مطالعه گروهی ارشد تکنولوژی معماری ( فناوری معماری : بیونیک - دیجیتال )

وضعیت
موضوع بسته شده است.

qazal.

عضو جدید
آره خوبه، تکنولوژی و انرژی رو دانشگاه تهران بخونی خوبه. البته بازم بطور کلی معماری بهتره.

دلیل اینکه علاقه زیاده بهش 2 چیزه، یکی شیوه گزینش هست، که خب همون دروس معماریه و چیز اضافی نداره فقط باید تو همون مباحث کتابای بیشتریو خوند، و البته اسکیس هم نداره، تاریخ و منظر و درک معماری هم در کار نیست دنگ و فنگش کمتره برای خوندن. یکی دیگه هم اینکه برای کسایی که به بعد فنی معماری علاقه دارن خوبه، اونایی که به مبانی نظری علاقه ندارن ولی به مسایل اجرا و ساخت بیشتر علاقمندن به سمت تکنولوژی و انرژی کشیده میشن.

البته گفتم بطور کلی معماری گسترده تر و فرصتای بیشتری داره به نسبت، از معماری بهتر هم که مدیریت پروژه هست، خیلی عالیه مدیریت. ولی برای مدیریت باید جدای از دروس ایستایی، مواد و مصالح و مدیریت هم بخونی، که سخته خودش.

اطلاع داری از دانشگاههای خارج که تکنولوِژی یا انرژی تو مقطع دکترا دارن یا نه؟ اگه هست کدوم کشورا؟

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/quote_icon.png نوشته اصلي بوسيله ghasedakkk http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.png

اگه کسی جزوه های شریفی را داره امکانش هست اینجا بزاره. من به فیس بوک دسترسی ندارم.

عزیزم تو باشگاه هست

مروری بر کتاب جزئیات ارتقا دهنده معماری (جزوه سینا شریفی)

http://s2.picofile.com/file/76448883...eiyat.pdf.html

مروری بر کتاب معماری آرکی تایپی و کتاب معماری دیجیتال (جزوه سینا شریفی)

http://www.4shared.com/office/RNPHeMDW/FinaL_SysteM__2_.html

رمز باز کردن فایل:1234

(سرعتم اجازه نمیداد ضمیمه کنم)

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
امتحان عملی و اسکیس ندارن، فقط تئوری.

قبولی انرژی کمتره. اصولا انرژی دانشگاه تهران ارزش داره، که 8 تا روزانه میگیره، 4 تا شبانه. غیر از دانشگاه تهران، هنر تهران و ایلام هم انرژی دارن و اونا هم تقریبا 8 تا روزانه و 4 تا شبانه میگیرن(البته ایلام 4 تا آموزش محور میگیره و 4 تا عادی) ولی خب مشخصا انرژی ایلام و حتی هنر تهران چیزی نیست که آدم زیاد براش سرمایه گذاری بکنه، اگه میخوای بخونی هدفتو بذار دانشگاه تهران فقط.

منابع اضافی نداره، همون منابع فنی معماری هست، منتهی از همه کتب سوال میاد، مثلا شاید از 20 تا کتاب گلابچی سوال داشته باشه. سوالای هنرهای ساخت کلا خیلی آسون هستن، چون منبع مشخص دارن، و چون تعداد قبولیای تکنولوژی وانرژی خیلی کم هستن باید واقعا بالا باشه درصدهات، منظور از بالا یعنی بالای 90% :D

یه مساله ای هم هست و اون اینکه شانس قبولی انرژی معماری خیلی بیشتر از تکنولوژی هست. شاید به ازای هر 100 نفری که برای تکنولوژی میان 10 نفر هم برای انرژی شرکت نکنن. حالا شایدم امسال انقدر شدید بود تفاوتشون، مثلا خود من اگه جای سیستم های ساخت، تنظیم شرایطو میزدم(تنها تفاوت این دو رشته تو همین 2تاست، بقیشون مشترکه) با همون درصد براحتی انرژی تهران قبول میشدم. ولی خب اون موقع کسی بهم نگفته بود اینجوریه، بعد که دادم فهمیدم انقدر مشتری تکنولوژی زیاده:D

ولی این ک گفتی درصد های بالای 90 مطمءنی ؟ همرو هم ک نباید بالای 90 بزنی فکر کنم با میانگین 60درصد رتبه زیر 50 رو بیاریم.چیزی ک تو سمینار گفتن.البته فکر کنم منظور شما این بود ک اگه دانشگاه تهران بخوایم قبول شیم باید بالای 90 بزنیم

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ولی این ک گفتی درصد های بالای 90 مطمءنی ؟ همرو هم ک نباید بالای 90 بزنی فکر کنم با میانگین 60درصد رتبه زیر 50 رو بیاریم.چیزی ک تو سمینار گفتن.البته فکر کنم منظور شما این بود ک اگه دانشگاه تهران بخوایم قبول شیم باید بالای 90 بزنیم
مهیار تو که سمینار رفتی میتونی یه خورده توضیح بدی....راجع به آزمون و اینکه کلا چی گفتن

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
اطلاع داری از دانشگاههای خارج که تکنولوِژی یا انرژی تو مقطع دکترا دارن یا نه؟ اگه هست کدوم کشورا؟

آره بابا چرا ندارن. من خیلی جاها دیدم، اصولا برنامه درسی رو از برنامه دانشگاههای خارجی مینویسن دیگه، حتی معماری اسلامی رو. تو دکتری مهمترین چیز اون پروپوزال و پایان نامه هست که تو چه زمینه ای میخواید کار کنید، و استادی باید پیدا کنید که تو اون زمینه میتونه کمک کنه، چون فقط چند واحد تئوری داره، اصل همون پایان نامست. انرژی و تکنولوژی و اینا زیاد هست.

تو تکنولوژی بله، باید بالای 90 بزنی دروس تخصصی رو. من خودم با میانگین 65% رتبم 105 اومد. کارناممو گذاشتم تو تاپیک مربوطش. ولی انرژی فرق داره، همونجا یکی از دوستان با میانگین 55% رتبه 15 انرژی آورده. فرقیم ندارن تو کنکور، فقط یه درسشون متفاوته، من اگه میدونستم انقدر علاقمندانش متفاوتن تنظیمو میزدم بجای سیستمهای ساخت، سختم نبود سوالاش:D
البته شاید امسال انقدر شدید بود تقاوتش، ولی کلا انرژی شانس قبولیش خیلی بیشتره تا تکنولوژی.

اینکه میگم دانشگاه تهران دلیل داره، تو معماری شما تهران قبول نشید، بهشتی هست، تربیت مدرس هست، علم و صنعت، بعدش هنر تهران و تبریز و اصفهان و ... دانشگاههای خوب زیادن. ولی انرژی تهران قبول نشید یه هنر تهرانه(که میگن خوب نیست انرژیش) بعدش باید بری ایلام:D به نظر من ارزش نداره. استاد متخصص تو انرژی کم داریم، مثل معماری نیست که جا افتاده باشه و اساتید شناخته شده زیاد داشته باشیم. با یه استاد که تو این زمینه درس خونده که نمیشه یه گرایش گذاشت.

qazal.

عضو جدید
آره بابا چرا ندارن. من خیلی جاها دیدم، اصولا برنامه درسی رو از برنامه دانشگاههای خارجی مینویسن دیگه، حتی معماری اسلامی رو. تو دکتری مهمترین چیز اون پروپوزال و پایان نامه هست که تو چه زمینه ای میخواید کار کنید، و استادی باید پیدا کنید که تو اون زمینه میتونه کمک کنه، چون فقط چند واحد تئوری داره، اصل همون پایان نامست. انرژی و تکنولوژی و اینا زیاد هست.

واسه من کشورش مهمه..معماری معماری رو که مطمئنم اکثر جاها هست...ولی در مورد تکنولوژی و انرژی تو کشورای دیگه تو مقطع دکترا اطلاعی ندارم... می خوام اگه کسی میدونه کدوم کشورا این رشته هارو تو دکترا دارن راهنمایی کنه

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مهیار تو که سمینار رفتی میتونی یه خورده توضیح بدی....راجع به آزمون و اینکه کلا چی گفتن

آقای قراگزلو استاد زبان سخنرانی واقعا عالی از نظر من داشت خیلی روحیه منو برو بالا .. بییشتر داشت کارنامه ها رو نشون میداد با نمونه های جالبی که مثلا اگه کسی معدل پایین هم داشته باشه میتونه رتبه های تک رقمی و دو رقمی بگیره .. چون میگفت معدل 20 درصد کار هستش و تئوری 80 درصد ... و حتی نمونه کارنامه ای نشون داد از مهندسی برق که طرف معدل 17.70 داشت ولی رتبه بالای 400 گرفته بود ... کارنامه های رتبه های برتر تک رقمی رو نشون داد که همین دیدن درصد هایی که زدن و میانگین 50 تا 60 رو داشت خودش خیلی بهم روحیه داد... و حتی میگفت نفر اول کنکور اگه 15 تا غلط هم بیشتر میزدم تازه میشد نفر 2 یا 3 و همینطور به ترتیب وقتی به رتبه های بالای تر که میریم طرف با 1 تست اشتباه یا درست مثلا 200 300 تا جابجا میشه ...
نحوه تست زنی رو گفت : گفت خیلی جاها رو شما نباید بخونید چون باعث میشه که بخوای همه تست ها رو بزنی و وقتت رو تلف کنی برای همین گفت از تست زدنهای زیاد خودداری کنید ... آقای سروش نیا هم که اومدن و درباره ایستایی و فن صحبت کردن که گفت 24 تا منبع ما داریم برای فن ساختمان ولی گفت نمیخواد همرو بخونید . توی اون سی دی که بهمون دادن گفت براتون گذاشتم که کجا ها رو باید بخونید ... گفت صفحهاتی رو که باید از هرکتاب خونده بشه رو نوشتم براتون ... همیناشو مهم بودن ... آب پرتقال و دوتا هم شیرین عسل آلبالو هم خوردیم :smile:

sara_slash1

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقای قراگزلو استاد زبان سخنرانی واقعا عالی از نظر من داشت خیلی روحیه منو برو بالا .. بییشتر داشت کارنامه ها رو نشون میداد با نمونه های جالبی که مثلا اگه کسی معدل پایین هم داشته باشه میتونه رتبه های تک رقمی و دو رقمی بگیره .. چون میگفت معدل 20 درصد کار هستش و تئوری 80 درصد ... و حتی نمونه کارنامه ای نشون داد از مهندسی برق که طرف معدل 17.70 داشت ولی رتبه بالای 400 گرفته بود ... کارنامه های رتبه های برتر تک رقمی رو نشون داد که همین دیدن درصد هایی که زدن و میانگین 50 تا 60 رو داشت خودش خیلی بهم روحیه داد... و حتی میگفت نفر اول کنکور اگه 15 تا غلط هم بیشتر میزدم تازه میشد نفر 2 یا 3 و همینطور به ترتیب وقتی به رتبه های بالای تر که میریم طرف با 1 تست اشتباه یا درست مثلا 200 300 تا جابجا میشه ...
نحوه تست زنی رو گفت : گفت خیلی جاها رو شما نباید بخونید چون باعث میشه که بخوای همه تست ها رو بزنی و وقتت رو تلف کنی برای همین گفت از تست زدنهای زیاد خودداری کنید ... آقای سروش نیا هم که اومدن و درباره ایستایی و فن صحبت کردن که گفت 24 تا منبع ما داریم برای فن ساختمان ولی گفت نمیخواد همرو بخونید . توی اون سی دی که بهمون دادن گفت براتون گذاشتم که کجا ها رو باید بخونید ... گفت صفحهاتی رو که باید از هرکتاب خونده بشه رو نوشتم براتون ... همیناشو مهم بودن ... آب پرتقال و دوتا هم شیرین عسل آلبالو هم خوردیم :smile:

به ماهم میگی کجاهارو گفته که بخونیم؟مرسی

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به ماهم میگی کجاهارو گفته که بخونیم؟مرسی

چشم حتما چرا نگم ؟
ولی صبر کن سی دی رو نگاه کنم چون سی دی مثل اینکه یه مشکلاتی داره خودمم تازه فهمیدم ... اونطوری که متوجه شدم سی دی برای یه کاربر عادی مثل من کامل باز نمیشه و یوزر و پسورد میخواد ولی قسمت اندکی از جاهایی رو که باید بخونیم رو نشون میده ولی همونا رو هم براتون میزارم

qazal.

عضو جدید
mahfo شما سی دی تونو نگا میکنی ببینی کامله واسمون بزاری؟البته اگه برات ممکنه ممنون میشیم

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
mahfo شما سی دی تونو نگا میکنی ببینی کامله واسمون بزاری؟البته اگه برات ممکنه ممنون میشیم

فکر کنم برای اونم باید کامل نباشه ... چون خود آقای سروش نیا هم زیاد صفخات جلوتر رو نشون نمیداد فقط همون چند صفحه اول رو نشون داد ... چون صفحات بالاتر کار نمیکنه ...

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر کنم برای اونم باید کامل نباشه ... چون خود آقای سروش نیا هم زیاد صفخات جلوتر رو نشون نمیداد فقط همون چند صفحه اول رو نشون داد ... چون صفحات بالاتر کار نمیکنه ...

ببخشید دوستم الان پیامتو دیدم...:redface:بذا ببینم اگه مال من درست بود میذارم برات

cd من خامه....!!! کلا میذارم چیزی توش نیست....حالا این هفته میرم واسه ثبت نام یه دونه دیگه میگیرم میذارم براتون

سی دی رمزدار بهتون داده شده که رمزش رو هم باید از خود استاد بگیرید و با اون رمز بقیه صفحات نمایش داده میشه
منم رمز رو ندارم لطفا سوال نفرمایید!!!

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها هیچ کی نمیخواد واسه تکنولوژی بخونه؟ اگه میخواد خوب یه برنامه بزاریم شروع کنیم.....

آخرین ویرایش:

qazal.

عضو جدید
بچه ها هیچ کی نمیخواد واسه تکنولوژی بخونه؟ اگه میخواد خوب یه برنامه بزاریم شروع کنیم.....

من میخوام کنار معماری معماری بخونم.از دوستایی که تجربه دارن یا مشاوره رفتن اگه کسی اولویت بندی کنه و همراه با زمان بندی بگه، موافقم و شروع میکنیم

hado_st

عضو جدید

منم میخوام واسه تکنولوژی بخونم. نمیدونم از کجا و چه جوری باید شروع کنم؟ دوست دارم با هم بخونیم...

سکینه خاتون

اخراجی موقت
وااااااااااای من تازه فهمیدم تکنولوژی معماری بعنی چیییی .. ایول عشق من سازه هستش ... کسی اگه سوالات کنکور سال قبول رو داره برای دانلود بهم بده . مرسی سوالات تکنولوژی ..

من پول این همه منابع رو ندارم و یعنی دارم ولی میخوام دانلود کنم همرو تو تبلت بخونم جایی گیر میاد دانلود کامل این کتاب ها برای ارشد تکنولوژی ؟

آخرین ویرایش:

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
وااااااااااای من تازه فهمیدم تکنولوژی معماری بعنی چیییی .. ایول عشق من سازه هستش ... کسی اگه سوالات کنکور سال قبول رو داره برای دانلود بهم بده . مرسی سوالات تکنولوژی ..

من پول این همه منابع رو ندارم و یعنی دارم ولی میخوام دانلود کنم همرو تو تبلت بخونم جایی گیر میاد دانلود کامل این کتاب ها برای ارشد تکنولوژی ؟
عزیزم کتابا هیچ کدوم دانلود ندارن.(تا جایی که من میدونم)

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
اما رده بندی شما تقریبا برعکس رده بندی بقیه جاهاییکه من خونم ، مثلا منابع آکادمی " استاتیک کاربردی و معمار+مهندس=ساختار" و خیلی مهم دونسته ! و یکی از دوستای رتبه برتری من توصیه میکرد همه کتابای گلابچی و باید خورد خودشم 2و3بار کمش!
میتونین از اینجا منابع آکادمی و ببینین و خودتون تصمیم بگیرین : http://www.memarico.com/CMS_UI/content.aspx?id=105

منبع سخنان من این عزیزان هستند:
نیما علوی رتبه 1 تکنولوژی
نادیا آذر باد رتبه 10 انرژی
خانم دنا حسنی رتبه 11
آقا اصغر عزیزی رتبه 28 سال 91
علی طباطبایی رتبه 30 تکنولوژی سال 91
.............................................
و در آخر با جناب مهندس سروش نیا نیز چک کردم ... الان ترتیب شون را با ویرایش نهایی قرار می دهم...;)

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایستایی و فن ساختمان :
1. سازه در معماری ، گلابچی
2. درک رفتار سازه ، گلابچی
3. فناوری های نوین ساختمانی ، گلابچی
4. جزئیات ارتقا دهنده در معماری ، گلابچی
5. مبانی سازه برای معماران ، گلابچی
6. طراحی لرزه ای برای معماران ، گلابچی........جزوه سروش نیا کافیه
7. معماری دیجیتال ، گلابچی
8. سازه های مشبک فضا کار ، گلابچی
9. فناوری نانو در معماری و مهندسی ساختمان ، گلابچی
10. سازه های چادری کششی ، گلابچی
11. پوسته و سازه های ورق تا شده برای معماران ، گلابچی
12. سازه های بتنی برای معماران ، گلابچی
13. سازه های فولادی برای معماران ، گلابچی
14. سیستم های ساختمانی آینده ، گلابچی
15. . ساختمان ها چگونه عمل می کنند؟ ، گلابچی
16. آرکی تایپی ، گلابچی
17. طبیعت منبع الهام
................................................................................................................تا اینجا برای کنکور کافیه مابقی را اگه وقت شد بخونید ..... ولی 2 بار هم رسییدید بخونید کافیه .. زبان تو آزمون تکنولوژی خیلی مهمه ....
18. استاتیک کاربردی برای دانشجویان معماری و مهندسی عمران ، گلابچی
19. مقاومت مصالح کاربردی برای دانشجویان معماری و مهندسی عمران ، گلابچی
20. معمار + مهندس = ساختار ، گلابچی
21. سازه به مثابه معماری ، گلابچی
22. پل های ایران و جهان ، گلابچی
ایستایی و فن ساختمان ، مجتبی فاطمی ، مرکز معار23.

سکینه خاتون

اخراجی موقت
من درک رفتار و سازه در معماری رو فولم .چه کتابی رو بعد از اینا شروع کنم ک خیلی مهمه.سازه در معماری عالی بود. کتاب بعد از ااین ک خیلی مهمه چیه ک بخونم؟ نانو؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.