مطالعه گروهی دکتری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

chobina

عضو جدید
آره یه برنامه ای که درس های متفاوت توش باشه خیلی خوبه. من از تاسیسات مکانیکی زیاد خوشم نمیاد کاش نبود:confused:

فرشته جان چه میشه کرد باید خوند دیگه...!!!! :( من واسه تاسیسات اول میخوام از کتاب راهیان ارشد که خلاصه نوشته بود اونو بخونم اگه فرصت کردم می رم دنبال کتابای دیگه
آهان یادم رفت بگم استعداد تحصیلی یادمون نره ها بخونیم یه امتیاز خیلی آسون ،راحت از کفمون نره...

fereshte1111

عضو جدید
فرشته جان چه میشه کرد باید خوند دیگه...!!!! :( من واسه تاسیسات اول میخوام از کتاب راهیان ارشد که خلاصه نوشته بود اونو بخونم اگه فرصت کردم می رم دنبال کتابای دیگه
آهان یادم رفت بگم استعداد تحصیلی یادمون نره ها بخونیم یه امتیاز خیلی آسون ،راحت از کفمون نره...

آره قربونت. درست میگی:confused:

fereshte1111

عضو جدید
من سوالاتی مبنی بر تاسیسات ندیدم در سوالات دکتری معماری. حتی توی منابعی که از همین باشگاه دانلود کردم جزو منابع نبود. الان چ جوریه؟!! داریم یا نداریم این تاسیسات خوشگله رو؟:smile:

month_2012

عضو جدید
من پارسال دکتری آزمایشی شرکت کرده بودم ...اصلا و اصلا امتحانش در حد ارشد سخت نیست....
دروس تخصصی با جدی و مفهومی خوندن کتابای اصلی میشه به سوالاش جواب داد... مثله آزمون ارشد سوالای پراکنده و زیاد نمیدن

در قسمت دروس تخصصی از روش تحقیق سوال زیاد بود، کتاب روش تحقیق دکتر عینی فر به نظرم خیلی خوب بود برا جواب دادن به این سوالها...

استعداد تحصیلی هم حداقل برای بچههایی که دبیرستان رشته ریاضی خوندن فوق العاده ساده و آسون میتونه باشه اگر یکی از همین کتابهای آمادگی استعداد تحصیلی دکتری رو بخونید تا 75 درصد راحت میتونید بزنید البته به شرط دقت کافی هنگام محاسبه و تحلیل سوالات در زمان آزمون...

راجع به زبان هم نظری ندارم چون موقع امتحان نرسیدم به سوالهاش جواب بدم و کلا با این درس نمیتونم ارتباط خوبی برقرار کنم هیچ وقت...:(

chobina

عضو جدید
من سوالاتی مبنی بر تاسیسات ندیدم در سوالات دکتری معماری. حتی توی منابعی که از همین باشگاه دانلود کردم جزو منابع نبود. الان چ جوریه؟!! داریم یا نداریم این تاسیسات خوشگله رو؟:smile:

راستش منمم نمی دونم من تو یه سری منابع رو مرکز معماری ایران واسه دکتری معرفی کرده بود دیدم یعنی مبانی تکنولوژی معماری و تکنولوژی پیشرفته ساختمان رو به چند آیتم تقسیم کرده که یکی از این آیتما تاسیساته.... خوب می توانیم بزاریم سر فرصت از کتابای پارسه یا راهیان ارشد بخونیم بهتره زبان و تاریخ معماری و مبانی نظری رو فول بشیم...
زبان تاثیر فوق العاده ای داره من خودم سال پیش یکی از دلایل مهم که امتحان ثبت نام نکردم همین زبان بود...:smile:

chobina

عضو جدید
من پارسال دکتری آزمایشی شرکت کرده بودم ...اصلا و اصلا امتحانش در حد ارشد سخت نیست....
دروس تخصصی با جدی و مفهومی خوندن کتابای اصلی میشه به سوالاش جواب داد... مثله آزمون ارشد سوالای پراکنده و زیاد نمیدن

در قسمت دروس تخصصی از روش تحقیق سوال زیاد بود، کتاب روش تحقیق دکتر عینی فر به نظرم خیلی خوب بود برا جواب دادن به این سوالها...

استعداد تحصیلی هم حداقل برای بچههایی که دبیرستان رشته ریاضی خوندن فوق العاده ساده و آسون میتونه باشه اگر یکی از همین کتابهای آمادگی استعداد تحصیلی دکتری رو بخونید تا 75 درصد راحت میتونید بزنید البته به شرط دقت کافی هنگام محاسبه و تحلیل سوالات در زمان آزمون...

راجع به زبان هم نظری ندارم چون موقع امتحان نرسیدم به سوالهاش جواب بدم و کلا با این درس نمیتونم ارتباط خوبی برقرار کنم هیچ وقت...:(

سلام زبان هم درس شیرینیه فقط چون از اول آموزش درستی ندیدیم برامون الان شده یه مشکل... در حالت نرمال همه ما الان در این مقطع زبانمون سطح اش عالی باشه ولی متاسفانه اساتیدی رو داریم که با داشتن دکتری ذره ای انگلیسی نمی تونن حرف بزنن یا بنویسن... خوب ما وضعمون بهتر ه اگه از الان روش کار کنیم . من الان حدود یک سال و اندیه که میرم آموزشگاه زبان چون خودم به تنهایی تمرین نمیکنم یا زبان نمی خونم با اینکه بچه ها یا استاد هم بعضی موقع جملات منو درک نمی کنن چون همش تخصصی حرف می زنم اونا تعجب می کنن:surprised: ولی خوب بهتر از هیچیه ... چون باعث میشه حرف بزنم و گرامرو با حرف زدن میشه یاد گرفت.... رفتن به کلاس و سایت ممورایز خیلی مفیده و هم ایجاد علاقه می کنه
در ضمن خیلی خوش اومدین به این تاپیک:w30: انشاءالله امسال همه بتونیم نتیجه بگیریم.:w33:

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
من هنوز تاپیک رو مطالعه نکردم
ولی از بس ذوق کردم به خاطر این تاپیک و اعضای فعال پست گذاشتم
حتما تا اخر امشب مطالعه می کنم
و به جمعتون می پیوندم

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام مجدد به همه
نمیدونین بعد از مدت ها که فقط سر میزنم به باشگاه و دنبال یه تاپیکم برای پر شدن خلا ای که احساس میکنم، این تاپیک و دوستای گلی مث شماها چقدر خوشحالم کرد.
خودم نمیتونستم تاپیک بزنم چون من تازه ترم 2 ارشدم و در مورد دکترا انچنان اطلاعاتی ندارم
تو این مدت فقط تونستم یه مقاله علمی پژوهشی بنویسم که برای چاپش به راهنمایی شما نیاز دارم
خیلی ممنونم از همتون
دوستون دارم و 100%باهاتون حتی اگه همخوان نباشم همراهم.

سلام- انشاله که میتونی
نگران سابقه تدریس نباش چون امتیازش رو حذف کردن- بسکه همه دارن تدریس میکنن دیگه کار شاقی نیس
خیلی فعال هستی- مقالات علمی پژوهشی ات تو کدوم مجلات بوده؟ من 4 کنفراس دارم یه علمی پژوهشی- سابقه تدریس هم دارم که دیگه به دردم نمیخوره- ولی برا دکتری خوندن هنو مرددم!!!

من یه همایش سنجش و دانش رفتم،اقای دکتری که صحبت میکردنو اسمشون یادم نیست اما میگفتن حتی اگه از جیب خرج کنین، حتما حتما برین یه جا تدریس کنید.به خاطر اینکه سابقه تدریس داشته باشید. شما مطمئنی؟

سلام دوستان عزیز، به نظرم رسید یک تاپیک برای تبادل نظراتمون درباره آزمون دکتری سال 94 داشته باشیم که با توجه به درگیر بودن همه یک سری اطلاعات مفید رو در اختیار هم قرار بدیم درباره نحوه پذیرش با کنکور و بدون کنکور و....:gol:
واقعا خیلی سوت و کور این قسمت دکتری آدم دلش می گیره بچه های ارشد خیلی فعالن...
من سال 92 ارشد رو با معدل 19.17 تموم کردم تو دانشگاه ازاد بخاطر مقاله تازه یک ماه پیش مدرکمو گرفتم به همین خاطر امسال نشد که دکتری شرکت کنم یه نظرتون میتونم تو سراسری قبول بشم؟ از نظر سطح علمی هم در درجه خوبی هستم و 7 تا مقاله کنفرانس ملی و 2 تا علمی پژوهشی دارم ولی سابقه تدریس ندارم:):que::cry:

خیلی عالی،احسنت، حضورتون به ما دلگرمی میده دوستم

سلام.من از بچه های تاپیک مطالعه گروهی ارشد 94م.
درباره مقاله و اینا گفتید..خیلی دلم میخاد بدونم چطور باید وارد این وادی شم..مطالعه کنم مقاله هارو و کم کم خودم بنویسم.
دوس دارم پژوهشو.
اگه میشه لطفن راهنماییم کنید.

با این دوستای خوبی که اینجا هستن حتما میشه از مقالات سر در اورد.

یکی از فاکتورهای پذیرش دکتری سراسرس اینه که از خود سراسری مدرک بگیری یعنی عملا ازاد ، پیام نور و غیر انتفاعی و پردیس رو بر نمی دارن

چرا بر میدارن ولی خیلی خیلی سخت،با توجه به ظرفیت کمی که معماری داره

پایان نامه ارشد و موضوع ش و کارش چقدر تاثیر داره تو مصاحبه؟

این سوال سوال منم هست،پایان نامه چقدر موثره؟
همینطور آموزش محور یا پژوهش محور بودن؟
و اینکه ایا آموزش محور بودن خاصه پیام نوره یا سراسری و ازاد و غیر انتفاعیم همچین وضعیتی دارن؟

شرایط گزینش همینه
من در مورد دانشگاه های تاپ تهران گفتما تهران، هنر تهران ، بهشتی و...

شاید اینطوری باشه با توجه به ظرفیت کم پذیرشش،ولی هیچ چیز غیر ممکن نیس

سلام
من تو یه همایش یک ماهه پیش با دکتر حسین سلطانزاده در این مورد صحبت کردم که میشه از دانشگاه ازاد تو سراسری قبول شد یا نه؟ ایشون جواب دادن چرا که نه!!! بچه های ما آماده نمی رن جلو بعد میگن سراسری از آزاد دانشجو بر نمی داره گفتن که پایان نامتون در سطح عالی باشه و مقالات خوبی داشته باشین می تونین سراسری قبول بشین....
این حرفا رو دیگه نزنین ما اگه بخاییم می تونیم....:);)
من حتی شنیدم مقاله ارزشش از پایان نامه بیشتره،اره؟

من خودم پایان نامم رو با نمره 20 با درجه عالی تموم کردم و 7 تا مقاله همایش دارم و دو تا از مقاله هام در مسیر چاپ (علمی-پژوهشی) هستند.... بازم احساس می کنم از لحاظ پژوهش کم دارم ولی مطمئنم اگه برم جلو دست خالی برنمی گردم از الان خودتونو ناامید نکنین....:smile::smile::gol::smile::gol::gol:
بازم دوستای گلم نظراتتون رو بنوسیسن باهم تبادل کنیم تا بتونیم به نتیجه برسیم

افرین افرین

سلام در مورد مقاله نویسی اول باید خیلی خوب روش تحقیق رو یاد بگیرن، خووب اگه از الان بخایین شروع کنین شاید براتون یکم سخت باشه ولی چون علاقه دارین این سختی زیاد به چشم نیاد شما اول چندتا جزوه دوره ارشد روش تحقیق رو پیدا کنید بخونید تا زیر و بم کار به دستتون بیاد بعد از اون کتاب روش تحقیق در معماری ترجمه دکتر عینی فر رو بخونین و بعد برین سر مقالات علمی پژوهشی چاپ شده در مجلات مثل هنرهای زیبا، هویت شهر که خیلی راحت تو سایت www.sid.ir در دسترس هستند چند تا مقاله رو قشنگ مطالعه کنید و برای خودتون آنالیز کنید که مقدمه، بیان مسئله، مبانی نظری و ... قسمت های دیگر مقاله و چیدمان آنها و از همه مهم تر ادبیات نوشتن مقاله به دستون بیاد بعدش در هر زمینه ای که علاقه دارین مقالاتی رو مطالعه کنین و شروع کنین به نوشتن مقاله خودتون به همین راحتی...
و این رو تو نوشتن مقاله ملکه ذهنتون بکنین که اصل امانت داری رو حتما حفظ کنین و هر مطلبی رو که در مقالتون آوردین حتی یک جمله کوتاه یا برداشتی از یک منبع حتما حتما ذکر اسم منبع و نویسنده رو ذکر کنین تا هم خیال خودتون راحت باشه که حق الناس نکردین و هم اینکه نویسنده اگر نوشته شما رو دید ناراحت نشه و احساس نکنه ایده هاش توسط کس دیگری دزدیده شده است.
در حالت دوم اگه ارشد بخونین و درس روش تحقیق رو پاس کنین بیشتر با مقاله نویسی آشنا خواهین شد ولی از الان شروع کردن هم خالی از لطف نیست. در هر جا به مشکلی برخوردین با من مطرح کنین در حد توان راهنمایی تون می کنم...
این سوال شما باعث شد تا من به فکر بیفتم و یه تاپیک درباره روش تحقیق ایجاد کنم اگه سوالی داشتین بیایین اونجا مطرح کنید منتظرم...:w27:

در زودترین زمان ممکن دوستم این تاپیکو ایجاد کنین

در مورد سراسری اطلاعی ندارم ولی من امسال رفتم مصاحبه آزاد در مورد سابقه تدریس پرسیدن. فکر نکنم امتیازش حذف شده باشه.
پس در مورد مصاحبه خیلی میشه از شما کمک گرفت دوستم

سلام آره واقعا تاپیک سوت و کوری هستش من همش میرم به تاپیک بچه های ارشد سر می زنم که دارن واسه کنکور 94 دارن همخونی می کنن واقعا دپسرده می شم آخه !!!!!
من که فعلا بنا به شرایط رشتمون (نمی خوام نقشه کش باشم می خوام همیشه یه طراح و معمار باشم) بیکار تشریف دارم :w46::w05::w19:
نگران نباش منم بیکارم ،تنها نیستی:biggrin:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
خوب
من تاپیکو از اول مطالعه کردم و خیلی ریز
از دوستان مجدد متشکرم
اما چیزی که هست، اینجا میخوایم دقیقا چیکار کنیم؟با هم برای کنکور بخونیم؟یا در مورد نحوه ی پذیرش صحبت کنیم یا رزومه یا پژوهش؟؟یا همش :دی

من خودم فعلا قصد دکترا ندارم و دنبال پژوهش هستم شدیدا، منابع دکترا رو دیدم تقریبا اکثر کتابا رو برای ارشد تا حد تسلط خوندم منتها زبانم صفره صفره و منفی زدم، سختی سوالات تاریخ در کنکور 92 همچنین عدم تسلط به مباحث درک با وجود اینکه زمان زیادی رباش گذاشتم باعث شد نتیجه خوبی کسب نکنم و مجددا مثل کارشناسی پیام نوری بشم از نوع اموزش محور

مهرماه خیلی بدو بدو کردم برای اینکه پژوهش محور بشم اما بی فایده بود که ناگهان از فروردین 93 به بعد مبدل شدن دانشجوی آموزش محور ب پژوهش محور ازاد اعلام شد اما من همچین قصدی ندارم
شنیدم که از سال اینده قراره دکترای پژوهش محور بیارن و بهم توصیه شده که بهتره تغییری صورت نگیره
نظر شما چیه دوستان؟

_*Bahar*_

کاربر ممتاز
:gol:سلام به همگی؛ بچه ها منم ترم 2 ارشد هستم ؛ دوست دارم با منابع آزمون دکتری و همچنین روش پژوهش آشنا بشم؛ امیدوارم بتونم با شما همراه باشم :gol:

chobina

عضو جدید
خوب
از دوستان مجدد متشکرم
اما چیزی که هست، اینجا میخوایم دقیقا چیکار کنیم؟با هم برای کنکور بخونیم؟یا در مورد نحوه ی پذیرش صحبت کنیم یا رزومه یا پژوهش؟؟یا همش :دی

من خودم فعلا قصد دکترا ندارم و دنبال پژوهش هستم شدیدا، منابع دکترا رو دیدم تقریبا اکثر کتابا رو برای ارشد تا حد تسلط خوندم منتها زبانم صفره صفره و منفی زدم، سختی سوالات تاریخ در کنکور 92 همچنین عدم تسلط به مباحث درک با وجود اینکه زمان زیادی رباش گذاشتم باعث شد نتیجه خوبی کسب نکنم و مجددا مثل کارشناسی پیام نوری بشم از نوع اموزش محور

مهرماه خیلی بدو بدو کردم برای اینکه پژوهش محور بشم اما بی فایده بود که ناگهان از فروردین 93 به بعد مبدل شدن دانشجوی آموزش محور ب پژوهش محور ازاد اعلام شد اما من همچین قصدی ندارم
شنیدم که از سال اینده قراره دکترای پژوهش محور بیارن و بهم توصیه شده که بهتره تغییری صورت نگیره
نظر شما چیه دوستان؟

سلام حضور شما باعث دلگرمی ماست واقعیتش چون اولین تاپیک دکتری هستش که به لطف دوستان گلی مثل شما رونق گرفته من واقعا از صمیم قلب خوشحالم اگه بشه درباره همش باهم بحث کنیم ...
من هم تا جایی که شنیدم میخوان اکثرا دانشجوی دکتری پژهش محور از سال بعد وردارن ولی درباره ارشد اطلاعی ندارم من که ارشد از نوع معمولی شو تموم کردم فک کنم تو پژوهش محور بیشتر رو پژوهش متمرکز میشن ...:)

chobina

عضو جدید
خوب
از دوستان مجدد متشکرم

نظر شما چیه دوستان؟

من سال 90 که کنکور ارشد دادم گرایش مورد علاقم تکنولوژی معماری بود من حدود 5 ماه بی وقفه درس خوندم فقط به عشق دانشگاه تهران ولی منم از زبان ضربه خوردم درس ایستایی و فن رو یادم 70 زده بودم لی چون رو زبان وقت نذاشتم منفی زده بودم باعث شد که نتیجه نگیرم و دوباره دانشگاه ازادی بشم به هر حال دوست عزیزم الان زبان حرف اولو می زنه تو این رشتمون!!!! من با یکی از استادام خواستم مقاله بنویسم شرط اولش این بود که من مقاله فارسی نمی نویسم الان حرف ایشون برام شده انگیزه فقط میخوام سطح زبانمو خوب کنم برم بگم استاد قبول انگلیسی بنویسیم یه ضرره دیگه هم از ضعیف بودن زبان دیدم یکی از مقاله های همایشی که داشتم واسه چاپ در یک مجله isi کاندید شده بود ولی چون نتونستم جمعش کنم تو زمان مقرر امتیاز مقاله isi به همین راحتی از دستم پرید...:crying::w06:
از من میشنوین زبان رو دست کم نگیرین از هر موقع شروع کنین دیر نیست هم درس شیرینیه هم یه زبان بین المللیه ...:w08:

chobina

عضو جدید
[h=2]تفاوت دکتری پژوهش محور با دکتری عادی[/h] دوره های دکتری پژوهش محور ۱۰ تفاوت نسبت به دوره های عادی دارند.
حمد مهدی نژاد نوری، معاون پژوهشی وزیر علوم تحقیقات و فناوری در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: اساس کار دوره های پژوهش محور که هم اکنون تنها در مقطع دکتری صورت می گیرد حل مسئله موجود در کشور است این نیازها می تواند مربوط به حال، آینده نزدیک یا آینده دور باشد.
وی به هزینه دوره های پژوهش محور و دوره های عادی اشاره کرد و گفت: در دوره های پژوهش محور دانشجو (صاحب مسئله) خودش باید هزینه دوره را بپردازد، چنانچه در دوره های عادی اینطور نیست.
مهدی نژاد تصریح کرد: همچنین دوره پژوهش محور به صورت مسئله یعنی همان پژوهش آغاز می شود و پروژه متناسب با آن تعیین و بررسی و مطالعه می شود اما در دوره های آموزشی اینطور نیست.
وی به تعداد واحدهای درسی در دوره های پژوهش محور و دوره های آموزشی عادی اشاره کرد و گفت: تعداد واحدهای درسی در دوره پژوهش محور و دوره های عادی نیز متفاوت است، چنانچه دوره پژوهش محور در مقطع دکتری ۸ واحد داشته اما دوره های عادی ۲۴ واحد دارند همچنین در پایان دوره پژوهش محور دانشجو به دفاع از پروژه می پردازند ولی در دوره های عادی امتحان جامع ملاک ارزیابی است.
مهدی نژاد نوری در ادامه گفت: همچنین در دوره پژوهش محور دانشجو به عنوان همکار تحقیقاتی محسوب شده و حق تحقیق دریافت می کند چنانچه در دوره آموزشی دانشجو بعد از انتخاب حق التدریس دریافت می کند.
وی افزود: تعداد مقالات در دوره پژوهش محور بیشتر از دوره آموزشی عادی است.
مهدی نژاد تصریح کرد: در دوره های عادی یک استاد چند دانشجو دارد اما در دوره پژوهش محور چند دانشجو ظرفیت حل یک مسئله را دارند و همین امر موجب افزایش تعداد دانشجویان دکتری در پژوهش محور شده است.
وی اظهار داشت: در دوره پژوهش محور دانشجو با توجه به تحقیقات و پژوهش های خود درصد ارتقا مهارت و مهم بیشتر است.
مهدی نژاد به مدرک این دوره پژوهش محور و دوره های عادی اشاره کرد و گفت: هیچ تفاوتی بین مدرک دوره های پژوهش محور و دوره های عادی وجود ندارد.
منبع:http://phdtest.ir

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
تفاوت دکتری پژوهش محور با دکتری عادی

دوره های دکتری پژوهش محور ۱۰ تفاوت نسبت به دوره های عادی دارند.
حمد مهدی نژاد نوری، معاون پژوهشی وزیر علوم تحقیقات و فناوری در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: اساس کار دوره های پژوهش محور که هم اکنون تنها در مقطع دکتری صورت می گیرد حل مسئله موجود در کشور است این نیازها می تواند مربوط به حال، آینده نزدیک یا آینده دور باشد.
وی به هزینه دوره های پژوهش محور و دوره های عادی اشاره کرد و گفت: در دوره های پژوهش محور دانشجو (صاحب مسئله) خودش باید هزینه دوره را بپردازد، چنانچه در دوره های عادی اینطور نیست.
مهدی نژاد تصریح کرد: همچنین دوره پژوهش محور به صورت مسئله یعنی همان پژوهش آغاز می شود و پروژه متناسب با آن تعیین و بررسی و مطالعه می شود اما در دوره های آموزشی اینطور نیست.
وی به تعداد واحدهای درسی در دوره های پژوهش محور و دوره های آموزشی عادی اشاره کرد و گفت: تعداد واحدهای درسی در دوره پژوهش محور و دوره های عادی نیز متفاوت است، چنانچه دوره پژوهش محور در مقطع دکتری ۸ واحد داشته اما دوره های عادی ۲۴ واحد دارند همچنین در پایان دوره پژوهش محور دانشجو به دفاع از پروژه می پردازند ولی در دوره های عادی امتحان جامع ملاک ارزیابی است.
مهدی نژاد نوری در ادامه گفت: همچنین در دوره پژوهش محور دانشجو به عنوان همکار تحقیقاتی محسوب شده و حق تحقیق دریافت می کند چنانچه در دوره آموزشی دانشجو بعد از انتخاب حق التدریس دریافت می کند.
وی افزود: تعداد مقالات در دوره پژوهش محور بیشتر از دوره آموزشی عادی است.
مهدی نژاد تصریح کرد: در دوره های عادی یک استاد چند دانشجو دارد اما در دوره پژوهش محور چند دانشجو ظرفیت حل یک مسئله را دارند و همین امر موجب افزایش تعداد دانشجویان دکتری در پژوهش محور شده است.
وی اظهار داشت: در دوره پژوهش محور دانشجو با توجه به تحقیقات و پژوهش های خود درصد ارتقا مهارت و مهم بیشتر است.
مهدی نژاد به مدرک این دوره پژوهش محور و دوره های عادی اشاره کرد و گفت: هیچ تفاوتی بین مدرک دوره های پژوهش محور و دوره های عادی وجود ندارد.
منبع:http://phdtest.ir
من فک میکنم بهتره دکترا رو از اول انالیز کنیم

چه دانشجوهایی شرایط پذیرش شدن در مقطع دکترا رو در هر یک از دانشگاه ها دارند؟
واحد های درسی به چه صورت هست؟
ایا این واحد ها در هر دانشگاه متفاوته؟
دکترا چند ترمه و چند سال طول میکشه؟
به تفکیک واحد های درسی رو انالیز کنیم
چند دانشگاه در مقطع دکترا دانشجو میپذیرند؟
نقش معدل در دکترا نیز مهمه؟
منابعی که باید برای دکترا مسلط بود چیا هستند؟
مصاحبه به چه صورته و در اون چی میپرسند؟
آیا دکترا دوره اموزش و پژوهش محور داره؟

و در مورد پژوهش نیز سوال ها بسیاره!

chobina

عضو جدید
من هم با نظرت موافقم ولی ای کاش کسایی باشن و تجربه دار باشن تا بتونن کمک مون کنن من هم پایه هستم شدید!!!!!!!!!!!!:cool:
هر اطلاعاتی که به دست بیارم میارم به اشتراک می زارم بچه دست به کار شین هر کی یه طرف کارو بگیره زود مسائل حل بشه.................:w33:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
همه کسانی که برای مصاحبه دعوت شدن، سابقه تدریس داشتن. خودم 2 مقاله در همایش ملی داشتم و یک مقاله علمی-پژوهشی و شرکت در یک مقاله ISI
ضمناً در مرکز پژوهش بنیاد فارس شناسی مسولیت مدیریت داشتم.
10 مقاله هم با حق تالیف تنظیم کردم.
رتبه ارشدم برای آزاد تهران 2 بوده
استاد راهنما پایان نامه ارشدم دکتر داراب دیبا و مشاور دکتر کاوه بذرافکن بودند
به زبان انگلیسی تسلط کافی دارم(تو مصاحبه یه متن میدن که باید بلند بخونید و ترجمه کنید)
معدل ارشدم هم بالای 17/5 بوده و پایان نامه هم 19/5

ضمناً به سراسری دلخوش نباشید. یکی از همکلاسی های ما، کارشناسی دولتی شیراز و ارشد بهشتی هست که رتبه دکتری سراسری هم 3 بوده و به 4-5 دانشگاه برای مصاحبه معرفی شده(علم و صنعت، بهشتی،...)، اما قبول نشده و الان اومده دانشگاه آزاد...

اسمم در مقاله ISI سوم بود
منظور از مقاله با حق تالیف، یعنی به سفارش جایی پژوهش انجام بشه و نتایج به اون مرجع گزارش بشه و بابت این گزارش حق تالیف دریافت بشه.
ضمناً در مورد تاپیک حل سوالات باید بگم اولویت در خلاقانه جواب دادن هست، نه اینکه تاریخ رو گزارش کنید.

موفق باشید

سلام
من از زمان دانشجویی دوره لیسانس اسیست اساتید مختلف(واج آرایی سین!) بودم. از ترم اول ارشد هم تدریس میکردم(اسم کلاس بنام یک استاد دیگه بوده) و از زمانی هم که دفاع کردم، کلاسهای خودم رو داشتم.
البته اینکه از کی درس بدین، کاملاً به موسسه یا دانشگاه بستگی داره که شرایطتون رو بپذیره یا نه
مقاله ISI رو زمان دانشجویی لیسانس نوشتم و بقیه رو دوره ارشد. البته مسئول برگزاری یه سری همایش هم بودم که در دوره لیسانس برگزار کردیم
مقاله نوشتن قلق خاص خودشو داره که اینجا مجالش نیست... من در ارتباط با موضوعات مورد تدریسم، همایشهایی که اخبارشون رو داشتم و موضوعاتی که بعضی مجله ها بصورت خاص کار میکنن، نوشتم

عزیزم نمرات دکتری آزاد بر مبنای 20 هست. یعنی هر درسی رو بر مبنای 1 تا 20 ارزش گذاری می کنن و با توجه به ضریب درس، معدل میگیرن. معمولاً معدل 10 به بالا (امتحان کتبی) به مصاحبه دعوت میشن . برای نمره کلشون، معدل نمره مصاحبه(که اونم از 20 هست) با تاثیر ضریبش و معدل کتبی رو اعلام میکنن.
نمره اسکیس منم 14 بوده و معدل کتبی 16/25

فعلا همینا
+ اگه میدونستم قدمم اینقد سنگینه و تاپیک استاپ میکنه نمیوممااا

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
همه کسانی که برای مصاحبه دعوت شدن، سابقه تدریس داشتن. خودم 2 مقاله در همایش ملی داشتم و یک مقاله علمی-پژوهشی و شرکت در یک مقاله ISI
به زبان انگلیسی تسلط کافی دارم(تو مصاحبه یه متن میدن که باید بلند بخونید و ترجمه کنید)

فعلاً اینا یادم هست...

ضمناً به سراسری دلخوش نباشید. یکی از همکلاسی های ما، کارشناسی دولتی شیراز و ارشد بهشتی هست که رتبه دکتری سراسری هم 3 بوده و به 4-5 دانشگاه برای مصاحبه معرفی شده(علم و صنعت، بهشتی،...)، اما قبول نشده و الان اومده دانشگاه آزاد...

اسمم در مقاله ISI سوم بود
منظور از مقاله با حق تالیف، یعنی به سفارش جایی پژوهش انجام بشه و نتایج به اون مرجع گزارش بشه و بابت این گزارش حق تالیف دریافت بشه.
ضمناً در مورد تاپیک حل سوالات باید بگم اولویت در خلاقانه جواب دادن هست، نه اینکه تاریخ رو گزارش کنید.

موفق باشید

سلام
من از زمان دانشجویی دوره لیسانس اسیست اساتید مختلف(واج آرایی سین!) بودم. از ترم اول ارشد هم تدریس میکردم(اسم کلاس بنام یک استاد دیگه بوده) و از زمانی هم که دفاع کردم، کلاسهای خودم رو داشتم.
البته اینکه از کی درس بدین، کاملاً به موسسه یا دانشگاه بستگی داره که شرایطتون رو بپذیره یا نه
مقاله ISI رو زمان دانشجویی لیسانس نوشتم و بقیه رو دوره ارشد. البته مسئول برگزاری یه سری همایش هم بودم که در دوره لیسانس برگزار کردیم
مقاله نوشتن قلق خاص خودشو داره که اینجا مجالش نیست... من در ارتباط با موضوعات مورد تدریسم، همایشهایی که اخبارشون رو داشتم و موضوعاتی که بعضی مجله ها بصورت خاص کار میکنن، نوشتم

عزیزم نمرات دکتری آزاد بر مبنای 20 هست. یعنی هر درسی رو بر مبنای 1 تا 20 ارزش گذاری می کنن و با توجه به ضریب درس، معدل میگیرن. معمولاً معدل 10 به بالا (امتحان کتبی) به مصاحبه دعوت میشن . برای نمره کلشون، معدل نمره مصاحبه(که اونم از 20 هست) با تاثیر ضریبش و معدل کتبی رو اعلام میکنن.
نمره اسکیس منم 14 بوده و معدل کتبی 16/25

سلام
اول اینکه
من برای کنکور دولتی نخونده بودم، واسه همین از من درباره منابع چیزی نپرسید چون صادقانه نمی دونم. من رفتم سر جلسه هرچی می دونستم زدم قبول شدم. بهترین کار اینه که سوالات 2 سال اخیر رو بگیرید و خودتون به دنبال جواب هاشون بگردید تا متوجه بشید از چه کتابها یا مقالاتیه. برای مثال 2 تا از سوالای امسال به نظر من از جزوه دکتر اسلامی طرح شده بود که بچه ها می گفتن از جزوه نقره کاره. یعنی یه روایت قطعی قطعی نداریم. یه بانک سوالی هست توی وزارت علوم که به صورت رندوم سوال می دن. البته معلومه که فنی اش مربوط به گلابچیه فقط. اما حوزه های دیگه قطعیت 100% نداره
دوم اینکه
این تصور رو که دانشجوی آزاد یا غیرانتفاعی رو سراسری راه نمی دن کشکه. من از کاردانی و کارشناسی آزاد شوشتر بودم. کارشناسی ارشد هم علوم و تحقیقات آذربایجان شرقی. ولی دکتری رو دارم روزانه هنر اصفهان می خونم. یعنی انتخاب اولم
سوم اینکه
اگر کسی شما رو توی تیم مصاحبه کننده بشناسه بد نیست. اما الزامن موفقیت هم نیست. هم در تبریز و هم در اصفهان بچه هایی بودند که از دانشجویان خودشون که رد شدن ولی من غریبه رو هر دوی این دانشگاه ها قبول اعلام کردن. پس بدونید این هم فرمول موفقیت نیست
چهارم اینکه
به چشم خودم دیدم 3 تا چیز خیلی خیلی خیلی مهمه. و در هر دانشگاهی الویت این 3 چیز با هم فرق داشت. یکی رزومه پژوهشی، یکی موضوع تز ارشد و دیگری موضوع تز دکتری
توی تبریز از همه مهم تر رزومه بود.
توی همدان از همه مهمتر تز دکتری بود
توی قزوین از همه مهمتر تز ارشد و گرایش ارشد بود
توی اصفهان هر 3 تاش مساوی بود.

پنجم اینکه
سابقه تدریس مهم و تاثیرگذاره. اما قطعیت مطلق نداره. همینکه باهاتون حرف بزنن می فهمن از پسش برمیاین یا نه. سابقه کار اجرایی و طراحی سر سوزنی اهمیت نداره. اصلا هم روش مانور ندید و بهش دل خوش نکنید. اگه حتی گمان ببرن شما دلبستگی به کار حرفه ای و اینا دارین بهتون اتیکت می زنن که نچ!!! شما پژوهشگر بشو نیستید. از همه اینا بدتر ازدواجه!!! لطفن ازدواج نکنید. اگر هم می خواین بکنید زود شناسنامه ای اش نکنید. حلقه تون رو از چندوقت پیش دربیارین که جاش رو انگشتتون نمونه. خانومای متاهل رو جز توی شهر خودشون هیچ جا پذیرش نمی کنن. در کل ازدواج و کار تاثیر منفی شدیدی داره
ششم اینکه
چرا باید توی کنکور مسخره دولتی شرکت کنید؟ وقتی می تونید با 2 مقاله علمی-پژوهشی یا ISI با معدل بالای 17 به صورت نامحدود در همه دانشگاه های دولتی مصاحبه بدید کنکور به چه درد می خوره؟ مگه نبودن بچه هایی که رتبه های تک رقمی دکتری اوردن اما به خاطر نداشتن رزومه یا موضوع تز دکتری خوب رد شدن؟ وقتی آخر همه چیز رو رزومه معلوم می کنه، برادرانه توصیه می کنم رزومه تون رو زیاد کنید

و اما هفتم

ما داریم یه گروه راه می اندازیم توی شهرهای تهران، اصفهان و شیراز و شاید هم مشهد. بچه قراره توی یه دوره کارگاهی مقالات علمی- پژوهشی و آی اس آی تولید کنن و به چاپ برسونن و اسم همو هم بزنن پای مقالاتشون. یعنی هر کس روی یه مقاله کار می کنه ولی اسمش میره پای 4-5 تا مقاله دیگه. این روش با توجه به اینکه 2-3 ماه تا فراخوان دکتری بدون کنکور دولتی مونده، پر بازده ترین روشه. بچه ها هم عمدتا بچه های ارشد یا دانشجوهای دکتری هستن که می خوان رزومه چاق کنن که هیات علمی بشن. اگر دوست داشتین آمارش رو توی لینک امضای من همین پایین ببینید

با شما کاملاً مخالف هستم

من دکترای تهران هستم.
رزومه ام رو هم چند پست قبل گذاشته بودم:

ضمناً من هم متأهل هستم و هم شیراز ساکنم.

سلام.
مواردی که من طرح کردم توصیفی بود و نه استدلالی که بخواد مورد مخالفت واقع بشه یا نه. من تصریح کردم که تجربه شخصی ام رو از مصاحبه دانشگاه های دولتی در اصفهان، تبریز، همدان و قزوین مطرح کردم. در مورد اینکه به دولتی هم دلخوش نباشید چون دوست شما از دولتی با رتبه 3 پذیرش نشد خب منم می گم دلخوش باشید چون من با رتبه 32 از دانشگاه آزاد پذیرش شدم. همین :))

دارم سعی میکنم تجربیات خیلی مهم ک کمتر بهش واقف هستیمو بزارم اینجا
توجه کنید اینا واسه سال 90 91 هست

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
والا به نظر من وقتتون رو تلف کنکور و این جور مسائل نکنید! از همون ترم اول لیسانس شروع کنید به پاچه خاری اساتید! همین طوری بدون کنکور تا دکترا برید! تو دانشگاه های ما این سواد نیست که باعث پیشرفت میشه! روابط هست که موفقیت رو تضمین میکنه!
به جای سواد برید روابط عمومیتونو تقویت کنید!

شاید افرادی باشن که اینکارو بپسندن اما من بشخصه ترحیح میدم تو رستوران ظرف بشورم ولی واسه موفقیتم(!!!!!) به قول شما پاچه خواری نکنم(اونم از اول کارشناسی!!!)،چون دیگه اسمش موفقیت نیست...

عزیزم این فکر من نیست! این واقعیت جامعه علمی(!) کشورمونه! اساتید محترم اون دانشجویی که با تلاش خودش داره پیشرفت میکنه نمیتونن موفقیتشو ببینن! عوضش با دانشجوهای پاچه خار حال میکنن! به عنوان اسیست قبولشون میکنن. اسمشون پای مقاله isi میره. تو شرکت استادشون کار پیدا میکنن! دیدم که میگم! از من که گذشت. وقتمو گذاشتم پای کنکوری که نتیجه ش هم کلاسی شدن با آدمای اینجوری! که زحمت نکشیدن لای حتی یکی از اون کتابایی که من واسه ارشد خوندمو باز کنن! که حتی تعدادشون از کسایی که با کنکور قبول شدن بیشتره!

اینم یه منظر دیگه
باید نظرات رو شنید
کم کم داره خطرناک میشه
بنده هیچ قصدی برای دکتر شدن ندارم
لطفا اصرار نفرمایید

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام دوستان
لطفا بگین که دوره دکترای معماری چند واحده درسیه؟هزینه دانشگاه آزاد در هر ترم چقدر میشه و آیا دانشگاه وام میده یا نه؟
ممنون

معمولاً بین 24 تا 30 واحد در نظر گرفته میشه. آزاد هر ترم 7میلیون و دانشگاه هم وام 2 درصد میده

هزینه هر ترم دکترا معماری نزدیک 5 میلیون تومان میشه که 2.850000تومن شهریه ثابتشه و بقیش هم هزینه دروس عملی و نظری میشه.که نهایتش از 5 تومن بالا نمیره..اگه آدم زرنگی باشه تو 7 یا 8 ترم میتونی تموم کنی که تا ترم 3 یا 4 دروس نظری میشه و از ترم 3 یا 4 به بعد میوفتن رو پایان نامه..و هر ترم دانشگاه آزاد 2.5 میلیون تومن وام میده که باز پرداختش بعد از فارغ التحصیلی هستش..و من تا جایی که اطلاع دارم کل دوره دکترا 41 واحده....

24 واحد نظری
امتحان جامع
بعد از اون 20 واحد پایان نامه
من که پرسیدم، گفتند 2میلیون باید داد و بقیه وام.
بازپرداخت رو نمیدونم.

ضمناً من ورودی امسال هستم.

شما کدوم دانشگاه میخونید؟هزینه ترمی چقدره؟؟رتبتون تو دکترا چند بود؟مصاحبه چطوری بود؟؟؟؟مرسی

دانشگاه تهران مرکز
هر ترم 7 میلیون(ثابت 5 و متغیر 2/5)
خدمت شما

آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
امتحان تا پارسال پیش در 2 روز برگزار می شد، اما امسال یک روزه برگزار شد.
شبیه به امتحان ارشد آزاد، صبح مباحث تئوری و بعدازظهر اسکیس

ممنون مهشيد جان
شما واسه استعداد چي پيشنهاد ميديد؟

کتابای جبر و احتمال رشته ریاضی دبیرستان رو بگیرید و تستای سالای قبل رو بزنید.

امسال که اسکیس همزمان با تئوری برگزار نمیشه که!پس چرا از الان ناراحتید؟

امروز که کارت ورود به جلسه رو گرفتم متوجه این موضوع شدم، فکر می کردم مثل سالهای قبله :)

هر ترم تا قبل از پایان نامه تقریباً 7میلیون تومان
پایان نامه ترم اول 10 و تمدید 3 میلیون
کل دوره هم 3 ترم درسی و حداقل 3 ترم پایان نامه

دکترا چون بخش مصاحبه هم داره معمولا اساتیدی که مصاحبه رو بررسی می کنند به دانشجویان دانشگاه ازاد کم لطفی می کنند ... ولی این طوریا هم نیست که اصلا نشه ! باید مقاله داخلی و خارجی ... کتاب و سایر تالیفات و امتیازاتتون رو حسابی بالا ببرید تا جلوی قضاوت های پیشفرضشون رو بشکنید ..........

نقل قول ها از تاپیک همسایه گرفته شده
مو به مو خوندم و چیزایی که لازم بود رو از توش کشیدم بیرون
اما توجه کنین این اطلاعات برای سالهای گذشته هست
و هر سال با تغییراتی مواجه هستیم
خوده من علی رغم پاسخ دقیق دوستان به نتیجه نرسیدم

برای متمرکز شدن باید اول: سوالات اخرین سال ازمون رو بررسی کرد
سوالات رو تحلیل کرد
منابع رو بیرون کشید
وضعیت پذیرش،تعداد پذیرش،دانشگاه های پذیرش کننده
سوالات پرسش شده حین مصاحبه
نحوه معرفی و رزومه
مدت زمان دوره دکترا
واحد های درسی
اموزش یا پژوهش محور بودن
دروسی که طی تحصیل گذرونده میشه
شرایط کاری حین تحصیل
نحوه برگزاری اسکیس
میزان تسلط به زبان خارجی
و هزینه های متحمل شده حین تحصیل و احتمالا چند مورد که دیگه یادم نمیاد رو بررسی کرد
استارت رو. دوستان زدن
تا ببینیم چقد برای ادامه گرمایش دارید تا با هم ادامه بدیم

وضعیت
موضوع بسته شده است.