مهندسي تكنولوژي الكترونيك حق امضا در نظام مهندسي ندارد !

MKH362

عضو جدید
دوستاني كه مثل من مهندسي تكنولوژي الكترونيك خوندن ( ناپيوسته) ، اگر به نظام مهندسي ساختمان مراجعه كنند متوجه ميشن كه حق عضويت در اين سازمان را ندارند!!! از همه فارغ التحصيلان اين رشته ميخوام كه با هماهنگي همديگه به نظام مهندسي شهرستانها مراجعه كنند براي عضويت در نظام، و دلايل كافي براي عضويت در نظام را عنوان كنيم . تا بالاخره اين رشته هم بتونه در نظام مهندسي حق امضا داشته باشه. دوستان اگر من و شما امروز ساكت بشينيم حقمون ضايع ميشه پس خواهشا پيگيري كنيد.هرچقدر مراجعاتمون بيشتر بشه مجبور ميشن يك فكري به حالمون بكنند.
از اينجا رشته هايي كه ميتوانند عضو نظام مهندسي بشند رو ميتونين دانلود كنيد.
كد 530 رشته هاي مرتبط با برق هست كه اميدوارم مهندسي تكنولوژي الكترونيك را هم جزو همينها به حساب بياورند.كه فعلا قبولش ندارن

آخرین ویرایش:

پریهان

عضو جدید
حق امضا آزمون داره.اونم تا جایی که من می دونم باید ارشد بگیری.
در ضمن باهاتونم موافقم چون اگه مجموع واحدای کاردانی و کارشناسی مارو جمع بزنی از بچه های پیوسته تعداد واحدای بیشتری رو می گذرونیم!!!!!ولی متاسفانه به بچه های پیوسته بهای بیشتری می دن.

MKH362

عضو جدید
خير با ارشد گرفتن هم مشكلي ( با قانون كنوني ) حل نميشه. بنده خودم دانشجوي ارشد قدرت هستم اما نظام مهندسي ميگه ملاك عمل ما مدرك ليسانس هستش !! يعني با ليسانس تكنولوژي الترونيك اصلا نميتوني عضو نظام مهندسي بشي چه برسه به ازمون دادنش و چه برسه به اينكه بخواي ارشدتو ارائه بدي !!

MKH362

عضو جدید
يك عدد مدرك مهندسي تكنولوژي الكترونيك به فروش مي رسد . سه تا صد تومن !! نبود؟؟؟؟؟؟؟؟
:angry:
با اين رشته چه كنيم؟؟؟ به هيچ دردي نميخوره :cry:

hassanaqa

عضو جدید
کارشناسی پیوسته ها پیش دانشگاهی هم خوندن......اما کاردانی پیوسته ها که کارشناسی ناپیوسته گرفتن درسای پیش دانشگاهی رو توی دانشگاه میخونن.....پس کمتر از کارشناسی پیوسته که 33 واحد پیش پاس کردن توی دانشگاه واحد پاس میکنن..جمع واحد پیوسته با پیش دانشگاهی نزدیک 170 واحد که بیشتر از 156تای ناپیوسته ها که از کاردانی پیوسته اومدن هستش.

حق امضا آزمون داره.اونم تا جایی که من می دونم باید ارشد بگیری.
در ضمن باهاتونم موافقم چون اگه مجموع واحدای کاردانی و کارشناسی مارو جمع بزنی از بچه های پیوسته تعداد واحدای بیشتری رو می گذرونیم!!!!!ولی متاسفانه به بچه های پیوسته بهای بیشتری می دن.

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
کارشناسی پیوسته ها پیش دانشگاهی هم خوندن......اما کاردانی پیوسته ها که کارشناسی ناپیوسته گرفتن درسای پیش دانشگاهی رو توی دانشگاه میخونن.....پس کمتر از کارشناسی پیوسته که 33 واحد پیش پاس کردن توی دانشگاه واحد پاس میکنن..جمع واحد پیوسته با پیش دانشگاهی نزدیک 170 واحد که بیشتر از 156تای ناپیوسته ها که از کاردانی پیوسته اومدن هستش.

من جمعا 174 واحد پاس کردم در دوره ی کاردانی ( 92 ) و کارشناسی ( 82 ) . تا الان ندیدم کسی 156 واحد برای این ۲ دوره پاس کنه .

avrmega16

عضو جدید
سلام دوست عزیز، صرفا که نباید برای حق امضا و نظام مهندسی درس خوند و شما باید به رشتتون بیشتر وفادار باشین تا مزایایی که از طریق اون رشته میتونین بدست بیارین چون واقعا کسی میتونه تو یه رشته موفق باشه که حواشی براش مهم نباشه و هدف اصلیش خود رشته موردنظر باشه و نه اینکه اگه چیزی رو که فکر میکردین نشد فورا به چیزایی که خوندین پشت کنین، از اینها که بگذریم نظام مهندسی هم به هرحال باید یه جوری خودشو جمع و جور کنه و یه محدودیتهایی برای خودش قرار بده که یه مقداری موجودیتش حفظ بشه و اگر از این قوانین خود ساخته ایجاد نکنن خوب اصلا دستیابی و عضویت تو این نظام خیلی راحت میشه و در کل اصلا دلیلی برای تشکیلش باقی نمیمونه و همه جامعه رو مهندس به حساب میارن، البته من خودمم الکترونیک هستم و یکبار قصد داشتم از نیمه راه شکست مدرک کنم و با کاردانی الکترونیک، قدرت بخونم اما یکی از اساتیدمون که تو نظام مهندسی تا جایی که من یادمه همیشه یه مسئولیتی داشته از این کار منصرفم کرد و حتی سوال شما هم برام پیش اومد و وقتی ازش پرسیدم تو جواب گفت که نظارت زیادی روی مهندسای تکنولوژی نیست چون هم خیلی راحت به دانشگاه وارد میشن و با درس نخوندن هم خیلی راحت میتونن مدرک بگیرن و در کل سر کلاسها هم زیاد اذیتشون نمیکنن و این نظام درس خوندن رو زیاد مورد تایید ندونست و دلیل اینکه اکثرا با مبانی مهندسی و ریاضیات و فیزیک و اینجور چیزا آشنایی ندارن و هر کسی به راحتی میتونه از راه ناپیوسته مدرک مهندسی موردنظرش رو بگیره، فقط با صرف پول و وقت و نه مطمئنا درس خوندن دلیل بعدی هم همون حفظ موجودیت نظام مهندسی و مهندس در جامعه است البته در این مورد خیلی بازم بحث شنیدم. و باید خدمتتون عرض کنم اینقدر که شما فکر میکنین آسون نیست اینکار و با چندتا مراجعه چیزی تغییر نمیکنه
امیدوارم برای دوستان توهین و بی احترامی محسوب نشه

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز، صرفا که نباید برای حق امضا و نظام مهندسی درس خوند و شما باید به رشتتون بیشتر وفادار باشین تا مزایایی که از طریق اون رشته میتونین بدست بیارین چون واقعا کسی میتونه تو یه رشته موفق باشه که حواشی براش مهم نباشه و هدف اصلیش خود رشته موردنظر باشه و نه اینکه اگه چیزی رو که فکر میکردین نشد فورا به چیزایی که خوندین پشت کنین، از اینها که بگذریم نظام مهندسی هم به هرحال باید یه جوری خودشو جمع و جور کنه و یه محدودیتهایی برای خودش قرار بده که یه مقداری موجودیتش حفظ بشه و اگر از این قوانین خود ساخته ایجاد نکنن خوب اصلا دستیابی و عضویت تو این نظام خیلی راحت میشه و در کل اصلا دلیلی برای تشکیلش باقی نمیمونه و همه جامعه رو مهندس به حساب میارن، البته من خودمم الکترونیک هستم و یکبار قصد داشتم از نیمه راه شکست مدرک کنم و با کاردانی الکترونیک، قدرت بخونم اما یکی از اساتیدمون که تو نظام مهندسی تا جایی که من یادمه همیشه یه مسئولیتی داشته از این کار منصرفم کرد و حتی سوال شما هم برام پیش اومد و وقتی ازش پرسیدم تو جواب گفت که نظارت زیادی روی مهندسای تکنولوژی نیست چون هم خیلی راحت به دانشگاه وارد میشن و با درس نخوندن هم خیلی راحت میتونن مدرک بگیرن و در کل سر کلاسها هم زیاد اذیتشون نمیکنن و این نظام درس خوندن رو زیاد مورد تایید ندونست و دلیل اینکه اکثرا با مبانی مهندسی و ریاضیات و فیزیک و اینجور چیزا آشنایی ندارن و هر کسی به راحتی میتونه از راه ناپیوسته مدرک مهندسی موردنظرش رو بگیره، فقط با صرف پول و وقت و نه مطمئنا درس خوندن دلیل بعدی هم همون حفظ موجودیت نظام مهندسی و مهندس در جامعه است البته در این مورد خیلی بازم بحث شنیدم. و باید خدمتتون عرض کنم اینقدر که شما فکر میکنین آسون نیست اینکار و با چندتا مراجعه چیزی تغییر نمیکنه
امیدوارم برای دوستان توهین و بی احترامی محسوب نشه

با حرفتون موافقم که یه سری محدودیت ها باید باشه و وجه مهندس حفظ بشه . ولی فکر نکنید بچه های پیوسته خیلی بهترن از ناپیوسته ها .. قبول دارم که ناپیوسته ها زیادن توشون که نمره الکی میگیرن و بدون خوندن میان بالا .
ولی برای نظام مهندسی تقریبا باید کاری بلد باشی . من خودم هرچی پیوسته اطرافم دیدم چه دانشگاه خودم چه جاهای دیگه اصلا کار بلد نیستن . فقط رو کاغذ بلدن ولی عملی 0 . (البته تو ناپیوسته ها هم اینجوری هست . دیدم زیاد)
ترم پیش آز مدار مخابراتی داشتم . دانشجو پیوسته بود با معدل 18 کار کردن ساده با اسکوپ بلد نبود .
آز مدار منطقی بود . یکی دیگه از دانشجو های پیوسته . مدار امتحانش نیم جمع کننده و نیم تفریق کننده بود . نمیدونی چه اوضاعی داشت 30 دقیقه طول داد مدار به سادگیو .
به قول یکی از استادامون اینا مهندس کاغذی هستن .
پس اگه محدودیت باید برای همه باشه .
آزمون تئوری و عملی بزارن معلوم میشه کیا میتونن قبول شن . و لیاقتشو دارن .

بالا