مکانیک جامدات بهتره یا ساختو تولید؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

shid

عضو جدید
خوب معلوم ساخت و تولید بهتره چون آچار فرانسس و از هر بخش مکانیک یه سررشته داره حالا چه سیالات چه جامدات

asgar33

عضو جدید
میشه کتابهای رو که ساختی ها خوندن وما نخوندیمو بگین تا ما هم قضاوت کنیم چه علوم باارزشی روازدست دادیم
یعنی شما همه کتابای که ما خوندیمو خوندین ما صدو چهلو یک واحددر طی 4سال پاس کردیم که انصافا همشون به دردمون میخورن شما چطور؟بیشتر از ما؟

babak187

عضو جدید
آقا این حرفا چیه ساخت و تولید تو هر جای دنیا که باشی سرتره
بنظرمن جذابترم هست

علی بی ذر

عضو جدید
سلام دوست عزیزم به نظر من ساخت وتولید بهتر است چون وسعت کاری ان در صنعت بیشتر است ودروس ساخت وتولید واقعا لذت بخش هستن.0

سلام دوست عزیزم به نظر من ساخت وتولید بهتر است چون وسعت کاری ان در صنعت بیشتر است ودروس ساخت وتولید واقعا لذت بخش هستن.0

:gol:

parandme

کاربر بیش فعال
با سلام
باید با علاقه خودت انتخاب کنی و از اظهار نظر های متعصبانه که در اینجا می شه استفاده نکنی
1- اگه کاردانی هستی میخای ناپیوسته کارشناسی بگیری توصیه اکید به ساخت و تولیده جون تو جامدات قطعا با مشکل مواجه می شی جامدات خیلی پیچیده و سنگین است
2- با توجه به اینکه در حال حاضر همه کارگاهای تولیدی تو کشور در حال تعطیل شدن هستند بازار کار ساخت هم وضعیت خوبی نداره البته جامدات هم وضعش خوب نیست
3- اگه میخای طراح بشی (البته ما تو کشور خیلی طراحی نداریم مگر در جاهای بزرگ که پروژه های ملی انجام میشه) جامدات یا سیالات بخون و اگر به کار کارگاهی علاقه مندی ساخت
4- در کل تو شرکت ها جامدات یا سیالاتی ها (کلا مکانیک ) پست های بهتری رو میگیرن مثل مدیر پروژه و مدیر کارخانه و مدیر طراحی و مدیر فنی مهندسی و... ولی ساختی هامعمولا در قسمت تولید مشغولن و در سیاست های کلان شرکت و پست های پر نفوذ سهیم نیستند
5- در مورد مهارت های ساخت و تولید که دوستان گفتن واقعا درسته بچه های ساخت برای ورود به کار مشکل کمتری دارن چون تو دانشگاه بهشون مهارت یاد دادن ولی جامدات به خاطر گستردگی که داره شما باید به اصول علم مکانیک اشنا باشی و بعد یه زمینه کاری برای خودت انتخاب کنی ولی زیاد نگران نباش دلیلش رو نمی دونم ولی کسایی که جامدات خوندن خیلی زودتر از بقیه به مهارت های تولید مسلط میشن.
6- در کل به نظر من علم مکانیک رشته گسترده ایه که جامدات و سیالات شاملشن و ساخت بعنوان مرحله بعدی محسوب میشه یعنی ابتدا طراحی انجام میشه و بعد ساخت اگر یه طراح باشی که فرایند های ساخت رو بلد نیست با مشکل مواجه میشی (مورد تمسخر کارگران :D) و اگه ساختی باشی که از طراحی سر در نیاری همانند کارگرانی میشی که مدرک دارن در واقع تکنسین میشی
7- بهترین مزیت ساخت اینه که شما یا 10 ملیون میتونین یه کار راه بندازین که درامد عالی برای خودتون داشته باشین و بخاطر 800هزار تومان مجبور نباشی بری تو عسلویه کار کنی که این خیلی عالیه
8- من ( جامدات) برای استخدام تو شرکت دولتی (اواخر سال 90 ) رفتم من رو به قسمت مدیریت طراحی مهندسی با شغل کارشناس طراحی معرفی کردن و یکی از بچه که کارشناسی ساخت داشت (البته از علمی کاربردی) بعنوان تکنسین تعمیرات به قسمت تعمیر ونگهداری موتور هواپیما معرفی کرده بودن و مصاحبه اش رو پیش سر کارگر انجام داده بود که خیلی بهش برخورده بود و ناراحت بود (منم تعجب کردم) اعتراض که کرد گزینش گفت که جامدات و سیالات تو قسمت های طراحی و کل ساختی ها رو تو قسمت تولید یا تعمیر نگهداری بکار میگیرن

توصیه من به شما اگر درسخوانی حتما جامدات رو انتخاب کن و ادامه تحصیل بده مادر تمام رشته هاس از طراحی خوردو گرفته تا ربات و هواپیما و پل و سازه ... بازار کارشم خوبه و اگه کار بلد باشی مینونی هم تو زمینه کاری ساخت و تولیدها و هم سیالاتی ها وارد بشی در صورتی که بقیه گرایش ها توان علمی ورود به حوزه کاری شما رو ندارن و اگر به کارهای عملی مانند تراشکاری و ... علاقه مندی و میخای با کارگر سرو کله بزنی و یه جورایی ریاست کنی و قسمت تولید کارخانه که مهم ترین قسمته بدست بگیری و حال و حوصله محاسبات سنگین و توجیه کردن طرح هات رو نداری و یا اگه میخای یه کارگاه راه اندازی کنی و برای خودت کار کنی ساخت بخون
موفق باشید

bsh

عضو جدید
معلومه دیگه جامدات.
همون طورکه دوستمون گفته جامداتیاازهمه مباحث مکانیک سررشته دارن وتااونجایی که من دیدم ازساخت وتولیدیاهم توصنعت فعال ترن;)

ebrahimsakht

عضو جدید
یعنی دوستان دارن واقعا سر این سوال مسخره بحث میکنن و فکر میکنن که کدوم بهتره . خیلی جالبه

mehrdad70

عضو جدید
ساخت و تولید از همه سر تره چون همه چی از لحاظ فنی رو باید ما بررسی کنیم.

eng-mechanic

کاربر فعال
من خودم ساخت و تولید هستم و از رشتم بسیار راضی ام
ولی ازین سوالات از هم نکنید
کلا رشته مکانیک رشته ی عالی هستش
هر گرایش در یک جای صنعت بکار میاد پس خودتونو با این سوالات الاف نکنید
بشینید نرم افزار یاد بگیرید
کار کنید

eng-mechanic

کاربر فعال
کار کنید

eng-mechanic

کاربر فعال
کار کنید

jafarsede

عضو جدید
فقط میگم که ساختیها با هر مدرکی بهترین کارها را دارند.ساخت بهترهههههه:wallbash:

mmzz295

عضو جدید
سلام دوستان من کارشناسی مهندسی خودرو خوندم میشه گفت تقریبا همون مکانیک جامداته .ارشد قراره ساخت تولید بخونم.واسه کنکور درساشو خوندم کسی می دونه چند واحد ممکنه پیش بهم بدن؟

lireza@

عضو جدید
دوستان تا حالا چقدر دیدید تو اینهمه کارخونه و شرکتای مثلا موفق ایران ابتکار یا طراحی واسه چیزای جدید شده باشه؟
این نشون میده مکانیک تو ایران خیلی ضعیف داره عمل میکنه و چه جامدات باشی چه ساخت همه یه کارو انجام میدن پس هر چقدر تو بحث ساخت تخصصیتر باشی بیشتر بکار میایو بدرد صنعت ایران میخوری،
میشه گفت ساخت بهتره و بازار کار بهترو موفقتری داره تو صنایع سر انگشتی و کاربردی ایران.
اگه ایرانم این امکان و داشت که اینهمه ایده و ابتکار خوب بروز پیدا کنه و حمایت بشه اونموقع میشد این دو تا رشترو تفکیک کردو با هم مقایسشون کرد، فعلا که تو کاربرد جفتشون یکین و این سوال اشتباهه. ;)

BaBak.Turk

اخراجی موقت
واقعا خجالت آوره این همه مهندس !!!
مهندس مکانیک واقعی کسی هست که کار بلد باشه گیر نکنه وگرنه ساخت جامدات سیالات هیچ فرقی نداره ...
این بحث ها رو کسانی راه می اندازند که هیچی بلد نیستند.

وضعیت
موضوع بسته شده است.