مطالعه گروهی ارشد تکنولوژی معماری ( فناوری معماری : بیونیک - دیجیتال )

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Alaleh E

عضو جدید
کاربر ممتاز
جزوه شون امسال یه مقدار پر و پیمون تر شده ، اون 250 صفحه حدودا نصفشه ، بقیه هم هس که خلاصه ی یه سری کتاباس...
برای تست محاسباتی هم ، هر کتاب استاتیکی خوبه ، البته ، کلاس هم برید سریع تر براتون جا میفته ، حالا هر کدوم بهتر می دونید.
اون 800 تا تست تو کتاب عصرکنکاش ایشون هست ، به زودی از آکادمی هم کتاب تست جدیدشون میاد می تونید تهیه کنید.
جزوه ی پر شده ی امسالشون رو میتونیم از آکادمی بخریم؟ یا حتما باید بریم سر کلاس...؟

تو یه پستی گفته بودین یه سری کتابای گلابچی رو میشه با تست کلا دوره کرد، کدوم کتابا منظورتون بود؟ و با چه کتاب تستی میتونیم دوره شون کنیم؟

جزوه ی پر شده ی امسالشون رو میتونیم از آکادمی بخریم؟ یا حتما باید بریم سر کلاس...؟

تو یه پستی گفته بودین یه سری کتابای گلابچی رو میشه با تست کلا دوره کرد، کدوم کتابا منظورتون بود؟ و با چه کتاب تستی میتونیم دوره شون کنیم؟
کتاب های طراحی لرزه ای ، ساختمان ها چگونه عمل می کنند و فناوری های نوین ساختمانی رو با 14 سری تست 30 تایی که تو کتاب طراحی فنی و اجزای ساختمان عصر کنکاش ، تایف دکتر طباطبایی و دکتر روحی زاده هست ، می تونین دوره خوبی کنین...

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز

دوستان من پرسیده بودم دکتر سروش نیا برای ایستایی و سیستم چند تا جزوه دارن و از کجا میتونم جزوه ها رو تهیه کنم؟؟
لطفا راهنماییم کنید من سال اوله واسه تکنولوژی میخونم خیلی گیجم
:confused: هیچی نمیدونم :cry:
ممنون میشم جواب بدین :smile:
یه سوال دیگه هم دارم...جزوه های آقای سینا شریفی در ارتباط با عناصر و جزئیاته؟؟ و این رو هم لطفا بگین از کجا باید تهیه کنم؟؟

Alaleh E

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون میشم جواب بدین :smile:
یه سوال دیگه هم دارم...جزوه های آقای سینا شریفی در ارتباط با عناصر و جزئیاته؟؟ و این رو هم لطفا بگین از کجا باید تهیه کنم؟؟

جزوه عناصر جزئیاتشونو از مرکز معماری میتونین بخرین. پارسال مهر یا آبان هم جزوه ی پر شده رو آوردن، قبلش جزوه ی خام رو داشتن
(نمیدونم غیر از عناصر جزوه ی دیگه ای هم دارن یا نه)

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
جزوه عناصر جزئیاتشونو از مرکز معماری میتونین بخرین. پارسال مهر یا آبان هم جزوه ی پر شده رو آوردن، قبلش جزوه ی خام رو داشتن
مرسی دوست عزیزم
جزوه دکتر سروش نیا رو باید از آکادمی بگیرم؟؟
میشه بگین سروش نیا چند تا جزوه داره؟؟

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان من شنیدم که اولویت بندی منابع هر سال تغییر میکنه..
کسی میدونه برای کنکور امسال اولویت ها به چه صورت هست؟؟؟
کدوم کتابا مهمترن و کدوما فقط جزوشون کافیه؟؟
اگه کسی اطلاع داره ممنون میشم بگه..

saratanha

عضو جدید
سلام جزوات سازه و ایستایی مهندس طباطبایی امسالو میشه خواهش کنم اگه کسی داره بذاره ممنون..

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
جزوه ی عناصرشون همونی بود که تو باشگاه بود؟

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام جزوات سازه و ایستایی مهندس طباطبایی امسالو میشه خواهش کنم اگه کسی داره بذاره ممنون..
مهندس طباطبایی یا دکتر طباطبایی!؟ آخه بالاتر گفته بودند دکتر طباطبایی کتاب عصر کنکاش
تو باشگاه یه سری جزواتشون فکر می کنم باشه.

آخرین ویرایش:

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
این کار شدنی نیست، شما باید برین از خود موسسات و با رضایت خود اساتید تهیه کنید! یا اینکه با یکی که کلاسارو می ره دوست باشید و انفرادی ازش بگیرید، همچین جزوه هایی رو نه می شه و نه درسته که عمومی تو اینترنت پخش کنن، چون هر کدوم شون یه جورایی یه کتابه برا خودش (جزوه سروش نیا 800 صفحه اینا و طباطبایی هم مطمئنا همین حدودا می شه) ...

دوستان برای زبان کتاب زیر ذره بین بهتره یاکتاب رستمی زاده ؟
زیر ذره بین ...

!طلوع!

عضو جدید
دوستان من شنیدم که اولویت بندی منابع هر سال تغییر میکنه..
کسی میدونه برای کنکور امسال اولویت ها به چه صورت هست؟؟؟
کدوم کتابا مهمترن و کدوما فقط جزوشون کافیه؟؟
اگه کسی اطلاع داره ممنون میشم بگه..

منابع پیشنهادی مرکزمعماری و آکادمی که الویت بندی کردن

http://www.memarico.com/CMS_UI/documents/95m.arshad.rar

http://iacenter.ir/uploads/src-konkur-95.pdf

دوستان برای زبان کتاب زیر ذره بین بهتره یاکتاب رستمی زاده ؟
سلام
راستش پارسال بعد کنکور هم آقای رستمی و هم دوستان خوب زیر ذره بین جوابا رو روی سایتشون گذاشتن ، توی جوابای آقای رستمی سه تا غلط بود نسبت به جواب سازمان سنجش ، و دوستان زیر ذره بین پاسخنامه شون با پاسخنامه ای که بعدا سازمان سنجش داد مطابقت داشت ، کلا به روز تر و البته با خدمات تر هستن ، یعنی با سایت پاسخ می دن ، چند سری آزمون آزمایشی می دن از طریق اینترنت ، رایگان هم هست ، به نظرم برای هر سطحی هم مناسبه...

moshaversoruch

عضو جدید
سلام
راستش پارسال بعد کنکور هم آقای رستمی و هم دوستان خوب زیر ذره بین جوابا رو روی سایتشون گذاشتن ، توی جوابای آقای رستمی سه تا غلط بود نسبت به جواب سازمان سنجش ، و دوستان زیر ذره بین پاسخنامه شون با پاسخنامه ای که بعدا سازمان سنجش داد مطابقت داشت ، کلا به روز تر و البته با خدمات تر هستن ، یعنی با سایت پاسخ می دن ، چند سری آزمون آزمایشی می دن از طریق اینترنت ، رایگان هم هست ، به نظرم برای هر سطحی هم مناسبه...

دوست عزیز امسال تعدادی سوال در درس زبان و درک غلط بود. و اگر استادی جوابش با جواب اولیه سنجش مطابقت نداره چیزه غیر طبیعی نیستش.همیشه این موضوع وجود داشته. حتی گاهی اوقات جواب نهایی رو هم که سنجش اعلام کرده اشتباه داشته.

دوست عزیز امسال تعدادی سوال در درس زبان و درک غلط بود. و اگر استادی جوابش با جواب اولیه سنجش مطابقت نداره چیزه غیر طبیعی نیستش.همیشه این موضوع وجود داشته. حتی گاهی اوقات جواب نهایی رو هم که سنجش اعلام کرده اشتباه داشته.

البته که غلط در دروس هست و اعتراض هم داده شده ، اما سه تا غلط استاد عزیز ، بابک رستمی ، واقعا گزینه های غلطی بودن ، یعنی نظر آقای اصفهانی ، سایت زیر ذره بین ، دکتر تقی زاده و بقیه دوستان متفق القول روی گزینه سنجش بود و همون گزینه هم درست اعلام شد.الانم بحث هنر ساخت هست ، تو درک غلط باشه می شه ربطش داد به دید طراح سوال و درک اون از سوال ، اما توی زبان ، دو تا تست لغت و یه تست گرامر ، که استاد رستمی اشتباه گفتن ، طبق قاعده و قانون زبان هستن دیگه... بهرحال توی استادی ایشون بحثی نیست ، اما نظر شخصی بنده در جواب دوستمون که سوال پرسیدن اینه ، برای Self Study توی سطوح چه بالا و پایین کتاب زیر ذره بین قوی تر نوشته شده و پشتیبانی بهتری هم داره. حالا کسی خواست کلاس بره ، بحث فرق داره ، باید سطح ش رو ببینه و تصمیم بگیره ، بالا بود بره سطح بالا و پایین بود ، سطح پایین...

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

جواب هاشون واقعا غلط بود نه اینکه سازمان سنجش اشتباه کرده باشه، این کاملا واضح بود و دفاع از پاسخنامه ای که ایشون ارائه دادن واقعا عجیبه! من ایشونو تخریب نمی کنم شاید از نظر قدرت انتقال و مهارت تدریس (که موضوع خیلی خیلی مهمیه) بهتر از اساتید دیگه ای باشن که پاسخنامه هاشون 100% درست بوده و برای یه دانشجویی که نمی خواد درصد خیلی بالا بزنه استاد بهتری باشن (سالی فقط 3-4 تا سوال پیچیده این شکلی مطرح می شه و کمتر داوطلبی پیدا می شه که توقع داشته باشه بیشتر از 20-25 تا سوالو جواب بده تو زبان- ممکنه آموزش ایشونم طوری باشه که دانشجوهاشون از 24-26 سوال ساده تر، 15-20 تاشو جواب بدن و یه استاد با سطح سواد خیلی عالی نتونه خوب انتقال بده موضوع رو، طوری که دانشجوش از 30 سوال بالقوه نتونه 10-15 تا رو درست بزنه) ... این موضوع در مورد کتاب هم صدق می کنه و ممکنه یادگیری از روی کتابی با بیان ایشون برای یه سری دانشجوها ساده تر باشه و با خوندنش پیشرفت خوبی داشته باشن (مثلا همین زیر ذره بین که من این همه قبولش دارم، پارسال یکی از دانشجوها یه همچین چیزی در موردش نوشت: "کل نکات گرامر این یوز رو جمع کرده تو 100 صفحه و اسمشو گذاشته کتاب کم حجم!" من پرمحتوا بودن کتاب ها و حساسیت نویسنده ها رو نکات مختلف رو ارزشمند می دونستم و ایشون دنبال منبع ساده تری بودن... واقعا سلیقه ها و نحوه ی یادگیری ها فرق دارن --- اینم دیگه خیلی بی ربطه فقط برای اینکه با کامنتای قبلیم تناقض پیش نیاد (و یه عده نیان به دروغگویی محکومم کنن!) می گم که من خودم اصلا گرامر برا کنکور نخوندم چون به نظرم گرامر ارزش زیاد وقت گذاشتن نداشت و اینکه می گم فلان کتابو توصیه می کنم، صرفا محتوای خود کتابو در نظر گرفتم برای کسی که می خواد از الان بخونه (یعنی زمان کافی داره و با توجه به اینکه گرایشش هنرهای ساخته پس حتما هدفش یه درصد بالاست)، نه اینکه بگم خودمم برا کنکور ازش استفاده کردم که حرفم دروغ باشه---)... ولی بهتره شما صادقانه برخورد کنید و نقاط ضعف ایشونو با بهانه هایی مث غلط بودن سوالا کتمان نکنید. اجازه بدین نظرات + و - درست بیان شه و هر کسی اطلاعاتو کنار هم بذاره و با هدفی که داره بسنجه و تصمیم بگیره!

*** این شاید ها و ممکنه ها رو برای این روشون تاکید کردم که من اصلا این استادو ندیدم هیچ وقت و فقط حدسای مثبت مو گفتم که نشون بدم واقعا غرضی با ایشون ندارم! ...

آخرین ویرایش:

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به دوستای عزیزم
من کتاب سازه در معماری و درک رفتار سازه رو یه دور خوندم,میشه راهنماییم کنید بعدش کدوم کتابو بخونم؟؟

Alaleh E

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به دوستای عزیزم
من کتاب سازه در معماری و درک رفتار سازه رو یه دور خوندم,میشه راهنماییم کنید بعدش کدوم کتابو بخونم؟؟
سلام
مبانی سازه برای معماران و ساختمان ها چگونه عمل میکنند رو بخونین

honeybee1370

کاربر بیش فعال
سلام بچه ها. :smile:برای تکنولوژی به جز سیستم که کتاب مهندس طباطبایی رو میخونم و به جز زبان، کدوم کتاب و کدوم درس مهمتره که خوندنشو شروع کنم؟

nasim666

عضو جدید
سلام بچه ها .. من پارسال با وجود اینکه طرح 5 و نهایی داشتم نشستم خوندم ! خوب خونده بودم ولی تقریبا زبان و گذاشته بودم کنار چون از زبانم مطمئن بودم !!بعضی کتابها مثل سازه در معماری و درک و ساختمان های بلند و لرزه ای و مبانی سازه و فناوری نوین و قورت داده بودم!! ((البته باید بگم کتاب سازه در معماری جا داره 4و5 بار بخونیش و بازم مطالب تازه توش چیدا کنی))اماااا امان از وسواس شدید !! مطالعات موردی! من خیلی وقت صرف مطالعات موردی کردم و اواخر دیگه مرورم کلا کم شد و زوم بودم رو مطالعات موردی و این باعث شد بعضی نکات کلیدی از یادم بره! و از شانس منم که سیستم امسال خیلی کم مطالعات موردی داشت ! جزوه سروش نیا و تمریناتش و هم کامل خونده بودم ولی با این حساب رتبم 144 شد !! همون زبان که ازش مطمئن بودم و 54 زدم!! و سیستم شد 35!! ضعف امسال من روی مرور های آخر بود! و وسواس روی مسائلی که مهم نبود و باید دیگه در ماه آخر کنار گذاشته میشد! خیلی وقت صرف محاسبات کردم با وجود اینکه استادم میگفت اینقدر ریز نرو! و من محاسبات و نمودارها رو از روی کتاب پوپوف خوندم ( مقاومت مصالح پوپوف برا رشته عمرانه و خیلی سختر از مقاومت مصالحی ایه که ما معماری ها میخونیم) ..
ببخشید زیاد شد حرفهام ولی خواستم یکم از تجربیاتم بگم که زیاد به حاشیه نرین و این جزوه اون جزوه نکنین! فقط کتاب و لاغیر!! شاید در کنارش عناصرجزییات شریفی و ایستایی سروش نیا هم خیلی خوب باشه!
به خودتون ایمان داشته باشین و از الان خودتون و خسته نکنین! تا آخر راه کم نیارین که 1ماه آخر مهمترین و اوج خوندنای شماست.. باور کنین که میتونین! مثل منی که از صفر شروع کردم و از رتبه امسالم با وضع درسای دانشگاهی راضی بودم و با مدیریت جمع بندی هام شاید واسه امسال نمیموندم!!
و در آخر زبـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــان ... مطمئنم بهتر از من میدونین که چقدر مهمه
ایشالا منم 1و2 ماه دیگه میام به جمعتون و شروع میکنم به خوندن:)
یاحق

nasim666

عضو جدید
سلام بچه ها. :smile:برای تکنولوژی به جز سیستم که کتاب مهندس طباطبایی رو میخونم و به جز زبان، کدوم کتاب و کدوم درس مهمتره که خوندنشو شروع کنم؟

عزیزم کتاب سازه در معماری و درک رفتار و مبانی سازه به ترتیب در الویته .. حتما باید خونده بشه

e_kabir

عضو جدید
دوستای گلم اگر کمکی بهتون میکنه فردا مرکز معماری همایش مفصلی برای هنر و ساخت برگزار میکنه که منم شرکت میکنم تا جایی ام که میدونم رایگانه و مشاوره فرد به فرد هم داره با مهندس بداقی که خودش رتبه 7 ارشد بوده و امسال 1 دکترا شده امیدوارم که تونسته باشم کمکتون کنم.

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
مطالعه گروهی ارشد تکنولوژی معماری ( فناوری معماری : بیونیک - دیجیتال )

دوستای گلم اگر کمکی بهتون میکنه فردا مرکز معماری همایش مفصلی برای هنر و ساخت برگزار میکنه که منم شرکت میکنم تا جایی ام که میدونم رایگانه و مشاوره فرد به فرد هم داره با مهندس بداقی که خودش رتبه 7 ارشد بوده و امسال 1 دکترا شده امیدوارم که تونسته باشم کمکتون کنم.
ممنون
همایش کجا برگزار میشه و چه ساعتیه?
امیدوارم باز تا 8/9 شب نندازنش

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو خود سایت اقای رستمی سوال بپرسین معمولا سریع جواب میدن من چند بار تو سایتشون سوال پرسیدم سریع جواب دادن تقریبا

دیگه شهرستان و تهران نداره!!!،اتفاقا جالب اینه که واقعا شاید حدود 50% یا بیشتر کلاس های این اساتید رو بچه های شهرستان ثبت نام میکنن،کلاسها هم ظرفیت دارن دیگه مثلا اگر هر کدومشون.50 نفر بگیرن و ظرفیت پر شه دیگه فرقی بین اونی که خونش بقل موسسه بوده با کسیکه تو جای خیلی دور افتاده ای از ایران زندگی میکنه نیست!واسه هر دوشون دیگه شانسی واسه شرکت تو این کلاس ها نیست

وضعیت
موضوع بسته شده است.