مواردی در رابطه با تلفن های موبایل یا سلولی که تا کنون احتمالا" از آنها بی اطلاع بوده اید!

hamidpark

عضو جدید
در مواقع بسیار ضروری یا اضطراری ، تلفن موبایل یا سلولی تان در حقیقت میتواند بعنوان یک نجات دهندهء زندگی یا یک وسیله اضطراری برای حفظ بقاء تان عمل نماید. مواردی را که قادر خواهید بود با تلفن همراه یا سلولی تان انجام دهید، در ذیل ذکر گردیده اند:

الف - با استفاده از تلفن همراه یا موبایل تان شماره 112 می باشد.
اگر متوجه شدید که خارج از شبکه سرویس دهنده یا اپراتور مورد استفاده تان هستید و با یک حالت اضطراری یا اورژانس روبرو شده اید، شماره 112 را شماره گیری نمایید. تلفن همراه یا موبایل تان برای پیدا نمودن هرشبکه موجود جهت برقرار نمودن تماس، جستجو می نماید. جالب است که بدانید که اگر صفحه کلید تلفن همراهتان قفل نیز باشد باز هم قادر خواهید بود که این شماره را شماره گیری نمایید.

ب - آیا کلیدهایتان را در اتومبیل قفل شده تان جا گذاشتید؟
آیا اتومبیل تان دارای وسیله ای فعال شونده از راه دور یا ریموت (Remote) جهت باز کردن قفل ها میباشد؟ این موضوع ممکن است روزی بدردتان خورده و مفید واقع شود. یک دلیل خوب جهت داشتن یک تلفن همراه اینست که اگر شما کلیدهایتان را در اتومبیل تان با درهای قفل شده جا گذاشته باشید و کلیدهای زاپاس در خانه تان می باشد با تلفن همراه شخص ساکن در خانه تان با استفاده از تلفن همراه خودتان تماس بگیرید.
تلفن همراه تان را در حدود یک فوت (48/30 سانتیمتر) نزدیک در اتومبیل تان نگه داشته و از شخص مستقر در خانه تان بخواهید در حالیکه کنترل از راه دور یا ریموت باز کردن درب اتومبیل شما را نزدیک تلفن همراهش نگاه داشته، دگمهء Unlock (باز کردن قفل درب اتومبیل تان) را فشار دهد. سپس قفل درب های اتومبیل شما باز خواهد شد. و از اینکه شخصی مجبور به آوردن دستگاه ریموت قفل اتومبیل شما شود، جلوگیری خواهد شد. برای این حالت فاصله مشکلی نمیباشد. و شما میتوانید صدها مایل دورتر از خانه تان باشید. و اگر بتوانید به شخصی که دارای "ریموت – Remote " دیگر اتومبیل تان می باشد، دسترسی پیدا کرده و قادر خواهید بود از این طریق درب های قفل شده اتومبیلتان را باز نمایید.

ج - مقدار شارژ مخفی تلفنهای همراه:
تصور کنید که شارژ باتری تلفن همرا تان بسیار کم میباشد، و شما در انتظار یک تلفن مهم میباشید و شارژرتان نیز همراه تان نیست. تجهیزات نوکیا با یک ویژگی ، " شارژ رزرو شده "، به بازار ارائه میشوند. جهت فعال نمودن این ویژگی کلیدهای *3370# را به ترتیب از چپ به راست بر روی صفحه کلید موبایلتان فشار دهید و تلفن همراهتان کارش را با شارژ رزرو شده اش مجددا" شروع خواهد نمود و سپس 50% افزایش انرژی (شارژ) در باتری اش را نشان خواهد داد.

د - چگونه تلفن همراه سرقت شده تان را غیر قابل استفاده نمایید؟
برای اینکه شماره سریال تلفن همراه تان را چک نمایید، کاراکترهای زیر را به ترتیب از چپ به راست از طریق صفحه کلید تلفن همراه تان وارد نمایید: *#06#
پس از وارد نمودن کاراکترهای بالا، یک کد دیجیتالی 15 رقمی بر روی صفحه نماش تلفن همراهتان ظاهر میشود. این شماره 15 رقمی برای گوشی شما منحصر بفرد می باشد. این شماره را یادداشت و در مکان امنی نگاهداری و حفظ نمایید. زمانیکه تلفن همراهتان سرقت شد، میتوانید به فراهم کننده خدمات یا اپراتور تلفن همراه تان تلفن زده و به آنها این کد 15 رقمی شماره سریال تلفن همراه تان را بدهید. اپراتورتان سپس قادر خواهد بود که گوشی سرقت شده را مسدود و غیر قابل استفاده نماید و از اینرو حتی اگر سارق سیم کارت درون تلفن همراه تان را نیز عوض نماید، تلفن همراه تان کاملا" غیر قابل استفاده خواهد بود.احتمالا" تلفن همراه سرقت شده تان را مجددا" پس نخواهید گرفت، اما حداقل مطمئن خواهید شد که هر شخصی آن را سرقت نموده قادر به استفاده و یا فروش آن نخواهد بود.اگر موارد ذکر شده در بالا را انجام دهید، دیگر دلیلی برای سرقت تلفنهای همراه وجود نخواهد داشت.
 
بالا