من چند روز بيشتر مهلت ندارم!3500 منطقه 2

سلام!
من كنكور رو گند زدم!
رتبم شد 3500 منطقه 2 كه تو خواب هم تصورش رو نمي كردم!
اما نمي خوام يه سال ديگه بخونم چون عقب مي افتم و ...
مي خوام يه دانشگاه خوب بخونم دو ترم آ بگيرم و تغيير رشته!
حالا نظر شما چيه؟
كجا بزنم؟
كشتي سازي امير كبير چطوره؟
هر چي مي دونيد بگيد !
يه دنيــــــــــــــــا ممنون!

mry68

عضو جدید
راهنمایی

راهنمایی

سلام!
من كنكور رو گند زدم!
حالا نظر شما چيه؟
كجا بزنم؟
هر چي مي دونيد بگيد !

اگه رتبه کشوریت زیر 10000 هست حتما مهندسی شیمی(3تا گرایش گاز) دانشکده نفت اهواز رو میاری;):gol:

من چند روز بيشتر مهلت ندارما!

من چند روز بيشتر مهلت ندارما!

اگه رتبه کشوریت زیر 10000 هست حتما مهندسی شیمی(3تا گرایش گاز) دانشکده نفت اهواز رو میاری;):gol:

سلام!
آره 8000 كشوري شدم!
خب آخه من تهران مي شينم حدالامكان مي خوام تهران بيفتم!

TINA ARCHI

عضو جدید
کاربر ممتاز
رشته های علم وصنعت شاید مهندسی شیمی قبول شی فک کنم تهران مهندسی نیاری

gholamghar

عضو جدید
ببین عزیز این طور که از بیانت پیداست تحصیلات برات مهمه،اگه این طوره تجربه ی من اینه:
اگه تحصیلات برات مهمه بهتره تو ایران بهتره بری سراغ رشته های اصلی و مادر و پربهاتر مثل برق،مکانیک،صنایع،کامپیوتر و شیمی.
رشته های تلفیقی مثل کشتی سازی یا هوافضا یا امثال اینها به درد آدمایی که میخوان تا مقاطع بالاتر مثل دکترا ادامه بدن نمیخوره.در مورد هوافضا تا جایی که من میدونم چون یه مقدر رشته ی استراتژیک محسوب میشه اگه بعدا مثلا بخوای دکترا خارج از کشور بخونی به راحتی بهت پذیرش نمیدن.در ضمن یه چیز دیگه سعی کن تو انتخاب رشته جایی رو انتخاب کنی که امکاناتش خوب باشه چون امکانات خوب خودش ایجاد کننده ی علاقه است.
در مورد دو ترم آ گرفتن نمیگم نمیشه چون بلااستثنا بالاخره هر جایی بری شاگرد اولاش معدل بالای 17 دارن،تو مکانیک امیرکبیر شاید از هر ورودیش حداقل 10 نفر معدلشون بالای 17 باشه اما خب معدل بالا گرفتن تو دانشگاه یه کمی سختتره،اگه زدی کشتی سازی و قبول شدی حواست باشه با چه هدفی اومده بودی کشتی سازی یه وقت نری اونجا شل شی معدلت بیاد پایین،(من چون از نزدیک با بعضی هاشون دوست هستم جو دانشکده شون رو میشناسم،یه کمی شلن یعنی زیاد اهل درس نیستن حواست باشه رفتی اونجا مثل اونا نشی)یه چیز دیگه دانشجوهایی که دو رشته میکنن یا تغییر رشته میدن از همون ترم اول حواسشون جمع هست و سرشون صبح تا شب تو کتاب و درسه و اصلا دنبال رفیق بازی و این جور چیز ها نمیرن اگه میخوای بتونی معدل آ بگیری باید از همون لحظه ی اول ورودت به دانشگاه حواست جمع باشه و بری با کسایی که قبلا این کارو کردن مشورت کنی.
نظر من در کل اینه که سراغ رشته هایی مثل کشتی سازی یا هوافضا نری ولی اگه رفتی بدون که باید حواست جمع باشه.
موفق باشی

آخرین ویرایش:
مرسي!

مرسي!

ببین عزیز این طور که از بیانت پیداست تحصیلات برات مهمه،اگه این طوره تجربه ی من اینه:
اگه تحصیلات برات مهمه بهتره تو ایران بهتره بری سراغ رشته های اصلی و مادر و پربهاتر مثل برق،مکانیک،صنایع،کامپیوتر و شیمی.
رشته های تلفیقی مثل کشتی سازی یا هوافضا یا امثال اینها به درد آدمایی که میخوان تا مقاطع بالاتر مثل دکترا ادامه بدن نمیخوره.در مورد هوافضا تا جایی که من میدونم چون یه مقدر رشته ی استراتژیک محسوب میشه اگه بعدا مثلا بخوای دکترا خارج از کشور بخونی به راحتی بهت پذیرش نمیدن.در ضمن یه چیز دیگه سعی کن تو انتخاب رشته جایی رو انتخاب کنی که امکاناتش خوب باشه چون امکانات خوب خودش ایجاد کننده ی علاقه است.
در مورد دو ترم آ گرفتن نمیگم نمیشه چون بلااستثنا بالاخره هر جایی بری شاگرد اولاش معدل بالای 17 دارن،تو مکانیک امیرکبیر شاید از هر ورودیش حداقل 10 نفر معدلشون بالای 17 باشه اما خب معدل بالا گرفتن تو دانشگاه یه کمی سختتره،اگه زدی کشتی سازی و قبول شدی حواست باشه با چه هدفی اومده بودی کشتی سازی یه وقت نری اونجا شل شی معدلت بیاد پایین،(من چون از نزدیک با بعضی هاشون دوست هستم جو دانشکده شون رو میشناسم،یه کمی شلن یعنی زیاد اهل درس نیستن حواست باشه رفتی اونجا مثل اونا نشی)یه چیز دیگه دانشجوهایی که دو رشته میکنن یا تغییر رشته میدن از همون ترم اول حواسشون جمع هست و سرشون صبح تا شب تو کتاب و درسه و اصلا دنبال رفیق بازی و این جور چیز ها نمیرن اگه میخوای بتونی معدل آ بگیری باید از همون لحظه ی اول ورودت به دانشگاه حواست جمع باشه و بری با کسایی که قبلا این کارو کردن مشورت کنی.
نظر من در کل اینه که سراغ رشته هایی مثل کشتی سازی یا هوافضا نری ولی اگه رفتی بدون که باید حواست جمع باشه.
موفق باشی

سلام!
كلي ممنون ! نه تصميمم رو گرفتم من هنوزم شكه ام از رتبه اي كه آوردم!
من انتظار بالاي هزار رو نداشتم. من تيزهوشان مي خوندم. تراز قلم چيم 6900 بود
تراز اختصاصيم هم 7300 بود واسه همين نمي تونم قبول كنم در جا بزنم و به اين رتبه قانع بشم
تصميمي كه تا الان گرفتم اينه كه برم مهندسي معدن يا كشتي سازي امير كبير خوب بخونم و آ بيارم!
يكم ترديد دارم هنوز ولي فكر كنم اين بهترين كاره!؟

میتا

کاربر بیش فعال
تغییر رشته

تغییر رشته

سلام منم خودم امسال میخوام انتخاب رشته کنم اما در مورد تغییر رشته تو امیر کبیر شنیدم سخته حتی برادر خودم که پلیمر رنگ میخوند خیلی زحمت کشید که تونست گرایششو عوض کنه اینو گفتم که بیشتر فکر کنی

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام!
تراز اختصاصيم هم 7300 بود واسه همين نمي تونم قبول كنم در جا بزنم و به اين رتبه قانع بشم
تصميمي كه تا الان گرفتم اينه كه برم مهندسي معدن يا كشتي سازي امير كبير خوب بخونم و آ بيارم!

مرده شور اون قلم چیو ببره :mad: که گند میزنه به روحیه آدم یا اعتماد به نفس کاذب میده! تراز های قلم چی و رتبه هاش همه ش کشکه، گولشونو نخور! تیز هوشان بودن هم برق شریف رو تضمین نمی کنه! اگه برق شریف نری هم در جا نزدی!
تصمیمی هم که گرفتی درست نیست چون آدم از رشته ای که خوشش نمیاد نمیتونه معدل الف بیاره! اونم تو امیر کبیر که با قطره چکون نمره میدن! خر خوناش معدلشون فوقش میشه 15.5 چون اساتیدش معتقدن معدل کم نشون دهنده سطح علمی بالای دانشگاهه!
تازه تغییر رشته کلی بدبختی داره! واحدایی که پاس کردیو شاید قبول نکن، از انتخاب واحد جا میمونی و... اینا شوخی نیستا! الان میگی تلاش میکنم معدلم 17 میشه ولی وقتی با واقعیت روبه رو میشی شاید شرایط عوض شه!

برق یا مکانیک صنعتی اصفهانو بزن و خلاص!

gholamghar

عضو جدید
تصمیمی هم که گرفتی درست نیست چون آدم از رشته ای که خوشش نمیاد نمیتونه معدل الف بیاره!!
تا حدودی موافقم!
اونم تو امیر کبیر که با قطره چکون نمره میدن! خر خوناش معدلشون فوقش میشه 15.5 چون اساتیدش معتقدن معدل کم نشون دهنده سطح علمی بالای دانشگاهه!
کاملا مخالفم محض اطلاع شما معدل شاگرد اول دانشکده مکانیک بالای 19 هست و8 ، 9 تا معدل بالای 17 وجود داره.البته هر چی دانشکده ها بیشتر به سمت زاقارت تر شدن پیش میره حرف شما مصداق بیشتری پیدا میکنه.
تازه تغییر رشته کلی بدبختی داره! واحدایی که پاس کردیو شاید قبول نکن، از انتخاب واحد جا میمونی و... اینا شوخی نیستا!
بله حق با شماس تغییر رشته به همین سادگی که در ابتدا به نظر میاد نیست.
الان میگی تلاش میکنم معدلم 17 میشه ولی وقتی با واقعیت روبه رو میشی شاید شرایط عوض شه!
این یکیو عالی گفتی دقیقا یادمه اول دانشگاه خودمون هر کدوم از بچه های معدن و نساجی وکشتی رو میدیدی کلی ادعاش میشد من دو رشته ای میکنم من بهمان میکنم،اما بعد از گذشت 2 سال از هر دانشکده حداکثر 2 یا 3 نفر تونستن.

والا چی بگم،من خودم امسال صد درصد نباشه 99 درصد فوق مکانیک دانشگاه تهران قبول میشم و تفاوت امکاناتی که دانشکده های خوب در دانشگاههای خوب به دانشجوهاشون میدن با دانشکده ها و دانشگاههای پایینتر رو دیدم و این تفاوت اونقدر واضح و زیاده که واقعا یه سال موندن و دوباره کنکور دادن به نظر من کاملا ارزشمنده،من خودم سال اول کارشناسیم رتبم خوب نبود و سال دوم کنکور دادم و از نتیجه ای که گرفتم کاملا راضیم حتی به نظرم میاد یه سال موندن بهتر از این بود که برم یه رشته درپیت بعد بخوام دو رشته ای کنم.نظر شخصی من در این مورد اینه که هر آدمی اگه رتبش سال اول خوب نشد باید بدون استثنا(اگه مشکل خاصی نداشته باشه) بمونه و سال دوم امتحان بده چون مطمئنا از چیزی که امسال شده بهتر میشه.البته شما که سمپادی بودی و هوشت هم خوبه.
یکی از بچه های کشتی امیرکبیر گرگانی بود اون رتبش سال 83، 2100 بود و اتفاقا تیزهوشان گرگان هم درس خونده بود ،تا جایی که یادمه ترم اول شاگرد اول دانشکده کشتی بود و بعد یهو بیخیال شد و افت کرد،چند وقت پیش که دیدمش کلی از دانشکدشون شاکی بود و ارشد صنایع امتحان داده بود،ببین این آدم مثل شما بود ولی تو موقعیت که قرار گرفت افت کرد.
این مسئله رو در نظر داشته باش که اگه پاشی بری کشتی یا معدن این ریسک رو قبول کردی که بری تو یه راهی که برگشت نداره یعنی اگه نتونی معدل بیاری دیگه تمومه و باید تا آخر راه معدن یا کشتی رو با وجود عدم علاقت طی کنی.
من حرفام رو از روی تجربه و اماری که تو تحصیل خودم داشتم گفتم .به هر حال هیچ کس حق نداره در انتخاب رشته شما دخالت مستقیم کنه و نظر نهایی نظر خودته.
امیدوارم هر راهی رفتی برات همون جور بشه که میخوای.
موفق باشی.

آخرین ویرایش:

bahar persian

عضو جدید
سلام!
سلام,منم سمپادی بودم,منم گند زده بودم,منم شوکه شده بودم !!
ولی توصیم به تو:
اگه رتبه ها و ترازات اون بود و این نتیجه اتفاقی بود,بشین دوباره بخون تا رتبه ی دلخواهتو بیاری!
ولی اگه نمیتونی یه سال دیگه بشینی,حداقل رشته ی مورد علاقتو انتخاب کن!
هیچی مهمتر از علاقه نیست!!
بازم میگم اگه میتونی دوباره بخون...
من هنوز تو حسرت یه فرصت دوبارم...:(

.

.

سلام!
قبل از اينكه چيزي بنويسم بگم كه از همتون ممنون!:gol:
چون همه مثل شما نيستند!
مي دونيد من اگه بخوام يك سال بخونم ريسكش از چند جنبه بيشتره!
يكي اينكه يك سال كامل عقب مي مونم.
شايد حالت روحيم هم بهم بخوره و استرس پيدا كنم و از اين چيزا!
دوم اينكه من سال قبل خوب خوندم و نتيجم تو آزمونام خوب بود و جزو 10 تاي مدرسه بودم ولي اون 4 ساعت كنكور نمي دونم چي شد!
شايد سال ديگه هم اون 4 ساعت همين نتيجه رو رقم بزنه!
اما امتحان هاي دانشگاه مستمر تره!
من با چند تا از دانشجوهاي امير كبير صحبت كردم.
يكيشون 2500 شده بود و متالوژي زده بود (اون زير 500 انتظار داشت و مكانيك امير كبير مي خواست بره) و حالا تغيير رشته نداده بود و داشت دو رشته اي مي خوند.
مي گفت امتحان ها زياد سخت نيست و پيشنهاد كرد اگه اين كار رو كني خيلي بهتره!
و چند تاي ديگه مي گفتند تو هر رشته اي هم كه بخوني چه مكانيك و برق و معدن بايد رتبت خوب باشه وگرنه يه دانشجوي عادي ميشي كه صرفاً مدرك گرفته و موفق نمي شي!
همين!

nazila65

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام!
من كنكور رو گند زدم!
حالا نظر شما چيه؟
كجا بزنم؟
هر چي مي دونيد بگيد !
اشتباه نکن!!!!!!!!!!.......درسته که دانشگاه مهمه اما رشته هم خیلی مهمتره..تو هم با رتبه 3500 می تونی رشته های مادر بخونی...به این فکر کن نتونی معدل آآآآآ بشی و آآآآآآآآآخ خ ...
من کنکورم 2900 منطقه 2 بودم مکانیک گیلان خوندم...منم مثه تو از رتبه م م شکه شده بودم اما مکانیک و خیلی بیشتر دوس داشتم ..الانم راضیم...به ارشد فکر کن.....تو ایران رشته مهمتره....

morteza-gh

عضو جدید
اشتباه نکن!!!!!!!!!!.......درسته که دانشگاه مهمه اما رشته هم خیلی مهمتره..تو هم با رتبه 3500 می تونی رشته های مادر بخونی...به این فکر کن نتونی معدل آآآآآ بشی و آآآآآآآآآخ خ ...
من کنکورم 2900 منطقه 2 بودم مکانیک گیلان خوندم...منم مثه تو از رتبه م م شکه شده بودم اما مکانیک و خیلی بیشتر دوس داشتم ..الانم راضیم...به ارشد فکر کن.....تو ایران رشته مهمتره....

کاملا موافقم.من هم پیشنهاد میکنم به جای دانشگاه, رشته رو معیار اصلی انتخابت قرار بدی. اینکه میگن علاقه مهمه فقط شعار نیست.باید خیلی جدی بگیریش. من هم یه جورایی شرایط تو رو داشتم. ولی به هر تقدیر رفتم مکانیک سیالات صنعتی نوشیروانی بابل رو انتخاب کردم.الان سال آخر هستم و از این انتخابم واقعا راضیم.
من هم تاکید میکنم تو ایران رشته مهمتره

بالا