مشمولیت سربازی برای داوطلبان کارشناسی ارشد

VahidMlb

عضو جدید
سلام
عجیبه که توی این سایت تاپیکی در مورد سربازی پیدا نکردم.

من فارق التحصیل 15تیرماه پارسال هستم. و توی کنکور ارشد شرکت کردم و از مهرماه امسال میرم ارشد.

حالا با توجه به اینکه مهلت معرفی بعد از پایان تحصیل ، یک ساله ، آیا من باید برای این فاصله ی 15تیرماه تا مهرماه امسال دفترچه پست کنم ؟

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
عجیبه که توی این سایت تاپیکی در مورد سربازی پیدا نکردم.

من فارق التحصیل 15تیرماه پارسال هستم. و توی کنکور ارشد شرکت کردم و از مهرماه امسال میرم ارشد.

حالا با توجه به اینکه مهلت معرفی بعد از پایان تحصیل ، یک ساله ، آیا من باید برای این فاصله ی 15تیرماه تا مهرماه امسال دفترچه پست کنم ؟
بله شما بعد از فراغت از تحصیل یک سال فرصت دارید
البته اینم بگم که اگه الان دفترچه پست کنید 1 ابان یا 1 دی اعزام میشید
از پلیس +10 شهرتون سوال کنید اونایی که این ماه دفترچه پست میکنند تاریخ اعزامشون کی میشه
ولی اون چیزی که من اطلاع دارم 4 یا 5 ماه بعد ارسال دفترچه تاریخ اعزامتون میشه که عملا اون موقع شما دانشجویی و میتونی مرخصی بگیری یعنی سربازیتو به تعویق بندازی
ولی باید تا 15 تیر دفترچت ارسال بشه که اضافه نخوری و از اونور نتونی توی یونی ثبت نام بکنی

VahidMlb

عضو جدید
1- اگر بنده اینکاری که میفرمایید رو بکنم، بعد از اتمام کارشناسی ارشد باید سریعا خودم رو معرفی کنم ؟ و دیگه نمیتونم از معافیت یک ساله استفاده کنم ؟

2- این خبر رو ملاحظه بفرمایید
http://vazifeh.police.ir/?fkeyid=&siteid=25&pageid=1492&newsview=5025

نوشته : منظور از مهلت يکساله معرفي پس از فراغت براي مشمولان فارغ التحصيل خرداد تا شهريور ، يکسال تحصيلي است که از مهر ماه شروع و تا پايان شهريور ماه سال بعد ادامه مي يابد،به عنوان مثال : دانش آموز يا دانشجويي که در خرداد ماه سال 92 در سقف مجاز سنوات تحصيلي فارغ التحصيل شده چنانچه تا پايان شهريور ماه 93 در دانشگاه پذيرفته شود،از اول مهرماه 93 مي تواند در مقطع بالاتر ادامه تحصيل دهد و از معافيت تحصيلي برخوردار شود.

انگار از سال قبل قانون تغییر کرده.

آخرین ویرایش:

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اهاااااا
نه اگه شما مرداد فارغ التحصیل بشی تا اخر شهریور حساب میشه
یعنی در اصل ترمی که فارغ التحصیل شدی حساب میشه
البته یه تاپیک تو باشگاه هست ک کامل به اینا پرداخته پیدا میکنم لینکشو میدم
من حواسم نبود تاریخ فراغت از تحصیل شما 31/6 حساب میشه نه 15/4
1- اگر بنده اینکاری که میفرمایید رو بکنم، بعد از اتمام کارشناسی ارشد باید سریعا خودم رو معرفی کنم ؟ و دیگه نمیتونم از معافیت یک ساله استفاده کنم ؟

2- این خبر رو ملاحظه بفرمایید

نوشته : منظور از مهلت يکساله معرفي پس از فراغت براي مشمولان فارغ التحصيل خرداد تا شهريور ، يکسال تحصيلي است که از مهر ماه شروع و تا پايان شهريور ماه سال بعد ادامه مي يابد،به عنوان مثال : دانش آموز يا دانشجويي که در خرداد ماه سال 92 در سقف مجاز سنوات تحصيلي فارغ التحصيل شده چنانچه تا پايان شهريور ماه 93 در دانشگاه پذيرفته شود،از اول مهرماه 93 مي تواند در مقطع بالاتر ادامه تحصيل دهد و از معافيت تحصيلي برخوردار شود.

انگار از سال قبل قانون تغییر کرده.

alash

عضو جدید
سلام دوست خوبم چون سوالت مهم بود و خودم درگیرش بودم دقیقا سال پیش میخوام بهت کامل توضیح بدم که دچار مشکلات من نشی
اول از همه باید بدونی تاریخ فارق التحصیلی خیلی مهمه چون یکم نظام وظیفه قوانینش داغونه اگر فرصتت تا آخر شهریور نباشه که به نظر منم نیست و تاخیر بخوری دیگه قبولی فوق لیسانس هم میپره و باید سربازی بری و سریاز فراری محسوب میشی
در جواب اون دوستمون هم که گفتن چندماه طول میکشه نه اینطوری نیست اعزام ماهای زوجه شما همون اوایل تیر دفترچه رو پست کنید همونجا برگه سبزتون میاد که تاریخ اعزامتون واسه شهریوره! وقتی پست کردید درجا درخواست بدید همونجا که میخواید دوماه عقب بندازین (چون طبق قانون میتونید وقتی منتظر جواب کنکورین یکبار عقب بندازین) فقط سریع اون کارو کنید چون اگر سریع نباشه فرصتتون تموم میشه و درواقع شما تقسیم میشین بین ستاداشون
من خودم فکر میکردم تا آخر شهریور فرصت دارم ولی خب نداشتم
اگر هم میخواید سوال بپرسید برید میدان سپاه از اونجا بپرسید چون پلیس +10 کلا هرکدوم یک چیز میگن یا اگر نمیتونید زنگ بزنید به نظام وظیفه دقیق بپرسید

arc_shl

عضو جدید
سلام دوست عزیز.. تاپیکتو خوندم و چون خودم بهمن 93 درگیر این موضوع شدم واسه همین چیزایی ک میدونم رو بهت میگم .. البته دوستان همه چیز رو مفصل توضیح دادن و من ی نکته اضافه کنم ک بنده در اون مدت یکسال خودم رو معرفی نکردم و 3 ماه اضافه خدمت خوردم . با توجه به زیاد شدن سرباز شما اگه برج 4 یا 5 پست کنی دفترچه رو اگر غیبت هم داشته باشی تاریخ اعزامت واسه برج 8 یا 10 میفته و اینطور نیس ک شهریور شما رو بفرستن چون ظرفیتشون تکمیله واسه برج 6
من اسفند 93 پست کردم و تاریخ اعزامم واسه تیرماه 94افتاد و به من نگفتن ک اردیبهشت اعزام میشی با اینکه غیبت داشتم. پس شما قبل از اینکه غیبت بخوری دفترچه رو بفرس ، تا موقع اعزام شما مشغول ب تحصیل میشی و میتونی مرخصی بگیری.
همونطور ک دوستان گفتن اول از تاریخ حتمی فارغ التحصیلیت ک دانشگاه میزنه مطمئن شو بعد ب پلیس +10 مراجعه کن و پیگیر کارای خدمت و بپرس اگه الان پست کنی کی اعزام میشی
موفق باشی

آخرین ویرایش:

behzad-hr

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان ، یه سوالی داشتم من فارغ التحصیل 30 بهمن 93 هستم و هنوز دفترچه پست نکردم، امکانش هست تا بهمن امسال صبر کنم و بهمن ماه بفرستم؟؟؟

arc_shl

عضو جدید
سلام دوستان ، یه سوالی داشتم من فارغ التحصیل 30 بهمن 93 هستم و هنوز دفترچه پست نکردم، امکانش هست تا بهمن امسال صبر کنم و بهمن ماه بفرستم؟؟؟
بله دوست عزیز از زمان فارغ التحصیلی تا یکسال فرصت داری ک حودتو معرفی کنی ب نظام وظیقه وگرنه دچار غیبت میشی و باید با اضافه خدمت اعزام بشی

behzad-hr

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله دوست عزیز از زمان فارغ التحصیلی تا یکسال فرصت داری ک حودتو معرفی کنی ب نظام وظیقه وگرنه دچار غیبت میشی و باید با اضافه خدمت اعزام بشی

ممنون ، شما از امریه دانشگاه ها خبر دارین به چه صورتیه؟؟؟

VahidMlb

عضو جدید
با تشکر از همه دوستان

تاریخ فارق التحصیلی من 15 تیر پارساله، این چیزیه که توی نامه ای که بردم پلیس+10 زده

من به این واقفم که اگر دفترچه بفرستم، قبل از اینکه بخوام اعزام بشم جواب کنکور میاد و میتونم برای ارشد معافیت تحصیلی بگیرم

اما ...

سوال اینجاست که بر فرض من دفترچه پست کنم و تاریخ اعزامم هم بکنم 1/8 و جواب کنکور هم بیاد و نامه ببرم پلیس +10 و دوباره وارد معافیت تحصیلی بشم و برم دانشگاه مشغول تحصیل ارشد بشم.

حالا بعد از دو سال، بعد از اتمام ارشد، آیا من باید بلافاصله خودم رو معرفی کنم ؟
یا باز میتونم از 1 سال معافیت تحصیلی استفاده کنم ؟

VahidMlb

عضو جدید
خب. من به دفتر امور مشمولین دانشگاه ، و به دفتر نظام وظیفه پلیس مراجعه کردم. هر دو یک جواب دادن. طبق همین بخشنامه :

که از پارسال تصویب شده، فارق التحصیلان خرداد و تیر ، تا 31 شهریور سال بعد مهلت دارن خودشون رو معرفی کنن.
برای مثال من که 15تیر پارسال فارق التحصیل شدم، طبق قانون قدیم تا 15تیر امسال مهلت داشتم، ولی طبق بخشنامه جدید تا 31 شهریور امسال مهلت دارم.
پس میتونم بدون اینکه خودمو معرفی کنم از مهرماه امسال در مقطع ارشد تحصیلمو شروع کنم

قبلا میدیدیم که فارق التحصیل ها قبل از شروع ارشد مجبور بودن خودشون رو معرفی کنن و چندماهی سربازی برن تا غیبت نخورن و بعد از قبولی در ارشد دوباره نامه ببرن و وارد معافیت تحصیلی بشن. که دیگه به این مسائل نیازی نیست

مسئله ی دوم اینکه حالا اگر به هر دلیلی کسی خودش رو معرفی کرد و دفترچه فرستاد و بعد دانشگاه قبول شد و نامه برد (چه اعزام شده باشه چه نشده باشه) و وارد معافیت تحصیلی شد و شروع به تحصیل کرد، بعد از اتمام ارشدش دوباره مثل بقیه 1 سال وقت داره خودشو معرفی کنه.