من چادری ام

sadansy

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
منم چادری ام و تنها چیزی که برام مهمه اینه که با این لباس احساس آرامش و رضایت میکنم....حالا هر کی دلش بخواد میتونه هر نظری که داره بگه...روی همشون فکر میکنم;)
خیلیییییییییییییییییی دوستون دارمممممممممم:gol::heart:

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو چجوری داری الگو برداری از اروپا رو میگی؟؟یعنی بی دین نیستن؟؟حدیث از پیغمبره(ص) که 72 فرقه میشن مردم که از این 72 فرقه 1فرقه مورد رحمت قرار میگیرنو بهشتی میشن..باید بری صد هزار مرتبه خدارو شکر کنی که شیعه شدی اصلا تو نه همه ی ماها چون اگه نبودیم معلوم نبود وضعمون چیه...این همه الگو خوب تو خودمون داریم بعد تو از اونا حرف میزنی.اروپاییها دینشون یا یهودیه یا مسیحیه یا چیزای دیگه تو حساب کن سلمان فارسی که مثله ماها ایرانی بوده اول زرتشتی بوده چون دنبال حق بوده و الگو برداری بعد مسیحی شده بعد یهودی بعد دیده توو اینا هیچی گیرش نمیاد مسلمان شده..همین سلمان فارسی من یه جمله از امام علی (ع) تو کتاب عین الحیاة علامه مجلسی دیدم که اگه اشتباه نکنم اینجوری بود که اگه دین رو حالا به تعبیر من 10 امتیاز کنیم سلمان 10 میگیره و ابوذر 9...ببین بالاترین رسیده از کجا به کجا...اگه اینا دین داشتن سلمان چرا دینش عوض اسلامو انتخاب کرد.پس توو بی دینیشون شکی نیست.نمازو روزه و حجاب بالاترین ملاک دیندارین پس اینارو دستش نزن.حضرت مهدی(عج) دین جدید به مردم عرضه نمیکنه چون دینو پیغبر عرضه میکنه و امام همونجور که از اسمش پیداس راهنمای ماس که دست مارو بگیرن و کمکمون کنن که تو چاهایی که با دست خودمون کندیم نیفتیم.دین اسلام مشخصه اونایی که نمیخوان باور کنن دارن فاصله میگیرن
من نگفتم امام زمان دین جدید عرضه میکنه...گفتم وقتی ظهور میکنه اسلام انقدر از حقیقتش دور شده که وقتی ایشون اسلام ناب رو معرفی میکنه به نظرمون دین جدید میاد...
در ضمن در مورد اروپایی ها بحث مسلمون بودن یا مسیحی بودن یا یهودی بودن نیست
بحث بی دین یا دیندار بودنه
مطمئن باشید تو همون اروپا و آمریکا ممکنه یه یهودی وجود داشته باشه که از من و شمائه مثلا مسلمون خیلی به خدا نزدیکتر باشه
اون حدیث رو هم مطمئنم جعلیه,حتی اگه به احتمال 1 درصد جعلی نباشه به شدت تحریف شده چون اصلا با عقل سلیم سازگار نیست

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی چی مخالف ولایتم؟؟:surprised: بعدشم من یه حدیثی دیدم حالا شاید اینجا جاش نباشه ولی میگم..این حدیث خیلی قویه:میگه اگه زمانی حکومتی بیاد و دم از حکومت سلامی بزنه حکومت جوره...تو نگا نکن به مملکت ما...مملکت ما اسمش اسلامیه و گرنه که..........بماند.پس دین اسلام هیچ وقت قاطی این حکومت نکن چون اون چیزی که دین گفته تو اینجا نیست.سلیقه ایم شده.دقیقا الان همون زمانیه که تو حدیث اومده.
خوب بذار اصلاح کنم...من مخالف ولایت فقیه ایرانم
الان اخراج میشم!!!!:surprised:

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نگفتم امام زمان دین جدید عرضه میکنه...گفتم وقتی ظهور میکنه اسلام انقدر از حقیقتش دور شده که وقتی ایشون اسلام ناب رو معرفی میکنه به نظرمون دین جدید میاد...
در ضمن در مورد اروپایی ها بحث مسلمون بودن یا مسیحی بودن یا یهودی بودن نیست
بحث بی دین یا دیندار بودنه
مطمئن باشید تو همون اروپا و آمریکا ممکنه یه یهودی وجود داشته باشه که از من و شمائه مثلا مسلمون خیلی به خدا نزدیکتر باشه
اون حدیث رو هم مطمئنم جعلیه,حتی اگه به احتمال 1 درصد جعلی نباشه به شدت تحریف شده چون اصلا با عقل سلیم سازگار نیست
بعد از دین پیغمبر خاتم(ص) فقط 1فرقه...........در ضمن قبول کن که امام زمان(عج) بین ما هست ولی ما ایقد گناه داریم که نمیتونیم ببینیمش ما توانشو نداریم.پس وقتی حضور داشته باشه اجازه بجا موندن احادیث تحریف شدرو نمیده...زمان غیبت واجبه از مرجع تقلید اطاعت کنیم البته هر مرجعی نه باید تحقیق کنی اعلمشو پیدا کنی.ببین اون چی میگه.اگه مرجعم قبول نداری پس چرا من خودمو خسته می کنم...

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان چرا انقد خوشحالی؟!!!:surprised:
یه چی گفت یکی جالب بود واسم خندم گرفت.یه بنده خداهااااااا:biggrin:

nedashiva

کاربر بیش فعال
سلام
منم یه دختر چادریم ولی چادر رو مظهر حجاب نمیدونم اصلا وابدا
چون باهمین چادر اینقد به من توهین شده که اگه سرم نبود شاید بیشتر محترم بودم نزدمردای هوسباز
به هرحال حجاب یه چیز ظاهری نیس البته چادرخوبه نه به هر قیمتی

سپنت دات

عضو جدید
هرکس هر طور دوست داره لباس میپوشه
اما شایان ذکره که اون موقع(زمان حضرت فاطمه)
چیزی به اسم چادر وجود خارجی نداشته
اون زمان یه چیزی داشتن مث مقنعه کنونی
(که من اسمشو یادم رفته) که از مقنعه بزرگ تر بود که
از جلو تا پایین سینه ها و از پشت تا پایین باسن بوده

dordoone

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
چون باهمین چادر اینقد به من توهین شده که اگه سرم نبود شاید بیشتر محترم بودم نزدمردای هوسباز
اگه قرار باشه حرف هر کسی واسه دم توهین تلقی بشه که نمیشه زندگی کرد.. پس باورهامون چی؟ خیلی ناراحن میشم یه چادری اینجوری میحرفه...چرا باور نداری چادرتو.. خب هر کسی کوته فکر بود و هر نظری داد من باید رنگ عوض کنم...
یه خاطره بگم اون موقع که من کلاس زبان میرفتم همه فشن بودن تقریبا یه عده کمی چادر یا مانتویی محجبه بودیم... البته بقیه اخلاقاشون خوب بودا ولی بی حجاب بودن. اون موقع گشت ارشاد بود.. خب .. بچه ها هر روز میومدن و از خاطرات تذکری که بهشون شده تعریف میکردن...مثلا یادمه یکی اومد کلی ذوق واااااااااااااای آخرش به من تذکر دادن هی آرایش میکردم کسی چیزی نمیگفت بهم ..که یهو آه یکی بلندشد .. اه چرا به من تذکر نمیدن.. این شده بود واسشون کلاس.. که اگه به یکی تذکر میدادن که خانوم حجابتو درست کن یعنی خیلی با کلاسه و به خودش افتخار میکرد .. من اون خیلی فکر کردم اما دیدم تمام اینا پوششونو قبول دارن و و اسش ارزش قائلن... اما ما چادریا متأسفانه تا بهمون یکی یه چی گفت سریع بهمون برخورد.. توروخدا پوششتونو باور کنید بعد استفاده کنید..

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
هرکس هر طور دوست داره لباس میپوشه
اما شایان ذکره که اون موقع(زمان حضرت فاطمه)
چیزی به اسم چادر وجود خارجی نداشته
اون زمان یه چیزی داشتن مث مقنعه کنونی
(که من اسمشو یادم رفته) که از مقنعه بزرگ تر بود که
از جلو تا پایین سینه ها و از پشت تا پایین باسن بوده
تعریفت کامل نبود....
حالا نمی دونم چی هستی اگه دختری تو اونجوری بپوش خوب

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
پیغمبر که پیغمبره خدا بود با اون عظمتش توهین هایی شد که ماها 1% تحمل نداریم...برو کتابارو بخون که چه توهین هایی شد...حالا تو که بنده ی کوچیک خدایی واسه یه توهین به چادرت کلا جا زدی

dordoone

عضو جدید
کاربر ممتاز
dondi و soofiaی عزیز.. بهتر نیست بیخیال بحثتون شید؟؟؟؟؟؟ چون ظاهرا هیچکدوم نمیخواید قانع شید. من اینجا با دوتاتون دوس شدم. نمیخوام اخراج شید.. جدی میگم.. ببین سوفیا من یه فامیل دارم که آلمان متولد شده و مادرش آلمانی الصله.. تو عمرشم فقط سه بار اومده ایران.. پس یعنی کاملا باید اروپایی باشه دیگه؟
اما ببین تفاوت فرهنگ هارو.. اول که اومد خب من باید دست میدادم البته با مکث این کارو کردم اما اشتباه کردم فقط واسه اینکه عمو(باباش) ناراحن میشد. که بعدش با هم خیلی بحث داشتیم ازم پرسید چرا تو دست دادن مکث کردی گفتم چون تو نامحرمی .. اما چو ن30 نفر داشتن به من نیگا میکردن من خواستم همرنگ جماعت شدم که قبول دارم اشتباه کردم.. اما بحث تموم نشد که به من گفت من نمیدونستم. چون بابا گفت رفتی ایران با تمام فامیل زن و مرد روبوسی میکنی ... من میدونستم ایران مقید هستند اما خب فک کدم شماها محرمید چون فامیلید.. و من واسش توضیح دادم همه این بازیا به خاطر شادی دل باباته.. که بحث به جایی رسید که به من گفت بیا پیش ما درس بخون. من گفتم با این اعتقاداتی که من دارم اون جا نمیشه زندگی کرد چون به قول سوفیای عزیز چون همرنگ جماعت نیستم رسوا میشم.. اما اون بهم خندید که این چه طرز فکریه.. هر کسی اعتقادات خاص خودشو داره و آدمی که منطقی و عاقل باشه به اعتقادات دیگر افراد احترام میزاره.. شاخ در آوردم این هوا.. گفت من خودم یه دوست مسلمان دارم عیسی که همیشه ماه رمضونا با خانوادش مسجدن و خیلی مذهبین ما خیلی صمیمی هستیم چون به عقاید هم احترام میزاریم و .....
منظورم از این بحث اینه که تو گلم که بحث اروپا و باورهاشونو مطرح کردی باید بدونی که اولا اینجا ایرانه با این عرف دوما اونجا هم ادمای منطقی پیدا میشن مهم اینه که ما چقد به باور هامون ایمان داشته باشم.. یا به قول معروفی بیدی نباشیم که با این بادها بلرزیم..

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
dondi و soofiaی عزیز.. بهتر نیست بیخیال بحثتون شید؟؟؟؟؟؟ چون ظاهرا هیچکدوم نمیخواید قانع شید. من اینجا با دوتاتون دوس شدم. نمیخوام اخراج شید.. جدی میگم.. ببین سوفیا من یه فامیل دارم که آلمان متولد شده و مادرش آلمانی الصله.. تو عمرشم فقط سه بار اومده ایران.. پس یعنی کاملا باید اروپایی باشه دیگه؟
اما ببین تفاوت فرهنگ هارو.. اول که اومد خب من باید دست میدادم البته با مکث این کارو کردم اما اشتباه کردم فقط واسه اینکه عمو(باباش) ناراحن میشد. که بعدش با هم خیلی بحث داشتیم ازم پرسید چرا تو دست دادن مکث کردی گفتم چون تو نامحرمی .. اما چو ن30 نفر داشتن به من نیگا میکردن من خواستم همرنگ جماعت شدم که قبول دارم اشتباه کردم.. اما بحث تموم نشد که به من گفت من نمیدونستم. چون بابا گفت رفتی ایران با تمام فامیل زن و مرد روبوسی میکنی ... من میدونستم ایران مقید هستند اما خب فک کدم شماها محرمید چون فامیلید.. و من واسش توضیح دادم همه این بازیا به خاطر شادی دل باباته.. که بحث به جایی رسید که به من گفت بیا پیش ما درس بخون. من گفتم با این اعتقاداتی که من دارم اون جا نمیشه زندگی کرد چون به قول سوفیای عزیز چون همرنگ جماعت نیستم رسوا میشم.. اما اون بهم خندید که این چه طرز فکریه.. هر کسی اعتقادات خاص خودشو داره و آدمی که منطقی و عاقل باشه به اعتقادات دیگر افراد احترام میزاره.. شاخ در آوردم این هوا.. گفت من خودم یه دوست مسلمان دارم عیسی که همیشه ماه رمضونا با خانوادش مسجدن و خیلی مذهبین ما خیلی صمیمی هستیم چون به عقاید هم احترام میزاریم و .....
منظورم از این بحث اینه که تو گلم که بحث اروپا و باورهاشونو مطرح کردی باید بدونی که اولا اینجا ایرانه با این عرف دوما اونجا هم ادمای منطقی پیدا میشن مهم اینه که ما چقد به باور هامون ایمان داشته باشم.. یا به قول معروفی بیدی نباشیم که با این بادها بلرزیم..
اوهوم

آخرین ویرایش:

jigsaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
عجب!!!
من نظری ندارم! پس حرفیم نمیزنم !!!

shahab-e.din

عضو جدید
سلام
سلام دوست عزیز
همین که این تیپ آدما به تو بی اعتنایی و حتی توهین می کنند
خودش نشونه ی تاثیر حجاب

shahab-e.din

عضو جدید
منم چادری ام و تنها چیزی که برام مهمه اینه که با این لباس احساس آرامش و رضایت میکنم....حالا هر کی دلش بخواد میتونه هر نظری که داره بگه...روی همشون فکر میکنم;)
خیلیییییییییییییییییی دوستون دارمممممممممم:gol::heart:
تشکر خاموش بود خواستم لسانی تشکر کنم
ممنون

afn741

عضو جدید
چادر هم یک نوع پوشش است مثل بقیه لباسها . یک زمانی بزور از سر در میاوردند و امروز به زور سرت میکنند . و برای این که ان را مقدس نشان دهند مثل بقیه چیزها به ائمه وصلش میکنند . و از ان استفاده های سیاسی مکنند و جالبتر از همه این که ان را از سرزمینی میاورند که به ان نسبت بلاد کفر میدهند . و ان را حجاب برتر مینامند .

gelayol joon

عضو جدید
کاربر ممتاز
چادر هم یک نوع پوشش است مثل بقیه لباسها . یک زمانی بزور از سر در میاوردند و امروز به زور سرت میکنند . و برای این که ان را مقدس نشان دهند مثل بقیه چیزها به ائمه وصلش میکنند . و از ان استفاده های سیاسی مکنند و جالبتر از همه این که ان را از سرزمینی میاورند که به ان نسبت بلاد کفر میدهند . و ان را حجاب برتر مینامند .

الان که همه چیزمون از بلاد کفر میاد ...یکی دوتا نیس که بشمرم...پارچه ایرانی دیدی تا حالا ؟..فقط واسه ملحفه ایرانی شاید باشه پارچه های لباس همه خارجین

potite

عضو جدید
man be hejab kamelan paybandam ama be nazaram chador ahmaghane tarin posheshiye ke
bashar ta hala dashte 1 parchaye kolofte siyah(bad tarin va mozer tarin rang baraye badan)sangin ke gahi ro zamin ham keshide mishe va moghaye baron ham boye eftezahi migire va faghat asabe adam ro khord mikone man bad az 12 sal ke chador sar kardam bara khodam moteasefam ke nafahmidam cheghadr baram zarar dashte khoda chizi ke be ma asib beresune ro dost nadare.