مشاوره و مقایسه پیرامون زبان های برنامه نویسی

eng_majid

عضو جدید
سلام دوست عزیز من خودم تا حدودی C# بلدم اما اصلا علاقه ای بهش ندارم ولی جاوا رو خیلی دوس دارم اما وقت نمیکنم بیام سمتش البته الان اگه بخوام بیام سمت اپلیکیشن های تحت سیستم عامل میرم سراغ python

اما بریم سر اصل مطلب : نظر من اینه که برنامه نویسی اندروید رو حالا یا باکمک سی شارپ و یا جاوا یاد بگیر بعدش با استفاده از ایده و فکر خلاق خودت یه سری برنامه کاربردی جذاب بنویس و در آخر اون رو تو سایت بازار آپلود کن

شما یه قیمت کمی مثلا در حد 1000 یا 2000 یا ... تومن برای نرم افزارت در نظر می گیری. یه عدع میان اون نرم افزار رو میخرن و دانلود می کنن و از هر نفر یه درصد کمی رو سایت بر میداره و بیشترش به شما میرسه
میشه یه سرمایه گذاری مطمئن

فرض کن یه نرم افزار میذاری به قیمت 1000 تومن اونوقت 1000 نفر دانلود کنن => پولش میشه 1000000 تومن که یه درصدی واسه سایته و بیشترش واسه تو

با تشکر از راهنماییتون دوست عزیز
راستش من خودم یه مدت بسمت اندروید رفتم ولی بدلیل کمبود وقتی که در اون زمان داشتم دیگه سراغش نرفتم
انشالله بعد از امتحان ارشد تمام وقتم رو روی برنامه نویسی تخصصی میزارم

hoseng

کاربر بیش فعال
با تشکر از راهنماییتون دوست عزیز
راستش من خودم یه مدت بسمت اندروید رفتم ولی بدلیل کمبود وقتی که در اون زمان داشتم دیگه سراغش نرفتم
انشالله بعد از امتحان ارشد تمام وقتم رو روی برنامه نویسی تخصصی میزارم
خواهش می کنم موفق باشی

azitamimi

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز.
به نظر من اول باید دید که علاقه در چه زمینه ای است.به دنبال مدرک نباشیم.به یادگیری فکر کنیم.
باید از کلاس شروع کنی.من کلاس خصوصی با یه استاد دلسوز رو پیشنهاد میدم.موفق باشید.

hoseng

کاربر بیش فعال
برای کار با سیستم عامل لینوکس از کجا باید شروع کرد
من خودم از لینوکس اطلاعی ندارم ولی چون دیدم دوستمون جواب داد گفتم یه چیزی رو بگم
بهترین وسیله واسه آموزش اینترنته شما هرچی بخوای میتونی تو همین اینترنت پیدا کنی

apadana34

عضو جدید
حدود 9 سال پیش که تقریبا سی شارپ زبان جدیدی بود و هنوز کتابهای زیادی توی ایران براش نبود من باش اشنا شدم و کمی باش کار کردم بنا به دلایلی برنامه نویسی را رها کردم ولی استعدادشو داشتم . الان به شغل مناسب احتیاج دارم با اینکه شاغلم ولی به خودم گفتم که چرا از استعداد یا چیزیهایی که یادگرفتم استفاده نکنم . از ان زمان دیگر دنبال کامپیوتر و برنامه نویسی نبودم ولی خوب اگهی هایی مبنی بر برنامه نویسی و تسلط به c# و دات نت می دیدم و انگار وضعیت تقاضاش بد نبود .اما من باید وقت بزارم و به سی شارپ مسلط بشم خصوصا درمواردی که براش تقاضا است . منتهی می خوام بدانم چه وضعیت شغلی پیدا می کنم و با چه درامدی تا ببینم اگر وجه اقتصادی اش قابل توجه است دیگر از کار کردن مفت برای دیگران خودمو نجات بدم . می تونید یه اماری به من از نظر درامدی یا موقعیت شغلی بدید(در شهرستان)

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
سلام من میخام سی شارپ یا سی پلاس رو یاد بگیرم، اصلنم با این زبانا اشنایی ندارم اما با متلب اشنام
کدوم یکی برام بهتره؟
و حالا که میخام از صفر شروع کنم نیاز به کلاس رفتن دارم یا خودم میتونم یاد بگیرم؟
اگه بخام خودم یاد بگیرم جزوه ای هست بهم پیشنهاد بدین؟
ممنون از راهنماییهاتون
سپاس

امیرحسین.

اخراجی موقت
سلام من میخام سی شارپ یا سی پلاس رو یاد بگیرم، اصلنم با این زبانا اشنایی ندارم اما با متلب اشنام
کدوم یکی برام بهتره؟
و حالا که میخام از صفر شروع کنم نیاز به کلاس رفتن دارم یا خودم میتونم یاد بگیرم؟
ممنون از راهنماییهاتون
سپاس
سلام
برای چه حوزه کاری میخاید؟؟
میگن و گفته اند که برنامه نویسی نیاز به کلاس رفتن ندارد
نیاز به علاقه تلاش و پشتکار زیاد دارد.
موفق باشید

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
سلام
برای چه حوزه کاری میخاید؟؟
میگن و گفته اند که برنامه نویسی نیاز به کلاس رفتن ندارد
نیاز به علاقه تلاش و پشتکار زیاد دارد.
موفق باشید
سلام ممنون از پاسخگوییتون
من دارم ی کافینت میزنم و ی شرکت هم برای انجام کلاس های اموزشی، میخام توزمینه ی کامپیوتر هم یکی از زبانها رو یاد بگیرم که به درد این کارامم بخوره، البته کافینت تو دانشگاه هستش که هم رشته ی نرم افزار و هم آی تی رو دارن
لطفاً برا از صفر شروع کردن ی جزوه هم معرفی کنید
ممنونم

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کدوم یکی برام بهتره؟
ممنون از راهنماییهاتون
سپاس

سلام

سی شارپ رو پیشنهاد میکنم کار کنین..چون کاربردش خیلی زیادتر از سی پلاس پلاس هس..مخصوصا برای طراحی پایگاه داده!!!

کتابای زیادی هست...میتونین سرچ کنین!

ولی من شنیدم کتاب اقای هاشمی خوبه برای اموزش!!

برنامه نویسی فقط خوندن نیس..تمرین هست بیشتر!

امیرحسین.

اخراجی موقت
من دارم ی کافینت میزنم و ی شرکت هم برای انجام کلاس های اموزشی، میخام توزمینه ی کامپیوتر هم یکی از زبانها رو یاد بگیرم که به درد این کارامم بخوره، البته کافینت تو دانشگاه هستش که هم رشته ی نرم افزار و هم آی تی رو دارن
ممنونم
سلام
ببین با خوندن اینا چیزی دستگیرت میشه
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/148127-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%DB%8C%DA%A9-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%DB%8C%D8%A7%D8%AF-%D8%A8%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D9%85%D8%9F-%DA%86%D9%87-%D8%A7%D8%A8%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D9%85%D8%9F

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...-برتر-که-اگر-بلد-باشید-هیچگاه-بیکار-نمی-مانید

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/431447-c-net-یا-c-را-پیشنهاد-میکند-؟

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنونم
ببخشید ی سوال ک شاید شاید جاش برای پرسیدن نیس!!

زدن یک کافی نت چقد هزینه می بره!!!!؟؟

hoseng

کاربر بیش فعال
حدود 9 سال پیش که تقریبا سی شارپ زبان جدیدی بود و هنوز کتابهای زیادی توی ایران براش نبود من باش اشنا شدم و کمی باش کار کردم بنا به دلایلی برنامه نویسی را رها کردم ولی استعدادشو داشتم . الان به شغل مناسب احتیاج دارم با اینکه شاغلم ولی به خودم گفتم که چرا از استعداد یا چیزیهایی که یادگرفتم استفاده نکنم . از ان زمان دیگر دنبال کامپیوتر و برنامه نویسی نبودم ولی خوب اگهی هایی مبنی بر برنامه نویسی و تسلط به c# و دات نت می دیدم و انگار وضعیت تقاضاش بد نبود .اما من باید وقت بزارم و به سی شارپ مسلط بشم خصوصا درمواردی که براش تقاضا است . منتهی می خوام بدانم چه وضعیت شغلی پیدا می کنم و با چه درامدی تا ببینم اگر وجه اقتصادی اش قابل توجه است دیگر از کار کردن مفت برای دیگران خودمو نجات بدم . می تونید یه اماری به من از نظر درامدی یا موقعیت شغلی بدید(در شهرستان)

وضعیت تقاضاش خوبه اما کلا چند وقته ارزش برنامه نویسی اومده پایین و واسه انجام پروژه یه مبلغ هایی میشنوی که خجالت می کشی. اما برنامه نویسی بدون حضور تو یه شرکت و اینکه خودت بخوای واسه خودت کار کنی شاید بتونه نقش یه شغل مکمل رو داشته باشه چون تضمینی به اینکه شما همیشه پروژه واسه انجام داری نیست. به نظرم وقتی میخوای برای خودت کار کنی به عنوان شغل مکمل بهش نگاه کن

کدوم یکی برام بهتره؟
ممنون از راهنماییهاتون
سپاس
به قول آقا امیرحسین بستگی داره هدفت از یادگیریه زبون جدید چیه
ولی کلا شما چه C# بخوای یاد بگیری چه C++ هیچ مشکلی نداری چون متلب رو میدونی. دیگه لازم نیست بیای درک کنی که دستور if چیه یا دستور for چیه. تنها زحمتی مه داری اینه که باید سینتکس این دستورات را بدونی که از این نظر هم به عقیده من به مراتب آسون تر و راحت تر از متلب هستند
برای شروع C# میتونی از pdf هاشمیان استفاده کنی که یه سرچ بزنی راحت پیدا میشه
اما من اگه جای تو بودم و میخواستم یه زبون تازه شروع کنم یا می رفتم سمت پایتون و یا جاوا
موفق باشین

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
ببخشید ی سوال ک شاید شاید جاش برای پرسیدن نیس!!

زدن یک کافی نت چقد هزینه می بره!!!!؟؟

سلام گلم من چون تو محیط دانشگاس و هزینه ی اونقدی برای جا و مکان نمیخواد، و مجوز هم نمیخاد، برای 8 تا دستگاه حساب کردیم میشه حول و حوشه هفت هشت تومن
البته ی دستگاه کپی هم گرفتم که هزینه ی اون تنها بالاس، میشه 5 تومن

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
به قول آقا امیرحسین بستگی داره هدفت از یادگیریه زبون جدید چیه
ولی کلا شما چه C# بخوای یاد بگیری چه C++ هیچ مشکلی نداری چون متلب رو میدونی. دیگه لازم نیست بیای درک کنی که دستور if چیه یا دستور for چیه. تنها زحمتی مه داری اینه که باید سینتکس این دستورات را بدونی که از این نظر هم به عقیده من به مراتب آسون تر و راحت تر از متلب هستند
برای شروع C# میتونی از pdf هاشمیان استفاده کنی که یه سرچ بزنی راحت پیدا میشه
اما من اگه جای تو بودم و میخواستم یه زبون تازه شروع کنم یا می رفتم سمت پایتون و یا جاوا
موفق باشین

مرسی از پاسخگوییتون
با توجه به هدف من برای راه اندازی یک کافینت شما کدوم زبان رو پیشنهاد میدین؟

hoseng

کاربر بیش فعال
مرسی از پاسخگوییتون
با توجه به هدف من برای راه اندازی یک کافینت شما کدوم زبان رو پیشنهاد میدین؟

والا یه ذره سوالتون کلیه
یعنی شما میخوای نرم افزار مدیریت سیستم ها رو خودتون بنویسید؟
دقیقا برنامه نویسی رو برای چه کاری تو کافینت میخواین؟

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
والا یه ذره سوالتون کلیه
یعنی شما میخوای نرم افزار مدیریت سیستم ها رو خودتون بنویسید؟
دقیقا برنامه نویسی رو برای چه کاری تو کافینت میخواین؟

فقط برای انجام پروژه های بچه ها

round

عضو جدید
سلام
من برنامه نويسي تحت وب را حدود 6 ماه شروع كرده ام و قبل از آن بيشتر برنامه نويسي تحت ويندوز انجام مي دادم (البته نه به طور حرفه اي). مسئله ايي كه بيشتر دچار چالش مي شوم طراحي ديتابيس است. وقتي جدول هاي ديتابيسم زياد مي شود واقعاً در ارتباط بين جداولم دچار مشكل مي شوم. در انتها فك مي كنم كوئري هايي كه مي زنم پيچيده و مجبور هستم join هاي زيادي بزنم. به نظر شما براي تقويت طراحي پايگاه داده ام بايد چكار كنم. از چه منابعي استفاده كنم و از كجا بدانم كه جداولي كه طراحي مي كنم درست است؟
با تشكر

محدثه یوسفی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من سوال برنامه نویسی دارم
استادم سوال داده باس حلش کنم
کمکم کنید

• Like
واکنش ها: RIG

RIG

متخصص C#.net
سلام
من برنامه نويسي تحت وب را حدود 6 ماه شروع كرده ام و قبل از آن بيشتر برنامه نويسي تحت ويندوز انجام مي دادم (البته نه به طور حرفه اي). مسئله ايي كه بيشتر دچار چالش مي شوم طراحي ديتابيس است. وقتي جدول هاي ديتابيسم زياد مي شود واقعاً در ارتباط بين جداولم دچار مشكل مي شوم. در انتها فك مي كنم كوئري هايي كه مي زنم پيچيده و مجبور هستم join هاي زيادي بزنم. به نظر شما براي تقويت طراحي پايگاه داده ام بايد چكار كنم. از چه منابعي استفاده كنم و از كجا بدانم كه جداولي كه طراحي مي كنم درست است؟
با تشكر
دیتابیس ربطی به وین فرم کار کردن یا وب کار کردن نداره!!!
شما باید دیتابیس رو مطالعه کنی یا کلاس بری و ...
و اصلا" هم کار راحتی نیست ولی یاد بگیری خیلی راحته ...

.میرحسین

عضو جدید
دیتابیس ربطی به وین فرم کار کردن یا وب کار کردن نداره!!!
شما باید دیتابیس رو مطالعه کنی یا کلاس بری و ...
و اصلا" هم کار راحتی نیست ولی یاد بگیری خیلی راحته ...
اتفاقا" ارتباط تنگاتنگ و نزدیکی بین پایگاه داده و برنامه نویسی هست زیرا در بسیاری از برنامه ها دیتابیس به کار میره:cool: