مشکلات و سوالات سخت افزاری رو اینجا مطرح کنید

relife

عضو جدید
سلام
من یه سوال در مورد فن cpuداشتم که تو بخش مشکلات کامپیوتری گذاشتم که فکر کنم جاش اشتباه بود،داشتم با سیستم کار میکردم که پره های فن که میچرخه پرید بیرون سیستم هنوز کار میکرد اما من خودم گفتم شاید مشکلی پیش بیاد خاموشش کردم دیگه روشن نکردم.شب قبلش حدود 7-8 ساعت مدام روشن مونده بود.توی بخش مشکلات کامپیوتری یه نفر گفت دوباره بذارم سرجاش یا اهرمش رو (اگر داره جا بزنم)،درست گفتن ایشون یعنی جا بزنم مشکلی بعدا پیش نمیاد؟قبلا هم موقع روشن شدن سیستم تا چند دقیقه فن خیلی صدا میداد درآوردمش دوباره جا زدم مشکل حل نشد.میخوام بدونم اصلا چرا زده بیرون برای زیاد روشن بودن این اتفاق افتاده؟اگر جا بزنمش مشکلی پیش نمیا بعداد،احتیاج به عوض کردنش نیست؟

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
من یه سوال در مورد فن cpuداشتم که تو بخش مشکلات کامپیوتری گذاشتم که فکر کنم جاش اشتباه بود،داشتم با سیستم کار میکردم که پره های فن که میچرخه پرید بیرون سیستم هنوز کار میکرد اما من خودم گفتم شاید مشکلی پیش بیاد خاموشش کردم دیگه روشن نکردم.شب قبلش حدود 7-8 ساعت مدام روشن مونده بود.توی بخش مشکلات کامپیوتری یه نفر گفت دوباره بذارم سرجاش یا اهرمش رو (اگر داره جا بزنم)،درست گفتن ایشون یعنی جا بزنم مشکلی بعدا پیش نمیاد؟قبلا هم موقع روشن شدن سیستم تا چند دقیقه فن خیلی صدا میداد درآوردمش دوباره جا زدم مشکل حل نشد.میخوام بدونم اصلا چرا زده بیرون برای زیاد روشن بودن این اتفاق افتاده؟اگر جا بزنمش مشکلی پیش نمیا بعداد،احتیاج به عوض کردنش نیست؟

سلام...
مدل سی پی یو چیه؟؟؟
منظورتون از اینکه از جاش بیرون زد چیه؟؟؟ کاملا زد بیرون؟؟؟شکست؟؟؟...دقیقا چی!!!
با تشکر...

palmtree

کاربر فعال
با سلام
كند كپي مي شود - منظور اين است كه هروقت از روي سي دي كپي مي كنيد به جاي 1 دقيقه 5 دقيقه طول مي كشد
ابتدا بدسكتور
هر سكتور يك زمان تعيين شده اي براي پاسخ دهي به هد هارد دارد كه توسط شركت سازنده هارد تعيين مي شود .
هر گاه اين مدت زمان ((access time)) زياد شود اصطلاحا مي گويند بدسكتور
MBRبه 63 سكتور اول هر هارد مي گويند
اين 63 سكتور بدون فاصله بايستي باشند و در صورتي كه بد سكتوري داشته باشد در كار آدرس درايوها مشكل پيش مي آيد .
وقتي كه my computer را باز مي كنيم MBR شروع به خواندن مي كند
حالا اگر بدسكتوري در MBR بوجود آيد بسته به Access time و تعداد و تراكم آنها فعاليت سيستم ضعيف تر مي شود
همين مشكل توسط ويروس نيز بوجود مي آيد
حالا اگر تعمير نشود كم كم دسترسي به اطلاعات را قطع خواهد كرد .
راه حل
توسط نرم افزار MHDD (( قابل دسترسي در سي دي Hirens boot )) مي توانيد با دستور Erase به صورت زير مشكل را بر طرف كنيد
1- ابتدا بدانيد نياز به يك سيستم كامل همراه با ويندوز مي باشد كه بايستي نرم افزار Partition Table Doctor --PTD را براي بازيابي درايوها نصب كنيد
2- توجه كنيد كه بايستي هارد از طريق SATA or IDE وصل به سيستم باشد
3- بعد از بوت شدن Hirens نرم افزار MHDD را اجرا مي كنيم
4- بعد از انتخاب هارد مورد نظر دستور Erase را اجرا مي كنيم .
5- براي نقطه شروع عدد 0 و نقطه پايان عدد 60 را وارد ميكنيم و بعد از پايان كار , ويندوز سيستم ديگر را بالا آورده و توسط نرم افزار PTD اقدام به بازيابي درايوها مي كنيم
بعد از بازيابي درايو ها بدون باز كردن My computer اقدام به ويروس كشي با آنتي ويروس قوي كنيد تا مشكل ويروس هم از بين برود
در صورتي كه به من نزديك باشيد در اين مورد مي توانم كمكتان كنم .
با تشكر -
سلام
ممنونم به خاطر این مطلب مفیدتون. از شما یا دوستان دیگه میخواستم بپرسم اگه هاردم بدسکتور داشته باشه و نخوام که درایو رو بازیابی کنم لازمه که حتما ویندوز روی کامپیوتر نصب باشه؟ یا با همون CD هایرنز میشه بدسکتور رو برطرف کرد. الان لینوکس نصبه روی کامپیوترم و هاردم هم کلا 40GB هست. یه سوال دیگه اینکه نرم افزار MHDD مشکل بدسکتور رو کاملا حل می کنه یا باید به فکر یه هارد دیگه باشم؟

آخرین ویرایش:

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ممنونم به خاطر این مطلب مفیدتون. از شما یا دوستان دیگه میخواستم بپرسم اگه هاردم بدسکتور داشته باشه و نخوام که درایو رو بازیابی کنم لازمه که حتما ویندوز روی کامپیوتر نصب باشه؟ یا با همون CD هایرنز میشه بدسکتور رو برطرف کرد. الان لینوکس نصبه روی کامپیوترم و هاردم هم کلا 40GB هست. یه سوال دیگه اینکه نرم افزار MHDD مشکل بدسکتور رو کاملا حل می کنه یا باید به فکر یه هارد دیگه باشم؟

با سلام
با Low Level Format تمامی اطلاعات از روی هارد دیسک شما پاک خواهد شد و دیگر قابل بازیابی نیست .
با نرم افزارهایی مثل HDD Regenerator (اگر املا درست نوشته باشم) بدون از دست دادن اطلاعات اقدام به رفع بدسکتور خواهد کرد .
سی دی هایرنز تحت داس است و نیازی به سیستم عامل ندارد .
با تشکر - سیستم 32

sara7808

عضو جدید
راجبه رشته سخت افزار میخوام بدونم

راجبه رشته سخت افزار میخوام بدونم

سلام خدمت شما دوست عزیز ..من کاردانیمو شاخه نرم افزار گرفتم حالا کارشناسی سخت افزار قبول شدم ..میخوستم راجبه بازار کار و هم چنین مزایای شاخه سخت افزار بهمئ بگید ممنون میشم

palmtree

کاربر فعال
با سلام
با Low Level Format تمامی اطلاعات از روی هارد دیسک شما پاک خواهد شد و دیگر قابل بازیابی نیست .
با نرم افزارهایی مثل HDD Regenerator (اگر املا درست نوشته باشم) بدون از دست دادن اطلاعات اقدام به رفع بدسکتور خواهد کرد .
سی دی هایرنز تحت داس است و نیازی به سیستم عامل ندارد .
با تشکر - سیستم 32
از HDD regenerator استفاده کردم بازم بد سکتورش رفع نشد... یعنی وارد لینوکس که میشه یه پیغام میده :‌ Hard disk has bad sectors

غزل 66

عضو جدید
یه سوال فوری

یه سوال فوری

سلام خدمت تمامی اعضای سایت و مدیران محترم من یه سوال تقریبا ساده اما فوری داشتم میشه به من سرعت های SAS,SCSI,LSATA رو بگید خیلی نیاز دارم جاشون تو پروژه ام خالیه اینم میلمهghazalmm10@yahoo.com چون با اینترنت گوشیم وارد میشم راهتتر میشه به ایمیلم دسترسی داشته باشم تا شبکه پیشاپیش از همکاریتون سپاسگذارم

غزل 66

عضو جدید
ZBR

ZBR

سلام دوستان و اساتید محترم
میخواستم درمورد تکنیکZBR بدونم که تو هارد دیسک ها از این تکنیک آدرس دهی استفاده میشه، چطور کار میکنه؟
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
ghazalmm10@yahoo.com
و خوشحال تر اگه به ایمیلم پاسخ بدید
سپاس:gol:

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میخواستم درمورد تکنیکZBR بدونم که تو هارد دیسک ها از این تکنیک آدرس دهی استفاده میشه، چطور کار میکنه؟
ghazalmm10@yahoo.com
سلام...
http://myschool.javanblog.com/216346-%D9%86%D9%85%D9%88%D9%86%D9%87+%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84+%D8%B3%D8%AE%D8%AA+%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1+%D9%81%D8%B5%D9%84+%DA%86%D9%87%D8%A7%D8%B1%D9%85.html
با تشکر....

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ghazalmm10@yahoo.com
سلام...
http://myschool.javanblog.com/216346-نمونه+سوال+سخت+افزار+فصل+چهارم.html
با تشکر....

Mozhgan.V

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
من چند وقته باتری لب تابم مشکل پیدا کرده. وقتی می زنم به شارژ بیشتر از 90% پر نمی شه و ارور میده. می گه باتری دچار نقص موقت شده و برین تو ستاپ
من تو ستاپ جایی که به باتری ربط پیدا کنه ندیدم
اگه کسی می تونه راهنماییم کنه!!!

pc_hex

عضو جدید
سلام
من چند وقته باتری لب تابم مشکل پیدا کرده. وقتی می زنم به شارژ بیشتر از 90% پر نمی شه و ارور میده. می گه باتری دچار نقص موقت شده و برین تو ستاپ
من تو ستاپ جایی که به باتری ربط پیدا کنه ندیدم
اگه کسی می تونه راهنماییم کنه!!!

سلام .
دوست عزیز سلولهای باطری نوت بوک شما تا حدی فاسد شده و بهتره تا به بقیه هم سرایت نکرده سلول های فاسد را بدین براتون تعویض کنند.
موفق باشید .

pc_hex

عضو جدید
دوستان عزیز من چند وقت پیش با یک مشکلی برخورد کردم والبته اشکال کارم رو فهمیدم .
میخام بدونم آیا شما هم بااین مشکل برخورد کردین یا نه؟
معمولا نوت بوک های سونی با ویندوز اورجینال میاد و بنابه دلایلی یک روزی باید ویندوز نصب بشه . اگر ویندوز اورجینال ریکاوری بشه کل هارد صفر میشه .خوب با این تفاسیر وقتی ویندوز نصب میشه دکمه FNکار نمیکنه .
شما اگر میدونید بگید که راهکارش چیه ؟

سلام
من میخواهم نصب ویندوزxpرا یاد بگیرم اگر میشه فایل pdfنصب ویندوز را که کامل و واضح یاد داده را برای من تو سایت بگذارید ممنوم؟

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
من میخواهم نصب ویندوزxpرا یاد بگیرم اگر میشه فایل pdfنصب ویندوز را که کامل و واضح یاد داده را برای من تو سایت بگذارید ممنوم؟

سلام...
با درود بر روح فر فتوح گوگل....
یه سرچی تویه اینترنت بزن قطعا و بلکه 99.9999999% جواب میگیری...اگه نگرفتی بگو تا بچه ها راهنماییت کنند...
با تشکر...

gelyerd

عضو جدید
سلام من وقتی ویندوز نصب میکنم سیستم کارت مودم نمیشناسه من هم سی دی درایوشو ندارم هر چی search میکنم پیدا نمیشه.مدل مودم
smartLink chipset
s/n.xp301297

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام من وقتی ویندوز نصب میکنم سیستم کارت مودم نمیشناسه من هم سی دی درایوشو ندارم هر چی search میکنم پیدا نمیشه.مدل مودم
smartLink chipset
s/n.xp301297

سلام...
فکر نکنم یه همچین مدلی باشه..
بی زحمت مدلش رو بگو...
با تشکر...

sanaz5

عضو جدید
کمک چند تا سوال دازرم

کمک چند تا سوال دازرم

چرا وقتی کلمپیوتر ریست میشود ثبات IP
صفر میشود ؟چرا بر روی بعضی از پایه های ای سی ها علامت متمم (بار ) هست رو بعضی ها نیست ؟ تو رو خدا زود فقط یه روز وقت دارم

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
چرا وقتی کلمپیوتر ریست میشود ثبات IP
صفر میشود ؟چرا بر روی بعضی از پایه های ای سی ها علامت متمم (بار ) هست رو بعضی ها نیست ؟ تو رو خدا زود فقط یه روز وقت دارم
با سلام،
همون طور که می دونید برنامه ی در حال اجرا در رم نگهداری می شه و CPU برای این که بدونه در هر لحظه کدوم خط از برنامه رو اجرا کنه، باید آدرس رو داشته باشه! ثبات IP آدرس خط بعدی رو ذخیره می کنه! بعد از ریست سیستم دیگه قرار نیست برنامه قبلی ادامه پیدا کنه و همه چی باید از اول شروع بشه! پس مقدار این ثبات هم ریست می شه!
علامت متمم به این معناست که این پایه از IC با ولتاژ ورودی 0 فعال می شه! یعنی باید اون پایه رو زمین کنید! (به سیم Ground وصل کنید!)

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
smartLink chipset
s/n.xp301297
با سلام،
می تونید از اطلاعات این تاپیک استفاده کنید!

سلام
جزوه pdfکامل نصب ویندوز زو که کامل توضیح داده باشه نصب ویندوز xpرو می خواستم.خیلی خیلی نیاز دارم.
در پناه خالق مهربان باشید

Taßa§om

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
می دونم این درخواستم ربطی به سخت افزار سیستم نداره
اما یه نیازه که مهندسای سخت افزار بیشتر می تونن کمک کنن

راستش من شدیدا به جزوه avr atmega16)نیاز دارم به زبان فارسیش البته
ممنون میشم کمکم کنید

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام
می دونم این درخواستم ربطی به سخت افزار سیستم نداره
اما یه نیازه که مهندسای سخت افزار بیشتر می تونن کمک کنن

راستش من شدیدا به جزوه avr atmega16)نیاز دارم به زبان فارسیش البته
ممنون میشم کمکم کنید
با سلام،
سری به اینجا بزنید!

saghar..m

عضو جدید
سلام دی وی رایتر من سی دی های غیر ارژینال رو اجرا نمیکنه لطفا راهنماییم کنید. (لپ تاب)

saghar..m

عضو جدید
سلام دی وی رایتر من سی دی های غیر ارژینال رو اجرا نمیکنه لطفا راهنماییم کنید. (لپ تاب)

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سلام...
مدل لپ تاپبتون چیه؟؟؟
منظورتون از سی دی های ارجینال چیه؟؟؟ منظورتون اینه که فقط سی دی نقره ای؟؟؟ یعنی حتی سی دی خام رو هم نمی خونه؟؟؟
با تشکر...

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

abbasjun2

عضو جدید
با سلام
من در حالی که داشتم توی پارتیشن ها تغییری ایجاد می کردم لپ تاپ به دلیل داغ شدن بیش از حد خاموش شد و بعد که دوباره روشنش کردم درایو 400 گیگی مثل عکس زیر فرمتش عوض شده و می گه خالیه:
Csadsasadadsapture.jpg
شما می گید من چیکار کنم آخه این اطلاعات برای من خیلی مهم بود.

با تشکر