مشکلات و سوالات سخت افزاری رو اینجا مطرح کنید

hosini2042

عضو جدید
کامپیوتر

کامپیوتر

یک نفر نیست جواب من روبده من5روزدیگه کنفرانس دارم

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی میخوام ویندوز رو عوض کنم صفحه آبی میشه و خطای زیر رو میده
IRQ_NOT_LESS_OR_EQUAL

بعد دوباره سعی میکنم و خطای زیر رو میده
DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

خب من هم حافظه و هم کارت گرافیک رو دوباره جا زدم ولی:mad:

چَکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:cry::confused:

البته توی اینترنت سرچ کردم و به این لینک هم رسیدم
اما از اونجایی که خیلی زبانم خوبه !!!
http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc957609.aspx

دیگه همین
با سلام
دوست عزیز عواملی که باعث می شن تا موقع نصب ویندوز صفحه آبی بیاد اینا هستن که :
1- بایوس سیستم مشکل داره که پیشنهاد می کنم یه بار Clear CMOS بذار و بعد امتحان کن .
2- بد سکتوری و ویروس در MBR (محل ذخیره سازی آدرس درایوها ) موجب بروز این مشکل می شه که باید حتما Erase بشه تا مشکل حل بشه .
با تشکر - سیستم 32

roukh

عضو جدید
سلام دوستان
من یه سوالی داشتم.
من یه کیبورد (usb)و موس(ps/2) خریدم.
هر وقت که موسمو از کیس جدا می کنم و دوباره وصل می کنم سیستم موسو شناسایی نمی کنه حتی وقتی که سیستمم خاموش باشه و مجبورم موس قدیمیمو وصل کنم و ریست کنم.تا موس جدیدم بالا بیاد .البته جدیدا هم بالا نمی یاد فقط چراغ موس روشن میشه.
و همچنین کیبوردم به محض روشن شدن سیستم روشن میشه ولی تو قسمت انتخاب ویندوزها غیر فعال می شه و من باید منتظر بمونم تا به صورت پیشفرض ویندوز انتخاب بشه. ولی بعدش دوباره روشن میشه.در ضمن قبلا این مشکل پیش اومده بود کیبورد قدیمیمو همزمان وصل کردم درست شد.
الان باید چیکار کنم درست بشه.::(

hosseinassar

مدیر ارشد
سلام دوستان
من یه سوالی داشتم.
هر وقت که موسمو از کیس جدا می کنم و دوباره وصل می کنم سیستم موسو شناسایی نمی کنه حتی وقتی که سیستمم خاموش باشه و مجبورم موس قدیمیمو وصل کنم و ریست کنم.تا موس جدیدم بالا بیاد .البته جدیدا هم بالا نمی یاد فقط چراغ موس روشن میشه.
و همچنین کیبوردم به محض روشن شدن سیستم روشن میشه ولی تو قسمت انتخاب ویندوزها غیر فعال می شه و من باید منتظر بمونم تا به صورت پیشفرض ویندوز انتخاب بشه. ولی بعدش دوباره روشن میشه.در ضمن قبلا این مشکل پیش اومده بود کیبورد قدیمیمو همزمان وصل کردم درست شد.
نمی دونم درست متوجه سوال تون شدم یا نه
این مشکل پرتهای ps/2 هست. بعد از هر بار جدا شدن نیاز به ریستارت دارند
اگه موس شما usp بود این مشکل ایجاد نمیشد

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من یه سوالی داشتم.
با سلام
دوست عزیز برای رفع مشکل کیبرد شما راه حل دارم ولی مشکل موس را دقیقا نفهمیدم .
اما کیبرد ..
وقتی سیستم Restart شد با زدن کلید Del وارد Setup بایوس شوید و در قسمت تنظیمات سخت افزاری گزینه مربوط به Support USB Keyboard را Enable کنید . (بسته به نوع مادربرد بازدن کلید + - و یا با زدن Enter و انتخاب گزینه Enable )
بعد با زدن کلید F10 و یا با انتخاب گزینه Save and Exit خارج و سیستم را مجددا راه اندازی کنید .
با تشکر - سیستم 32

hosini2042

عضو جدید
کمک فوری

کمک فوری

سلام می خواستم بدونم این دستگاه اورهدچیه وچکاری انجام میده ممنون میشم زودترجوابم روبدید.

IMDB

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
یه مدته کیسم خفن صدا میده، فک کنم از فنه CPU باشه مخصوصا وقتیکه full performance کار میکنه وحشتناک کیشه صداش... ایا با تعویض فن مشکلم حل میشه چه فنی خوبه (میخوام صداش دیگه در نیاد در حد کولر خنک کنه) مادر بردم ASUS P5PL2 هستش فک کنم نوع فنه به مادر برد ربط داشته باشه، بنظرتون اممکنه با خمیر سیلیکون مشکلم حل شه،شاید نیاز به فن جدید نباشه

salam.6864

عضو جدید
سی دی رام

سی دی رام

:w10:سلام
سی دی رامم خودبه خود باز میشه :w42:
گفتندبایدسوِییچینگ راسرویس کنم اما نمی دونم چطوری بایداز سی دی رام جداش کنم:book:

roukh

عضو جدید
نمی دونم درست متوجه سوال تون شدم یا نه
این مشکل پرتهای ps/2 هست. بعد از هر بار جدا شدن نیاز به ریستارت دارند
اگه موس شما usp بود این مشکل ایجاد نمیشد

با سلام
دوست عزیز برای رفع مشکل کیبرد شما راه حل دارم ولی مشکل موس را دقیقا نفهمیدم .
اما کیبرد ..
وقتی سیستم Restart شد با زدن کلید Del وارد Setup بایوس شوید و در قسمت تنظیمات سخت افزاری گزینه مربوط به Support USB Keyboard را Enable کنید . (بسته به نوع مادربرد بازدن کلید + - و یا با زدن Enter و انتخاب گزینه Enable )
بعد با زدن کلید F10 و یا با انتخاب گزینه Save and Exit خارج و سیستم را مجددا راه اندازی کنید .
با تشکر - سیستم 32

سلام ممنون از هر دوتاتون که جواب دادیم.
مشکل کیبوردم حل شد.
ولی متاسفانه موسمو که وصل می کنم فقط چراغش روشن میشه .سیستمم ریست می کنم ولی اصلا موس از جاش حرکت نمی کنه.
راستی موسمو 2 ماه میشه که خریدمش.یعنی خراب شده؟؟؟؟؟

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
با سلام
یه مدته کیسم خفن صدا میده، فک کنم از فنه CPU باشه مخصوصا وقتیکه full performance کار میکنه وحشتناک کیشه صداش... ایا با تعویض فن مشکلم حل میشه چه فنی خوبه (میخوام صداش دیگه در نیاد در حد کولر خنک کنه) مادر بردم ASUS P5PL2 هستش فک کنم نوع فنه به مادر برد ربط داشته باشه، بنظرتون اممکنه با خمیر سیلیکون مشکلم حل شه،شاید نیاز به فن جدید نباشه
فن سیستم شما یا به خاطر کارکرد زیاد خراب شده یا خاک گرفته
دلیل افزایش صداش وقتی زیاد باش کار میکنید به خاطر اینه که فن cpu هوشمنده و با افزایش کارکرد cpu سرعتش برای خنک کردن زیادتر میشه.
فن رو از روی سیستم باز کنید و با سشوار (اگر بلوور دارید که چه بهتر) یا فوت! کاملا" خاک زداییش کنید.
اگر دیدید درست شد که فبها اگر نشد زیر برچسب فن cpu یه سوراخ هست که اگر با سرنگ 1 قطره (فقط 1 قطره) روغن توش بریزید فن کاملا" نرم و راحت کار میکنه البته بازم بستگی به فن داره شاید این سوراخو نداشته باشه ولی اکثرا" دارن.
به احتمال زیاد اینطوری تا 1 سال مشکلتون حل میشه.
و اگرم اون سوراخو نداشت یا دوست نداشتی این کارو بکنید تشریف ببرید کامپیوتری و 6 7 تومن پیاده شید(این راه حل توصیه نمیشه!);)

HaMiD.TcI

مدیر تالار
بعضی از کیس ها برای حفظ زیبایی یک کاور جلوشون دارن که از نشون دادن ظاهر اصلی cd rom جلوگیری میکنه و چون اصولا از پلاستیک ساخته میشن دکمش به دکمه ی cd rom که پشت این کاور قرار داره گیر میکنه و این مشکل به وجود میاد

mahtab68

عضو جدید
HMI

HMI

سلام
در مورد کار با HMI برای PLC اشنایدر راهنمایی میخواستم .

h.a.85

عضو جدید
سلام
من ویندوز 7 رو تازه رو سیستمم نصب کردم. کارت گرافیکی من gforce fx 5500 می باشه. هرچی دنبال درایورش گشتم پیدا نکردم.لطفا اگه کسی می تونه کمک کنه.

h.a.85

عضو جدید
سلام
در مورد کار با HMI برای PLC اشنایدر راهنمایی میخواستم .
بهترین کار این که به سایت شرکت سازنده plc مراجعه کنید تا بفهمید که چه نرم افزار هایی از این plc پشتیبانی می کنند. با این وجود فکر می کنم نرم افزار scada و wincc هم برا این plc جواب بده.

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من ویندوز 7 رو تازه رو سیستمم نصب کردم. کارت گرافیکی من gforce fx 5500 می باشه. هرچی دنبال درایورش گشتم پیدا نکردم.لطفا اگه کسی می تونه کمک کنه.
با سلام
دوست عزیز ویندوز 7 به صورت خودکار درایورها رو نصب می کنه و در خودش داره مگر نوع خاصی از درایور باشه .
در مورد کارت گرافیک باید بگم که مطمئنا کارت گرافیک شما رو به صورت خودکار شناسایی و نصب می کنه .
با تشکر - سیستم 32

mostafa2010

عضو جدید
باسلام وخسته نباشید
من روی دو سیستم مختلف ویندوز xpsp2 رو با یه مانیتورال سی دی سامسونگ رانصب کردم سیستم اولی بدلیل نداشتن درایورمادربرد کارت گرافیگ و کارت صدای نصب نشد وبعد رفتم سراغ دومی برای دومی همه چی نصب کردم ( گرافیک و صدا ) الان که سیستم اول رو که به مانیتوروصل میکنم سیستم روشن میشه ولی مانیتور صفحش سیاه میشه ...
لطفا" راهنمایی فرمایید.
ممنون

HaMiD.TcI

مدیر تالار
به پاک کردن میگن erase کرن مترادف delete

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
Erase کردن یعنی چی ؟
ممنونم
با سلام
دوست عزیز
Erase کردن در کجای سیستم رو می خواهید بدانید .
اگر منظورتون هارد دیسک است یعنی پاک کردن اطلاعات هارد دیسک بدون قابلیت بازیابی مجدد ( Recovery )
یعنی در صورتی که هارد خود را Erase کنید دیگر هیچ اطلاعاتی از آن بازیابی نخواهد شد .
به درد کسانی می خورد که در هارد خود اطلاعات شخصی دارند و همچنین قصد فروش هارد دیسک خود را دارند.
در این صورت وقتی که هارد خود را فرمت هم کنند اطلاعات قابل بازیابی هست ولی اگر هارد خود را مثلا با نرم افزاری مثل MHDD و یا مثل آن Erase کنند دیگر قابل بازیابی نیست و با خیال آسوده می تواند هارد خود را بفروشد .
با تشکر - سیستم 32

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
باسلام وخسته نباشید
من روی دو سیستم مختلف ویندوز xpsp2 رو با یه مانیتورال سی دی سامسونگ رانصب کردم سیستم اولی بدلیل نداشتن درایورمادربرد کارت گرافیگ و کارت صدای نصب نشد وبعد رفتم سراغ دومی برای دومی همه چی نصب کردم ( گرافیک و صدا ) الان که سیستم اول رو که به مانیتوروصل میکنم سیستم روشن میشه ولی مانیتور صفحش سیاه میشه ...
لطفا" راهنمایی فرمایید.
ممنون
با سلام
دوست عزیز منظورتون از اینکه صفحه سیاه می شه چیه ؟
اگه منظورتون اینه که وقتی لوگوی ویندوز میاد بعد از اون به جای شروع کار با ویندوز صفحه سیاه می شه سیستم عامل شما مورد داره . و اصلا به وجود آمدن چنین مشکلی حتی بعد از گذشت مدت طولانی هم ربطی به مانیتور شما نداره .
ولی اگر منظورتون اینه که اصلا از وقتی که سیستم رو روشن می کنید هیچ تصویری ندارید مشکل می تونه از CPU-RAM- کارت گرافیک و یا مانیتور باشه . و همچنین شاید مشکل از خود مادربرد باشه .
ضمنا برای اینکه کمک بیشتری به شما بکنم یه کم بیشتر و واضح تر توضیح بده .
با تشکر - سیستم 32

m.bazrkar

عضو جدید
CPU

CPU

سلام
آیا cpu AMD Phenom II X6 1055 با 1 مگابیت حافظه کش بیشتر و 2 هسته اضافه نسبت به X4 965 با 0.6 گیگاهرتز سرعت بالاتر و قیمت کمتر، برتری قابل توجهی دارد؟

mostafa2010

عضو جدید
با سلام
دوست عزیز منظورتون از اینکه صفحه سیاه می شه چیه ؟
اگه منظورتون اینه که وقتی لوگوی ویندوز میاد بعد از اون به جای شروع کار با ویندوز صفحه سیاه می شه سیستم عامل شما مورد داره . و اصلا به وجود آمدن چنین مشکلی حتی بعد از گذشت مدت طولانی هم ربطی به مانیتور شما نداره .
ولی اگر منظورتون اینه که اصلا از وقتی که سیستم رو روشن می کنید هیچ تصویری ندارید مشکل می تونه از CPU-RAM- کارت گرافیک و یا مانیتور باشه . و همچنین شاید مشکل از خود مادربرد باشه .
ضمنا برای اینکه کمک بیشتری به شما بکنم یه کم بیشتر و واضح تر توضیح بده .
با تشکر - سیستم 32

سلام
ممنون
نه بابا سیستم نو است ببینید کامپیوتررو که روشن می کردم اول کار قشنگ روشن میشه بوقشو میزنه صفحه داس ونوشتنیهای اولیه میاد وبعد زمانی که میخواد لود بشه ویندوز ، زمانی که باید welcome بیاد صفحه مانیتور سیاه میشه .
البته من فکرمیکنم مشکل ازنصب نبودن کارت گرافیک بود که دیروز مجبور شدم فرمت کنم ودوباره ویندوزو نصب کنم وخوب شد .
جالب اینکه این سیستم مث سیستمهای دیگه قسمت سیف مود گزینه ای برا غیرفعال کردن کارت گرافیک نداشت .

mostafa2010

عضو جدید
با سلام
دوست عزیز
Erase کردن در کجای سیستم رو می خواهید بدانید .
اگر منظورتون هارد دیسک است یعنی پاک کردن اطلاعات هارد دیسک بدون قابلیت بازیابی مجدد ( Recovery )
یعنی در صورتی که هارد خود را Erase کنید دیگر هیچ اطلاعاتی از آن بازیابی نخواهد شد .
به درد کسانی می خورد که در هارد خود اطلاعات شخصی دارند و همچنین قصد فروش هارد دیسک خود را دارند.
در این صورت وقتی که هارد خود را فرمت هم کنند اطلاعات قابل بازیابی هست ولی اگر هارد خود را مثلا با نرم افزاری مثل MHDD و یا مثل آن Erase کنند دیگر قابل بازیابی نیست و با خیال آسوده می تواند هارد خود را بفروشد .
با تشکر - سیستم 32

سلام
بله منظورم درمورد هارددیسک بود .
حالا چهجوری انجام میشه ؟/
ممنونم

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
بله منظورم درمورد هارددیسک بود .
حالا چهجوری انجام میشه ؟/
ممنونم
با سلام
دوست عزیز شما می تونید با کمک 1 سی دی هایرنز بوت بعد از بوت از روی سی دی وارد نرم افزار MHDD شوید و آماده شدن نرم افزار دستور Erase رو وارد کنید . توجه کنید که هارد دیسک شما باید در حالت Master قرار داشته باشد . بعد با چند بار OK کردن درخواست ها هارد خود را Erase کنید .
در این صورت دیگر هیچ اطلاعاتی از هارد شما قابل بازیابی نیست .
با تشکر - سیستم 32

mostafa2010

عضو جدید
سلام
خسته نباشید
ممنون ازتوضیحات واضحتون .
یه سوال : روی سیستمی من یه ویندوزنصب کردم xpsp2 موسم قبلا" خوب کارمی کرد یعنی یه دفعه دیگه هم که ویندوزو عوض کرده بودم خوب جواب میداد ولی جدید" که ویندوزو نصب کردم سیستم موسو می شناسه ولی نشانگرموس میره قسمت سمت راست مانیتور بالا اون زیرقرارمی گیره وهیچ کاری نمیشه کرد فقط کلیک راستش مشخصه واین ور نمیاد .
ممنون میشم راهنمایی کنید . ( موس یو اس بی هست )