مشاوره براي كارشناسي ارشد ... تا ارشد

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Essential

عضو جدید
کسی روش حل سوال اول ریاضی پارسال رو بلده؟ همون معادله دیفرانسیله
روشی به جز جاگذاری
خودم تا یه حدی میتونم برسونمش احتمالا لازم داره که اون نمایی رو تغییر متغیر بدم ولی بازم به هیچکدوم از فرمهای معروف معادلات نرسید

اگر سوال رو ندارین
از اینجا سوال پارسال رو ببینین

max2007

عضو جدید
سلام
برای حل معادله اول طرفین رو بر cos^2y تقسیم کن.ضریب جمله اول 1+tan^2y و جمله دوم 2*tany
میشه.z=tany مشتق Z رو برابر 1+tan^y بگیر معادله مرتبه اول خطی میشه که دیگه حلش مشخصه.

Essential

عضو جدید
سلام
برای حل معادله اول طرفین رو بر cos^2y تقسیم کن.ضریب جمله اول 1+tan^2y و جمله دوم 2*tany
میشه.z=tany مشتق Z رو برابر 1+tan^y بگیر معادله مرتبه اول خطی میشه که دیگه حلش مشخصه.

مرسی ، درسته با همین روش حلش کردم، توی حل معادله مرتبه اول خطی هم، انتگرال
کد:
xe^(-2x^2)
میشه
کد:
-1/4e^(-2x^2)

Ehsan756

عضو جدید
سلام
آقا من یه مسئله ای برام پیش اومده
اگه یه نفر توی کنکور مثلا از 15 تا تست مربوط به 1 درس 12 تاشو بزنه و درستم باشن و هیچکس دیگه ای هم بیشتر ازون نزنه درصد این شخص میشه 100 درصد و در صد بقیه نسبت به اون شخص سنجیده میشه یا نه؟؟؟
و یه سوال دیگه اینکه منه الکترونیکی اگه توی کنکور بخوام تستای مثلا ماشینم بزنم آیا تاثیر مثبت یا منفی روی رتبه الکترونیک و مخابراتم داره؟؟؟؟ :que:

ir_majhool

عضو جدید
سلام
آقا من یه مسئله ای برام پیش اومده
اگه یه نفر توی کنکور مثلا از 15 تا تست مربوط به 1 درس 12 تاشو بزنه و درستم باشن و هیچکس دیگه ای هم بیشتر ازون نزنه درصد این شخص میشه 100 درصد و در صد بقیه نسبت به اون شخص سنجیده میشه یا نه؟؟؟
و یه سوال دیگه اینکه منه الکترونیکی اگه توی کنکور بخوام تستای مثلا ماشینم بزنم آیا تاثیر مثبت یا منفی روی رتبه الکترونیک و مخابراتم داره؟؟؟؟ :que:

سلام
اولی رو اشتباه گفتی
واسه سوال دومتم هیچ تاثیری روی اونا نداره

appelton

عضو جدید
سلام بچه ها. یه سوال؟! تو ثبت نام کنکور آزاد برای ارشد گزینه ای بود که پرسیده باشه آیا مایلید در صورت قبول نشدن در دانشگاه مورد نظر، به طور خودکار و با توجه به نمره کسب شده شانس شما در سایر دانشگاه ها برای قبولی بررسی کنیم!!!
از دیشب این سوال ذهنومو درگیر کرده که اگه همچین گزینه بوده و علامت نزده باشم چی میشه!؟ :(
البته اینو میدونم که تکمیل ظرفیت داره...
تو رو خدا اگه کسی میدونه کمک کنه؟!

chichilaas

عضو جدید
سلام بچه ها
من دارم سیگنال رو از روی اپنهایم میخونم واسه ارشد سال دیگه . وقت هم زیاد دارم ، نیازه که همه ی فصلهاشو بخونم ؟؟

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
من دارم سیگنال رو از روی اپنهایم میخونم واسه ارشد سال دیگه . وقت هم زیاد دارم ، نیازه که همه ی فصلهاشو بخونم ؟؟

وقتت رو واسه کنکور با اپنهایم هدر نده مهندس.درسته رفرنسه ولی متن جالب و روونی نداره.تمریناش و حل کن اما اگه میخوای سیگنال بخونی از روی کتاب دو جلدی مهندس مومن زاده بخون که اگه اون و بخونی عاشق سیگنال میشی

chichilaas

عضو جدید
وقتت رو واسه کنکور با اپنهایم هدر نده مهندس.درسته رفرنسه ولی متن جالب و روونی نداره.تمریناش و حل کن اما اگه میخوای سیگنال بخونی از روی کتاب دو جلدی مهندس مومن زاده بخون که اگه اون و بخونی عاشق سیگنال میشی

خودمم دقیقا موندم ، از یه طرف میگم وقت زیاد دارم ، سیگنال رو با اپنهایم شروع کنم بعد برم سراغ کتاب مهندس مومن زاده ، ولی از یه طرف هم میترسم وقتم رو تلف کنم بقول خوت و همه مطالب توی کتاب م.مومن زاده مفهومی تر گفته شده باشه.. :(
پس بنظرت کاملا بر درس مسلط میشم با تمرینهای اپنهایم ( فقط تمریناش ) و کتاب م.مومن زاده ؟؟

djbehrouz

عضو جدید
سلام بچه ها. یه سوال؟! تو ثبت نام کنکور آزاد برای ارشد گزینه ای بود که پرسیده باشه آیا مایلید در صورت قبول نشدن در دانشگاه مورد نظر، به طور خودکار و با توجه به نمره کسب شده شانس شما در سایر دانشگاه ها برای قبولی بررسی کنیم!!!از دیشب این سوال ذهنومو درگیر کرده که اگه همچین گزینه بوده و علامت نزده باشم چی میشه!؟ :(البته اینو میدونم که تکمیل ظرفیت داره...تو رو خدا اگه کسی میدونه کمک کنه؟!

سلام.برای دانشگاه های داخلی نه!ولی برای دانشگاه های خارجی بود که شامل رشته برق نمیشه!شما فرم پیش نویس تو دفترچه رو ببینید متوجه میشید که این گزینه وجود ندارد!

niloufarn

عضو جدید
سلام به همگی ، من با مدار مشکل دارم واسش جزوه های پارسه رو خوندم ولی درصدم بالا نمی ره رو 16 تا 20 گیر کرده ، میشه یه راهی برای این زمان باقیمونده پیشنهاد بدید ، ممنون میشم

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خودمم دقیقا موندم ، از یه طرف میگم وقت زیاد دارم ، سیگنال رو با اپنهایم شروع کنم بعد برم سراغ کتاب مهندس مومن زاده ، ولی از یه طرف هم میترسم وقتم رو تلف کنم بقول خوت و همه مطالب توی کتاب م.مومن زاده مفهومی تر گفته شده باشه.. :(
پس بنظرت کاملا بر درس مسلط میشم با تمرینهای اپنهایم ( فقط تمریناش ) و کتاب م.مومن زاده ؟؟

سلام. مهندس شما اگه از الان تا کنکور سال بعد مومن زاده رو بخونی نه تنها 4-5 ماه بعد خوندن این کتاب اپنهایم و میترکونی بلکه اگر واقعا خوب بخونی و تک تک تمریناش و حل کنی قطعا درصدت زیر 75 نمیشه.به این کتاب حتی 1 درصد شک نکن.
واسه مهر به بعد هم بانک تست سیگنال خود مهندس مومن زاده واسه انتشارات پوران رو بگیر رو اون کار کن.
شک نکن اگه الان رو این کتاب کار کنی سیگنال سال بعد و میترکونی

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همگی ، من با مدار مشکل دارم واسش جزوه های پارسه رو خوندم ولی درصدم بالا نمی ره رو 16 تا 20 گیر کرده ، میشه یه راهی برای این زمان باقیمونده پیشنهاد بدید ، ممنون میشم
کتاب مدار پارسه که خیلی بیخوده مهندس.اگه واسه سال بعد میخوای کنکور بدی کتاب حسین نامی و احسان عابدی مدرسان شریف عالیه(اگه وقت کافی داشته باشی).کتاب کارو زرگر هم عالیه.واسه تست زدن دو ماه آخر هم کتاب دکتر جبه دار(نصیر)خوبه چون فصل به فصله و کلی تست تالیفی تاپ داره

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
دوستان برای درس الکترونیک چه کتابی رو برای تقویت پایه و فهم بهتر این درس پیشنهاد میکنن و برای تثبیت آموخته ها و کنکور کدوم کتابو مفید میدونن؟

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
در کنکور ارشد برای فردی که میخواد در ارشد مخابرات بخونه طبیعتا ضرایب دروس سیگنال و مغناطیس یکیه.سوال من اینه که اگه فردی درصدای دروس دیگش یکی باشه ولی یکیشون مغناطیسو 30 سیگنالو 50 بزنه با فردی که مغناطیسو 50 و سیگنالو 30 بزنه تفاوتی در رتبه و ترازشون هست یا نه؟

djbehrouz

عضو جدید
توکلی در گفت‌وگو با فارس خبر داد

آغاز توزیع کارت آزمون کارشناسی ارشد از 23 بهمن‌/اعلام نتایج اولیه 4 خرداد 91

خبرگزاری فارس: مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور آغاز توزیع کارت آزمون کارشناسی ارشد 91 را از روز 23 بهمن‌‌ماه اعلام کرد و خبر از انتشار نتایج اولیه این آزمون در 4 خرداد 91 داد.

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با بیان اینکه در آزمون ورود کارشناسی ارشد 91 برای 137 کد رشته امتحانی پذیرش دانشجو صورت می‌پذیرد، گفت: ثبت‌نام از داوطلبان 131 کد رشته امتحانی از 137 کد رشته امتحانی به طور متمرکز توسط سازمان سنجش آموزش کشور انجام شده است و ثبت‌نام از داوطلبان 6 کد رشته امتحانی دیگر از 137 کد رشته امتحانی که در دفترچه راهنمای ثبت‌نام مشخص شده است نیز به طور جداگانه توسط ارگان‌های ذیربط زیر نظر سازمان سنجش آموزش کشور صورت پذیرفته است.

به گفته وی در آزمون کارشناسی ارشد 91 در 131 کد رشته امتحانی 930 هزار و 172 داوطلب تقاضا نامه ثبت‌نام را تکمیل کرده‌اند که از این تعداد 472 هزار 869 نفر زن و 457 هزار و 303 نفر مرد هستند.

* افزایش 6 درصدی داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد 91 نسبت به سال گذشته

وی از افزایش بیش از 6 درصدی داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد 91 نسبت به داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال 90 خبر داد و گفت: داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد 91 نسبت به تعداد داوطلبان آزمون آزمون کارشناسی ارشد سال گذشته 58 هزار و 366 نفر افزایش دارد.

به گفته وی در آزمون کارشناسی ارشد 91 تعداد 87 هزار 314 نفر برابر ضوابط نسبت به اعلام علاقه‌مندی به یکی از 64 کد رشته امتحانی شناور به عنوان کد رشته امتحانی دوم اقدام کردند که از این تعداد 37 هزار و 448 نفر زن، 49 هزار و 866 نفر مرد هستند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه آزمون 2 کد رشته امتحانی جداگانه برگزار می‌شود هر داوطلب برای حضور در جلسه آزمون کد رشته امتحانی مربوطه باید کارت ورود به جلسه آزمون داشته باشد.

* صدور یک میلیون و 17 هزار و 486 کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد 91

وی ادامه داد: با توجه به آمار داوطلبان واقعی یعنی 930 هزار و 172 داوطلب و آمار علاقمندان به کد رشته امتحانی دوم یعنی 87 هزار و 314 داوطلب جمعاً یک میلیون و 17 هزار و 486 کارت ورود به جلسه آزمون صادر می‌شود.

به گفته توکلی از یک میلیون 17 هزار و 486 کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد 91 حدود 510 هزار و 371 کارت ویژه خواهران و 507 هزار و 169 کارت برای برادران صادر شده است.

* آغاز توزیع کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد از 23 بهمن‌

وی گفت: توزیع کارت آزمون کارشناسی ارشد 91 از روز شنبه 23 بهمن ماه آغاز می‌شود و تا 25 بهمن ماه ادامه دارد.

* برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 91 در روزهای 26، 27 و 28 بهمن

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 91 را صبح و بعد از ظهر روزهای چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه 26، 27 و 28 بهمن ماه اعلام کرد و گفت: نتایج اولیه این آزمون به صورت کارنامه در 4 خرداد سال 91 منتشر می‌شود.

منبع

djbehrouz

عضو جدید
یک مرحله ای برگزار شدن آزمون برق و کامپیوتر در آزمون 100% دوم موسسه پارسه

به احتمال خیلی زیاد تعداد سوالات و زمان پاسخگویی آزمون پارسه همانند آزمون ارشد 91 می باشد که در تصویر زیر مشخص است!

Capture.jpg

djbehrouz

عضو جدید
خبر فوری(غیر رسمی):

طبق گفته مسئولین موسسه سنجش تعداد سئوالات گروه برق به شرح زیر در آزمون ارشد 91 به آنها اعلام شده است:

زبان 30 سوال

ریاضی 15 سوال

مدار 10 سوال

بقیه 12 سوال

با توجه به غیر رسمی بودن آن ولی این امکان وجود دارد،چرا که شاید دیدن در درس ریاضی، 3 درس(مهندسی-معادلات-آمار) هست که در صورت حذف 3 سوال از هر درس 1 سوال کم میشد!
شاید تصمیم گرفتن با توجه به سختی سوالات مدار و زمان پاسخگویی 4 ساعته کل، از درس مدار 5 سوال کم شود!
که این اگر اتفاق بیافتد فاجعه میشود!
به هر حال خوبی این خبر این است که تا 23 بهمن خودمونو واسه دیدن هر خبری در مورد تعداد سوالات آماده کرده و با شرایط روز آزمون وفق دهیم!
به گفته استاد باغستانی : از اینا هر کاری بر می آید!!!
پس تا 23 بهمن روز توزیع کارت باید منتظر بمانیم و فعلا به این خبرها توجه نکنیم و ببینیم امسال چه لطفی در حق ما میکنن!!!

آخرین ویرایش:

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خبر فوری(غیر رسمی):

طبق گفته مسئولین موسسه سنجش تعداد سئوالات گروه برق به شرح زیر در آزمون ارشد 91 به آنها اعلام شده است:

زبان 30 سوال

مدار 10 سوال

ریاضی 15 سوال

بقیه 12 سوال

با توجه به غیر رسمی بودن آن ولی این امکان وجود دارد،چرا که در درس ریاضی 3 درس بود(مهندسی-معادلات-آمار) که در صورت حذف 3 سوال از هر درس 1 سوال کم میشد!
شاید تصمیم گرفتن با توجه به سختی سوالات و زمان پاسخگویی 4 ساعته از درس مدار 5 سوال کم شود!
که این اگر اتفاق بیافتد فاجعه میشود!
به هر حال خوبی این خبر این است که تا 23 بهمن خودمونو واسه دیدن هر خبری در مورد تعداد سوالات آماده کرده و با شرایط روز آزمون وفق دهیم!
به گفته استاد باغستانی : از اینا هر کاری بر می آید!!!
پس تا 23 بهمن روز توزیع کارت باید منتظر بمانیم و فعلا به این خبرها توجه نکنیم و ببینیم امسال یه لطفی در حق ما میکنن!!!

مدار 10 سوال؟؟؟؟؟؟ بیچاره شدیم پس

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من از یک منبع موثق شنیدم که سوالات برق تک دفترچه ای شده.ینی روز امتحان به جای دفترچه کتاب میدن دستمون!!!!!!!!!

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
به این حاشیه های بی اساس فکر نکنید بنظر من جنگ روانیه؟

djbehrouz

عضو جدید
سلامبه این حاشیه های بی اساس فکر نکنید بنظر من جنگ روانیه؟
اگه حتی 1 درصد هم درست باشه،ما باید برای هر تغییری آماده باشیم!من از خدامه آزمون مثل سالهای گذشته برگزار بشه،چون به اون روال عادت کرده بودیم!مثل کنکور پارسال!متاسفانه اطلاع رسانی سنجش زیره صفره!

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه حتی 1 درصد هم درست باشه،ما باید برای هر تغییری آماده باشیم!من از خدامه آزمون مثل سالهای گذشته برگزار بشه،چون به اون روال عادت کرده بودیم!مثل کنکور پارسال!متاسفانه اطلاع رسانی سنجش زیره صفره!
تنها مشکلی که هست نهایتا 4ساعت سر جلسه نشستنه.چرا سعی نمیکنید فقط با این موضوع مواجه بشین و خودتونو تو مدت باقی مونده مچ کنید با شرایط جدید

djbehrouz

عضو جدید
تنها مشکلی که هست نهایتا 4ساعت سر جلسه نشستنه.چرا سعی نمیکنید فقط با این موضوع مواجه بشین و خودتونو تو مدت باقی مونده مچ کنید با شرایط جدید

البته 4 ساعت نشستن روی صندلی آهنی از جنگ برگشته درستره!!!ای کاش پارسال از صندلی های روز آزمون میتونستم یه عکس بگیرم و بذارم اینجا تا واقعا بعضی ها ببینن که رو زمین نشستن خیلی بهتر بود تا نشستن رو اون آهن پاره ها!
من تا الان نزدیک 5-6 تا کنکور دادم از دوره کاردانی تا همین پارسال!برای آزمون دوره کاردانی فنی حرفه ای صندلی هاشون چوبی،اونم از نوع نیمکت بود!بعضی ها حتی پاشونم دراز میکردن روش خیلی راحت هر چی داشتن از ساعت و میوه و...روش گذاشته بودن و نهایت استفاده رو می بردن!من اونروز بهترین آزمون عمرم رو داده بودم!
اگه میخواین بگین که شرایط واسه همه یکسانه ولی من قبول ندارم،چون همه که کمر درد و پا درد و امراضی از این دسته ندارن که 4 ساعت رو یه تیکه آهن پاره بشینن!
واقعا واسه سطحه ارشد زشته!نهایت بی احترامیه!
در مورد کم شدن سوالات هم باید بگم حداقل روز ثبت نام اینا باید تو دفترچه تعداد سوالات رو بزنن!شاید یکی بخواد یه برنامه ریزی کنه واسه یه درس خاص و...

آخرین ویرایش:

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته 4 ساعت نشستن روی صندلی آهنی از جنگ برگشته درستره!!!ای کاش پارسال از صندلی های روز آزمون میتونستم یه عکس بگیرم و بذارم اینجا تا واقعا بعضی ها ببینن که رو زمین نشستن خیلی بهتر بود تا نشستن رو اون آهن پاره ها!
من تا الان نزدیک 5-6 تا کنکور دادم از دوره کاردانی تا همین پارسال!برای آزمون دوره کاردانی فنی حرفه ای صندلی هاشون چوبی،اونم از نوع نیمکت بود!بعضی ها حتی پاشونم دراز میکردن روش خیلی راحت هر چی داشتن از ساعت و میوه و...روش گذاشته بودن و نهایت استفاده رو میکردن!من اونروز بهترین آزمون عمرم رو داده بودم!
اگه میخواین بگین که شرایط واسه همه یکسانه ولی من قبول ندارم،چون همه که کمر درد و پا درد و امراضی از این دسته ندارن که 4 ساعت رو یه تیکه آهن پاره بشینن!
واقعا واسه سطحه ارشد زشته!نهایت بی احترامیه!
در مورد کم شدن سوالات هم باید بگم حداقل روز ثبت نام اینا باید تو دفترچه تعداد سوالات رو بزنن!شاید یکی بخواد یه برنامه ریزی کنه واسه یه درس خاص و...
حرفای شما صحیح.چرا صحیح چون من خودم برا کنکور کارشناسی دانشگاه فردوسی بودم یه اتاق بود 6نفر توش بودیم جاتون خالی صندلی هاش از صندی های آزمون تافل بهتر بود از تهویه و شوفاژش که دیگه نپرس خیلی باحال بود مراقبم ی حال خفن به ما داد که نگو.این میشه تناقض
ولی همه این شرایط قابل تحمله بشرطی از قبل با فکر خراب نری سر جلسه.
به هیچی جز آماده شدن برا 4ساعت رو ی صندلی نشستن فکر نکنید.

Essential

عضو جدید
چقدر این سوالای سیگنال پارسه غیراستاندارده، آدم هیچ محکی نمیخوره از سیگنال پارسه

• Like
واکنش ها: Ehi
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا