نخستین تابوت جهان که با موتور جت پرواز می‌کند

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
[h=1] نخستین تابوت جهان که با موتور جت پرواز می‌کند

[/h]

روبرت مادوکس اهل اورگون تابوت‌-خودرویی به نام Munsters ساخته که با استفاده از دو جت‌پالس حرکت می‌کند.
به گزارش سرویس فناوی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، موتور به کار رفته در تابوت-خودروی جدید می‌تواند طی 9 ثانیه از سرعت صفر به سرعت 60 مایل در ساعت شتاب گیرد و این رقم سریع‌تر از شتاب‌گیری یک دستگاه Toyota Prius گزارش شده است.
مادوکس در ابداع خودروهای با موتورهای جت‌پالس مهارت دارد و طرح‌هایش را بر روی وب‌سایت خود می‌فروشد.

ابتکارات پیشین وی شامل اسکیت‌بورد جت Acme و دوچرخه «سیکلون 50» بود که با نیروی جت نیرودهی می‌شود.
این نخستین تابوت-خودروی با نیروی جت در جهان به شمار می‌آید که با جت‌های پالس نیرودهی می‌شود.
تابوت جدید از چوب ساخته شده، دارای شاسی فولادی است و با «موتور جت‌پالس ابراژدهای پیشرانش Maddoxjets» کار می‌کند.
این سامانه دارای پنج گالن تانک هوا و مجهز به سه سوئیچ است که سوئیچ سمت چپ جرقه هوا را فعال و دو سوئیچ دیگر سوخت نیرودهی‌کننده موتورها را کنترل می‌کند.
ساخت این تابوت‌ خودرو یک ماه زمان برده و ارزش آن هزار و 300 دلار برآورد شده است.
در موتور جت‌پالس احتراق در پالس‌های بلند رخ داده و سامانه توسط جت‌ها شلیک می‌شود.
بوئینگ مجهز به فناوری موتورهای جتی به نام PETA است و در نظر دارد از آن‌ها برای پروازدادن هواپیماهای تجاری و نظامی به صورت عمودی استفاده کند.

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
من مردم من و با این تابوته بفرستین برم فضا!:D

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ایران هم قراره تا سال 3000 یه فروند هواپیمای 7 نفره با 12 موتور تقویت شده پراید هوا کنه

emperatoretanhai

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه موتورشو ببندم رو موتورم دیگه رو هوا پرواز میکنم
چه حالی بده