معمار های عزیز لطفا کمکم کنید خواهش میکنم ....

Tara- nini

عضو جدید
بچه ها میشه بگید تو رشته ی معماری خیلی دانشگاه تاثیر داره یا نه؟

و غیر انتفاعی بهتره یا آزاد ؟ (شیراز)

یا اصلا بیخیال شم بمونم واسه سال دیگه؟!

ممنون

آخرین ویرایش:

No.9

عضو جدید
1.تو رشته معماری و بازار کار که فکر نمی کنم مدرک دانشگاه مهم باشه، فقط در ادامه تحصیل و کارهای آکادمیک نوع مدرک می تونه تاثیر گذار باشه
2.بین غیرانتفاعی و آزاد با توجه سابقه احتمالاٌ کیفیت آموزشی متفاوتی دارند هر چند قبول شدنشون سخت تر بوده باشه
3.یه نکته دیگه اینکه آزاد دانشگاه هستش و غیرانتفاعی ها موسسه که برای ادامه تحصیل خارج از کشور می تونه ارزش کمتری داشته باشه ولی در داخل کشور به هر حال غیر انتفاعی زیر نظر وزارت علوم هست
4. از لحاظ شهریه غیر انتفاعی هزینه کمتر از آزاد داره
اما اگر برای ارشد مقایسه کنیم یه روش اینکه ببینید بین کارشناسی غیرانتفاعی و آزاد ی که مد نظرتون هست الآن کدوم ارزش بیشتری داره چون هرچند امسال اولین سال ارشد اکثر غیر انتفاعی ها بوده و قبول شدنشون سخت بوده ولی تا چند سال بعد شرایطشون مثل لیسانس می شه و اینکه به نظر میاد امسال هم غیر انتفاعی ها بیشتر از ظرفیت داخل دفترچشون دانشجو بگیرند

آخرین ویرایش:

sunshid

عضو جدید
دوستی من تا جایی که اطلاعات داشتم در اختیارت گذاشتم . اگه پیوسته قبول شدی آزاد بهتره.غیر انتفاعی واسه ما بچه های ناپیوسته هست که باید بین بد و بدتر یکی رو انتخاب میکردیم.سالی که من قبول شدم تمام سهمیه دولتی داده شد به فرهنگیان و ما باید بین غیرانتفاعی ها یکشو انتخاب میکردیم که من اون موقع هم شانس باهام یاری کرد و هم تلاشم به اندازه کافی بود که تونستم اپادانا قبول بشم.ولی واسه شرایط شما ازاد بهتره.یا اینکه اگه میدونی با یک سال دیگه خوندن میتونی دولتی بیاری شانستو امتحان کن.من کاردانیمو ازاد خوندم جوش و اساتیدش مطمئنا بهتر از غیر انتفاعیه.البته اکثر اساتید ما از همین ازاد شیراز و دولتی سلکشن شدن و مشترکن.به هر حال یه ریسکه دیگه .... خودت باید شرایطو بسنجی

بالا