نتایج اولیه و نمونه کارنامه های کنکور ارشد مهندسی شیمی 94

H_RZ

عضو جدید
اقا هزینه شبانه دانشگاه های تهرانو دیدین؟رفتم سایت خواجه نصیر شبانش اگه مثلا 12 واحد بگیری میشه 3 ملیونو دویست!!!:D مسوولین رسیدگی کنن لطفا!!:biggrin:

farhad urmia

عضو جدید
یه دلیل خیلی مهم برای اینکه معتقدم شبانه زیاد خوب نیست این هست که:
بجای این خرج گزافی که توی این دوسال ادم متقبلش میشه میتونه همین خرج رو برای ارتقا سوادش در نظر بگیره حالا می پرسین چجوری؟
همین پولی که شما میدین بابت شبانه بودن کنار میذارین و وقتی رفتین توی هر دانشگاهی روزانه درس خوندین با این پول میتونین توی زمینه های مختلف که میشه تحقیق و پژوهش کرد و نیاز به درامد داره اونجا پولتون رو خرج کنین و با این کار میتونین حتی رزومه خودتون هم قوی کنین . خیلی کارها ازمایشگاهی هستن وقتی شما این پول رو نگه داشتی برای اینجور کارا مسلما سواد شما بالاتر میره . و دانشگاه شما که به قول خودتون از قبلی پایین تر بوده میتونید اینجوری علمتون رو افزایش بدین.
میتونید با استادای بره از دانشگاههای دیگه در ارتباط باشین و بتونین مقاله های خوبی ارائه کنین که خودش ممکنه هزینه بر باشه .
البته من خودم هزینه شبانه ندارم و اصلا شبانه هم نمیزنم
نمیخام حرفت رد کنم اما باید بگم که با سواد لیسانس مخصوصا برا بچه هایی که از ریاضی فیزیک اینا فقط میشه مقاله علمی - ترویجی داد چون آنچنان با فرآیندهای شیمی اینا آشنایی ندارند.
بودن بچه های فنی تو رشته صنایع شیمیایی که چون از سال دوم هنرستان کارشون تو آزمایشگاه بوده تو زمینه آبکاری و خوردگی مقالات و حتی اختراعات خوبی دادند.
اما مقاله علمی - پژوهشی لازمش اینه که هم سواد تئوریک و هو سواد عملیت بالا باشه. صرف هزینه مهم نیست ایده و طرح مهمه که لازمش کار در صنعت هستش

آخرین ویرایش:

H_RZ

عضو جدید
آقا من هنوز واسم سواله اینکه زده مهندسی شیمی گرایش طراحی فرایند ولی پذیرش با عنوان مهندسی انرژی درسای طراحی فرایند خونده میشه ولی رو مدرک میزنن انرژی؟:razz: آخرشم نفهمیدیم چیه این!!!

• Like
واکنش ها: za-y

farhad urmia

عضو جدید
من ی پیشنهاد دارم بچه ها
بیاین از الان رو مقاله نویسی کار کنیم. ی مقاله علمی - ترویجی هم تو اول کار بنویسیم خیلی خوبه و آروم آروم تو این کار خبره میشیم. صرف درس خوندن به درد نمیخوره

mahtab_chem

عضو جدید
نتایج اولیه و نمونه کارنامه های کنکور ارشد مهندسی شیمی 94

من ی پیشنهاد دارم بچه ها
بیاین از الان رو مقاله نویسی کار کنیم. ی مقاله علمی - ترویجی هم تو اول کار بنویسیم خیلی خوبه و آروم آروم تو این کار خبره میشیم. صرف درس خوندن به درد نمیخوره
خخخخخ چه مثبت اندیش :D:D
من هنوز مطمئن نیستم که قبول میشم شما میگید بیاید رو مقاله کار کنیم؟:o:o

اسمارت

عضو جدید
خوبم شوما چطوری؟ والا چی بگم
آقا سالار کی گفته که نمیاری!!!!!! شما سهند وتبریز همه گرایشارو قبولی خیالت راحت.قبولیای پارسال نگا کن با 846 جداسازی سهند قبول شده یا 1014 ترموسینیتیک سهند قبول شدن.501 طراحی فرایند تبریز قول شده.مطمئن باش قبولی.من 770 شدم بهم گفتن جداسازی سهندو میارم.دیگه برسه به شما که رتبت بهتر ازمنه.
نگران نباش قبولی صددرصد

mohammad aghaei

عضو جدید
سلام بروبچ! چه خبرا؟؟؟؟؟:D
من امروز رفتم مشاوره، گفت به نظر من اول شریف بعد تهران بعد شیراز و صنعتی اصفهان و امیر کبیر و علم وصنعت و تربیت مدرس همه دز یه سطحن! و البته تو بعضی گرایشا شیراز قوی تره! و اینکه طراحی فرآیند همون مهندسی شیمی پیشرفته یا انرژی هست که تو توضیحات نوشته! گفت اول طراحی فرآیند بزن بعد جداسازی بعد گاز بعد کنترل و بعد گرایشای دیگه! و گفت اصل حرفم اینه که اولویتت رو بزار رو دانشگاه نه گرایش! اینا حرفای مشاور بود.:) موفق باشید

za-y

عضو جدید
آقا من هنوز واسم سواله اینکه زده مهندسی شیمی گرایش طراحی فرایند ولی پذیرش با عنوان مهندسی انرژی درسای طراحی فرایند خونده میشه ولی رو مدرک میزنن انرژی؟ آخرشم نفهمیدیم چیه این!!!

منم نمیفهمم یعنی چی؟:surprised:

• Like
واکنش ها: H_RZ

salar1998

عضو جدید
آقا سالار کی گفته که نمیاری!!!!!! شما سهند وتبریز همه گرایشارو قبولی خیالت راحت.قبولیای پارسال نگا کن با 846 جداسازی سهند قبول شده یا 1014 ترموسینیتیک سهند قبول شدن.501 طراحی فرایند تبریز قول شده.مطمئن باش قبولی.من 770 شدم بهم گفتن جداسازی سهندو میارم.دیگه برسه به شما که رتبت بهتر ازمنه.
نگران نباش قبولی صددرصد
من فرآیند میخام جداسازیو محض تفریح میزنم انتخابام زیاد باشه گرایشای دیگه رو نمیزنم

E.AP

عضو جدید
من امروز رفتم مشاوره، گفت به نظر من اول شریف بعد تهران بعد شیراز و صنعتی اصفهان و امیر کبیر و علم وصنعت و تربیت مدرس همه دز یه سطحن! و البته تو بعضی گرایشا شیراز قوی تره! و اینکه طراحی فرآیند همون مهندسی شیمی پیشرفته یا انرژی هست که تو توضیحات نوشته! گفت اول طراحی فرآیند بزن بعد جداسازی بعد گاز بعد کنترل و بعد گرایشای دیگه! و گفت اصل حرفم اینه که اولویتت رو بزار رو دانشگاه نه گرایش! اینا حرفای مشاور بود.:) موفق باشید
هر کدومشون یه چیزی میگن من رفتم مشاوره گفت دانشگا ه رو ول کن گرایش رو مد نظر قرار بده:D

E.AP

عضو جدید
اقا هزینه شبانه دانشگاه های تهرانو دیدین؟رفتم سایت خواجه نصیر شبانش اگه مثلا 12 واحد بگیری میشه 3 ملیونو دویست!!!:D مسوولین رسیدگی کنن لطفا!!:biggrin:
واقعا هزینه شبانه اینقدر گرونه؟؟؟؟؟؟؟

salar1998

عضو جدید
صنایع غذایی امیر کبیر بزنم بهتره یا طرای فرایند به عنوان زیست پزشکیه مدرس؟ و یا نانو فناوری به عنوان زیست پزشکی علوم و فنون؟

چارت گرایش صنایع غذایی رو ببین دروسش متفاوته مثل صنایع غذایی کشاورزیاس اگه خوشت اومد بزن نیومد هیچ .

• Like
واکنش ها: E.AP

hasti.v

عضو جدید
ممنون از همه اونایی که کمکم کردن. یه سوال دیگه.در رابطه با رشته بیوتکنولوژی اطلاعات دارین؟؟؟ برای من که گرایش لیسانسم طراحی فرایند بود سخت میشه؟؟؟

farhad urmia

عضو جدید
ممنون از همه اونایی که کمکم کردن. یه سوال دیگه.در رابطه با رشته بیوتکنولوژی اطلاعات دارین؟؟؟ برای من که گرایش لیسانسم طراحی فرایند بود سخت میشه؟؟؟

رشته بیوتکنولوژی جزو بهترین رشته ها تو دنیاست اما چون تو ایران هنوز جا نیفتاده متاسفانه جایگاهش پیدا نکرده و صد البته مسئولین آموزش عالی باید در وهله اول حمایت کنند.
متاسفانه دردی که ممالک جهان سوم با اون مواجهند اینه که وسیله ای یا رشته ای یا ابزاری قبل اینکه جا بیفته تو مملکتشون و فرهنگ استفاده ش بیاد خود ابزار یا رشته میاد و در نتیجه به اون صورت که باید ازش استفاده کرد و بهره برد نمیشه

hasti.v

عضو جدید
رشته بیوتکنولوژی جزو بهترین رشته ها تو دنیاست اما چون تو ایران هنوز جا نیفتاده متاسفانه جایگاهش پیدا نکرده و صد البته مسئولین آموزش عالی باید در وهله اول حمایت کنند.
متاسفانه دردی که ممالک جهان سوم با اون مواجهند اینه که وسیله ای یا رشته ای یا ابزاری قبل اینکه جا بیفته تو مملکتشون و فرهنگ استفاده ش بیاد خود ابزار یا رشته میاد و در نتیجه به اون صورت که باید ازش استفاده کرد و بهره برد نمیشه

ممنونم از شما.من با کلی مشاوره و فکر کردن تصمیم گرفتم اینطوری انتخاب کنم
1.روزانه بابل فرایند
2.روزانه بابل ترمو
3.روزانه بابلسر ترمو

حالا موندم تو انتخاب بعدیم روزانه بابل بیو بزنم یا شبانه بابل فرایندو ترمو؟؟؟؟
اینم اضافه کنم دانشگاه بابل تو رشته بیو خیلی قویه این جوری که شنیدم.حالا شما بگین من چه کار کنم؟؟؟

E.AP

عضو جدید
یه سوال دوستان این رشته هایی و که زده به فرض مثال پذیرش به عنوان مهندسی پزشکی ,یعنی مدرک مهندسی شیمی بهمون داده نمیشه؟؟؟

E.AP

عضو جدید
1.روزانه بابل فرایند
2.روزانه بابل ترمو
3.روزانه بابلسر ترمو

اینم اضافه کنم دانشگاه بابل تو رشته بیو خیلی قویه این جوری که شنیدم.حالا شما بگین من چه کار کنم؟؟؟
اینجا باید دو چیز رو در نظر بگیرین یکی هزینه ای که برای دانشگاه شبانه باید پرداخت کنین و یکی هم علاقتون
اگر براتون شرایط مالیش مشکلی نداره به نظرم شبانه رشته مورد علاقتون رو بزنین اما اگه شرایط مال واستون مهم باشه روزانه بیو رو برنین بهتره چون بیو هم رشته خیلی خوبیه
اینجور که از هزینه های شبانه میگن به نظرم زیاد نمی ارزه

hasti.v

عضو جدید
اینجا باید دو چیز رو در نظر بگیرین یکی هزینه ای که برای دانشگاه شبانه باید پرداخت کنین و یکی هم علاقتون
اگر براتون شرایط مالیش مشکلی نداره به نظرم شبانه رشته مورد علاقتون رو بزنین اما اگه شرایط مال واستون مهم باشه روزانه بیو رو برنین بهتره چون بیو هم رشته خیلی خوبیه
اینجور که از هزینه های شبانه میگن به نظرم زیاد نمی ارزه

اره واقعا.خیلی زیاده.منم کارشناسیم دانشگاه ازاد بودم به اندازه کافی خرج کردم.دیگه زورم میاد پول بدم.ممنونم از راهنماییاتون.ایشالله هر چی خیره برای همه و برای شما اتفاق بیوفته

• Like
واکنش ها: E.AP

.SHaDi

عضو جدید
شما خودتون تو سایت انتخاب رشته کردین؟؟
سراخر کد 15 رقمی یاداشت کردین؟

REZA1597

عضو جدید
صد در صد مشاورتون دانشگاه شیراز بوده...
چون استادای ما هم خودشون هر دانشگاهی بودن میگفتن اوله تو ایران

salar1998

عضو جدید
صد در صد مشاورتون دانشگاه شیراز بوده...
چون استادای ما هم خودشون هر دانشگاهی بودن میگفتن اوله تو ایران

این در مورد همه استادا صدق میکنه ب نظرم تو امر مشاوره جانب داریو باید کنار گذاشت واقع بین بود

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
1.روزانه بابل فرایند
2.روزانه بابل ترمو
3.روزانه بابلسر ترمو

شما اگر بیوتکنولوژی قبول شدید و با توجه به اینکه تهران هستید استاد راهنماتون رو از تهران انتخاب کنید. پیشنهاد من دکتر محسن نصرتی هست. ایشون استاد بیوتکنولوژی دانشگاه تربیت مدرس هستند و استاد راهنمای خودم هم بودند. فوق العاده با سواد هستند ایشون. البته ممکنه توی ملاقات اولتون یکم شگفت زده بشید.

دختر یخی

عضو جدید
سلام خیلی بهتون تبریک میگم
خیلی خوبه با دو ماه خوندن این رتبه را آوردید . من هم 80 شدم ولی خیلی خوندم قطعا با دو ماه نمیتونستم این رتبه را بیارم.
بازم تبریک میگم
سلام مرسی...منم یه شما تبریک میگممم...افرین ....همکلاسیمم 79 شده ..میگما انتخاب رشته کردین ؟کجاهارو زدین؟

بالا