مشکلات و سوالات سخت افزاری رو اینجا مطرح کنید

fatima2011

عضو جدید
وقتی فلش رو به سیستم وصل می کنم آیکن مربوط به اون در تسک بار میاد و بعد از حدود 10 دقیقه آیکن removable disk تو مای کامپیوتر ظاهر میشه ولی وقتی میخوام باز کنم پیغام میده که دیسکی وجود نداره. بهم گفتن فلشم سوخته. اگر سوخته باشه با این رنم افزار ریکاوری میشه؟؟؟
به نظر من فلشت نسوخته ولی احتمالا ویروسیه .وقتی فلش تو وصل کردی به سیستم اول با آنتی ویروس اسکنش کن بعد ببین اون نرم افزار ریکاوری کار میکنه یا نه؟امیدوارم موفق باشی....

arshama

عضو جدید
با سلام
من بعد از چند دقیقه استفاده از اینترنت کامپیوترم هنگ میکنه و اینترنتم با اینکه وصله ولی قطع میشه و سایت باز نمیشه و قاب ویندوزم یا همون نوار استارتم یه دفعه سفید و بعد رنگش درست میشه.البته این اتفاق بعضی موقع ها بعد از15 دقیقه اتفاق میافته.من با مودمم رو سه تا سیستم امتحان کردم و امروز هم که یه سیستم جدید خریدم هم بازم این اتفاق افتاد.به نظرتون از مودم adsl میتونه باشه یا از چیز دیگه ایه؟؟؟
و این رو هم بگم که مودم رو هم با usb و هم با lan استفاده کردم همین اتفاق افتاد راهنماییم کنید؟؟؟

mostafam47

عضو جدید
سلام خسته نباشید من کارت کپچر kingerboordدارم وقتی میخوام رو ویندوزxpنصب کنم بصور ت صحیح نصب میشه و هم tvدارم هم کپچرولی درایور ویندوز7رادر سی دی نداره و نمیتونم رو ویندوز 7 نصبش کنم میخواستم ببینم ایا راهی داره من بتونم رو ویندوز 7 نصبش کنم یا میشه دراور نصب ویندوز 7 رو پیدا کرد و نرم افزاری مثل windvrبرای کپچر رو ویندوز سون جواب بده نصب کرد اگه میتونید بهم کمک کنید تو ویندوز سون نصب کنم چیبsaa7130hlممنون میشم اگه پیدا کردید تو سایت ابلود کنید دانلود کنم تشکر

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام خسته نباشید من کارت کپچر kingerboordدارم وقتی میخوام رو ویندوزxpنصب کنم بصور ت صحیح نصب میشه و هم tvدارم هم کپچرولی درایور ویندوز7رادر سی دی نداره و نمیتونم رو ویندوز 7 نصبش کنم میخواستم ببینم ایا راهی داره من بتونم رو ویندوز 7 نصبش کنم یا میشه دراور نصب ویندوز 7 رو پیدا کرد و نرم افزاری مثل windvrبرای کپچر رو ویندوز سون جواب بده نصب کرد اگه میتونید بهم کمک کنید تو ویندوز سون نصب کنم چیبsaa7130hlممنون میشم اگه پیدا کردید تو سایت ابلود کنید دانلود کنم تشکر

سلام...
مدل دستگاه رو تویه اینترنت سرچ کن ..حتما درایور ویندوز 7 هستش...
باتشکر...

afsaneh68

عضو جدید
شاید فن بدنه کیس یا پاور مشکل داشته باشه ،لطفا تست کنید شاید اسیب به سیستمون برسونه...

مي مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود
لپ تاپ یکی از دوستانم مشکل پیدا کرده. احتیاج به کمک شما دوستان داشتم.
لپ تاپ hp
هنگام روشن کردن این پیغام ظاهر میشه
boot device not found (03f0)
بعد چندتا گزینه میاد یکیش مربوط به startup test هست که با اجرای اون پیام زیر نشون داده میشه
hard disk not exist.

ممنون میشم اگر کمکم کنید.

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درود
لپ تاپ یکی از دوستانم مشکل پیدا کرده. احتیاج به کمک شما دوستان داشتم.
لپ تاپ hp
هنگام روشن کردن این پیغام ظاهر میشه
boot device not found (03f0)
بعد چندتا گزینه میاد یکیش مربوط به startup test هست که با اجرای اون پیام زیر نشون داده میشه
hard disk not exist.

ممنون میشم اگر کمکم کنید.

سلام...
ببرش نمایندگی.... مشکل سوکت هارد داره احتمالا...
ولی اگه خواستی یه دور بایوس رو به تنظیمات پیش فرض برگردون...
سی دی لینوکس لایو بذار ...ببین می تونی هارد رو ببینی...(یا هر چیزی که هارد رو بهت نشون بده...مثل برنامه های لایو بک آپ گیری)
باتشکر...

مي مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود
بازم با یه مشکل و پرسش در مورد اون اومدم:D
صدای کامپیوترم در نمیاد.
کارت صدا آنبرده.-----درایور کارت صدا نصب شده.---- ویندوز تازه نصب شده ---- وقتی از troubleshooter استفاده میکنم چیزی در مورد خرابی نمیگه.---- فایلای صوتی اجرا میشن اما صدایی از سیستم درنمیاد.----اسپیکرها هم سالمند.
لطفا کمکم کنید.
باسپاس

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درود
صدای کامپیوترم در نمیاد.
کارت صدا آنبرده.-----درایور کارت صدا نصب شده.---- ویندوز تازه نصب شده ---- وقتی از troubleshooter استفاده میکنم چیزی در مورد خرابی نمیگه.---- فایلای صوتی اجرا میشن اما صدایی از سیستم درنمیاد.----اسپیکرها هم سالمند.
لطفا کمکم کنید.
باسپاس

سلام...
چی بگم...
مشکل که زیاده...
یکیش مشکل دار بودن کابل صدا...
یکی ویروسی شدن سیستم...
یکی آنتی ویروس..که بعضی اوقات مرض میریضه...
یکی ...نمی دونم ...ولی اگه شک داری...یه ویندوز رو رویه مجازی بالا بیار ...ببین صدا میده یا نه...
باتشکر...

مي مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...
چی بگم...
مشکل که زیاده...
یکیش مشکل دار بودن کابل صدا...
یکی ویروسی شدن سیستم...
یکی آنتی ویروس..که بعضی اوقات مرض میریضه...
یکی ...نمی دونم ...ولی اگه شک داری...یه ویندوز رو رویه مجازی بالا بیار ...ببین صدا میده یا نه...
باتشکر...

درود
ممنون از اینکه پاسخ دادی.
فکرنمیکنم کابل صدا باشه چون با اسپیکرهای مختلف و هدست های مختلف امتحان شده.
قبل از پرسیدن مشکل، ویندوز رو عوض کردم.الان رو سیستم ویندوز7نصبه.
قبل و بعد از نصب آنتی ویروس صدا نداشتم. پس مشکل آنتی ویروس هم نباید باشه.
واما این آخری (
ولی اگه شک داری...یه ویندوز رو رویه مجازی بالا بیار ...ببین صدا میده یا نه..) که گفتی منظورت چیه؟

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درود
ممنون از اینکه پاسخ دادی.
فکرنمیکنم کابل صدا باشه چون با اسپیکرهای مختلف و هدست های مختلف امتحان شده.
قبل از پرسیدن مشکل، ویندوز رو عوض کردم.الان رو سیستم ویندوز7نصبه.
قبل و بعد از نصب آنتی ویروس صدا نداشتم. پس مشکل آنتی ویروس هم نباید باشه.
واما این آخری (
ولی اگه شک داری...یه ویندوز رو رویه مجازی بالا بیار ...ببین صدا میده یا نه..) که گفتی منظورت چیه؟

سلام...
چون مجازی ساز کارت صدات رو میشناسه احتیاج به درایور نداری...
اگه نشناخت احتیاج به درایور داری...
باتشکر...

maryamnm

عضو جدید
سلام و خسته نباشید
چگونه روی هاردهای یک سیستم هارد تو هارد سویچ کنیم که برنامه های نصبی روی هر هارد رو بتونیم استفاده کنیم.

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
درود
صدای کامپیوترم در نمیاد.
لطفا کمکم کنید.
باسپاس
با سلام،
این مشکل اغلب زمانی پیش میاد که اسپیکرهاتون به صورت Default انتخاب نشده باشن! اگه از نصب بودن درایور اطمینان دارید به کمک Audio manager، اسپیکر رو Default کنید و یا از قسمت Sound در Control panel استفاده کنید!

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام و خسته نباشید
چگونه روی هاردهای یک سیستم هارد تو هارد سویچ کنیم که برنامه های نصبی روی هر هارد رو بتونیم استفاده کنیم.
هر بار که کامپیوتر رو روشن می کنید از یکی از هاردهاتون که قبلاً به عنوان First boot انتخاب شده، عمل بوت آغاز می شه، پس تنها برنامه های نصب شده روی اون قابل اجراست (چون سیستم عامل های هاردهای دیگه اجرا نمی شن!) اگه می خواید از هارد دیگه ای استفاده کنید باید ریست کنید، از تنظیمات بایوس هارد دیگه رو به عنوان First boot انتخاب کنید و صبر کنید سیستم عاملش بیاد!!
اگه قصد دارید به طور همزمان از چند سیستم عامل استفاده کنید بهترین راه استفاده از ماشین های مجازی به کمک نرم افزارهایی مثل VMWare هستش!

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام من دی وی دی رایتر لپ تاپم مشکل دارم میشه راهنماییم کنید :
دی وی دی رایترم هم صدا میده هم بیشتر دی وی دی ها رو نمی خونه یعنی برنامه های ویندوز اینا رو باز می کنه ولی دی وی دی های معمولی رو خالی نشون میده چه جوری خودم می تونم درست اش کنم لطفا نگین ببر بیرون چون می خوام خودم یاد بگیرم :smile:

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام من دی وی دی رایتر لپ تاپم مشکل دارم میشه راهنماییم کنید :
دی وی دی رایترم هم صدا میده هم بیشتر دی وی دی ها رو نمی خونه یعنی برنامه های ویندوز اینا رو باز می کنه ولی دی وی دی های معمولی رو خالی نشون میده چه جوری خودم می تونم درست اش کنم لطفا نگین ببر بیرون چون می خوام خودم یاد بگیرم :smile:

سلام...
دی وی دی ویندوز رو بذار توش و سیستم رو باهاش بالا بیار... مثل نصب ویندوز....اگه باهاش اومد بالا که مشکل ویندوزه...اگه کلا هم بالا نیومد که ببر تعویض...
باتشکر...

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام...
دی وی دی ویندوز رو بذار توش و سیستم رو باهاش بالا بیار... مثل نصب ویندوز....اگه باهاش اومد بالا که مشکل ویندوزه...اگه کلا هم بالا نیومد که ببر تعویض...
باتشکر...
ممنون از راهنمایی ولی با 3 تا سوال دارم 1.مگه مشکل ویندوز می تونه در عملکرد دی وی دی رام اثر بزاره ؟؟2. مشکل از لنزش نیست؟ 3. تعویض ببرم چی رو عوض می کنن منظورم اینه کدوم قسمت اش خراب شده ؟

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون از راهنمایی ولی با 3 تا سوال دارم 1.مگه مشکل ویندوز می تونه در عملکرد دی وی دی رام اثر بزاره ؟؟2. مشکل از لنزش نیست؟ 3. تعویض ببرم چی رو عوض می کنن منظورم اینه کدوم قسمت اش خراب شده ؟

سلام...
بله...
۱- ویندوز چه مشکلاتی پیدا نمی کنه...این رو بگو...
۲- امکان داره باشه...
۳- کلا رایتر رو می کنه و یکی نو جاش میذاره... چون تعمیر رایتر به صرفه نیست..بخوای هم رایتر خرابت رو بهت میده...
باتشکر...

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام...
بله...
۱- ویندوز چه مشکلاتی پیدا نمی کنه...این رو بگو...
۲- امکان داره باشه...
۳- کلا رایتر رو می کنه و یکی نو جاش میذاره... چون تعمیر رایتر به صرفه نیست..بخوای هم رایتر خرابت رو بهت میده...
باتشکر...
من امتحان کردم این فقط دی وی دی های معمولی مشکل داره ماله برنامه ها مثل ویندوز اینا رو مشکل نداره ولی دی وی دی های که مثلا فایل شخصی هست رو خالی نشون میده .خوب قبول دارم ویندوز مشکل اش زیاده ولی خوب فکر نمی کردم تو دی وی دی رام هم تاثیر داره

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
من امتحان کردم این فقط دی وی دی های معمولی مشکل داره ماله برنامه ها مثل ویندوز اینا رو مشکل نداره ولی دی وی دی های که مثلا فایل شخصی هست رو خالی نشون میده .خوب قبول دارم ویندوز مشکل اش زیاده ولی خوب فکر نمی کردم تو دی وی دی رام هم تاثیر داره
با سلام،
خب دی وی دی هایی که نشون نمی ده رو با یه سیستم دیگه هم تست کنید! اگه مشکلی نباشه درایو لپ تاپ تون مشکل پیدا کرده و فکر نمی کنم شما بتونید کاری براش بکنید! ابزارهایی برای پاک کردن لنز تو بازار هست اما این که چه قدر کارایی دارن، نمی دونم!!
یه سؤال، می تونید با همین درایو چیزی رایت کنید؟

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
با سلام،
خب دی وی دی هایی که نشون نمی ده رو با یه سیستم دیگه هم تست کنید! اگه مشکلی نباشه درایو لپ تاپ تون مشکل پیدا کرده و فکر نمی کنم شما بتونید کاری براش بکنید! ابزارهایی برای پاک کردن لنز تو بازار هست اما این که چه قدر کارایی دارن، نمی دونم!!
نه نمی تونم یه کمی رایت می کنه وسط دی وی رو eject می کنه :( ولی دی وی دی های ویندوز و برنامه اینا رو باز می کنه حالا این لنزش نیم سوز شده منظورم اینه 50 % از کار افتاده ؟؟

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
نه نمی تونم یه کمی رایت می کنه وسط دی وی رو eject می کنه :( ولی دی وی دی های ویندوز و برنامه اینا رو باز می کنه حالا این لنزش نیم سوز شده منظورم اینه 50 % از کار افتاده ؟؟
در مورد درصد سوزشش نمی تونم نظری بدم!! اما احتمالاً باید کاملاً تعویض بشه!

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

ليزرش خراب شده يا به قول خودتون نيم سوز شده. بهترين راهش تعويضه

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

با سلام،

در مورد درصد سوزشش نمی تونم نظری بدم!! اما احتمالاً باید کاملاً تعویض بشه!

ليزرش خراب شده يا به قول خودتون نيم سوز شده. بهترين راهش تعويضه

سلام...
و در نهایت...
رایتر شما مشکل داره...
تعویض کنید...
باتشکر...

Hamed_bluetooth

عضو جدید
کمکم کنیــــــــــــــــــــــ د......لطفا

کمکم کنیــــــــــــــــــــــ د......لطفا

سلام-آقایکی به دادم برسه خیلی گناه دارم من بخدا!نمیدونم سیستم خونه ولپ تابم جفتشون باهم یو اس بی شون مشکل دارشده.مثلا وقتیکه فلش مموری یاجوی استیک میزنم بهشون یه علامت زردمیزنه کنارشون که حالمو بدمیگیره.امادرموردهارداکسترنال اینطور نیست منتها من هم ویندوزXp sp2هم 8روی سیستم خونه وهم7روروی لپ تاب باهم دارم که همشون اینجوری شدن.البته اینم بگم سیستم خونمونو که آخرین باردادم تعمیر طرف بهم گفت مشکلش شارژ بایوس مادربوردش بوده که باشارژمجددش مشکلش حل شده.امالپ تاب عزیزم نمیدونم چرایهواینجوری شد.؟!.حتی بانرم افزارDriver pack solution12.3هم مشکلش حل نشد.شماچی فکر میکنین؟!راستی ازیکی دوستام هم فلش گرفتم میشناخت امابعدازاون دیگه اصلا نشناخت شاید فاصله این فلش تافلش بعدی همش 20الی 10ثانیه بوده باشه ایا ممکنه بخاطرفلش دوستم اینجوری شده باشه؟!ضمنادرایور یو اس بی هم کامل نصبه فقط تایه قطعه جدیدمیزنم به سیستم یهوکنارش ازاین علامت زردامیاد.لطفا help me.:(:(:heart:

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام-آقایکی به دادم برسه خیلی گناه دارم من بخدا!نمیدونم سیستم خونه ولپ تابم جفتشون باهم یو اس بی شون مشکل دارشده.مثلا وقتیکه فلش مموری یاجوی استیک میزنم بهشون یه علامت زردمیزنه کنارشون که حالمو بدمیگیره.امادرموردهارداکسترنال اینطور نیست منتها من هم ویندوزXp sp2هم 8روی سیستم خونه وهم7روروی لپ تاب باهم دارم که همشون اینجوری شدن.البته اینم بگم سیستم خونمونو که آخرین باردادم تعمیر طرف بهم گفت مشکلش شارژ بایوس مادربوردش بوده که باشارژمجددش مشکلش حل شده.امالپ تاب عزیزم نمیدونم چرایهواینجوری شد.؟!.حتی بانرم افزارDriver pack solution12.3هم مشکلش حل نشد.شماچی فکر میکنین؟!راستی ازیکی دوستام هم فلش گرفتم میشناخت امابعدازاون دیگه اصلا نشناخت شاید فاصله این فلش تافلش بعدی همش 20الی 10ثانیه بوده باشه ایا ممکنه بخاطرفلش دوستم اینجوری شده باشه؟!ضمنادرایور یو اس بی هم کامل نصبه فقط تایه قطعه جدیدمیزنم به سیستم یهوکنارش ازاین علامت زردامیاد.لطفا help me.:(:(:heart:

سلام
با اين تعريفايي كه شما كردي يكم به ويروسي شدن مشكوك شدم. يه فول اسكن بكن ضرر نداره ;) اگه با سي دي بوت باشه خيلي بهتره يا از طريق سيستم عاملي غير از ويندوز.

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
با سلام،
این مشکل رو برای همه ی پورت های USB دارید؟ دستگاه USBی دیگه ای رو تست نکردید؟ Mouse یا Keyboard یو اس بی ندارید که تست کنید؟

Leila1363

عضو جدید
باسلام من نمی توانم ایمیل به کسی بدهم.؟؟ اما ایمیل برام میاد فقط ازطریق خودطرف قادربه پاسخ گویی هستم ..راستی احتمالاoutlook حذف شده چون توسایت وارد میشم تمی تونم ازطریق پست الکترونیکی بازبشه ایمیل بدم پست الکترونیکی2003منتظرکمک شماهستم...باتشکر:w34:

rezabahari

عضو جدید
بوق ممتد و نداشتن گرافیک

بوق ممتد و نداشتن گرافیک

سلام خدمت دوستان سیستم من بوق ممتد میزنه و گرافیک هم نداره
البته کارت گرافیکش آن بورد بودش که یک کارت گرافیک دیگه گذاشتم روش بازم همینطوره
ممنون میشم کمک کنید

hhk6363

عضو جدید
سلام
میخواستم بدونم پیغام press f1 to continue که زمان استارت کامپیوتر ظاهر میشه رو چطوری حذف کنم؟
ممنون.میشم