میتونید بهم بگید در تقویت کننده تفاضلی مد مشترک مطلوبه یا مد دیفرانسیلی؟چرا؟

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میتونید بهم بگید در تقویت کننده تفاضلی مد مشترک مطلوبه یا مد دیفرانسیلی؟چرا؟

"مد دیفرانسیل چون نویز ها و عوامل ناخواسته حذف میشوند" ازتون میخوام لطفا این پاسخ رو تشریح کنید مبسوط و واضح

پیشاپیشش از توجهتون تشکر میکنم:gol:

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درواقع میخوام بهم بگید چی باعث میشه یا چور نویز و عوامل ناخواسته درش حذف میشه من تا سه شنبه باید پاسخ این سوال رو پیدا کنم

لطفا همراهیم کنید

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در این پاورپوینت توضیحات خوبی داده شده
http://ceit.aut.ac.ir/~shiry/lecture/Electronics/Op-Amp.ppt
موفق باشید

مطالعه کردم

این تئوری ها رو ممکنه تشریح کنید؟ یعنی چی؟چه المانی باعث اینکار میشه؟من از طراحی مدار هیچی نمیدونم ،درواقع اطلاعاتی رو میخوام تا بتونم اگر جایی به این خاصیت نیاز بود بتونم بدونه نگاه به مدار مداری با این ویژگی طراحی کنم

این خاصیت رو در صنعت برام تشریح کنید"لطفا"

مهران.ن

عضو جدید
درواقع میخوام بهم بگید چی باعث میشه یا چور نویز و عوامل ناخواسته درش حذف میشه من تا سه شنبه باید پاسخ این سوال رو پیدا کنم

لطفا همراهیم کنید
سلام علت اینکه جوابتون رو انقدر دیر دادم چون مطمعا نیستم صحیح باشه.
چون در مد دیفرانسیلی نویز بر روی هر دو ورودی تاثیری می گذارد و تقریبا می شه گفت نویز هر چقدر هم باشد.زیاد یا کمک ولی چون روی هردو ورودی تاثیر می گذارد.و اگه معادله اش رو بنویسی می شه گفت هم دیگر رو خنثی می کنند.
این نظر من هست و هیچ دلیلی هم برای صحتش ندارم.امیدوارم بتونمن کمکت کنم.
موفق باشی.

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام علت اینکه جوابتون رو انقدر دیر دادم چون مطمعا نیستم صحیح باشه.
چون در مد دیفرانسیلی نویز بر روی هر دو ورودی تاثیری می گذارد و تقریبا می شه گفت نویز هر چقدر هم باشد.زیاد یا کمک ولی چون روی هردو ورودی تاثیر می گذارد.و اگه معادله اش رو بنویسی می شه گفت هم دیگر رو خنثی می کنند.
این نظر من هست و هیچ دلیلی هم برای صحتش ندارم.امیدوارم بتونمن کمکت کنم.
موفق باشی.

تا به الان به من گفته شده مد مشترک باعث حذف کامل نویز شده و مد دیفرانسیل بیشترین حد تقویت سیگنال ....

واقعا نمیدونم چطور باید سوالمو مطرح کنم،من 4تا اثبات معمولی مسئله این مبحث رو نمیخوام

بالا