مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Ar Mina

عضو جدید
سلام بچه ها میشه بگید آدم با این درصدارتبش تقریبا چند میشه.فایل رتبه های سال پیش رو دارم ولی بازم خواستم ازتون نظر بپرسم.
زبان20
فنی30
درک30
تاریخ 40
منظر40
معدل 17.60

coleopatra

عضو جدید
من کاری که خودم می کنم رو توضیح میدم ولی به این اکتفا نکنید . من زبانم در حد خوبیه و مثلا ممکنه این روش برای بقیه بدترین کار ممکن باشه . پس یه بار توی یه تست کنکور امتحانش کنید و اگه جواب نگرفتید بذاریدش کنار . دوست ندارم که به جای کمک کردن باعث دردسر بشم :redface: ..
من اول سوال رو می خونم .. توی متن دنبال کلمات مشابه سوال می گردم . معمولا خوندن جمله ی قبل و بعدش برای پاسخ دادن به سوال کفایت می کنه . اگه نه جمله های وابسته رو می خونم . بین گزینه ها و متن تحلیل می کنم . جواب درست رو پیدا می کنم . موضوع اینه که مفهوم جمله و سوال رو درک کنید و بعد تستش رو بزنید . نمی گم هیچ اشتباهی نمی کنم هیچ وقت ، ولی مثلا از ده تا سوال یکی یا کمتر غلط دارم . که توی کل تست های درک مطلب کنکور میشه دو تا غلط حداکثر .. اگه تست ها سطح متوسط به بالا باشن . تست های خیلی سخت رو ممکنه غلطهای بیشتری داشته باشم .
اگه تست یا متن خاصی رو خواستید بهم بگید کمکتون کنم . توی مثال شاید بهتر باشه .
توی تاپیک جزوه ها توی همین باشگاه ، صفحه اول ، سیزده مهارت درک مطلب .. بقیه اش فقط و فقط تمرین زیاده . اینجوری نیست که متن رو نخونین ولی ترجمه ی لغت به لغت متن اشتباهه . چون طراح زرنگ کلمات تست رو تغییر میده تا شما رو گول بزنه .
یه موضوع دیگه هم اینکه من این رو برای دوستانی گفتم که می خوان مثلا از 20 یا 30 درصد برسن به 60 درصد . اونایی که دارن به بالای 80 فکر می کنن حتما حتما لغت بخونن :redface: .

دستت درد نکنه خیلی لطف کردی، با این حساب پس همیشه بالای هشتاد می زنی :) ایشالا که موفق باشی
بچه ها خیلی می خوام از همه توون تشکر کنم که سخاوتمندانه کمک می کنید و اینقدر جو اینجا مثبته. من خودم تغییر رشته ای ام اصلا توی باغ هیچی نبودم، حتی زبان ولی همین چیزای کوچولو کوچولویی که اینجا گفته می شه خیلی بهم کمک کردن، البته هنوزم کمه، با اینکه سال دوممه دارم کنکور میدم، اما بازم فکر کنم امسالم نیارم دانشگاه تهرانو که می خوام :( داشتم فکر می کردم اگه امسال نشد دیگه خوبه برای خارج از کشور اقدام کنم :(
بگذریم، بچه واسه ایستایی من یه سری درسا را کلا وقت نکردم حتی برای یک دور هم بخونم مثل، تنظیم شرایط، آکوستیک، تاسیسات، اقلیم، و ...اما تلاشم را کردم عناصر طراحی لرزه ای نصفشو و درسای ایستایی دکتر طباطبایی را بخونم، اما نمی دونم چرا همونا را هم باز غلط می زنم :( کلا از یه درصدی بالاتر نمی ره هیچ وقت نمی دونم چر کار کنم؟ بسکه سوالاشون نکته دار و ریزه. یا یه وقتایی ام فکر می کنم چون من بعضی چیزا را نخوندم یه وقت عهد گزینه های دیگه درست باشن که من نخوندمشون حتی اگر مثلا به گرینه درست هم برسم.
واسه منظر که کلا هیچی. حالا جزوه عظمتی را گرفتم ایشالا توی این مدت به وویساش گوش می دم، به نظرتون کافیه؟ واسه معماری اسلامی کارگاه رفتم و واسه معماری جهان هم جزوه مانا قابوسی را امیدوارم وقت کنم بخونم. از روی کتابای زارعی و پیرنیا قبلا یه دور خوندم ولی متاسفانه هیچ وقت مثه آدم نتونستم جواب بدم تستا رو، امیدوارم با این وویسا و جمع بندی ها بتونم. معماری معاصر هم خیلی زیاده سعی می کنم در حد چند تا تست که بتونم بزنم بخونم. راستی ساختمان های بلند را هم جزوه شو گرفتم که بخونم.
دیگه می مونه زبان، 504 و اسنشیال را تقریبا خوندم، برای درک مطلب هم که لطف کرده بودین یه فایل گذاشته بودین اونم دارم می خونم.
اما واسه درک هنوز وقت نذاشتم. اصلا اینقدر همه چی زیاده آدم نمی دونه واسه کدوم وقت بذاره و بره سراغ کدوم یکی :(((
بچه ها خیلی دعا کنید :(

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

معمولا یه روز قبل مجموعه معماری برگزار میشه.
ممنون اخه تو سایت سنجش زمان امتحان ارشد رو زده 15,16,17,الان معماری 17هستش هنرهای ساخت 16?یا معماری 16هستش هنرهای ساخت15?

coleopatra

عضو جدید
ممنون اخه تو سایت سنجش زمان امتحان ارشد رو زده 15,16,17,الان معماری 17هستش هنرهای ساخت 16?یا معماری 16هستش هنرهای ساخت15?

بچه ها چه موقع باید کارت ها رو بگیریم؟
یه سوال دیگه، شما نمی دونید این چیزای مربوط به زبان را باید از کجا بیاریم؟ مثلا که از ریشه یه کلمه بتونیم معنیشو تشخیص بدیم و اینا، مثل viv که هم معنی زندگی هست، و vivid پس میشه برای زندگی، یا dic به معنای حرف زدنه پس diction فلان معنی را می ده...
مرسی

milad.arch

عضو جدید
یه سوال دیگه، شما نمی دونید این چیزای مربوط به زبان را باید از کجا بیاریم؟ مثلا که از ریشه یه کلمه بتونیم معنیشو تشخیص بدیم و اینا، مثل viv که هم معنی زندگی هست، و vivid پس میشه برای زندگی، یا dic به معنای حرف زدنه پس diction فلان معنی را می ده...
مرسی
معمولا" 3 یا 4 روز قبل از آزمون، کارت ها رو میزارن رو سایت
واسه سوال دوم: من دارم، اگه وقت شد عکس میگیرم برات

coleopatra

عضو جدید
مرسی

نمی خواد بچه ها خوودم جواب سوال را یافتم :)

zeytoun313

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=&quot] سلام دوستان عزیزم[/FONT]
[FONT=&quot]من موقع ثبت نام کارت علاقه مندی ها در شرکت توی پیام نور و غیر انتفاعی رو نخریدم [/FONT]​
[FONT=&quot]اما الان پشیمونم چون دکتر سروش نیا کلی از کیفیت دانشگاه پارس که زیر نظر گلاب چی می باشد حرف می زد دیروز ...[/FONT]​
[FONT=&quot]بچه ها دیگه فرصتی ندارم برای خرید اون کارت؟![/FONT]​
[FONT=&quot]مثلا اون چند روز قبل از کنکور که مهلت برای ویرایش مشخصات می دند؟ [/FONT]

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

[FONT=&quot] سلام دوستان عزیزم[/FONT]
[FONT=&quot]من موقع ثبت نام کارت علاقه مندی ها در شرکت توی پیام نور و غیر انتفاعی رو نخریدم [/FONT]​
[FONT=&quot]اما الان پشیمونم چون دکتر سروش نیا کلی از کیفیت دانشگاه پارس که زیر نظر گلاب چی می باشد حرف می زد دیروز ...[/FONT]​
[FONT=&quot]بچه ها دیگه فرصتی ندارم برای خرید اون کارت؟![/FONT]​
[FONT=&quot]مثلا اون چند روز قبل از کنکور که مهلت برای ویرایش مشخصات می دند؟ [/FONT]
میشه بگین اقای سروش نیا چی میگفتن راجع به پارس

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیزم
من موقع ثبت نام کارت علاقه مندی ها در شرکت توی پیام نور و غیر انتفاعی رو نخریدم
اما الان پشیمونم چون دکتر سروش نیا کلی از کیفیت دانشگاه پارس که زیر نظر گلاب چی می باشد حرف می زد دیروز ...
بچه ها دیگه فرصتی ندارم برای خرید اون کارت؟!
مثلا اون چند روز قبل از کنکور که مهلت برای ویرایش مشخصات می دند؟

وقتی رتبه ها اومد (اردیبهشت) اگه بخواید میتونید بخرید مشکلی نیست ;)

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیزم
من موقع ثبت نام کارت علاقه مندی ها در شرکت توی پیام نور و غیر انتفاعی رو نخریدم
اما الان پشیمونم چون دکتر سروش نیا کلی از کیفیت دانشگاه پارس که زیر نظر گلاب چی می باشد حرف می زد دیروز ...
بچه ها دیگه فرصتی ندارم برای خرید اون کارت؟!
مثلا اون چند روز قبل از کنکور که مهلت برای ویرایش مشخصات می دند؟

من فکر میکنم موقع انتخاب رشته یعنی وقتی کارنامه اولیه هم میاد میتونید کارت غیر انتفاعی را بخرید. البته مطمئن نیستم و اگر دیدید که الان امکانش هست همین الان این کار را انجام بدید. در زمینه کیفیت پارس بله به شدت دارند روی اساتید و دوره های خارج از دانشگاه کار میکنن و خیلی از اساتید خوب کشور اونجا حضور دارند. البته اینو در مورد تکنولوژی معماریش میگم. از معماری اونجا اطلاعات دقیقی ندارم. ولی فکر میکنم اون هم خوب باشه.

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

[FONT=&quot]می گفتند تیمشون قوی تر از دانشگاه تهرانه حتی...[/FONT]​
از نظر اعتبار چی?خارج که فکر نکنم اصلا قبولش داشته باشه نه?معمولا دانشگاه تهران فقط تو لیست دانشگاه خوبا هست برای اپلای
بعد اصلا سیستم قبول شدن تو پارس چجوریه پارسال انگار یه عده زیادی رو گرفته!?

milad.arch

عضو جدید
از نظر اعتبار چی?خارج که فکر نکنم اصلا قبولش داشته باشه نه?معمولا دانشگاه تهران فقط تو لیست دانشگاه خوبا هست برای اپلای
بعد اصلا سیستم قبول شدن تو پارس چجوریه پارسال انگار یه عده زیادی رو گرفته!?
پارسال 7 نفر بایونیک گرفته و 8 نفر دیجیتال

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

پارسال 7 نفر بایونیک گرفته و 8 نفر دیجیتال
نمیدونم شاید معماریشو میگفتن از مشاورای ایوان خانه شنیدم که انگار در رو همه باز کردن که پر شه کلاسا

Aytakin91

عضو جدید
کاربر ممتاز
می گفتند تیمشون قوی تر از دانشگاه تهرانه حتی...

دوست عزیز موقع انتخاب رشته میتونی کارت غیر انتفاعی رو بخری نگران نباش....................در ضمن در اینکه تیمش قویه خب شکی نیس ولی به نظر من این حرفا یه مشت تبلیغه ............این حرف که گفتن از دانشگاه تهرانم قویتره منو یاده پیام های بازرگانی انداخت که اون شامپو پیراسته رو کچله میزنه مو در میاره....:D ولی خب شاید جووش بهتر از بعضی دانشگاههای سراسری باشه .....راستی اگه مشکل هزینه نداشتین حتما پردیس تهرانو قبل اینا بزنین چون قبول شدنشم انچنان سخت نیس............فقط جیب پرپول میخواد..........البته ایشالا که سراسری قبول میشین.....

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز موقع انتخاب رشته میتونی کارت غیر انتفاعی رو بخری نگران نباش....................در ضمن در اینکه تیمش قویه خب شکی نیس ولی به نظر من این حرفا یه مشت تبلیغه ............این حرف که گفتن از دانشگاه تهرانم قویتره منو یاده پیام های بازرگانی انداخت که اون شامپو پیراسته رو کچله میزنه مو در میاره....:D ولی خب شاید جووش بهتر از بعضی دانشگاههای سراسری باشه .....راستی اگه مشکل هزینه نداشتین حتما پردیس تهرانو قبل اینا بزنین چون قبول شدنشم انچنان سخت نیس............فقط جیب پرپول میخواد..........البته ایشالا که سراسری قبول میشین.....

نه اینکه استیدش قوی هستن تبلیغ نیست. چون تقریبا همه اساتید تهران اونجا هم هستن. ولی الان به این چیزا فکر نکنید حالا تا اردیبهشت فرصت این کارا را دارید

astronomygirl66

عضو جدید
بچه ها کسی میدونه فایل تست های پرسپکتیو که آقای ایرانشاهی در فیلماشون حل میکنن ازکجا باید دانلود کنم؟ :(
تو قسمت دانلود سایت آکادمی هم پیدانکردمشون.
لطفا اگه کسی داره بذاره ممنون

coleopatra

عضو جدید
بچه ها برای زبان عمومی اون پنج تا سوال گرامریش منبع کوتاهی ندارید مثل همینی که برام گذاشتین راجع به زبان تخصصی؟
امروز آزمون ایوانخانه چقدر بد بود :(

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها کسی میدونه فایل تست های پرسپکتیو که آقای ایرانشاهی در فیلماشون حل میکنن ازکجا باید دانلود کنم؟ :(
تو قسمت دانلود سایت آکادمی هم پیدانکردمشون.
لطفا اگه کسی داره بذاره ممنون
منظورتون اینه؟

پیوست ها

• تست+تالیفی+سایه+و+پرسپکتیو.rar
    4.3 مگایابت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

* Nafise *

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها برای زبان عمومی اون پنج تا سوال گرامریش منبع کوتاهی ندارید مثل همینی که برام گذاشتین راجع به زبان تخصصی؟
امروز آزمون ایوانخانه چقدر بد بود :(

خلاصه عالی از نکات گرامری :)

پیوست ها

• grammar pamphlet.pdf
    281.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

coleopatra

عضو جدید
خلاصه عالی از نکات گرامری :)

خیلی لطف کردی عزیزم، برای تمرین زبان تخصصی چی می زنین تست؟ من نشستم اون 13 مهارت را خووندم خیلی خوب بودن، اما متاسفانه امروز سر آزمون درصد زبانم از همه دفعات قبلی که با روش خودم می زدم پایین تر شد. شاید چون یه مقداری فکر کردم حالا که این روش ها را خووندم دیگه بلدم و گزینه ای که انتخاب می کنم قطعا جواب درست خواهد بود. تازه من همیشه فکر می کردم زبانم اونقدر خوبه که دیگه لازم نیست بخونم ولی همیشه روی شصت درصد بوده. این دفه هم شد 50 بسکه غلط غلوط داشتم با وجود سه تا نزده! بچه ها چرا اینقدر سوالا رو زیرکانه می دن؟ مثلا من امروز فهمیدم تاریخا را خوب هم که بخونم یه جوری درکی تحلیلی سوال می دن که بازم توش می مونم. بقیهخ درصدام زیر بیستن. با این که امروز فکر کردم خیلی خوب می دم :(

m0nire

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه . کسی این آزمون سنجش رو زده ؟!
به نظرتون سطحش چطور بود ؟!
من یکم خوب زدمش ، دچار این احساس شدم که این خیلی آسون بود والا عمرا که من خوب می زدم :biggrin: خود درگیری دارم . البته منظورم به دوتا درس زبان و تاریخشه . رو بقیه اش من از همون اول هم خیلی قوی نبودم :cry: و هنوز جای کار داره .

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها نحوه میانگین گرفتن چجوریه برای کنکور?مثلا میگن میانگین فلانی شده 60%تو معماری چجوری حساب کردنش?

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا