مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

amineh_taheri

عضو جدید
من هم تازه وقتم آزاد شده و میخوام شروع کنم.....
;)
اگر قابل میدونین من هستم.... مثل شما باید یکی هولم بده تا بتونم بخونم،....
راستی کسی میدونه چطور میشه آزمون جامع مرکز معماری (28 شهریورش را) را شرکت کرد؟

آخرین ویرایش:

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
کسی راجع به کتاب معماری مدرن 1900 (انتشارات سمت ) چیزی شنیده؟
کتاب خوبی ؟
جزء منابع تاریخ هست آیا؟
یکی از دوستای من که تاریخ کنکور 91 رو 70 زده بود میگفت عکساش مهمه فقط. اما جز منابع مرکز نیست. اگه اطلاعات بیشتر گیر آوردم میگم. فعلاً منابع مهم رو بخونین. به حاشیه انقد گیر ندین :biggrin:

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من هم تازه وقتم آزاد شده و میخوام شروع کنم.....
;)
اگر قابل میدونین من هستم.... مثل شما باید یکی هولم بده تا بتونم بخونم،....
راستی کسی میدونه چطور میشه آزمون جامع مرکز معماری (28 شهریورش را) را شرکت کرد؟
سلام عزیزم. خوش اومدی به جمع مااا. این باشگاه کلی از مشکلاتتو حل میکنه.
آزمونای جامع رایگان رو شعبه مرکز شهرتون باید بری ثبت نام کنی.

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
عارفه جان میشه بگی زبان 504 رو چه جوری میخونی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟منظورم اینه کل تمرین و ایناشو میخونی؟؟؟؟؟؟؟؟

من آره همشو میخونم...چون یه سری لغات هم داخلش هست ک میتونه بهم کمک کنه...و اینکه بیشتر وقتی دارم متنی میخونم و به کلمه ای برخورد میکنم سعی میکنم مترادف متضاد پیدا کنم براش چون اونجوری بهتر میشه یاد گرفت.
مثلا میدونم ک denounce ,condemn هر دو مترادف اند ممکنه یه زمانی تمرکز رو کلمه ای نداشته باشم و یادآوری مترادف زودتر به معنیش برسم.

یاسمن بانو

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
جملات انرژی بخش خاله

جملات انرژی بخش خاله

-استقامت رودخانه دل صخره ای را می شکافد نه به خاطر قدرتش بلکه به خاطر صبر و بردباری و پشتکارش
- همیشه دعا کنید چشمانی داشته باشید که بهترین ها را درآدمها ببیند،قلبی که خطاکارترین ها را ببخشد، ذهنی که بدی ها را فراموش کند و روحی که هیچگاه ایمانش به خدا از دست ندهد
همیشه به یاد داشته باشید که موقعیت کنونی شما سرنوشت نهایی تان نیست ،بهترینن روز های زندگی شما در راهند
:smile:

hastia89

عضو جدید
امکانش هست اون چند صفحه رو قرار بدین؟

چرا هیچ تایپیکی در باره گرایش معماری معماری نیست
کاش یه نفر بود یه لیست بهم میداد می گفت اینا رو بخون کافیه
من همه جزوه ها رو دانلود کردم وقتم کمه کارو بچه و زندگی ..

قسمت نانو مواد در ساختمان از جزوه ای که دوستان تو باشگاه گذاشته بودن ، اون چند صفحه رو جدا می کنم میذارم.

یاسمن بانو

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
امشب زود میذارم جمله ها..

امشب زود میذارم جمله ها..

- اگر میدانستید که افکارتان چقدر قدرتمند است، هیچگاه حتی برای یک بار دیگر هم منفی فکر نمی کردید
- هیچگاه نمی توانید یک اشتباه را دو بار مرتکب شوید چرا که بار دوم دیگر آن یک اشتباه نیست بلکه یک “انتخاب” است
- یک فرد موفق کسی است که بتواند از آجرهایی که دیگران به طرفش پرتاب کرده اند، ساختمانی محکم بنا کند

آخرین ویرایش:

mehmari

عضو جدید
- اگر میدانستید که افکارتان چقدر قدرتمند است، هیچگاه حتی برای یک بار دیگر هم منفی فکر نمی کردید
- هیچگاه نمی توانید یک اشتباه را دو بار مرتکب شوید چرا که بار دوم دیگر آن یک اشتباه نیست بلکه یک “انتخاب” است
- یک فرد موفق کسی است که بتواند از آجرهایی که دیگران به طرفش پرتاب کرده اند، ساختمانی محکم بنا کند
عالی بود....

رحمت خداوند ممکن است تاخیر داشته باشد اما حتمی است>>>>>>> انتونی رابینز

قانون
زندگی , قانون باور است.>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> ژوزف مورفی
باور به طور خود بخود به اجرا در میاید>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> ژوزف مورفی

به ضمیر باطن خود به صورت یک هوش زنده و یک یار موافق بنگرید>>>> ژوزف مورفی

زندگی آماده است تا بسیار بیشتر از انچه تصورش را میکنید به ما بدهد.>>>>> مارک فیشر

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
چرا طبیعت منبع الهام و تعامل تکنولوژی تو سیلابس مرکز معماری نیست ؟ یعنی مهم نیستن؟

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها امروز روز سختی را داشتم یکی از بدترین روزهای زندگی ام ،راستش امروز صمیمی ترین دوستم بهم اس داد که ارشد شرط معدل اصفهان قبول شده ، از خوشحالی براش داشتم بال در می اوردم خیلی خوشحال بودم اما بعدش وقتی یادم افتاد که ما قرار بود با هم بخونیم برا ارشد و اون قرار بود برنامه را بچینه تا من پایان نامه را بدم و با هم شروع کنیم و برنامه بیرون رفتن و خوش گذرونی هامون بچینه خیلی دلم شکست و اشک ریختم واقعا تنها شدم توی زندگی ام ،حالا من باید برگردم خونه تک و تنها بدون هیچ یار و یاوری شاید امروز جز بدترین روزهای زندگی ام بود نمی دونستم برا اون خوشحال باشم یا از اینکه دارم از دستش میدم ناراحت باشم ،به خدا دنیای نامردیه ،یاد زمانی که با هم رفتیم امام زاده قبل کنکور کارشناسی مون ،یاد روزی که قبول شدیم و رفتیم و.....
اصلا یادشون میفتم دارم دیونه میشم
به نظرتون چیکار کنم با این اوصاف بخونم یا برم دنبال کار کردن
به خدا هیچ چیز سخت تر از تنهایی نیست

arefeh

کاربر ممتاز
بچه ها امروز روز سختی را داشتم یکی از بدترین روزهای زندگی ام ،راستش امروز صمیمی ترین دوستم بهم اس داد که ارشد شرط معدل اصفهان قبول شده ، از خوشحالی براش داشتم بال در می اوردم خیلی خوشحال بودم اما بعدش وقتی یادم افتاد که ما قرار بود با هم بخونیم برا ارشد و اون قرار بود برنامه را بچینه تا من پایان نامه را بدم و با هم شروع کنیم و برنامه بیرون رفتن و خوش گذرونی هامون بچینه خیلی دلم شکست و اشک ریختم واقعا تنها شدم توی زندگی ام ،حالا من باید برگردم خونه تک و تنها بدون هیچ یار و یاوری شاید امروز جز بدترین روزهای زندگی ام بود نمی دونستم برا اون خوشحال باشم یا از اینکه دارم از دستش میدم ناراحت باشم ،به خدا دنیای نامردیه ،یاد زمانی که با هم رفتیم امام زاده قبل کنکور کارشناسی مون ،یاد روزی که قبول شدیم و رفتیم و.....

عزیزم چه ربطی داره درست دوست خوبه اما نه دیگه واسه این بخوای از زندگی و آینده خودت بزنی...والا من خیلی از دوستام رو تشویق کردم برای خوندن ارشد و جالب اینجاست همه اونها قبول شدند و میگن ک مدیون اجبار و امید من هستن اما خودم قبول نشدم و چون قبول نشدم باید بیخیال زندگیه خودم و آیندمو آرزوهام بشم....براش خوشحالی و همینطور دعا کن برای موفقیتهاش اما خودتم سعی کن...ایشالله ک دوره دکترا دوباره با هم این مسیر رو طی کنید:)

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
اول سلام به همه دوستان.........اميدوارم همه سالم و سرحال و پر انرژي باشيد ........راستش من كه 1 ماهي هست به خاطر پايان نامه نميرسم بخونم .ولي اگه خدا بخواد 10 روز ديگه دفاع ميكنم تموم ميشه.......خيلي خستم كرده بعدش يه مدت استراحت ميكنم و دوباره شروع ميكنم
راستي يه چيزي رو ميخوام بگم....اينكه هيچ وقت به اميد كس ديگه نباشيد و كار خودتونو بكنيد....اينكه قرار باشه برنامتون رو با كس ديگه اي تنظيم كنيد يا برنامتون رو بخاطر يه سري مسائل تغيير بديد به نظرم كار درستي نيست چون شرايط هر كس با دوستش فرق داره....سعي كنيد واسه خودتون برنامه بچينيد و بخونيد .......و از همه مهمتر اين چند ماه آينده تا كنكور رو كمتر با دوستان سپري كنيد .....حال چرا؟چون بعضي وقت ها اين كنار هم بودن هاي زياد باعث ميشه زياد فكرتون مشغول بشه و تمركزتون از بين بره.....در كل سعي كنيد از مسائل حاشيه اي كه شما رو اذيت ميكنه يا مشغول به دور باشيد

به اميد روزي كه تك تك بچه ها وقتي ميان و پست ميذارن از نتايجشون شاد باشن:)

یاسمن بانو

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
همیشه به یاد داشته باشید که موقعیت کنونی شما سرنوشت نهایی تان نیست ،بهترینن روز های زندگی شما در راهند
یکی از ساده ترین راه های خوشبخت ماندن اینست که..چیزهایی که باعث ناراحتیتان می شود را رها کنید
هیچ می دانی فرصتی که از آن بهره نمی گیری آرزوی دیگران است؟(جک لندن(
-همیشه یادتان باشد که زندگی پیشکشی است برای شادمانی و خوب زیستن، لبخند زیباترین آرایش هر فرد است و مثبت اندیشی کلید خوشبختی
-خداوند شما را از شرایطی عبور می دهد که هیچ از آن سر در نمی آورید فقط به این دلیل که شما را به جایگاهی برساند که شایسته اش هستید.به او اعتماد کنید

آخرین ویرایش:

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی از اینکه برام جواب گذاشتید ولی نمی دونید چقدر سخته ما 12یا 13 سالی هست که با هم دوستیم ،بدون هم اب نمی خوردیم ،برا کارشناسی هم با هم می خوندیم ،این قدر با هم بودیم که همه فک می کردند ما خواهر دوقلو هستیم ،راستش از وقتی که شنیدم بر گردم خونه مون تنها میشم و اون نیست ،به خدا دست و دلم به پابان نامه ام هم نمیره که تمومش کنم از شرش خلاص شم

معمارباشی

عضو جدید
مرسی از اینکه برام جواب گذاشتید ولی نمی دونید چقدر سخته ما 12یا 13 سالی هست که با هم دوستیم ،بدون هم اب نمی خوردیم ،برا کارشناسی هم با هم می خوندیم ،این قدر با هم بودیم که همه فک می کردند ما خواهر دوقلو هستیم ،راستش از وقتی که شنیدم بر گردم خونه مون تنها میشم و اون نیست ،به خدا دست و دلم به پابان نامه ام هم نمیره که تمومش کنم از شرش خلاص شم

دو راه داری
1- بشینی گریه کنی افسوس بخوری به گذشته و این روزهات رو به تلخی بگذرونی ... فکر هم نکنم اخرش نتیجه خاصی بگیری ...
2- یا این که به جنبه مثبتقضیه نگاه کنی ... بودن اون دردانشگاه اصفهان بشه برات یه انگیزه و موتور متحرک ! برای این که تلاشت رو بیشتر کنی و بخونی تا این دوری رو به حداقل خودش برسونی و تو هم سال دیگه کنار اون در دانشگاه اصفهان درس بخونی !

باز خودت می دونی !
انتخاب کن
1
یا
2
؟؟؟؟

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
توجه ، توجه

توجه ، توجه

سلام سلام 100 تا سلام :biggrin: اومدم یه توصیه کنم راجع به 504. من الان دارم میخونمش. اول میخواستم به خوندن کلمات و نهایتاً روخونی مثالای کلماتش اکتفا کنم. اما الان تقریباً دارم کامل میخونمش. (تقریباً رو ازون جهت گفتم که خیییلی هم گیر نیستم روش. مثلاً یه گرامر خاصو نمیفهمم خیلی روش زوم نمیکنم و با گذاشتن یه علامت سوال کنارش ، ازش میگذرم. اما همه ی کلمات متناشو میخونم و حفظ میکنم.)
کتاب خوبیه. به کسایی که مثل من میخوان رو زبان سرمایه گذاری کنن پیشنهاد میکنم کامل بخوننش بعد برن سراغ کتاب رستمی. اما اونایی که در حد معقول میخوان زبانو بخونن خوندن کلماتش و بعد شروع رستمی رو توصیه میکنم. چون خوندن همه ی کتابا یه کم زمانبره :smile:
ضمناً جا داره از sam sad عزیز هم بابت جملات قشنگی که هر شب میذاره و تشکرایی که همیشه با مهربونی واسه همه پستا میذاره تشکر ویژه کنم :w27: خواستم بدونی اینا چیزاییه که ماها واقعاً میبینیم و خیلی خیلی قدردانش هستیم.
همینطور بقیه ی دوستای گلم که با مهربونی به سوالات بقیه جواب میدن و درد دلاشونو گوش میکنن و باهاشون همدردی میکنن. مثل سارا ، ابرام ، معمارباشی ، سجی ، همراهی ، عارفه , غزل ، تیماج ، atrali و بقیه که اسماشونو اینجا ننوشتم. میخوام بگم درسته که ندیدمتون اما تک تکتون واسم واقعی هستین و دوستون دارم.:w36:

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
دو راه داری
1- بشینی گریه کنی افسوس بخوری به گذشته و این روزهات رو به تلخی بگذرونی ... فکر هم نکنم اخرش نتیجه خاصی بگیری ...
2- یا این که به جنبه مثبتقضیه نگاه کنی ... بودن اون دردانشگاه اصفهان بشه برات یه انگیزه و موتور متحرک ! برای این که تلاشت رو بیشتر کنی و بخونی تا این دوری رو به حداقل خودش برسونی و تو هم سال دیگه کنار اون در دانشگاه اصفهان درس بخونی !

باز خودت می دونی !
انتخاب کن
1
یا
2
؟؟؟؟

سلام مرسی دوست عزیز ممنون از راهنمایت اره شاید حق با شما باشه ولی قبول داری سخته غم دوری ،اخه بی یار زندگی کردن واقعا سخته

معمارباشی

عضو جدید
سلام مرسی دوست عزیز ممنون از راهنمایت اره شاید حق با شما باشه ولی قبول داری سخته غم دوری ،اخه بی یار زندگی کردن واقعا سخته
خوب اگه نخونی که مدت دوریتون بیشتر می شه نمی شه ؟ بعد اون باز دکترا قبول می شه و باز می ره یه شهر دیگه ... اون وقت تو کجایی ؟؟؟

بعدشم ! اون داره به موفقیت های پیش روش نگاه می کنه ... شد یه نگاه به عقب بندازه و بگه بخاطر این که با هم باشیم من نمی رم ؟؟؟ پس می بینی تو این دنیا هر کسی به فکر منفعت خودشه ... دوستی به اون معنایی که تو ذهن تو هست برای اون مطرح نیست
پس چرا خودتو اسیر این دوستی کردی و اینده خودتو بخاطرش مبهم و تیره وتار کردی ؟

arefeh

کاربر ممتاز
خوب اگه نخونی که مدت دوریتون بیشتر می شه نمی شه ؟ بعد اون باز دکترا قبول می شه و باز می ره یه شهر دیگه ... اون وقت تو کجایی ؟؟؟

بعدشم ! اون داره به موفقیت های پیش روش نگاه می کنه ... شد یه نگاه به عقب بندازه و بگه بخاطر این که با هم باشیم من نمی رم ؟؟؟ پس می بینی تو این دنیا هر کسی به فکر منفعت خودشه ... دوستی به اون معنایی که تو ذهن تو هست برای اون مطرح نیست
پس چرا خودتو اسیر این دوستی کردی و اینده خودتو بخاطرش مبهم و تیره وتار کردی ؟
100% باهات موافقم....اون به فکر خودشه...نه تنها اون همه آدمها...البته مثل من و ozra حان هم هستن کسایی ک نشستن و فقط با موفقیت بقیه شاد میشن...ozra جان اشتباهی ک من یه عمر دارم میکنم تو نکن...من همیشه به فکر خونواده و اطرافیانم تا به فکر خودمو آیندم و این شده ک الان ک 26 سال از عمرم میگذره میفهمم چرا 1 ساعتشو برای خودم زندگی نکردم و شاد نبودم ...شور جوونیمو پای آرامش بقیه گذاشتم...آرامش خودمو و خوشیه خودمو گذشته تباه شده خودمو از دست دادم...و معلوم هم نی در آینده میخوام چ کنم...درسته درس میخونم و علاقه زیاد دارم اما هدف غاییه من این نی...من کلی برنامه و آرزو دارم همچین بزرگ هم نی و با تلاش کردن و اینکه کل زمان خودمو برا خودم بزارم بهشون میرسم...
نکن این کارو پس...تنها یه زمانی دردناکه ک تو از خودت غافل بشی...چشم بزاری دیگه نمیتونی به گذشتت برگردی...دیگه هم نمیشه افسوس خورد

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
در این تاپیک می توانید به تمام سوالات مشاوره خود برسید

برنامه ریزی درسی ، مدیریت زمان و شناسایی سارقان زمان ، تمرکز حواس

(جدید و کاملا مفید)
بچه ها این تاپیک و مطالبش فووووووووووووق العادس.:w17: :w11: حتماً حتماً حتماً بخونین.:twisted:
قول میدم کلی از مشکلاتتون حل شه .یه سری نکات ریز و اساسی توشه که خیییلی مهمه. دیگه بیشتر از این تبلیغ نمیکنم. بخونین :biggrin:

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
100% باهات موافقم....اون به فکر خودشه...نه تنها اون همه آدمها...البته مثل من و ozra حان هم هستن کسایی ک نشستن و فقط با موفقیت بقیه شاد میشن...ozra جان اشتباهی ک من یه عمر دارم میکنم تو نکن...من همیشه به فکر خونواده و اطرافیانم تا به فکر خودمو آیندم و این شده ک الان ک 26 سال از عمرم میگذره میفهمم چرا 1 ساعتشو برای خودم زندگی نکردم و شاد نبودم ...شور جوونیمو پای آرامش بقیه گذاشتم...آرامش خودمو و خوشیه خودمو گذشته تباه شده خودمو از دست دادم...و معلوم هم نی در آینده میخوام چ کنم...درسته درس میخونم و علاقه زیاد دارم اما هدف غاییه من این نی...من کلی برنامه و آرزو دارم همچین بزرگ هم نی و با تلاش کردن و اینکه کل زمان خودمو برا خودم بزارم بهشون میرسم...
نکن این کارو پس...تنها یه زمانی دردناکه ک تو از خودت غافل بشی...چشم بزاری دیگه نمیتونی به گذشتت برگردی...دیگه هم نمیشه افسوس خورد

اره حق با تو عارفه جان ،من همیشه به فکر این بودم که اطرافیانم از دستم ناراحت نشن و همه اش به فکر خونواده ام بودم و ......
هیچ وقت دنبال خوشی خودم نبودم ،سعی ام میکنم که به حرفاتون گوش کنم و مث بچه خوب بشینم بخونم
مرسی از راهنمایی عات عزیزم

shima jo0on

عضو جدید
بچه ها این جزوه سینا شریفی که یه عالمه حل کردنی داره اما کنکور همین سال قبل اصلا این مدلی نبود ایا این جزوه ای که من دارم همون جزوه ایه که میگین خوبه؟؟؟
من میخوام معماری بخونم ایا بازم اهمیت این جزوه همون قدره؟

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها این جزوه سینا شریفی که یه عالمه حل کردنی داره اما کنکور همین سال قبل اصلا این مدلی نبود ایا این جزوه ای که من دارم همون جزوه ایه که میگین خوبه؟؟؟

اره عالیه سینا شریفی ... حتما جزوه هاشش رو بخونید ..برا معماری گاهی شما رو از بعضی کتب بی نیاز میکنه
البته نمیدونم منظورت از حل کردنی چیه
پارسال یه سری جزوه تو پیج فیس بوکش گذاشته بود که بچه ها هم اینجا گذاشتن و خیلی خوب بود

آخرین ویرایش:

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
چرا طبیعت منبع الهام و تعامل تکنولوژی تو سیلابس مرکز معماری نیست ؟ یعنی مهم نیستن؟

جواب منو بدین دیگه :redface:

- کتابهای که گفتم فقط فصل معرفی آثارشو بخونیم دیگه؟
معماری دیجیتالم فقط دو فصلش که نمونه هارو گقته و پوشش نما مهمه؟
مرسی :surprised:

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها من یه برنامه ریختم که توش چند تا کتاب رو با هم میخونم.
به نظرتون یکی از دروسو حذف کنم به جاش کتابهایی که خوندمو مرور کنم یا بزارم سر برج که اینا تموم شد با هم بشینم مرور کنم بعد برم سراغ کتابهای جدید

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جواب منو بدین دیگه :redface:

- کتابهای که گفتم فقط فصل معرفی آثارشو بخونیم دیگه؟
معماری دیجیتالم فقط دو فصلش که نمونه هارو گقته و پوشش نما مهمه؟
مرسی :surprised:
چرا مهمن ......شما میتونی جزوه های باشگاه رو بخونی البته تعامل تکنولوژی فعلا جزوه نداره ولی اگه کتابشم بگیری فک کنم فقط فصل 5 مهم باشه که به معرفی بناهاش پرداخته ..چون بقیه اش در مورد زندگینامه و ایناست

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کدوم جزوش ؟؟؟؟؟راجع به چیه؟؟؟؟؟؟؟؟
کلا جزوه سینا شریفی خیلی خوب هستن بخصوص اگه زمان براتون خیلی مهمه

وضعیت
موضوع بسته شده است.