مشکل با Read_Only بودن دیتابیس sql

alias67

عضو جدید
من تو برنامه ام از دیتابیس اس کیو ال 2005 استفاده میکنم.و ویندوز من xp هست.
قبلا با این دیتابیس مشکلی نداشتم و خیلی راحت میتونستم جدول هام رو ویرایش کنم.
ولی الان با خطای Read_Only بودن دیتابیس مواجه میشم.حتی با کد هم نمیشه دیتابیس رو Read_Write
کرد.
البته اگه من دیتابیس رو تو مسیر C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL.1\MSSQL\Data
قرار بدم ، بعد اتچ اش کنم،مشکل حل میشه. ولی من نمیخوام اینکار رو انجام بدم ،
چون وقتی برنامه تو سیستم مقصد قرار میگیره ممکنه تو هر درایوی اون رو نصب کنه و اینجوری نمیتونم دیتابیس رو
اتچ کنم.
میخوام بدونم چیکار باید بکنم که دیتابیسم درست شه.

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
من تو برنامه ام از دیتابیس اس کیو ال 2005 استفاده میکنم.و ویندوز من xp هست.
قبلا با این دیتابیس مشکلی نداشتم و خیلی راحت میتونستم جدول هام رو ویرایش کنم.
ولی الان با خطای Read_Only بودن دیتابیس مواجه میشم.حتی با کد هم نمیشه دیتابیس رو Read_Write
کرد.
البته اگه من دیتابیس رو تو مسیر C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL.1\MSSQL\Data
قرار بدم ، بعد اتچ اش کنم،مشکل حل میشه. ولی من نمیخوام اینکار رو انجام بدم ،
چون وقتی برنامه تو سیستم مقصد قرار میگیره ممکنه تو هر درایوی اون رو نصب کنه و اینجوری نمیتونم دیتابیس رو
اتچ کنم.
میخوام بدونم چیکار باید بکنم که دیتابیسم درست شه.

فایل هایی را که کپی کردید Readonly شده اند. قبل از attach ، در بخش Property تیک Readonly را بردارید :gol:

alias67

عضو جدید
مشکل با Read_Only بودن دیتابیس

مشکل با Read_Only بودن دیتابیس

فایل هایی را که کپی کردید Readonly شده اند. قبل از attach ، در بخش Property تیک Readonly را بردارید :gol:

ممنون بابت ‍ پاسخ . من فولدر data که دیتابیس برنامه توش قرار داره رو از حالت ReadOnly خارج میکنم ولی بعد که دوباره نگاه میکنم
میبینم دوباره فولدره ReadOnly شده آخه چرا؟

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
ممنون بابت ‍ پاسخ . من فولدر data که دیتابیس برنامه توش قرار داره رو از حالت ReadOnly خارج میکنم ولی بعد که دوباره نگاه میکنم

والا این رو دیگه نمیدونم. مسیرش رو تغییر بدید و از پوشه SQL خارج کنید شاید مشکل مربوط به اون مسیر باشه یا از بانکتون بک آپ بگیرید و restore کنید :gol:

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

از طريق cmd اقدام كنيد
وارد آدرس پوشه ديتا بشيد و اين كد رو وارد كنيد

attrib -h -s filename

شايد مشكلتون حل بشه