مشاوره کنکور کارشناسی ارشد مدیریت

sara213

عضو جدید
خوندم 2 ماهی هست قارغ التحصیل شدم

ممنون از پاسختون
من امروز به دانشگاه رفتم و شرایط پذیرش رو پرسیدم . مشکل اینه که از من مدرک جی مت رو خواستن. مینیم 400. من اصلا نمیدونم جی مت چی هست؟ هیچ تجربه ای راجع بهش ندارم.

اصلا کلاس امادگی پیش از ازمون داره ؟ فقط بهم گفتم برم سایت
mba.com
و ثبت نام کنم.
ایا شما قبلا این مرحله رو گذروندید؟
و ممنون میشم در این باره راهنماییم کنید که چه کتابهایی نیاز دارم برای خوندن تا بتونم نمره 400 رو بگیرم.
ممنون

آخرین ویرایش توسط مدیر:

amin.ir

کاربر فعال
ممنون از پاسختون
من امروز به دانشگاه رفتم و شرایط پذیرش رو پرسیدم . مشکل اینه که از من مدرک جی مت رو خواستن. مینیم 400. من اصلا نمیدونم جی مت چی هست؟ هیچ تجربه ای راجع بهش ندارم.

اصلا کلاس امادگی پیش از ازمون داره ؟ فقط بهم گفتم برم سایت
mba.com
و ثبت نام کنم.
ایا شما قبلا این مرحله رو گذروندید؟
و ممنون میشم در این باره راهنماییم کنید که چه کتابهایی نیاز دارم برای خوندن تا بتونم نمره 400 رو بگیرم.
ممنون
سلام .خواهش میکنم
من ایران خوندم دانشگاه علامه
نمونه سوالات gmat فکر کنم تو اینترنت بتونین سرچ کنین در هر صورت من فکر میکنم داشته باشم میتونم براتون ایمیل کنم اگر خواستین ولی تو اینترنت هم منابع خوبی میتونین پیدا کنین
gmat که برای پذیرش تو دانشگاه امریکا میخاین با ایران فرق داره
این دانشگا هامریکایی شارجه کجا هست؟ استاداش کجایی هستن؟ چقد شهریه میگیرن؟ یکم اطلاعات بدین لطفا
شما ساکن کجا هستین؟

sara213

عضو جدید
سلام .خواهش میکنم
من ایران خوندم دانشگاه علامه
نمونه سوالات gmat فکر کنم تو اینترنت بتونین سرچ کنین در هر صورت من فکر میکنم داشته باشم میتونم براتون ایمیل کنم اگر خواستین ولی تو اینترنت هم منابع خوبی میتونین پیدا کنین
gmat که برای پذیرش تو دانشگاه امریکا میخاین با ایران فرق داره
این دانشگا هامریکایی شارجه کجا هست؟ استاداش کجایی هستن؟ چقد شهریه میگیرن؟ یکم اطلاعات بدین لطفا
شما ساکن کجا هستین؟

من شارجه هستم . یکی از شهرهای امارات متحده عربی. دانشگاه امریکایی شارجه خیلی خوبه. معروفه دیگه اینجا. استاداشو نمیدونم. میدونم دانشگاه دولتی شارجه استادهای امریکایی انگلیسی هندی اینا داره. این دانشگاه امریکایی از اون بهتره . شهریه هم برای هر واحد 3510 درهم . کلا 51 واحد هست. زیر نظر دانشگاه واشنکتن دی سی امریکا هست.
شرایط پذیرشش هم تافل پی بی تا 550 به بالا و یا آی بی تی 80 هست با معدل 3.0 و جی مت 400

راستش تو اینترنت سرچ که میکنم سرم گیج میره:( کتاب خوب هم اگه میدونید ممنون میشم معرفی کنید.
ممنون میشم اگه واسم میل کنیدد. خیلی ممنون میشم. و اینکه میشه بگید چقدر زمان میبره که واسه گرفتن 400 آماده بشم؟ چون من باید august مدارکمو بدم به داشنگاه واسه ثبت نام وگرنه باید صبر کنم واسه ترم بعد.
بازم ممنون .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

رها7

عضو جدید
سلام خوب گرایش مدیریت شهری که کاملا جداگانس و بازار خیلی محدود و به درد کسانی میخوره که علاقه داره تو زمینه خدمات شهری کار کنن
ولی گرایش اجرای و mba از نظر عموم و حتی مسولان شرکتها فرقی نداره و اصلا نمیدونن دو گرایشه و یکی میدونن و خیلی هم با هم فرق نداره
ولی اجرایی قبولیش راحتتره

سلام.ممنون که جواب دادید.ولی منظورم گرایش های mba :منابع انسانی،استراتژیک،مالی و... بود.

رها7

عضو جدید
سلام دوست عزیز من هم امسال میخوام MBA شرکت کنم ولی چندتا سوال برام پیش اومده اول اینکه یه چیزایی شنیدم راجع به اینکه بخش MBA شریف میخواد منحل بشه؟(نمیدونم تا چه حد درست باشه اگه امسال این اتفاق بیفته که ظرفیتا کاهش پیدا می کنه و شانس قبولی کم میشه اگرهم قبول بشی و منحل بشه که هیچ جا قبولت نمی کنن) دوم اینکه شریف کلا آموزش محور ارائه میده یا نه فقط مقداری از ظرفیت رو این طوری می کنه؟و کلا آموزش محور خوب هست یا نه؟
در ضمن کسی از بچه ها درباره رشته مدیریت شریف که با ضرائب MBA هست چیزی میدونه؟

سلام
مثل اینکه میگن:"چون شریف و امیرکبیر دانشگاهای فنی هستن نباید در زمینه علوم انسانی فعالیت کنن!!!
اگه پذیزش دانشجو در مدیریت mba داشته باشن باید مشروط باشه!"

تو دفترچه پارسال"89" ظرفیت شریف 25 نفر روزانه و 50 نفر شبانه بود همش شیوه آموزش محور.
آمورش محور در کل یعنی تربیت استاد، حالا تو شریف با همین هدف یا نه نمیدونم!

amin.ir

کاربر فعال
من شارجه هستم . یکی از شهرهای امارات متحده عربی. دانشگاه امریکایی شارجه خیلی خوبه. معروفه دیگه اینجا. استاداشو نمیدونم. میدونم دانشگاه دولتی شارجه استادهای امریکایی انگلیسی هندی اینا داره. این دانشگاه امریکایی از اون بهتره . شهریه هم برای هر واحد 3510 درهم . کلا 51 واحد هست. زیر نظر دانشگاه واشنکتن دی سی امریکا هست.
شرایط پذیرشش هم تافل پی بی تا 550 به بالا و یا آی بی تی 80 هست با معدل 3.0 و جی مت 400

راستش تو اینترنت سرچ که میکنم سرم گیج میره:( کتاب خوب هم اگه میدونید ممنون میشم معرفی کنید.
ممنون میشم اگه واسم میل کنیدد. خیلی ممنون میشم. و اینکه میشه بگید چقدر زمان میبره که واسه گرفتن 400 آماده بشم؟ چون من باید august مدارکمو بدم به داشنگاه واسه ثبت نام وگرنه باید صبر کنم واسه ترم بعد.
بازم ممنون .

سلام خواهش میکنم
ادرس ایمیلتون رو برام پیام خصوصی بزارین ایشالا یادم باشه فردا پیدا میکنم (اگه داشته باشم)
والا بستگی به این داره که روزی چقدر وقت بزارین و زبانتون در چه حد باشه اگه زبانتون قوی باشه من فکر کنم با 2 ماه فشرده کارکردن نتیجه خوبی بگیری
کلاسهاشم برگزار میکنن تو کلاسها هم میتونی شرکت کنی مفیده
البته از نمره تافلی که میخاد(550) مشخصه که خیلی سختگیر نیستن نگران نباش
تافل داری؟

amin.ir

کاربر فعال
سلام.ممنون که جواب دادید.ولی منظورم گرایش های mba :منابع انسانی،استراتژیک،مالی و... بود.

سلام
مالی : برای کسانی که به بازارهای مالی مثل بورس فارکس و ... علاقه دارن و یا اینکه میخان مدیر مالی شرکتها بشن(البته برای مدیر مالی شدن شرکتها سعی میکنن کسی رو جذب کنن که مدیرت مالی خونده نه mba)
استراتژِیک: رشته جذابیه(رشته خودم) ویه جیطه ای از مدیریت هست و در همه زمینه ها میشه کار کرد مثل مدیریت استراتژیک مالی، مدیریت استراتژِیک بازاریابی و...
بازار یابی: از اسمش مشخصه
منابع انسانی: منابع انسانی یه رشته خیلی خشکه و خوشبختانه یا متاسفانه توی ایران کار نشده از طرفی جای کار زیاد داره اکه قوی بشی ولی جذاب نیست
من اگه بخام نظر بدم بنظرم: استراتژیک، بازاریابی، مالی
ترجیحا استراتژیک چون اگه بازاریابی و منابع انسانی ئو مالی بخونی بچه هایی که خود رشته ها رو میخونن قوی ترن ولی تو استراتژیک میتونی حرف برای گفتن داشته باشی

sara213

عضو جدید
سلام خواهش میکنم
ادرس ایمیلتون رو برام پیام خصوصی بزارین ایشالا یادم باشه فردا پیدا میکنم (اگه داشته باشم)
والا بستگی به این داره که روزی چقدر وقت بزارین و زبانتون در چه حد باشه اگه زبانتون قوی باشه من فکر کنم با 2 ماه فشرده کارکردن نتیجه خوبی بگیری
کلاسهاشم برگزار میکنن تو کلاسها هم میتونی شرکت کنی مفیده
البته از نمره تافلی که میخاد(550) مشخصه که خیلی سختگیر نیستن نگران نباش
تافل داری؟

مرسی.
تافل 590 دارم اما قبول نمیکنن باید تو خود دانشگاه امتحان داد. شما نمره جی متتون چند هست؟
بازم ممنون
----
lمن پی ام دادم فکر کنم نرسیده. رسیده؟؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

amin.ir

کاربر فعال
مرسی.
تافل 590 دارم اما قبول نمیکنن باید تو خود دانشگاه امتحان داد. شما نمره جی متتون چند هست؟
بازم ممنون

یعنی چی قبول نمیکنن؟
مگه میتونن قبول نکنن تافل یه ازمون بین المللیه فرقی نداره کدوم کشور امتحان بدی
مطمانی قبول نمیکنن؟

sara213

عضو جدید
یعنی چی قبول نمیکنن؟
مگه میتونن قبول نکنن تافل یه ازمون بین المللیه فرقی نداره کدوم کشور امتحان بدی
مطمانی قبول نمیکنن؟

آره فقط تافل آی بی تی رو از بیرون از دانشگاه قبول میکنن که من اون مدرکو ندارم.

ali72

عضو جدید
در مورد این آموزش محور توضیح بیشتری میدین؟یعنی فقط پایان نامه نمیدیم؟؟؟تو کار به مشکل نمی خوریم؟
سلام
مثل اینکه میگن:"چون شریف و امیرکبیر دانشگاهای فنی هستن نباید در زمینه علوم انسانی فعالیت کنن!!!
اگه پذیزش دانشجو در مدیریت mba داشته باشن باید مشروط باشه!"

تو دفترچه پارسال"89" ظرفیت شریف 25 نفر روزانه و 50 نفر شبانه بود همش شیوه آموزش محور.
آمورش محور در کل یعنی تربیت استاد، حالا تو شریف با همین هدف یا نه نمیدونم!

apadana34

عضو جدید
رشته مدیریت مالی

رشته مدیریت مالی

می خواستم در مورد رشته مدیریت مالی راهنمایی کنید . اصلا چی هست و کسی که این رشته را میخوانه
چه کار می کنه؟ بازار کارش چطوره و در چه جاهایی مشغول به کار می شه؟

amin.ir

کاربر فعال
می خواستم در مورد رشته مدیریت مالی راهنمایی کنید . اصلا چی هست و کسی که این رشته را میخوانه
چه کار می کنه؟ بازار کارش چطوره و در چه جاهایی مشغول به کار می شه؟

سلام
بسیار رشته خوبیه همراه با بازار کار عالی
میتونید تو بخشهای مالی شرکتها کار بکنید مثل مدیر مالی یا کارشناس مالی
همینطور تو بورس و کارگزاریها
و مهمتر از همه اینکه خودتون میتونید برای خودتون کار کنید تو بورس و بورس اتی سکه و کالا که فوق العاده جذابه و اگه وارد بشید پردرامد
موفق باشی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

apadana34

عضو جدید
سلام
بسیار رشته خوبیه همراه با بازار کار عالی
میتونید تو بخشهای مالی شرکتها کار بکنید مثل مدیر مالی یا کارشناس مالی
همینطور تو بورس و کارگزاریها
و مهمتر از همه اینکه خودتون میتونید برای خودتون کار کنید تو بورس و بورس اتی سکه و کالا که فوق العاده جذابه و اگه وارد بشید پردرامد
موفق باشی

ببین من زیاد در مورد رشته ها تحقیق کردم .می تونی دلیل منطقی بیاری. مثلا به این دلیل یا ان دلیل . راستشو بخوای من زیاد از رشته مدیریت خوشم نمی اید وعاشق ریاضی و فیزیک هستم اما چون بعد چهار سال مدیریت نمی تونم و منطقی ظاهرا نیست بیام سمت فنی مهندسی می خوام درمدیریت یک رشته که هم بازارکارش خیالم راحت باشه وهم به ریاضی وفیزیک خودم نزدیکتر باشه برم . از یکی پرسیدم گفت توی این رشته ریاضیجات هم است. یه مورد دیگه این رشته با حسابداری فرق داره من حسابداری رو نمی خوام.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

amin.ir

کاربر فعال
ببین من زیاد در مورد رشته ها تحقیق کردم .می تونی دلیل منطقی بیاری. مثلا به این دلیل یا ان دلیل . راستشو بخوای من زیاد از رشته مدیریت خوشم نمی اید وعاشق ریاضی و فیزیک هستم اما چون بعد چهار سال مدیریت نمی تونم و منطقی ظاهرا نیست بیام سمت فنی مهندسی می خوام درمدیریت یک رشته که هم بازارکارش خیالم راحت باشه وهم به ریاضی وفیزیک خودم نزدیکتر باشه برم . از یکی پرسیدم گفت توی این رشته ریاضیجات هم است. یه مورد دیگه این رشته با حسابداری فرق داره من حسابداری رو نمی خوام.

اولا سلام
2-من خودم برق خوندم و فوق رفتم مدیریت
3-اگه شما به مدیریت علاقه نداری و فکر میکنی به درد بخورنیست هوب 4 سال عمرتو که تلف کردی چه کاریه 2 سال دیگه هم تلف کنی
4-ادم فقط بخاطر این که ریاضی رو دوست داری که انتخاب رشته نمیکنه
بنظرم شما اول یکم هدفتو مشخص کن و واقع بینتر بشو و بعد کنکور بده
بنظرم خیلی بده ادم یه رشته رو فقط چون توش ریاضی هست بخونه!!!-

آخرین ویرایش توسط مدیر:

apadana34

عضو جدید
اولا سلام
2-من خودم برق خوندم و فوق رفتم مدیریت
3-اگه شما به مدیریت علاقه نداری و فکر میکنی به درد بخورنیست هوب 4 سال عمرتو که تلف کردی چه کاریه 2 سال دیگه هم تلف کنی
4-ادم فقط بخاطر این که ریاضی رو دوست داری که انتخاب رشته نمیکنه
بنظرم شما اول یکم هدفتو مشخص کن و واقع بینتر بشو و بعد کنکور بده
بنظرم خیلی بده ادم یه رشته رو فقط چون توش ریاضی هست بخونه!!!-

واقعیت اینه که من از درسهای خواندنی بدم می اد در عوض دروس فرمولی را دوست دارم و یه واقعیت دیگه اینه که نمی شه یا منطقی نیس بیام ارشد فنی شرکت کنم و باز یه واقعیت دیگه که مهم است اینه که رشته ای انتخاب کنم که از شغلش خیالم راحت باشه حال باز با این واقعیتها مدیریت مالی چطوریه؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

رها7

عضو جدید
سلام
مالی : برای کسانی که به بازارهای مالی مثل بورس فارکس و ... علاقه دارن و یا اینکه میخان مدیر مالی شرکتها بشن(البته برای مدیر مالی شدن شرکتها سعی میکنن کسی رو جذب کنن که مدیرت مالی خونده نه mba)
استراتژِیک: رشته جذابیه(رشته خودم) ویه جیطه ای از مدیریت هست و در همه زمینه ها میشه کار کرد مثل مدیریت استراتژیک مالی، مدیریت استراتژِیک بازاریابی و...
بازار یابی: از اسمش مشخصه
منابع انسانی: منابع انسانی یه رشته خیلی خشکه و خوشبختانه یا متاسفانه توی ایران کار نشده از طرفی جای کار زیاد داره اکه قوی بشی ولی جذاب نیست
من اگه بخام نظر بدم بنظرم: استراتژیک، بازاریابی، مالی
ترجیحا استراتژیک چون اگه بازاریابی و منابع انسانی ئو مالی بخونی بچه هایی که خود رشته ها رو میخونن قوی ترن ولی تو استراتژیک میتونی حرف برای گفتن داشته باشی

سلام بازم ممنون
راجع به گرایشای مدیریت تکنولوژی و مدیریت عملیات هم میشه توضیح بدید. فکر میکنید امسال گرایش جدیدی معرفی بشه؟؟؟
برای آشنایی بیشتر با گرایش استراتژیک خوندن چه کتابی،مقاله یا سایت و... توسعه میکنید؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

amin.ir

کاربر فعال
سلام بازم ممنون
راجع به گرایشای مدیریت تکنولوژی و مدیریت عملیات هم میشه توضیح بدید. فکر میکنید امسال گرایش جدیدی معرفی بشه؟؟؟
برای آشنایی بیشتر با گرایش استراتژیک خوندن چه کتابی،مقاله یا سایت و... توسعه میکنید؟
سلام خواهش میکنم
برای مدیریت استراتژیک تو اینترنت مقاله زیاده
اگه کتاب میخاین میتونین کتابهای دکتر اعرابی یا وفا غفاریان رو بخونین و یا مثلا کتاب مدیریت استراتژیک دیوید ترجمه اعرابی هم خوبه
اگه میخاین اجرایی بخونین من بازاریابی و استراتژیک رو توصیه میکنم که خودم استراتژیک خوندم
با دلیل میگم که استراتژیک و بازاریابی خوبه
موفق باشین

آخرین ویرایش:

رها7

عضو جدید
سلام خواهش میکنم
برای مدیریت استراتژیک تو اینترنت مقاله زیاده
اگه کتاب میخاین میتونین کتابهای دکتر اعرابی یا وفا غفاریان رو بخونین و یا مثلا کتاب مدیریت استراتژیک دیوید ترجمه اعرابی هم خوبه
اگه میخاین اجرایی بخونین من بازاریابی و استراتژیک رو توصیه میکنم که خودم استراتژیک خوندم
با دلیل میگم که استراتژیک و بازاریابی خوبه
موفق باشین

متشکرم
امیدوارم بتونم کتابایی که معرفی کردید پیدا کنم.امسال کنکور دادم ،میخواستم قبل انتخاب رشته یک شناخت نسبی از گرایش ها داشته باشم.
ممنون از راهنماییتون

آخرین ویرایش توسط مدیر:

amin.ir

کاربر فعال
متشکرم
امیدوارم بتونم کتابایی که معرفی کردید پیدا کنم.امسال کنکور دادم ،میخواستم قبل انتخاب رشته یک شناخت نسبی از گرایش ها داشته باشم.
ممنون از راهنماییتون

سلام
پیشنهاد میکنم اگر نمایشگاه رفتین
انتشارات دفترفرهنگی اموزش و سازمان مدیریت صنعتی رو حتما برین کتابهای خوبی داره
دفترفرهنگی اموزش مال دکتر اعرابیه و کتاباش خیلی علمیه و بدون شک میشه گفت تو مدیریت تو ایران بهترینه(استاد ما بود نمیدونی چقد باسواده و تو کارش حرفه ایه!!!)
کتابهای سازمان مدیریت سمعتی هم خوبه و یکم سطحش پایینتره و برای شروع شاید براتون جذاب باشه
موفق باشین

رها7

عضو جدید
سلام
پیشنهاد میکنم اگر نمایشگاه رفتین
انتشارات دفترفرهنگی اموزش و سازمان مدیریت صنعتی رو حتما برین کتابهای خوبی داره
دفترفرهنگی اموزش مال دکتر اعرابیه و کتاباش خیلی علمیه و بدون شک میشه گفت تو مدیریت تو ایران بهترینه(استاد ما بود نمیدونی چقد باسواده و تو کارش حرفه ایه!!!)
کتابهای سازمان مدیریت سمعتی هم خوبه و یکم سطحش پایینتره و برای شروع شاید براتون جذاب باشه
موفق باشین

سلام
متاسفانه امسال نمیتونم برم نمایشگاه، ولی دنبال کتابا هستم
اولین کتابای مدیریتی که خوندم "چالشهای مدیریت در سده 21 "و "مدیریت آینده"پیتر دراکر بوده، کتابایی که شما معرفی کردید خیلی
تخصصی ترن؟

بازم ممنون

آخرین ویرایش توسط مدیر:

amin.ir

کاربر فعال
سلام
متاسفانه امسال نمیتونم برم نمایشگاه، ولی دنبال کتابا هستم
اولین کتابای مدیریتی که خوندم "چالشهای مدیریت در سده 21 "و "مدیریت آینده"پیتر دراکر بوده، کتابایی که شما معرفی کردید خیلی
تخصصی ترن؟

بازم ممنون

سلام
کتابهای خوبی خوندی پیتر دراکر یکی از بزرگتریناست تو مدیریت
ببینید این کتابهایی که شما خوندین شما رو با مفهوم مدیریت اشنا میکنه
ولی کتابهایی که من گفتم تخصصی تره یعنی با چگونگی کار که باید وقت بیشتری روش گذاشت و نمیشه روزنامه وار خوند
البته بنظرمن لازم نیست قبل از رفتن دانشگاه این کتابو رو بخونید اگه با چندنفر که خوند صحبت کنید یا چندتامقاله یا متن از اینترنت بگیرین بخونین کفایت میکنه
تصادفی تو اینترنت یه سایت پیدا کردم بد نبود میخاین یه نگاه بکنین
http://www.modiryar.com/

رها7

عضو جدید
سلام
کتابهای خوبی خوندی پیتر دراکر یکی از بزرگتریناست تو مدیریت
ببینید این کتابهایی که شما خوندین شما رو با مفهوم مدیریت اشنا میکنه
ولی کتابهایی که من گفتم تخصصی تره یعنی با چگونگی کار که باید وقت بیشتری روش گذاشت و نمیشه روزنامه وار خوند
البته بنظرمن لازم نیست قبل از رفتن دانشگاه این کتابو رو بخونید اگه با چندنفر که خوند صحبت کنید یا چندتامقاله یا متن از اینترنت بگیرین بخونین کفایت میکنه
تصادفی تو اینترنت یه سایت پیدا کردم بد نبود میخاین یه نگاه بکنین
http://www.modiryar.com/

بازم ممنون...

آخرین ویرایش توسط مدیر:

رها7

عضو جدید
خواهش میکنم دوست عزیز
راستی رتبهاتون اومده یانه؟ اگه نه کی میاد؟
فکر میکنی چه رتبه ای بیارین؟
موفق باشی

سلام
نه هنوز!!!گفتن اواخر اردیبهشت ولی هنو تو سایت سنجش خبری نیس؟!
کلیدارو دیر دیدم و نتونستم دقیقا درصدامو تعیین کنم
در ضمن کنکور امسال خیلی آسونتر از کنکور پارسال بود، و با داشتن درصدا و مقایسه با درصدای کنکوریای سالای قبل نمیشه رتبرو تخمین زد...
البته اینکه میگم آسونتر به این معنی که 90% سوالارو جواب دادم نیس:)از کنکور پارسال آسونتر بود...

به سایتی که معرفی کردید سر زدم :book:یه مقاله نسبتا تخصصی راجع به استراتزیک داشت؟! خیلی از اصطلاحاتشو نمیدونستم...البته فقط سر زدم شاید باید با دقت بیشتری سایتو میدیدم
بهرحال ازتون خیلی ممنونم

صنم.

عضو جدید
سلام خوبین؟کسی تو مدیریت اجرایی گرایش ام بی ای مجاز شده،درصداتون میشه بزارین با رتبه و نمره کل

بالا