[ مهندسی هسته ای ] گفتگو و معرفی اعضا مهندسان هسته ای

اورانیوم

عضو جدید
این تاپیک خیلی وقته سوت و کور مونده منت دانشجو ام کسی از بازار کار این رشته خبر داره؟؟؟؟

azin smt

عضو جدید
مهندسی هسته ای تو ایران چشم انداز جالبی نداره حیف که 4سال از عمرمو پای این رشته گذاشتم

M.Adhami

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=2]برنامه تلویزیونی طرحی برای فردا/ 1392/01/16[/h]
برنامه تلویزیونی طرحی برای فردا - لحظه تحویل سال 1392 (نطنز)"فلک" را سقف بشکافیم(1)
اضلاع علمی،حقوقی و سیاسی در "نهضت ملی انرژی اتمی"
سخنران : دکتر رحیم پور ازغدی
بدون تگ تبلیغاتی - با کیفیت بالا
برای دریافت به ادامه مطلب مراجعه کنید...
|دریافت از سرور سایت+امکان ریکاوری فایل|
ادامه مطلب: برنامه تلویزیونی طرحی برای فردا/ 1392/01/16

M.Adhami

عضو جدید
کاربر ممتاز

mshmsh

عضو جدید
سلام میشه بگین ارشد مهندسی هسته ای شیراز رتبه چند می خواد؟ من کنکور مهندسی شیمی دادم شما رشته کارشناسیتون چی بوده؟

ferferfer

عضو جدید
اطلاعيه‌ سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور در باره اعلام‌ رشته‌ محل‌هاي جديد و برخي اصلاحيات دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي آزمون‌ ورودي‌ تحصيلات تكميلي (كارشناسي ارشد) سال‌ 1392

http://sanjesh.org/FullStory.aspx?gid=2&id=939

marvelmohammad

عضو جدید
با سلام
من رشته مهندسی هسته ای -کاربرد پرتو هستم
میخاستم ببینم کسی هست که ترجمه کتاب آشکارسازی نول فصل 17 داشته باشه؟
Email: marvel.phy@gmail.com
با تشکر

f_khanzadeh

عضو جدید
سلام من هم مهندسی هسته ای گرایش کاربرد پرتو می خونم درسم تموم شده فقط مونده از پایان نامه دفاع کنم . خوشجال میشم اگه کمکی از دستم برمیاد انجام بدم .

amin_bushehr

عضو جدید
سلام
من کارشناسی مهندسی شیمی خوندم
دلم میخواد برا ارشد مهندسی هسته ای بخونم
میخواستم نظر دوستان رو بپرسم
چقدر به هم مربوط میشن این رشته ها؟؟؟

ghazaleomid

عضو جدید
سلام من ارشد هسته ای دانشگاه شیراز می خونم
خیلی بهم مربوطن مخصوصن درس های انتقال حرارت هسته ای و تکنولوژی
ولی کلن بیشتر درساش مکانیکیه/من برق بودم حال از اینکه ارشد اومدم این رشته پشیمونم
من به هیچ کس این رشته رو پیشنهاد نمی دم
بازار کارش حتی برای دکترا صفره...

saeedrn

عضو جدید
سلام من ارشد م هسته ای کاربرد پرتو قبول شدم میشه لیست دروس ترم اول بذارید الان ات قبل از شروع ترم چه درسیم را تقویت کنم؟

shirin parsa

عضو جدید
سلام دوستان
من کارشناسی مهندسی شیمی خوندم حالا هسته ای گرایش راکتور شهید بهشتی آوردم می خواستم بدونم چقد به هم مربوطن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بعد لیست دروس ارشد این رشته رو میخوام ؟؟؟ اگه راهنمایی کنید ممنون میشم !!!!!!!!

ghazaleomid

عضو جدید
سلام هسته ای یه رشته بین رشته ایه یعنی از همه رشته ها یه چیزایی داره..
لیسانس هاس شیمی ترم اول رو راحتن چون درسای لیسانسشونه
ولی کلن درساش بیشتر مکانیکیه
مکانیک سیالات و انتقال حرارت و فیزیک هسته ای از در س های پیش نیازه
محاسبات عددی پیشرفته /ایمنی راکتور/ دینامیک راکتور/مونت کارلو از دروس انتخابی
فیزیک راکتور 1 و 2/انتقال حرارت هسته ای /تکنولوزی ساخت راکتورها/فیزیک بهداشت هسته ای/ آزمایشگاه راکتور1و 2/ آزمایشگاه فیزیک هسته ای از درس های اجباری مهندسی هسته ای گرایش راکتور هستند;)

nanosi

عضو جدید
راکتور های هسته ای

راکتور های هسته ای

سلام. اینجانب دانشجوی دکترای انرژی هسته ای هستم. در حال حاضر کم به این سایت سر می زنم
ولی قبلا برای مباحث برق و برنامه نویسی مطلب زیاد می اومدم.
بهرحال اگر سوالی بود و پاسخ آن در توان این حقیر بود در خدمتم

vida90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
اینجاکسی میتونه به من کمک کنه کدریلپ رو ازروی چه فایلی بخونم بهتره?لینکشوبزاره ممنون میشم
محیط برنامه نویسیشم ندارم ازکجامیشه دانلودکرد

roza18

عضو جدید
سلام من هم هسته ای مقطع کارشناسی دانشگاه دولتی میخونم البته ترم بهمن و سال اولی هستم

roza18

عضو جدید
دوستان چراهیچکس اینجا نیس... خب بچه های هسته ای بیان فعالیت کنن ...

myum

عضو جدید
سلام ، یه درخواست از مهندسای عزیز داشتم !
من دارم برق میخونم و میخوام تو زمینه های مربوط راکتور ها مطالعاتی داشته باشم ، لطف کنید چند تا منبع معرفی کنید !
فعلا دارم دروس بچه های فیزیک هسته ای رو مطالعه میکنم (البته به نظرم دروسشون بی ربطه) !

atran

عضو جدید
salam man karshenase radiolgiy hastam arshad fizik ghabol shodam be nazareto takmil zarfyat mohandesi hstee amir kabir ra bezanam

inke in reshte majazi erae shode be nazreton khoe

آخرین ویرایش:

hpax

عضو جدید
علی الحساب فقط بازار کار مرتبط با سازمان را داره....به نظر من مجازی امیر کبیر ارزش خوندن نداره.....

870158804

عضو جدید
با سلام به همه دوستان.کار برای این رشته مثل هر رشته دیگه ای هست و بستگی به خودتون داره.درسته که بیشتر کارها تحقیقاتیه اما هست.بچه های با گرایش پرتو پزشکی موقعیت کاری بیشتری دارند،مثل بیمارستان ها ، شرکت های مهندسی و تجهیرات پزشکی ، سازمان انرژی اتمی و....

sepehr.hsn

عضو جدید
دوستان عزیز، به عنوان یک فارغ التحصیل مهندسی هسته ای (سال 1389) باید بگم این رشته صرفا برای کسایی که هدف کسب علم دارن مفیده اما کسایی که نیاز به امرار معاش با اینگونه رشته ها دارن یک اشتباه غیر قابل جبرانه ! اصولا بخاطر نبود پژوهشکده های فعال در این زمینه ادامه تحصیل در این گرایش ها پوچ و بی هدفه. حتی اگر به این فکر میکنید که با مدارک لیسانس خود جذب بازار کار میشین قاطعانه میگم که هیچ گونه پشتیبانی و پیش بینی در این مورد از سوی نهاد های دولتی وجود نداره. بعنوان مثال بنده با کسب رتبه 63 کنکور نفت بدلیل نداشتن مدرک برق در مقطع کارشناسی ارشد حذف شدم و یا در کنکور مخابرات بعد از دعوت برای مصاحبه به همین بهانه حذف شدم. همچنین تا سال 1392 رشته مهندسی هسته ای در چارت هیچ سازمان و اداره دولتی وجود نداشت که در این سال تنها در وزارت دفاع اقدام به جذب مهندسان هسته ای کردند که بدلیل ظرفیت پایین نیروی مورد نیاز عملا قابل نادیده گرفتن است. پس اگر مهندس برق، مکانیک، شیمی و ... هستی توصیه اکید دارم که در گرایش خودتون ادامه تحصیل بدید.
البته برای کساییم که قصد ادامه تحصیل در خارج کشور دارن، این رشته کرسی خالی زیادی در بهترین دانشگاه های دنیا داره که البته اگر بتونین با نام مهندسی هسته ای ویزا بگیرین ! ولی مورد داشتیم به جای مهندسی گداخت تحت عنوان مهندسی پلاسما موفق به گرفتن ویزا شدن !

در کل با آینده خودتون بازی نکنید !

azade_k62

عضو جدید
سلام من میخوام امسال دکتری مهندسی هسته ای شرکت کنم البته رشته خودم فیزیکه. میخواستم بدونم شما میتونید منابعشو در اختیارم قرار بدین. خیلی ممنون میشم
البته منابع گرایش کاربرد پرتوها

asics

عضو جدید
سلام دوستان .من کارشناسی هسته ای میخونم خیلی دوست دارم توی کارگاهها شرکت کنم ومقاله بخونم اگه مقاله در این مورد دارید و از برگزاری کارگاها اطلاع دارید لطفا اطلاع رسانی کنید
ایمیل من maede_ask@yahoo.com