من چادری ام

sana b

عضو جدید
یه سوال؟ یعنی بدون چادر نمیشه عفاف و حجاب داشت
من از یه نفر شنیدم که میگفت چادر رو ناصرالدین شاه از مجالس لهو و لعب ترکیه وارد ایران کرده پس ما چرا به چادر می گیم حجاب برتر؟

dordoone

عضو جدید
کاربر ممتاز
کی گفته که نمیشه... اینجا اصن بحث این نبود... یه جوری قضیه خوب و خوبتره...
مانتو البته با حجاب کامل خوبه ولی چادر خوبتره... ما اینو داریم میگیم.. کسی به اینکه میشه با مانتو هم حجاب کامل داشت برخورد نکرده...

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]اصلاح فکر
[/FONT]
[FONT=&quot]زمانی مصاحبه گری از معلم صداقت و صمیمیت دکتر علی شریعتی پرسید :
به نظر شما چه لباسی را به زن امروز بپوشانیم ؟
دکتر علی شریعتی در جواب گفتند : نمیخواهند لباسی بدوزید و بر تن زن امروز نمائید . فکر زن را اصلاح کنید او خود تصمیم میگیرد که چه لباسی برازنده اوست

[/FONT]

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
فقط و فقط چادر......هیچ جایگزینیم نیست.....
مطلق گرایی = تعصب
تعصب = جهل.....

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سوال؟ یعنی بدون چادر نمیشه عفاف و حجاب داشت
من از یه نفر شنیدم که میگفت چادر رو ناصرالدین شاه از مجالس لهو و لعب ترکیه وارد ایران کرده پس ما چرا به چادر می گیم حجاب برتر؟
چرا حرفی که سند نداررو میگی :weirdsmiley:

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
برنامه ایه که از قبل نوشته شده حرف من نیس که منم قبولش دارم:weirdsmiley:
فبول داشتن یه بحثه....
فقط 1 چیزو قبول داشتن یه بحث دیگه..
تو مسائل اعتقادی یک جانبه نگری کار آدمای خشکه مقدس و متعصبه و کاملا با عقل مخالفه
اسلام دین تعادله,دین اختیار و قدرت انتخابه
نه زور و اجبار...

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
فبول داشتن یه بحثه....
فقط 1 چیزو قبول داشتن یه بحث دیگه..
تو مسائل اعتقادی یک جانبه نگری کار آدمای خشکه مقدس و متعصبه و کاملا با عقل مخالفه
اسلام دین تعادله,دین اختیار و قدرت انتخابه
نه زور و اجبار...
تو که اینقد خوب و منطقی درباره ی اسلام میگی حالا به نظرت این دین منطقی برنامه ای که داده کامله یا نه؟؟؟برنامه ای که نوشته شده تا قیامته دیگه یا بستگی به هر دوره داره؟؟بعد اگه دین برنامه داده واسه حجاب چه برنامه ای داده؟؟؟
واسه مردام فقط وفقط شلوار کردی زندان باف....هیچ جایگزینیم نیست....
من که دارمو میپوشم...بقیم توصیه میکنم بپوشن:redface:

dordoone

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو که اینقد خوب و منطقی درباره ی اسلام میگی حالا به نظرت این دین منطقی برنامه ای که داده کامله یا نه؟؟؟برنامه ای که نوشته شده تا قیامته دیگه یا بستگی به هر دوره داره؟؟بعد اگه دین برنامه داده واسه حجاب چه برنامه ای داده؟؟؟
دقیقا.. خوبه دائم میگن و قبول داریم که اسلام دینیه که روز به روز واسه مسائل جدیدی هم که پیش میاد جواب داره. مگه میشه همه چیزو آپدیت کرد؟ انگار من بگم قدیما زن ها حوصله نداشتند.. انقدر گرفتار بچه و شوهر بودن که نمیتونستن آرایش کننو موهاشونو مرتب کنن.. الآن دیگه دوره زمونه عوض شده.. من آرایشمو پررنگ تر کنمو موهامم که دیگه؟؟؟؟؟؟
این منطقیه؟ یعنی قراره ما تحصیل کرده هاشم به این چیزا بگیم فرهنگ و کلاس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
قطعا اسلام دین کامل و جامعیه و تا 3000 میلیاد سال دیگه! جواب میده...
ولی 2 تا شبهه هست
1.مطمئن نیستم که اسلام تحریف نشده باشه
2. بر فرض تحریف نشدن اسلام 70 درصد مردم از دین تعبیر غلط و غیر عقلانی و گاهی سودجویانه دارند,از جمله علمای دین و مراجع تقلید که دارن روش زندگی مردم رو به غلط تعیین میکنن,بعضی ها از روی نادانی,بعضی ها از روی سیاست و منافع طلبی

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقیقا.. خوبه دائم میگن و قبول داریم که اسلام دینیه که روز به روز واسه مسائل جدیدی هم که پیش میاد جواب داره. مگه میشه همه چیزو آپدیت کرد؟ انگار من بگم قدیما زن ها حوصله نداشتند.. انقدر گرفتار بچه و شوهر بودن که نمیتونستن آرایش کننو موهاشونو مرتب کنن.. الآن دیگه دوره زمونه عوض شده.. من آرایشمو پررنگ تر کنمو موهامم که دیگه؟؟؟؟؟؟
این منطقیه؟ یعنی قراره ما تحصیل کرده هاشم به این چیزا بگیم فرهنگ و کلاس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!
چی دقیقا؟؟؟ :weirdsmiley: ازرو سوال دقیقا میگی...نظرامون که یی نیست...معلومه که دین کاملیه و واسه هر چیش برنامه داره...خدا 1500 یا هزاران سال بعد پیغمبر(ص) ندید که برنامه داد؟؟؟ :weirdsmiley:
واسه آرایشتم بگم...شما ها که آرایش میکنین میاین بیرون همه چیتونم زده بیرون من خداییش جلو چشامو نمی تونم بگیرم ازوناییم که نیگا میکنم شایدم ... خو شماها باعث شدین من به گناه بیفتم دیگه...وگرنه من که به چادری اصلا نیگا نمیکنم...الان مثال خودمو زدم شاید یکی بگه عقده ای هستی یا جلو چشتو بگیر مگه منم خیلیا اینجورین :weirdsmiley:

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
قطعا اسلام دین کامل و جامعیه و تا 3000 میلیاد سال دیگه! جواب میده...
ولی 2 تا شبهه هست
1.مطمئن نیستم که اسلام تحریف نشده باشه
2. بر فرض تحریف نشدن اسلام 70 درصد مردم از دین تعبیر غلط و غیر عقلانی و گاهی سودجویانه دارند,از جمله علمای دین و مراجع تقلید که دارن روش زندگی مردم رو به غلط تعیین میکنن,بعضی ها از روی نادانی,بعضی ها از روی سیاست و منافع طلبی
این قرآنی که دستمونه هم تحریف شده؟؟؟؟
البته قبول دارم بعضی از مراجع خیلی کما مسیرو دارن اشتباه میدن.....

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
این قرآنی که دستمونه هم تحریف شده؟؟؟؟
البته قبول دارم بعضی از مراجع خیلی کما مسیرو دارن اشتباه میدن.....
من نگفتم قرآن تحریف شده,گفتم اسلام!
همه اسلام قرآن نیست....یه بخش زیادیش احادیث و روایاته
انقدر حدیث جعلی رو در و دیوار و کتابا و مجلات و اینترنت هست که میتونه به راحتی مسیر زندگی دینی یه آدم رو تغییر بده
من با جرئت میگم....جعل حدیث فقط تو زمان معاویه نبود,الان هم داره جعل میشه البته به فرمت خیلی مدرن تر و تیزهوشانه تر و کاملا آپدیت شده

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
انقدر حدیث جعلی رو در و دیوار و کتابا و مجلات و اینترنت هست که میتونه به راحتی مسیر زندگی دینی یه آدم رو تغییر بده
من با جرئت میگم....جعل حدیث فقط تو زمان معاویه نبود,الان هم داره جعل میشه البته به فرمت خیلی مدرن تر و تیزهوشانه تر و کاملا آپدیت شده
واسا ببینم یه چیزو گیر میارم:surprised:

dordoone

عضو جدید
کاربر ممتاز
چی دقیقا؟؟؟ :weirdsmiley: ازرو سوال دقیقا میگی...نظرامون که یی نیست...معلومه که دین کاملیه و واسه هر چیش برنامه داره...خدا 1500 یا هزاران سال بعد پیغمبر(ص) ندید که برنامه داد؟؟؟ :weirdsmiley:
واسه آرایشتم بگم...شما ها که آرایش میکنین میاین بیرون همه چیتونم زده بیرون من خداییش جلو چشامو نمی تونم بگیرم ازوناییم که نیگا میکنم شایدم ... خو شماها باعث شدین من به گناه بیفتم دیگه...وگرنه من که به چادری اصلا نیگا نمیکنم...الان مثال خودمو زدم شاید یکی بگه عقده ای هستی یا جلو چشتو بگیر مگه منم خیلیا اینجورین :weirdsmiley:
چه اآدمی هستیا.. من حرف تورو تأیید کردم خیر سرم.. بیا بزن. من همه سوالام استفهام انکاری بوداااااا. دوباره بخون..

dordoone

عضو جدید
کاربر ممتاز
من گفتم این چیزا آپدیت شدی نیست... اگه قراره اینا بشه فرهنگ و کلاس افتخار میکنم که بی کلاس و بی فرهنگ باشم.. تو هم خیلی بدی که بد میخونی متنارو.. من حتی یه جا تو اشعار مذهبی امضاتو گذاشتم و تهش اسمتو بردم و رضایت طلبیدم.. من ازوناش نیستم که آرایش کنم. با چادر هم همه جام نمیفته بیرون..فقط صورتم و دستام...

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب پرسیدم بهم دادن منم به شما میدم.....سوره نور آیه 31 یه نیگا بندازین..من یکم از ترجمشو میزارم :
ای رسول زنان مومن را بگو تا چشمان از نگاه ناروا بپوشانند و فروج و اندامشانرا از عمل زشت محفوظ دارند و زینت و آرایش خود جز آنچه قهرا ظاهر می شود بر بیگانه آشکار نسازند و باید سینه و بر دوش خود را بمقنعه بپوشانند و زینت و جمال خود را آشکار نسازند جز برای شوهران خود و پدران و پدران شوهر و پسران خود و برادران خود و....(منظور در کل محارم)
بعد میگه : و آنطور پای بزمین نزنند که خلخال و زیور پنهان پاهایشان معلوم شود و ای اهل ایمان همه بدرگاه خدا توبه کنید باشد که رستگار شوید.....
**میگم خواهشن تفسیرش نکنید دیگه چون معنیش تابلوه**

dordoone

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اینو تأیید کدم.. به تو ج دادم .. پس یعنی گفتم دقیق کا برنامه تا قیامته و بستگی به دوره نداره....

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
من گفتم این چیزا آپدیت شدی نیست... اگه قراره اینا بشه فرهنگ و کلاس افتخار میکنم که بی کلاس و بی فرهنگ باشم.. تو هم خیلی بدی که بد میخونی متنارو.. من حتی یه جا تو اشعار مذهبی امضاتو گذاشتم و تهش اسمتو بردم و رضایت طلبیدم.. من ازوناش نیستم که آرایش کنم. با چادر هم همه جام نمیفته بیرون..فقط صورتم و دستام...

من اینو تأیید کدم.. به تو ج دادم .. پس یعنی گفتم دقیق کا برنامه تا قیامته و بستگی به دوره نداره....
واقعا معذرت می خوام....اشتباه برداشت کردم...آخه یکم گنگ بود...:cry:
در هر صورت اسلام یعنی قرآن و همه برنامه ها تو قرآن اومده کاملو بی نقص...قرآن برنامه کلی رو داده احادیث میاد میگه چجوری اینارو تو زندگیمون اجرا کنیم

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب پرسیدم بهم دادن منم به شما میدم.....سوره نور آیه 31 یه نیگا بندازین..من یکم از ترجمشو میزارم :
ای رسول زنان مومن را بگو تا چشمان از نگاه ناروا بپوشانند و فروج و اندامشانرا از عمل زشت محفوظ دارند و زینت و آرایش خود جز آنچه قهرا ظاهر می شود بر بیگانه آشکار نسازند و باید سینه و بر دوش خود را بمقنعه بپوشانند و زینت و جمال خود را آشکار نسازند جز برای شوهران خود و پدران و پدران شوهر و پسران خود و برادران خود و....(منظور در کل محارم)
بعد میگه : و آنطور پای بزمین نزنند که خلخال و زیور پنهان پاهایشان معلوم شود و ای اهل ایمان همه بدرگاه خدا توبه کنید باشد که رستگار شوید.....
**میگم خواهشن تفسیرش نکنید دیگه چون معنیش تابلوه**
خب بر اساس این آیه مهم اینه که اون قسمت هایی که قید شده رو بپوشونی و طوری راه نری و رفتار نکنی که جلب توجه کنه و تحریک کننده باشه,این درست
ولی کجاش گفته چادر؟؟؟؟باور کن بدون چادر هم میشه حجاب کامل قرآنی رو رعایت کرد..
بذار یه چیزی تعریف کنم
من تو دروه کاردانی دوست صمیمی خودم چادری بود,آرایش هم نمیکرد
من خودم مانتویی هستم,حجاب درست و حسابی هم ندارم!
ما تو رشتمون کنفرانس و سمینار و دفاع و اینجور چیزا زیاد داریم..
این دوستم هر وقت برای کنفرانس میرفت پای تخته انقدر با ناز و عشوه حرف میزد و طوری دستها و بدنش رو تکون میداد (bodi language) که هیچکدوم از پسرا چشم ازش بر نمیداشتن,ماهی 1 دونه هم پیشنهاد دوستی داشت!
من نمیگم همه اینجوری ان...من میگم ملاک حیا و عفت چادر نیست..چادر فقط یه پوسته ظاهریه..
که متاسفانه تو کشور ما تبدیل شده به ابزار ریا........

Aghrab Khatoon

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب بر اساس این آیه مهم اینه که اون قسمت هایی که قید شده رو بپوشونی و طوری راه نری و رفتار نکنی که جلب توجه کنه و تحریک کننده باشه,این درست
بذار یه چیزی تعریف کنم
این دوستم هر وقت برای کنفرانس میرفت پای تخته انقدر با ناز و عشوه حرف میزد و طوری دستها و بدنش رو تکون میداد (bodi language) که هیچکدوم از پسرا چشم ازش بر نمیداشتن,ماهی 1 دونه هم پیشنهاد دوستی داشت!
من نمیگم همه اینجوری ان...من میگم ملاک حیا و عفت چادر نیست..چادر فقط یه پوسته ظاهریه..

موافقم دقیقا" همینه...

dordoone

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا معذرت می خوام....اشتباه برداشت کردم...آخه یکم گنگ بود...:cry:
در هر صورت اسلام یعنی قرآن و همه برنامه ها تو قرآن اومده کاملو بی نقص...قرآن برنامه کلی رو داده احادیث میاد میگه چجوری اینارو تو زندگیمون اجرا کنیم
عیب نداره.. چون چادریم.. و جرکات جلف ندارم به قول soofia جون بهم برخورد.. دقیقا اما با مانتو هم میشه حجاب داشت و سنگین و متین بود.. بازم بحث خوب و خوبتر.. مانتو باحجاب خوب...چادر خوبتر...

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
بذار یه چیزی تعریف کنم
تو پستای قبلیم گفتم خوبه که چادریا حیا داشته باشن تا چادریا زیر سوال نرن....آفرین منم همینو میگم باید پوشونده بشه...موها دیده نشه...قلمبه سلمبه بیرون نزنه...تحریک آمیز نباشه..خوب حالا می خواین هر پوششی داشته باشین ..فقط موارد رعایت بشه...که توشون چادر بهترین وسیلس;)

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
عیب نداره.. چون چادریم.. و جرکات جلف ندارم به قول soofia جون بهم برخورد.. دقیقا اما با مانتو هم میشه حجاب داشت و سنگین و متین بود.. بازم بحث خوب و خوبتر.. مانتو باحجاب خوب...چادر خوبتر...
آفرین اصل مطلبو گفتی منم همینو گفتم ولی تو زود تر گفتی...فکرا لامسب یکیه ها
چرا دکمه تشکر نداری

dordoone

عضو جدید
کاربر ممتاز
آفرین اصل مطلبو گفتی منم همینو گفتم ولی تو زود تر گفتی...فکرا لامسب یکیه ها
چرا دکمه تشکر نداری
برو بالای صفحه دوباره وارد شو.. تو باشگاه باید برای هر صفحه هر دقیقه وارد شی...
البته من تشکر نمیخوام.. مرسی.. تو لطف داری...

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو پستای قبلیم گفتم خوبه که چادریا حیا داشته باشن تا چادریا زیر سوال نرن....آفرین منم همینو میگم باید پوشونده بشه...موها دیده نشه...قلمبه سلمبه بیرون نزنه...تحریک آمیز نباشه..خوب حالا می خواین هر پوششی داشته باشین ..فقط موارد رعایت بشه...که توشون چادر بهترین وسیلس;)
پس موافقی اون حرفت که گفتی فقط چادر درست نبود دیگه؟؟؟؟
(اگه واقعا فهمیدی که حرفت غلطه اعتراف کن...به خدا چیزی ازت کم نمیشه,فقط نشون میدی که منطقی هستی و اعتقاداتت در حال آپدیت شدنه)
اگرم هنوز سر حرفت هستی که هیچی....

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
میدونید....همیشه چیزهایی خوبتر در معرض خطر بیشتری قرار دارند..
من اگه یه دروغ بگم آب از آب تکون نمیخوره, اما پیامبر اگه 1 دروغ بگه کل تاریخ میره زیر سوال!
به همین نسبت هم یه مانتویی اگه آرایش زیاد بکنه چیز عجیبی نیست ولی یه چادری وقتی بد آرایش کنه و حرکات جلف داشته باشه میشه بی حرمتی....
که متاسفانه الان این بی حرمتی ها انقدر زیاد شده که نسل ما به چادر بدبین شده....و دلیلشم فقط رفتارهای غلط خود چادری هاست

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس موافقی اون حرفت که گفتی فقط چادر درست نبود دیگه؟؟؟؟
(اگه واقعا فهمیدی که حرفت غلطه اعتراف کن...به خدا چیزی ازت کم نمیشه,فقط نشون میدی که منطقی هستی و اعتقاداتت در حال آپدیت شدنه)
اگرم هنوز سر حرفت هستی که هیچی....
راستش اون فقط چادری مال یه جمله یک خطی بود که پاکش کردم چون گفتم شاید بقیه یه فکرای دیگه کنن...بعد گفتم حالا که نوشتم این تیکش باشه...این تیکرو نوشتم چون زن چادری فقط می خوام...دلیلشم اینه وقتی خودمو می بینم که نسبت به مانتوی ها .......... دوس ندارم زنم مانتوی باشه...فقط چادری...
اینجوری بود جریان..

dordoone

عضو جدید
کاربر ممتاز
میدونید....همیشه چیزهایی خوبتر در معرض خطر بیشتری قرار دارند..
من اگه یه دروغ بگم آب از آب تکون نمیخوره, اما پیامبر اگه 1 دروغ بگه کل تاریخ میره زیر سوال!
به همین نسبت هم یه مانتویی اگه آرایش زیاد بکنه چیز عجیبی نیست ولی یه چادری وقتی بد آرایش کنه و حرکات جلف داشته باشه میشه بی حرمتی....
که متاسفانه الان این بی حرمتی ها انقدر زیاد شده که نسل ما به چادر بدبین شده....و دلیلشم فقط رفتارهای غلط خود چادری هاست
تا یه جایی قبول دارم.. اما چرا ما چادریا باید چوب اون چادرنماها رو بخوریم؟؟؟؟؟؟شما قبول داری که تر و خشک باید با هم بسوزن؟؟ بی انصافی نیس که من چادری میگم مانتویی هم میتونه حجاب کامل داشته باشه اما شما چون دو تا چادری جلف دیدی منو هم ببری زیر سوال.. یا بقیه ؟؟؟؟؟نه ما داریم کلی میحرفیم.. اونیکه چادریه باید همه چیشو رعایت کنه.. شما به اونی که زبان بدن یا بادی لنگوییج زشت داره نیگا نکن.. مقیاس رو اصول و منطق بزار...حرف dondiیا من رو اون چیزیه که اسلام گفته درسته .. نه اونایی که هر جور دوس دارن چادرو سر میکنن...با هفتاد قلم آرایشو هزار جو قر...