موشک قیام 1

karkard

متخصص موشک
کاربر ممتاز
موشک قیام 1 نسل جدید موشک زمین به زمین با موفقیت کامل آزمایش شد.
"موشک قیام 1" ساخت محققان کشورمان در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح صبح امروز جمعه 29 مرداد 1389 با موفقیت آزمایش شد.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اعلام کرد: با تلاش دانشمندان و متخصصان سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع، موشک قیام 1 با موفقیت کامل آزمایش و به هدف از پیش تعیین شده اصابت کرد.به گزارش خبرگزاری مهر، سردار سرتیپ پاسدار احمد وحیدی در سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه تهران ضمن تشریح ویژگی این موشک گفت: موشک قیام 1 نسل جدیدی از موشک های زمین به زمین جمهوری اسلامی ایران با سوخت مایع است که به صورت کاملا بومی طراحی و ساخته شده است.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه موشک قیام 1 به شکلی طراحی شده که امکان رهگیری آن توسط سامانه های ضد موشکی دشمن به شدت کاهش یافته، اضافه نمود: حذف بالکها در این موشک موجب کاهش ابعاد و در نتیجه افزایش چابکی آن شده است.
وی گفت: به دلیل سیستم نشانه روی هوشمند موشک قیام 1 زمان آماده سازی آن برای شلیک نیز کاهش چشمگیری یافته است.
سردار وحیدی افزود: این موشک قادر است اهداف مورد نظر را با دقت بسیار بالا مورد اصابت قرار دهد.
وزیر دفاع با بیان اینکه اجرای این پروژه مهم یک گام بلند در حوزه موشکی جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود، گفت: بنده به سهم خود این موفقیت درخشان را به محضر فرماندهی معظم کل قوا، ملت شریف و بزرگوار ایران و نیروهای مسلح تبریک و تهنیت عرض می کنم و از تلاشگران متخصص و زبده سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع تشکر و قدردانی می کنم.

پیوست ها

• 1082.rar
    956 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
ممنون از شما!

خیلی شبیه به سجیل نیست؟

یه سوالی هم که همیشه برای من هست،
اینه که چرا هیچ وقت اصابت رو نشون نمیدن و فقط اعلام می کنن؟

به متخصصین کشورمون خسته نباشند، میگم. ان شاء الله یک روز اعلام کنن با سوخت جامد همچین موشکی ساختن. ای کاش، کمی هم به صنایع هواپیمایی توجه بشه.

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب آخه به نا کجا آباد میخوره:دی
اما من چند باری اصابتش رو هم دیدم
اصابتش شرط نیست...البته که مهمه
اما استارت تو مبحث مکانیکیش مهمتره
مگه نه؟
ولی
الله اکبر :)

karkard

متخصص موشک
کاربر ممتاز
ممنون از شما!

خیلی شبیه به سجیل نیست؟

آره شبیه به سجیل است ولی سجیل سوخت جامد است و این یکی سوخت مایع است.
در ضمن سجیل یک موشک دومرحله ای است ولی درباره این موشک چیزی نگفتند که چند مرحله ای است ولی از قیافه اش به نظر میاد که موشک قیام هم دو مرحله ای باشد. شاید هم یک موشک یک مرحله ای باشد که از یک موتور اضافی برای کنترلش استفاده بشود. نمی دونم باید منتظر اخبار تکمیلی بود.

آخرین ویرایش:

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب بود
یه سوال اینکه نقطه فرود اینموشکهاکجاست.

وقتی موشکی درست استارت میخوره و تو مدار تعریفی قرار میگیره فکر میکنم مطمئنا به هدف مربوطه برخورد میکنه
و اگر برخوردشم باشه که خیلی خوبه
اما نمی دونم دلایل نظامی داره از قدرت موشک که پخش نمی کنن یا دلیل دیگه
چون اینا با دقت بسیار بالا پرتاب میشن
نه مثله دفاع مقدس که یکی بیسیم میزد میگفت 2درجه اینورتر بزنی خورده:دی

من که فکر میکنم دلایل نظامی داشته باشه
و اینکه استارتش و به خصوص در سیستم دومرحله ای استارت مرحله دوم بسیار مهم هستش

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
یه سوالی هم که همیشه برای من هست،
اینه که چرا هیچ وقت اصابت رو نشون نمیدن و فقط اعلام می کنن؟
خوب بود
یه سوال اینکه نقطه فرود اینموشکهاکجاست.
در آخر ویدیوی زیر لحظه اصابت به هدف نیز نشان داده شده است:
حجم: 5.4 MB
http://www.4shared.com/video/ghMfmA0D/IRIBTV120AUG2010-190214_1_.html

hosseinassar

مدیر ارشد
تبلیغات

2 ويژگي مهم موشك بالستيك "قيام "
رئيس سازمان صنايع هوافضا وزارت دفاع گفت: موشك بالستيك قيام قابليت پرتاب از انواع لانچرهاي خاص را دارا بوده و سرعت آماده سازي آن به حداقل ممكن رسيده است.

سردار سيد مهدي فرحي رئيس سازمان صنايع هوافضا وزارت دفاع در گفتگو با فارس، با اشاره به آزمايش موفقيت‌آميز جديدترين موشك بالستيك ساخت متخصصان دفاعي كشورمان با نام "قيام "، توليد اين موشك را ورود به عرصه جديد در ساخت موشك‌هاي بالستيك دانست و افزود: يكي از مهمترين ويژگي‌هاي موشك قيام، نداشتن بالك است كه علاوه بر افزايش سرعت، قابليت پرتاب موشك از انواع لانچرهاي خاص را به آن مي‌دهد.

فرحي موشك قيام را يك موشك با برد متغير توصيف كرد و افزود: "قيام " بنا بر ماموريت‌هاي تعريف شده، مي‌تواند اهداف را در فواصل مختلف مورد اصابت قرار دهد.

وي كيفيت موشك قيام را در سطح بسيار مطلوب ارزيابي و تصريح كرد: در حقيقت مي‌توان گفت تجربه 25 ساله صنعت دفاعي كشور در عرصه هوافضا، در اين موشك خلاصه شده است.

* ويژگي‌هاي متنوع رادارگريزي در "قيام " لحاظ شده است

رئيس سازمان صنايع هوافضا وزارت دفاع، سرعت آماده سازي و شليك موشك قيام را يكي ديگر از ويژگي هاي مهم آن دانست و گفت: اين زمان به حداقل ممكن رسيده است.

فرحي در خصوص رادارگريزي موشك قيام نيز خاطرنشان كرد: تمامي ويژگي‌ها از قبيل جنس، مواد و ديگر خصوصيات، در اين موشك مد نظر قرار گرفته است.

وي در پايان با اشاره به توليد نسل جديد موشك فاتح 110 اظهار داشت: دقت بسيار بالا در مورد اصابت قرار دادن اهداف از ويژگي‌هاي مهم موشك فاتح 110 محسوب مي‌شود.

رجا نیوز

XPARS

عضو جدید
کاربر ممتاز
گل روی بچه های اینجا این دفعه هم لحظه اصابت این موشک و هم فاتح 110 نشون داده شد .
نداشتن بالک خیلی تو رادارگریزی کمک میکنه . دقیقا همون تکنیکی که جنگنده ای مثل اف-22 استفاده میکنه و با استفاده از اگزوز های بردار رانش به جای حرکت بال های کوچک عقب باعث میشه سطح مقطع راداری حداقل بشه .