می خواهید پوستتان شفاف تر شود؟

S i s i l

عضو جدید
کاربر ممتاز

تعداد کمی از افراد به این موضوع توجه می‌کنند اما شما با استفاده از روش‌های مختلف می‌توانید از ایجاد آکنه و جوش‌ها در پوست بدنتان جلوگیری کنید. برای آگاهی از پاکیزگی پوست بدن روش‌های زیر را به دقت اجرا کنید.

1.غذای مورد علاقه‌تان را بخورید
برخی از افراد معتقدند مصرف غذاهای چرب و شکلات، باعث ایجاد جوش می‌شوند. آکنه زمانی به وجود می‌آید که منافذ پوست به وسیله چربی بسته شوند. در این هنگام باکتری‌های عادی باعث عفونت می‌شوند. اگر مطمئن هستید که مصرف غذاهای چرب و شکلات منافذ پوستتان را مسدود می‌کنند از آنها دوری کنید اما در شرایط عادی لزومی ندارد به خاطر سلامت پوستتان از خوردن غذای مورد علاقه‌تان دوری کنید.


2.آب بخورید
نوشیدن مقدار زیادی آب در طول روز پوست بدنتان را سالم و شاداب نگه می‌دارد. همچنین مصرف غذای سالم، میوه و سبزی تازه نیز ویتامین‌های A و E را که برای سلامت پوست ضروری‌اند، تامین می‌کند. سبزیجات برگ‌سبز مانند کلم بروکلی سرشار از ویتامین E هستند. میوه‌ها و سبزیجات رنگارنگی مانند کلم، طالبی، هلو و فلفل نیز سرشار از ویتامین A هستند.
3.زیبایی">آرایش غلیظ، ممنوع!
از لوازم زیبایی">آرایش چرب دوری کنید. این‌گونه از لوازم زیبایی">آرایش منافذ پوست را می‌بندند. لوازم زیبایی">آرایشی که با استفاده از موادمعدنی تهیه شده‌اند خیلی کمتر از لوازم زیبایی">آرایش چرب منافذ پوست را مسدود می‌کنند.

4.استفاده از لوازم زیبایی">آرایش بدون چربی
اگر مرتب زیبایی">آرایش می‌کنید از لوازم زیبایی">آرایش بدون چربی استفاده کنید. قبل از استفاده از لوازم زیبایی">آرایش صورتتان را با آب سرد شستشو کنید. فراموش نکنید پیش از خواب نیز پوستتان را از مواد زیبایی">آرایشی پاک کنید.

5.حمام آفتاب ممنوع
برخی از افراد معتقدند که حمام آفتاب گرفتن پوست را تمیز می‌کند. اما واقعیت آن است که اشعه خورشید خطر ابتلا به سرطان پوست، پیری زودرس و چین‌وچروک پوست را افزایش می‌دهد. هرگز جلوی آفتاب دراز نکشید و از داروهای ضدآکنه استفاده نکنید چون ترکیب این داروها و نور خورشید بسیار مضر است.

6.استفاده از کرم‌های ضدآفتاب بدون روغن
از ضدآفتاب‌هایی استفاده کنید که میزان محافظتشان در برابر نور خورشید (SPF) 15 یا بیشتر باشد. هنگام خرید این نوع کرم‌ها دقت کنید بدون روغن باشند تا از مسدودشدن منافذ پوست جلوگیری کنید. کرم ضدآفتاب را هر 2 ساعت یک بار به پوستتان بزنید.

7.عدم استفاده از مواد چرب‌کننده و حالت دهنده مو
اگر به موهایتان ژل می‌زنید و آن را به سمت صورتتان شانه می‌کنید، بدانید که این مواد منافذ پوستتان را می‌بندند. موهایتان را همیشه تمیز نگه دارید و از شامپوهای بدون روغن استفاده کنید. اگر موهایتان چرب است و هر روز سرتان را می‌شویید از اسپری برای حالت‌دادن به موهایتان استفاده نکنید.

8.استفاده از صابون‌های بدون روغن
صابون‌های بدون روغن نمی‌توانند منافذ پوست را مسدود کنند و باعث ایجاد آکنه و جوش‌های سر سفید و سیاه شوند. صابون‌هایی انتخاب کنید که روی جعبه‌شان کلمه «بدون چربی» قید شده باشد تا از مسدودشدن منافذ پوست جلوگیری کند. با استفاده از این صابون، دست‌ها، لباس‌ها و... را که با پوستتان در تماس هستند و می‌توانند محرک باشند را بشویید.

9.استفاده از کرم‌ها بر اساس توضیحات سازنده
حتما بر اساس دستورالعمل نوشته‌شده روی بسته‌بندی‌ها از پماد و کرم‌ها استفاده کنید. کرم‌ها را به وسیله پارچه پنبه‌ای یا کتان روی پوست صورت بمالید. اگر از دستتان برای این کار استفاده کنید به پوستتان صدمه وارد می‌کنید. دست‌های شما حاوی چربی‌هایی هستند که می‌توانند تعداد آکنه و جوش‌های صورت را افزایش دهند. حتما پیش از زیبایی">آرایش کردن، صورتتان را به دقت بشویید.

10.دوری موها از صورت
اگر موهای‌تان بلند است هنگام خواب آنها را پشت سرتان ببندید تا پوست صورتتان را تحریک نکند. سعی کنید در طول روز نیز این کار را انجام دهید. به خاطر داشته باشید مو حاوی روغن‌هایی است که می‌تواند منافذ پوست را ببندد و باعث ایجاد آکنه، جوش‌های سر سیاه و سفید شود.

11.به صورتتان دست نزنید
دست‌زدن و مالش‌دادن صورت می‌تواند تعداد آکنه‌های صورت را افزایش دهد. هرگز دست‌هایتان را به صورتتان تکیه ندهید و از صورتتان برای نگه داشتن تلفن همراه استفاده نکنید. دست‌ها و تلفن همراه حاوی روغن‌هایی هستند که پوست صورت را تحریک می‌کنند. عرق بدن نیز می‌تواند باعث ایجاد آکنه شود. حتما بعد از اینکه عرق کردید، دوش بگیرید تا پوست بدنتان تمیز شود.

12.استفاده از کرم‌های مرطوب‌کننده فاقد چربی
پوست سالم مرطوب است. کرم مرطوب‌کننده فاقد چربی انتخاب کنید و به پوست صورتتان بمالید. این کرم کمک می‌کند ایجاد آکنه و جوش به تعویق بیفتد.

13.جوش را نترکانید
فشاردادن و ترکاندن جوش‌ها تنها مشکلات را افزایش می‌دهند. در مقابل این کار مقاومت کنید. این کار باعث می‌شود عفونت‌ها به نقاط دیگر پوست گسترش یابند و جوش‌های جدیدی ایجاد شوند.

14.استفاده مداوم و طبق دستور پزشک داروها
داروهای ازبین‌برنده آکنه یک شبه همه آکنه‌ها را از میان نمی‌برند. بیشتر درمان‌ها دست‌کم 8 هفته طول می‌کشند و معمولا 6 ماه زمان نیاز است تا پوست صورت شما عاری از آکنه شود. برخی اوقات پزشکتان توصیه می‌کند زمانی که پوست صورتتان عاری از آکنه است نیز از داروهای ضدآکنه استفاده کنید.این درمان نگهدارنده الزامی است. حتما داروها را طبق دستور پزشک استفاده کنید، در غیر این صورت عوارض فراوانی پوست صورتتان را تهدید می‌کند.

15.کنترل درمان آکنه توسط پزشک
هرگز با آکنه، جوش سر سیاه و لک و پیس زندگی نکنید. اگر درمان‌ها مفید نبوده به پزشک متخصص پوست مراجعه کنید تا روش‌های درمانی دیگری را ارائه کند .
 

jigsaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب 1 سوال: سولاریم که میگن نه اتو برنزم که میگن خوب نیست و حمام افتابم که میگن ضرر داره, خب اگه یکی بخواد پوستش برنز شه چی کار باید انجام بده؟؟؟
( من پوستم سفیده و از این بابت ناراحتم!)
 

S i s i l

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب 1 سوال: سولاریم که میگن نه اتو برنزم که میگن خوب نیست و حمام افتابم که میگن ضرر داره, خب اگه یکی بخواد پوستش برنز شه چی کار باید انجام بده؟؟؟
( من پوستم سفیده و از این بابت ناراحتم!)

اگه از من پی پرسی می گم هر چی خدا بهت داده خوبِ، دست بهش نزن
:gol:
 

zeinab64

عضو جدید
خب 1 سوال: سولاریم که میگن نه اتو برنزم که میگن خوب نیست و حمام افتابم که میگن ضرر داره, خب اگه یکی بخواد پوستش برنز شه چی کار باید انجام بده؟؟؟
( من پوستم سفیده و از این بابت ناراحتم!)
مطمئن باش اگر هم برنزه بودی میخواستی سفیدش کنی!!
یعنی آدمی زاد اینجوریه!!
خدارو شکر کن که مشکل پوستی نداری!!
مثل من که پیر شدم و هنوز جوش میزنم!
 

baharet

عضو جدید
مطمئن باش اگر هم برنزه بودی میخواستی سفیدش کنی!!
یعنی آدمی زاد اینجوریه!!
خدارو شکر کن که مشکل پوستی نداری!!
مثل من که پیر شدم و هنوز جوش میزنم!
سلامدوست من چارش عصاره ی مریم گلی هست تو عطاریا پیدا میشه روش استفادشم رو بستش نوشتن بخر بزن جوشات خوب میشن;)
 

Similar threads

بالا