و اینکه حتی خود شهرداری هم توی نقشه ها اینو ذکر کرده بوده موقع بررسی وتایید نقشه ها.

و برگه دوم، به رعایت نکردن درز انقطاع اشاره کردم، مالک موقع اجرای ساختمان، هم دیوار برشی رو چسبونده بود به دیوار همسایه ، هم دیوارای خارجی رو پشت ستون اجرا کرده بود !

z_saba

عضو جدید
سلام دوستان
سال نو مبارک و امیدوارم سال خوب و بانشاطی در پناه خداوند متعال داشته باشین
ببخشید این چندوقته خیلی دیر به دیر میومدم.

بنابه درخواست چند تا از دوستان، فرم خام گزارش تخلف رو که اصفهان استفاده میکنه میذارم
مشاهده پیوست 236963

این گزارش رو همه گروههای ساختمانی ردمیکنن با همین فرم.
یه سری از موضوعات به صورت پیش فرض درنظر گرفته شده اند اما اگر دیدین تخلف مورد نظرشما با هیچ کدوم از این گزینه ها مرتبط نیست میتونین توی قسمت توضیحات تخلف رو بنویسین.
همیشه سعی کنین تخلفی که رد میکنین و ایرادی که میگیرین با سند باشه مباحث مقررات ملی و قانون نظام مهندسی ارجعیت داره و بعد ضوابط شهر خودتون.
حتما حتما حتما با ذکر سند باشه مثلا بنویسید طبق بند ...... از مبحث مقررات ملی ..... که اینچنین بیان کرده : ............... تخلف در این ملک صورت گرفته که عبارت است از :.............

بازم اگر سوالی هست بفرمایید

نکته: دوستانی که تازه به جمع ما پیوستند لطفا از اول تاپیک رو بخونن ما قبلا در مورد تقریبا همه موضوعات حرف زدیم.

باز هم ممنون از راهنمایی تون
من اهواز نظارت میکنم، اینجا اصلا فرمت خاصی برای گزارش تخلف نداره ولی تقریبا دستم اومده چه کنم- کلا خیلی استرس دارم!!!
موفق باشین.

• Like
واکنش ها: agin

nasim0

عضو جدید
سلام دوستان
به من بتازگی اولین پروژه نظارت ارجاع شده،تجربه یی ندارم وناظر هماهنگ کننده هم هستم،نقشه هارو از نظام تحویل گرفتم وبدست مهندسین ناظر دیگه ومجری رسوندم،فعلا پروانه صادر نشده وکار هنوز شروع نشده،پروژه هنوز تخریب نشده،موقع تحویل نقشه ناظر سازه به من گفتن که از دفتر طراحی این پروژه با من تماس گرفتن وگفتن که ما یه سری نقشه دیگه تهیه کردیم واین نقشه ها اجرا بشه ونه نقشه های نظام وپروانه و مالک بعدا میره خلافیشو میده واین حرفا،ناظر سازه از من میخواد که همکاری کنیم
من گفتم در هرحال که گزارشمو خواهم داد مبنی بر اضافه ساخت،از کسی پرسیدم وگفتن اگه هم میخوای خیلی توپ با مالک همکاری کنی می مونی پروژه خیلی جلو بره وسقف ببندن وبعد باهمکاری کارفرما اول تو گزارش تخلفتو رد میکنی وچند روز بعدش مالک میره ودرخواست محاسبه خلافی وکمسیون 100 میده،راه دوم که هم واسه خودت بد نشه وهم باز کارفرما کارشو کنه اینه که بمونی فنداسیونو بریزن وارماتور ستونای همکف رو بزارن بعد تخلف رد کنی که پروژه اضافه ساخت داره واونموقع مالک بره کمسیون 100 که اینجوری درسته که مالک عصبانی میشه چون مبلغ خلافی زودتر از جیبش همین اول پروژه میره ولی در نهایت پروانه اصلاحیشو میگیره وکارشو ادامه میده
حالا من که ناظر معماریم اگه ببینم با پیشروی تو سطح اشغال دارن خاکبرداری میکنن وفنداسیون میریزن من خبر ندم وبمونم موقع اسکلت اول واسه من بد میشه یا ناظر سازه؟
لطفا راهنماییم کنید کی وچجوری تخلف رد کنم که مسئولیتی بعدا متوجه من نباشه؟
ممنونم

nasim0

عضو جدید
از طرف دیگه تو کارتابل نظام قسمت گزارشات اکلکترونیکی کاملا سوال میپرسه که ایا سطح اشغال مجاز رعایت شده
ایا تعدد طبقات مجاز رعایت شده
من اگه خوام راستشو بگم بایدبمو نم بعد فنداسیون اولین گزارشو بفرستم ایا واسم بد نمیشه؟

nasim0

عضو جدید
چون علاوبهناظ معماری هماهنگ کننده هم هستم بردن گزارشات با منه،ولی گفتن گزارش اولو دوم رو ناظر سازه فقط باید بده درسته؟ فقط 3 تا فرم شروع عملیات،پیشرفت عملیات وگواهی اتمام عملیات هست که باید به شهرداری ببرم؟این گزارشاتو باید هرکدومو چه موقعی ببرم؟یا باید اخر پروژه همه رو باهم ببرم؟مثلا فرم پیشرفت عملیات از سقف اول تا سقف اخر رو شامل میشه که خب تا سقف اخر یه سالی طول میکشه یعنی گزارششو باید اخر تحویل بدم؟
ممنونم

z_saba

عضو جدید
چون علاوبهناظ معماری هماهنگ کننده هم هستم بردن گزارشات با منه،ولی گفتن گزارش اولو دوم رو ناظر سازه فقط باید بده درسته؟ فقط 3 تا فرم شروع عملیات،پیشرفت عملیات وگواهی اتمام عملیات هست که باید به شهرداری ببرم؟این گزارشاتو باید هرکدومو چه موقعی ببرم؟یا باید اخر پروژه همه رو باهم ببرم؟مثلا فرم پیشرفت عملیات از سقف اول تا سقف اخر رو شامل میشه که خب تا سقف اخر یه سالی طول میکشه یعنی گزارششو باید اخر تحویل بدم؟

ممنونم

تو شهر شما مگه ناظر هماهنگ کننده چطوز مشخص میشه؟ تو شهر ما مسئول دفتر خودش ناظر هماهنگ کننده اس

nasim0

عضو جدید
سلام من گیلانم
اینجاارجاع کار از سوی نظامه خود سیستم ناظرها وناظر هماهنگ کننده رو تعیین میکنه،ناظرا همه مال یه دفتر نیستن حتی همدیگروهم نمیشناسن

akropolis

عضو جدید
سلام کسی از دوستا ن میتونه در مورد این گزارش مرحله ای (نظارت معماری)برام توضیح بده

1- در مورد گزارش اول (گزارشهای مرحله ای)که گزارش شروع انجام آجر کاری و تقسیم بندی فضاس : خواستم بدونم این گزارش قبل از آجر کاری انجام میشه یا بعد از آجر کاری کل طبقات انجام میگیره یا گزارش آجر کاری هر طبقه باید جدا انجام بشه ایا باید مالک اطلاع بده؟

2- گزارش دوم (گزارشهای مرحله ای)که گزارش پایان عملیات سفت کاری چه موقعی بایستی بازدید و گزارش رد بشه ؟

3- گزارش سوم (گزارشهای مرحله ای)که گزارش پایان نما سازی های خارجی ساختمان چه موقعی بایستی از پروژه بازدید و گزارش رد بشه ؟

4- گزارش چهارم (گزارشهای مرحله ای)که گزارش پایان نازک کاری داخلی چه موقعی بایستی بازدید و گزارش رد بشه ؟

5)- درصد پیشرفت فیزیکی ساختمان در این مراحل 4 گانه تقریبا چند درصده؟؟

6)-در مورد اظهار نامه های مالیاتی که باید توسط ناظرهای نظام مهندسی(پایه 3) رد بشه اطلاعاتی خواستم کسب کنم.

7)- آیا ناظر معماری باید گزارش شروع عملیات ساختمانیو رد کنه یا نه؟

پیوست ها

• memari-memari.jpg
    memari-memari.jpg
    34.5 کیلوبایت · بازدیدها: 1
  • memari-memari.jpg
    memari-memari.jpg
    34.2 کیلوبایت · بازدیدها: 1
آخرین ویرایش:
بالا