:::مکالمه ی علمی.....از من از تو:::

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز

هیدروژناسیون [(یه فرآیند در صنعت روغن برای اشباع کردن اسیدهای چرب غیراشباع با چند پیوند دوگانه جهت افزایش عمر ماندگاری روغن و جلوگیری از اتواکسیداسیون سریع اسیدهای چرب چند غیراشباعی)

arc_neda

عضو جدید
هیدروژناسیون [(یه فرآیند در صنعت روغن برای اشباع کردن اسیدهای چرب غیراشباع با چند پیوند دوگانه جهت افزایش عمر ماندگاری روغن و جلوگیری از اتواکسیداسیون سریع اسیدهای چرب چند غیراشباعی)

نعل درگاه :دی

نادین

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان عزیز،در این تاپیک سعی داریم با علممون باهم مکامله کنیم:king:،
به طور مثال من یک اصطلاح ،واژه پیرامون رشته ی خودم(1،2 یا 3کلمه ای) می گم و نفر بعد با حرف آخر کلمه ی من اون رو ادامه میده.:twisted::w10:...........فکرکنم تاپیک پرطرفداری بشه!؟;););):victory:

.
.
.
.
.
.​
کلمه ی اول از من: فولاد ضد زنگ

گالیم......

~Alchemist~

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
لیگاند (مبحث فلزات سنگین و جاذب ها و ... / ابرمولکول)

دوتریم (ایزوتوپ هیدروژن که عدد جرمی 2 داره و برای رهگیری واکنش ها، تولید حلالهای دوتره جهت ان ام آر، تولید آب سنگین و خیلی چیزای دیگه به کار میره)

"ALPHA"

کاربر ممتاز
دوتریم (ایزوتوپ هیدروژن که عدد جرمی 2 داره و برای رهگیری واکنش ها، تولید حلالهای دوتره جهت ان ام آر، تولید آب سنگین و خیلی چیزای دیگه به کار میره)

موزارلا(نوعی پنیر ایتالیایی/ پنیری که با پنیر پیتزا شباهت هایی داره اما میزان کش آمدنش کمتره)

~Alchemist~

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
موزارلا(نوعی پنیر ایتالیایی/ پنیری که با پنیر پیتزا شباهت هایی داره اما میزان کش آمدنش کمتره)
آلومینیوم (یکی از پرکاربردترین فلزات در صنایع ساختمانی، صنایع شیمیایی و ظروف آشپزخانه، البته من به شخصه با قابلمه های آلومینیومی مخالفم چون در حضور غذاهای ترش مزه، الومینیوم وارد خورشت میشه و با خوردنش، شخص به مرور به تخریب بافت مغزیش کمک میکنه و پیر که میشه آلزایمر میگیره)

خداییش اگه جدول تناوبی نبود چیکار میکردم!!!!!!!!!!!!!

"ALPHA"

کاربر ممتاز
آلومینیوم (یکی از پرکاربردترین فلزات در صنایع ساختمانی، صنایع شیمیایی و ظروف آشپزخانه، البته من به شخصه با قابلمه های آلومینیومی مخالفم چون در حضور غذاهای ترش مزه، الومینیوم وارد خورشت میشه و با خوردنش، شخص به مرور به تخریب بافت مغزیش کمک میکنه و پیر که میشه آلزایمر میگیره)

خداییش اگه جدول تناوبی نبود چیکار میکردم!!!!!!!!!!!!!
منم همینو در مورد شما فکر می کردم!!

میلارد (واکنش قهوه ای شدن غیرآنزیمی)

~Alchemist~

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
منم همینو در مورد شما فکر می کردم!!

میلارد (واکنش قهوه ای شدن غیرآنزیمی)
خوبه گفتم، وگرنه تو دلتون میموندااااااااااااااااااااااا:D

دهیدروژناسیون (فرایندی که با حذف هیدروژن همراه است و اکثر مواقع سبب تشکیل پیوندهای دوگانه میشه)

"ALPHA"

کاربر ممتاز
خوبه گفتم، وگرنه تو دلتون میموندااااااااااااااااااااااا:D

دهیدروژناسیون (فرایندی که با حذف هیدروژن همراه است و اکثر مواقع سبب تشکیل پیوندهای دوگانه میشه)

نین هیدرین (اسم یک تست در خصوص پروتئین ها/ اسم معرف شیمیایی)