مهاجرت

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
دیروز یکی از دوستامو دیدم که مهندسی شیمی خونده.... شدیدا پیگیر این شده که از ایران بره... به قول خودش داره امتیاز جمع میکنه تا بره استرالیا واسه کار... 60 امتیاز واسه رشتش میگیره... 30 امتیاز واسه سن زیر 30 سال... 20 واسه امتیاز واسه امتحان زبان و...
بهم گفت که اونجا مهندسی مواد نمیخوان... امروز که به سایت مهاجرت استرالیا سر زدم دیدم که مهندس مواد ( Materials Engineer ) با امتیاز 60 یا کارشناس علم مواد (Materials Scientist) با امتیاز 50 هم به لیست مشاغل مورد نیاز اضافه شده...
http://www.immi.gov.au/allforms/pdf/1121i.pdf
برا اخذ پذیزش دائمی استرالیا باید 120 امتیاز بگیری .... که الان من 90 امتیاز دارم (رشته + سن)
حالا....
1- می خواستم نظر شما رو در خصوص رفتن از ایران بدونم....
2- اصولا اگه کسی بخواد بره واسه مهندس مواد کجا رو پیشنهاد میکنید... کسی اطلاعاتی تو این خصوص داره ...
3- می خوام اطلاعات کاملی داشته باشم از شرایط رفتن به کشور استرالیا ( اگه کسی راهشو میدونه اینجا بگه لطفا)

بدجوره زده به سرم ها :redface: البته میدونم که به این آسونیها نیست...
حداقل میخوام یه اطلاعاتی داشته باشم.... ممنون میشم نظر بدبد....

setayesh 88

عضو جدید
راستش من اطلاعاتی در این زمینه ندارم چون اون طور که فهمیدم برای کار دارید میرید ولی من خودم دوست دارم برای ادامه تحصیل برم و یه سری اطلاعات در این زمینه دارم.
اگه برنامه ریزی شده و با اطلاع کامل از تمامی جوانب تصمیم بگیرید پیشرفتتون حتمیه.:)
در هر صورت براتون ارزوی موفقیت میکنم.:smile:

ayhann

اخراجی موقت
سلام دوستان
دیروز یکی از دوستامو دیدم که مهندسی شیمی خونده.... شدیدا پیگیر این شده که از ایران بره... به قول خودش داره امتیاز جمع میکنه تا بره استرالیا واسه کار... 60 امتیاز واسه رشتش میگیره... 30 امتیاز واسه سن زیر 30 سال... 20 واسه امتیاز واسه امتحان زبان و...
بهم گفت که اونجا مهندسی مواد نمیخوان... امروز که به سایت مهاجرت استرالیا سر زدم دیدم که مهندس مواد ( Materials Engineer ) با امتیاز 60 یا کارشناس علم مواد (Materials Scientist) با امتیاز 50 هم به لیست مشاغل مورد نیاز اضافه شده...
برا اخذ پذیزش دائمی استرالیا باید 120 امتیاز بگیری .... که الان من 90 امتیاز دارم (رشته + سن)
حالا....
2- اصولا اگه کسی بخواد بره واسه مهندس مواد کجا رو پیشنهاد میکنید... کسی اطلاعاتی تو این خصوص داره ...
3- می خوام اطلاعات کاملی داشته باشم از شرایط رفتن به کشور استرالیا ( اگه کسی راهشو میدونه اینجا بگه لطفا)

برو هر کجا که باشد بجز این سرا سرایت!

reza_1364

مدیر بازنشسته
سلام دوستان
حالا....

اگه بتونی 3 تا مقاله خارجی یا بیشتر بدی مطمئن باش نیازی به امتیاز نداری و خودشون بورست می کنن.

مخصوصا شما که ارشدی پایان نامه را یه موضوع توپ انتخاب کن

ceramist20

عضو جدید
منم هيچ اطلاعاتي در اين مورد ندارم فقط ميدونم تصميم درستي گرفتي;)

thixotrop

عضو جدید
کاربر ممتاز
http://www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/pdf/points-test-discussion.pdf

الان رفتم یه نگاهی کردم اینجا طریقه امتیاز دهی رو نوشته

یه سری چیز هاش با اونایی که شما نوشتی فرق می کنه

IELTS 7 25 points
IELTS 6 :15 points

18-29 سال هم 30 امتیاز داره
30-34 سال 25
35-39 20 امتیاز
واسه کار می خوای بری؟

فرهنگ

مدیر بازنشسته
تا اونجا که من میدونم واسه کار ؟؟؟ نری بهتره....
واسه تحصیل هم تا اونجا که میدونم واسه مواد خیلی جالب نیست....

تا اونجا هم که میدونم سوییس در حال حاضر کمترین دردسر رو داره که اونم مواد نمی گرفت و شیمی میگرفته.....:)
به شدت سخت میگیر میشه راجهع به ایرانی ها .... بچه های ما که یادمه خیلی ها موفق نشدن فقط یه نفر توی این چند سال تونست بره مک گیل که اونم isi داشتتوی کارشناسی و بریا ارشد رفت
بچه های ما حتی به روسیه هم رفتن از ناچاری( اینا که میگم شاگرد اولا هستنا .... )
به نظر من ریسک نکنی بهتره . فکر میکنم توی دانشکده خودتون و از بچه های تاپ مارک بپرسی خیلی بهترههههههه

در ضمن رییس درست میکه اگه بتونی مقاله درست و درم ون بدی نصف راه حله

sosmar

کاربر بیش فعال
سلام.
بنظر من تو این کشور اگر به جایی می خوای برسی یا باید دروغ گو باشی یا زیرآب دیگرانو بزنی ومن اینو با چشم های خودم دیدم.
استرالیا , مالزی , کانادا.

sosmar

کاربر بیش فعال
می دونم الان آقا رضا زود میاد اینو پاک می کنه و می گه بحث سیاسی ممنوع.
تو این چند سال در مورد هرچی حرف بزنیم سیاسی برداشت می شه.

thixotrop

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
بنظر من تو این کشور اگر به جایی می خوای برسی یا باید دروغ گو باشی یا زیرآب دیگرانو بزنی ومن اینو با چشم های خودم دیدم.

:smile:
فکر نکنم کسی باشه که حرفت رو قبول نداشته باشه. پاچه خواری و زبون ریزی رو یادت رفت بگی، البته این جای تاسف داره ها. و متاسفانه یه درصدی از خودمون هم همینجوری خواهیم شد،

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه بتونی 3 تا مقاله خارجی یا بیشتر بدی مطمئن باش نیازی به امتیاز نداری و خودشون بورست می کنن.

مخصوصا شما که ارشدی پایان نامه را یه موضوع توپ انتخاب کن

آره... اتفاقا فعلا هم دارم با استاد پروژم سروکله میزنم که یه موضوع خوب بهم بده که بتونم از توش چند تا مقاله بدم... اگه بتونم بورس بشم که خیلی عالیه...

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
http://www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/pdf/points-test-discussion.pdf

الان رفتم یه نگاهی کردم اینجا طریقه امتیاز دهی رو نوشته

یه سری چیز هاش با اونایی که شما نوشتی فرق می کنه

IELTS 7 25 points
IELTS 6 :15 points

18-29 سال هم 30 امتیاز داره
30-34 سال 25
35-39 20 امتیاز
واسه کار می خوای بری؟

ممنون که زحمت خوندنشو کشیدی ....
آره... اگه برم واسه کار میرم ...

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا اونجا که من میدونم واسه کار ؟؟؟ نری بهتره....

حق با شماست...
تا اونجاییکه فهمیدم الان اونجا واسه کار خیلی رقابت زیاده... گرفتن ویزای کار زیاد سخت نیست ولی اونجا کار پیدا کردن خیلی مشکله... هم باید زبانت خیلی خوب باشه، هم تو رشتت قوی باشی و هم شانس داشته باشی!
خیلی ها بعد از یکی دو سال که کار پیدا نمیکنن برمیگردن...

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.

:smile:
فکر نکنم کسی باشه که حرفت رو قبول نداشته باشه. پاچه خواری و زبون ریزی رو یادت رفت بگی، البته این جای تاسف داره ها. و متاسفانه یه درصدی از خودمون هم همینجوری خواهیم شد،

اینو خودم دارم از نزدیک لمس میکنم ولی خداییش خودم اصلا اینجوری نیستم...;)

pejman.a

عضو جدید
حالا اینم جائه می خوای بری؟!!!
برو یه جای خوش آب و هوا ضررنکرده باشی!!!
ببینم واسه نیوزیلند چیزی ندیدی؟!!!

بالا