مشاوره براي كارشناسي ارشد ... تا ارشد

وضعیت
موضوع بسته شده است.

behnasr

عضو جدید
ادامه
برای اونهایی که می خواهند سال آینده واسه ارشد 92 بخونند:

ریاضی مهندسی -
به نظر من کتاب محمود کریمی انتشارات نصیر خوبه فقط چون حل تستها رو نداره باید وقت بیشتری صرفش کنید.
اگه می خواهید درصد بیشتری بزنید، مخصوصا بخش فوریه رو از کتاب ریاضی مهندسی پارسه معتقدی بخونین.
خود من ریاضی مهندسی ابزار دقیق رو 93.33 درصد زدم

معادلات دیفرانسیل- دو جلد کتاب معادلات دیفرانسیل آقاسی مخصوصا جلد اولش عالیه
کتاب معادلات دیفرانسیل محمود کریمی هم بد نیست.

آمار- به نظر من با توجه به اینکه دو تا سوال از آمار میاد واسه آمار وقت نگذارید اما اگه وقت دارید کتاب آمار پارسه بد نیست

مدار الکتریکی- بهترین منبع کتاب دو جلدی راهیان ارشد تقوی هستش مسایل این دو کتاب رو چندین بار حل کنید
اگر خواستید بیشتر بخونید کتاب دو جلدی پوران پژوهش کارو زرگر عالیه
کنترل - بهترین منبع کتاب راهیان ارشد تقوی هستش منتها اگه پایه شما ضعیفه باید ار کتاب کنترل الفی نشر علوی فرهیخته یا کتاب آریاز برادرانی استفاده کنید
الکترونیک- ابتدا باید روشهای حل رو یاد بگیرین اونهم عمیق و ریشه ای برای این کار من جزوه الکترونیک کهن و کتاب الکترونیک باغستانی و نیز کتاب درس الکترونیک راهیان ارشد دقت کنید مولفش مهدی ناصح رو پیشنهاد می کنم با همینها کارتون راه می افته فقط تمرکز و دقت ویژه به روشهای حل داشته باشید .
اگر فرصت بیشتری دارید بخش موسفت و منابع جریان و تفاضلی رو از کتاب حل مسایل الکترونیک رضوی نوشته محمد باقری بخونید خیلی مفیده.
سوالات الکترونیک ابزار دقیق رو هم حتما بخونید.

سیگنال- برای شروع کتابهای دو جلدی راهیان ارشد مومن زاده و برای تمرین و تقویت بیشتر کتاب نارنجی پوران پژوهش تست تالیفی سیگنال مومن زاده رو استفاده کنید.
گر می خواهید از صفر شروع کنید جزوه سیگنال تقدسی مناسب است.

الکترومغناطیس- توی این درس صاحب نظر نیستم ولی می تونم جزوه باغستانی و کتاب الکترومغناطیس جهش رو برای شروع کار و کتاب تست راهیان ارشد رو برای تست زنی بهتون پیشنهاد بدهم.

این رو هم بگم اگه برای کنکور می خونید روی کتابهای غیرتستی از جمله رهیافتها و اوپنهایم اصلا وقت نگذارید.چون هم وقت گیر هستن هم سوالاشون قدیمی شدند.
فقط همون چند بخش الکترونیک رو که گفتم از حل مسایل کتاب رضوی.

شما تا می تونید باید تست بزنید تست کم آوردین برید سراغ آزمونهای آزمایشی سالهای قبل مثل سنجش ، موسسه بینش یا ...

در مورد کنکور آزمایشی هم بگم که سوالات و رتبه ی کنکور آزمایشی ملاک نیستن
پس فقط به خاطر اینکه در شرایط آزمونی قرار بگیرید و مطالعه تون منظم بشه در این آزمونها ثبت نام کنید .

اصلا پارسه ثبت نام نکنید گول جامعه آماریش رو نخورید پارسه گران می گیره کتابهای پارسه هم خیلی به درد بخور نیستند نکات جدید دارن اما از نکاتشون پرت و خارج از گوده!

اگه خواستید آزمونهای پارسه همه جا گیر میاد اونها رو هفته ای یکبار و بین کنکور آزمایشی که شرکت کردین بزنید
من شرکت در آزمون آزمایشی سنجش رو به شما پیشنهاد می کنم امسال مبلغش 130 هزار تومان بود البته تعریف موسسه بینش و نصیر و مدرسان رو هم شنیدم
پارسه حدود 4000 شرکت کننده داره
سایر موسسات بین 700 تا 1000 نفر مثلا سنجش آزمون آخرش حدود 950 نفر شرکت کننده داشت

البته برنامه ی درسیتون رو طبق آزمونهای آزمایشی نچینید
باید جلوتر از آزمونها باشید حتی الامکان اواسط پاییز مباحث رو خونده باشید .

dars

عضو جدید
بلاخره یه نفر متمرکز کار کرد و همه پیشنهاد ها رو یک جا داد.ممنون از شما.حالا میشه درصد های اولیه خودتون تو همه درس ها رو هم بفرمایید؟

EECi

مدیر بازنشسته
از توضیحات شما متشکرم:gol: مخصوصا در زبان که راهگشا و کامل توضیح دادید
این رو هم بگم اگه برای کنکور می خونید روی کتابهای غیرتستی از جمله رهیافتها و اوپنهایم اصلا وقت نگذارید.چون هم وقت گیر هستن هم سوالاشون قدیمی شدند.
البته کتاب های رهیافت اگر تا قبل تابستان خونده شوند می تونند خیلی مفید باشند. مخصوصا کتاب های مدار و الکترومغناطیس رهیافت( باقی کتاب های رهیافت در صورت داشتن وقت اضافی مناسب تر هست) این کتاب ها مجموعه ای از بهترین سوالات منابع مختلف رو جمع اوری کردن و می تونند کمک زیادی بکنند
واقعا بشخصه معتقدم کتاب های رهیافت هنوز هم در کنکور بدرد می خوره و تضمین کننده درصد خوب هستش

djbehrouz

عضو جدید
سلام.در مورد اعتراض به کلید سوالات ، به سوال 32 معادلات طبق گفته مهندس محمود کریمی(استاد ریاضی) اعتراض کردیم حالا از شما میخواهیم اگر شما هم به این سوال اعتراض دارید از دلایل قانع کننده زیر استفاده کنید!
باتشکر

نام رشته امتحاني : مجموعه مهندسي برق
كد رشته امتحاني : 1251
نام درس : رياضيات
شماره سئوال : 32

دليل _ راه حل : با توجه به اينكه در درس معادلات ديفرانسيل معمولي فقط تبديل لاپلاس يكرفه مطرح شده است يعني بايد تابع اف(تي) فقط براي 0<تي مقدار داشته باشد از اين جهت طرح اين سوال در اين آزمون ايراد دارد چون اف(تي) تابعي زوج است و براي تي هاي منفي هم مقدار دارد اما اگر تعريف اف(تي) را فقط براي 0=<تي در نظر بگيريم تبديل لاپلاس آن مثبت ميشود.
پس حتما بايد مشخص ميشد كه منظور طراح سوال
تي هاي مثبت است يا منفي!در غير اين صورت جواب هم مي تواند مثبت باشد و هم منفي!
پس سوال مورد نظر با در نظر گرفتن شرايط فوق بايد حذف گردد.
با تشكر

• Like
واکنش ها: Ehi

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز
از توضیحات شما متشکرم:gol: مخصوصا در زبان که راهگشا و کامل توضیح دادید

البته کتاب های رهیافت اگر تا قبل تابستان خونده شوند می تونند خیلی مفید باشند. مخصوصا کتاب های مدار و الکترومغناطیس رهیافت( باقی کتاب های رهیافت در صورت داشتن وقت اضافی مناسب تر هست) این کتاب ها مجموعه ای از بهترین سوالات منابع مختلف رو جمع اوری کردن و می تونند کمک زیادی بکنند
واقعا بشخصه معتقدم کتاب های رهیافت هنوز هم در کنکور بدرد می خوره و تضمین کننده درصد خوب هستش
منم حرف آدین رو تایید میکنم.کاملا موافقم

• Like
واکنش ها: EECi

behnasr

عضو جدید
منم حرف آدین رو تایید میکنم.کاملا موافقم
اگه پایه تون توی درس مدار ضعیفه می تونید از جزوه مدار کهن یا کتاب مدار چاهه انتشارات جهش بخونید
رهیافت مدار هم بد نیست فقط اگه پایه تون ضعیفه و فرصت کافی دارید.
..
من با تجربه ای که پیدا کردم به نظر خودم بهترین و مفید ترین منابع رو بهتون پیشنهاد دادم
خوندن همین منابع خیلی بازدهی داره ولی خیلی طول می کشه
نمی شه کتابهای بیشتری خوند باید منابع رو به دقت مطالعه کنید تاهر چه زودتر سراغ تست برید
حتی تستهای جدیدتر و به روز تر.
دوستان دارای پایه متوسط اگه می خواهند رهیافت بخونن حتما قبلش تستهای مدار و الکترونیک امسال رو با مسایل رهیافت مقایسه کنید اگه شباهتی دیدید حق با شماست رهیافت بخونید
!!!

EECi

مدیر بازنشسته
اگه پایه تون توی درس مدار ضعیفه می تونید از جزوه مدار کهن یا کتاب مدار چاهه انتشارات جهش بخونید
رهیافت مدار هم بد نیست فقط اگه پایه تون ضعیفه و فرصت کافی دارید.
..
من با تجربه ای که پیدا کردم به نظر خودم بهترین و مفید ترین منابع رو بهتون پیشنهاد دادم
خوندن همین منابع خیلی بازدهی داره ولی خیلی طول می کشه
نمی شه کتابهای بیشتری خوند باید منابع رو به دقت مطالعه کنید تاهر چه زودتر سراغ تست برید
حتی تستهای جدیدتر و به روز تر.
دوستان دارای پایه متوسط اگه می خواهند رهیافت بخونن حتما قبلش تستهای مدار و الکترونیک امسال رو با مسایل رهیافت مقایسه کنید اگه شباهتی دیدید حق با شماست رهیافت بخونید
!!!
کتاب مدار چاهه تعدادی از سوالات 300 سوال مهندس کهن رو حل کرده از این جهت کتاب خوبی هست . ولی قبول کنید پر از غلط علمی هست! خیلی از گزینه ها که در این کتاب با جواب تشریحی بهش رسیده با کتاب های سرمه ای دانشگاه تهران یکی نیست!!!!!!

بقول مهندس mass59 که رتبه 6 کنکور 90 رو اوردن ، کتاب رهیافت مدار در کل اسونتر از سوالات کنکور هست ولی از کنار هم قرار گرفتن سوالات مدار رهیافت ، سوالات کنکور حل می شوند. از همه مهم تر نظم و استراتژی حل مسئله در ذهن داوطلب ایجاد می کنه
کتاب رهیافت الکترونیک هم کتاب خوبی هست و باز هم مهندس mass که 75% الکترونیک زده بود ابتدا این کتاب را خوانده بود

کتاب های رهیافت امتحان خودشان را پس داده اند. البته نظر شما هم بسیار محترم هست :gol:

البته دقت کنید منابعی که معرفی کردید بسیار قبول دارم ولی شاید برای فردی که مدار نخوانده مواجه شدن با جزوه مهندس کهن کمی سنگین باشه! در هر صورت این هم نظر من هست و ممکنه غلط باشه

آخرین ویرایش:

henn

عضو جدید
عزیزان یه سوال دارم
شهریه ی شبانه ی دانشگاههای دولتی معتبر چقدره؟

kakooey_m

عضو جدید
عزیزان یه سوال دارم
شهریه ی شبانه ی دانشگاههای دولتی معتبر چقدره؟
--------------------------دانشگاه------------------شهریه ثابت-------هر واحد نظری -----------هر واحد عملی------------- هر واحد پایان نامه
صنعتی شریف، تهران ، صنعتی امیرکبیر-----------450000 --------------100000-------------------- 125000----------------- 200000
-----------------------علم وصنعت-----------------400000------------------ 10000 ----------------------125000 ---------------175000
--------------خواجه نصیر، شهید بهشتی-------- 350000-----------------100000-----------------------125000----------------175000

• Like
واکنش ها: henn

dars

عضو جدید
--------------------------دانشگاه------------------شهریه ثابت-------هر واحد نظری -----------هر واحد عملی------------- هر واحد پایان نامه
صنعتی شریف، تهران ، صنعتی امیرکبیر-----------450000 --------------100000-------------------- 125000----------------- 200000
-----------------------علم وصنعت-----------------400000------------------ 10000 ----------------------125000 ---------------175000
--------------خواجه نصیر، شهید بهشتی-------- 350000-----------------100000-----------------------125000----------------175000

به تومان؟؟؟ پس شهریهش یه چیزی در حد همون دانشگاه آزاده.

SHR776

عضو جدید
سلام بچه ها.تو کنکور آزاد معادلات دیگه سوال نیمدن ازش؟یه سوال دیگه و تکراری من مدارمو چی کار کنم که بتونم تستای کنکور راحت بزنم.به قول دوستمون چطوری عمق پیدا کنم؟یه جا خوندم که مهندس کهن کتاب کاردانی به کارشناسی مدرسان معرفی کرده بودن؟نظرتون چیه؟راستی منابع معادلاتی که دوستمون گفت من کامل کنم که تنها حسن معادلات کریمی اینه که تستای طبقه بندیش خوبه و اینکه چاپ کتابش بهتر از آقاسی هستش آدم خسته میشه وقتی که میخواد کتاب آقاسی اولش بخونه چون خیلی تو هم تو هم نوشته ولی کریمی از این نقطه نظر بهتره.ولییییییی کتاب آقاسی سرشار از نکته است آدم لذت میبره از این نکته ها.بعدشم کتاب آقاسی خیلی روون تر از آقاسی توضیحاتش بیشتره و مناسب برای هر قشر دانشجویی هستش از ضعیف تا قوی

tilehbaz

عضو جدید
سلام ..دوستان کسی در مورد مهندسی پزشکی که کنکورش رو وزارت بهداشت برگزار میکنه اطلاعاتی داره؟

EECi

مدیر بازنشسته
سلام ..دوستان کسی در مورد مهندسی پزشکی که کنکورش رو وزارت بهداشت برگزار میکنه اطلاعاتی داره؟
سوالاتش رو رفتم نگاه کردم
ریاضی مهندسیش که ربطی به ریاضی مهندسی نداشت!!
مقدار ویژ ه ماتریس ، سطح بین دو نمودار ، مجموع یک سری ، سوالاتی از معادلات ، یه چند تا سوال استثنایی از اعداد مختلط که در کنکور برق 100 سال دیگه هم نمیدن! و سوالات خارق العاده دیگه!:eek:
در مورد سیگنالش که بسیار وحشتناک بود سوالاتش:confused: بنظر من سوالاتش سختتر از سوالات برق بود... یعنی شخصا اگر این سوالات را در کنکور برق بدن سر به بیابان می گذارم!:biggrin:
سوالات مدار و الکترونیکشم که ... :cool:
ما را چه به کنکور بیو چی چی!
2 درس جدید هم داشت که به گوش من نخورده بود و یکم شبیه درس الکترونیک صنعتی بود !!( البته حس ششمم این رو میگه! چون توش حرف از یکسو ساز و اینورتر و ... بود)

زمان کنکورش خرداد هست
تعداد سوالاتشم130 تا زمان 160 دقیقه
زبانشم زبان بود دیگه!

می توانید سوالات سال 90 ررا از لینک زیر دانلود کنیدمشاهده پیوست mohandesipezeshki9091.pdf

در پناه حق

djbehrouz

عضو جدید
سلام.در مورد اعتراض به کلید سوالات ، به سوال 32 معادلات طبق گفته مهندس محمود کریمی(استاد ریاضی) اعتراض کردیم حالا از شما میخواهیم اگر شما هم به این سوال اعتراض دارید از دلایل قانع کننده زیر استفاده کنید!
باتشکر

نام رشته امتحاني : مجموعه مهندسي برق
كد رشته امتحاني : 1251
نام درس : رياضيات
شماره سئوال : 32

دليل _ راه حل : با توجه به اينكه در درس معادلات ديفرانسيل معمولي فقط تبديل لاپلاس يكرفه مطرح شده است يعني بايد تابع اف(تي) فقط براي 0<تي مقدار داشته باشد از اين جهت طرح اين سوال در اين آزمون ايراد دارد چون اف(تي) تابعي زوج است و براي تي هاي منفي هم مقدار دارد اما اگر تعريف اف(تي) را فقط براي 0=<تي در نظر بگيريم تبديل لاپلاس آن مثبت ميشود.
پس حتما بايد مشخص ميشد كه منظور طراح سوال
تي هاي مثبت است يا منفي!در غير اين صورت جواب هم مي تواند مثبت باشد و هم منفي!
پس سوال مورد نظر با در نظر گرفتن شرايط فوق بايد حذف گردد.
با تشكر

استدلالی دیگر: چون تبدیل لاپلاس دو طرفه هم وجود دارد همیشه ذکر t بزرگتر از صفر نیاز است وقتی تابع مجهول است این پیش فرض عموما در نظر گرفته می شود اما اگر تابع[f[t معلوم باشد و برای t های منفی مقدار داشته باشد با حذف مقادیر تابع برای t های منفی تابع بدست آمده دیگر تابع [f[t نیست.اما می توان حدس زد منظور طراح t های مثبت بوده و این دلیلی برای درست بودن سوال نیست!

EECi

مدیر بازنشسته
دوستان من خواب از سرم پریده از وقتی که فهمیدم که وزارت بهداشت هم ازمون برگزار می کنه. اون هم در رشته ای که بنده خیلی علاقه دارم یعنی مهندسی پزشکی که رابطه مستقیم با پردازش تصویر و سیگنال داره!
فکر کنم مهندس ehi هم با من موافق باشه !
الان حدود چند ساعتی میشه که دارم در اینترنت دنبال اطلاعات می گردم

مهندس ehi هستی اخوی؟ بریم بزنیم وازرت بهداشت را منهدم کنیم!؟! :biggrin: ولی جدا هر کی پایه هست من هم هستم;)

djbehrouz

عضو جدید
دوستان من خواب از سرم پریده از وقتی که فهمیدم که وزارت بهداشت هم ازمون برگزار می کنه. اون هم در رشته ای که بنده خیلی علاقه دارم یعنی مهندسی پزشکی که رابطه مستقیم با پردازش تصویر و سیگنال داره!

مهندس ehi هستی اخوی؟ بریم بزنیم وازرت بهداشت را منهدم کنیم!؟! :biggrin: ولی جدا هر کی پایه هست من هم هستم;)

چقدر هم ظرفیتش زیاده!!!هرکی شرکت کنه قبوله!!!
:)

ظرفيت پذيرش و تعداد شرکت کنندگان كارشناسي ارشد مهندسی پزشکی - گروه پزشكي سال تحصيلي 89-88

مهندسی پزشکی
تهران (6) -شهيد بهشتي (6) - اصفهان (7)- شيراز(3) کل: 22

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ظرفيت پذيرش و تعداد شرکت کنندگان كارشناسي ارشد مهندسی پزشکی - گروه پزشكي سال تحصيلي 90-89

مهندسی پزشکی
تهران (8 ) -شهيد بهشتي (5 ) - اصفهان (9)- شيراز(5)-كرمانشاه(4) کل: 31

تعداد شرکت کنندگان: 805

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ظرفيت پذيرش و تعداد شرکت کنندگان كارشناسي ارشد مهندسی پزشکی - گروه پزشكي سال تحصيلي 91-90

مهندسی پزشکی
تهران (8 ) -شهيد بهشتي (4 ) - اصفهان (5)- شيراز(4) کل: 21

تعداد شرکت کنندگان : 1157

EECi

مدیر بازنشسته
به اطلاعات جالبی در مورد این ازمون دست پیدا کردم
به نظرم در فرصت باقی مونده میشه زیر 10 اورد در این ازمون
حالا من یکی امتحان می کنم ، ضرر که نداره! داره؟ با زور که نمیگن بیا برو دانشگاه تهران!:biggrin:

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
منم دوست دارم شرکت کنم اما نمیتونم.
آدین جان کسی برا کنکور سال دیگه پایه نیست.
من از الان دوباره شروع کردم.فعلا با زبان و ریاضی و معدلات شروع کردم

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سلام بر آیدین عزیز.آقا سوالا رو دیدم بعضی هاش خوب بود و بعضی هاش فوق العاده ماست.سوال 12 همون سوال برق 91 هستش.
من که پایه ی انهدام هستم:biggrin: آزمونش کی هست؟

• Like
واکنش ها: EECi

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
منم دوست دارم شرکت کنم اما نمیتونم.
آدین جان کسی برا کنکور سال دیگه پایه نیست.
من از الان دوباره شروع کردم.فعلا با زبان و ریاضی و معدلات شروع کردم

من پایم آقا

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظرتون با چه درسی شروع کنیم بهتره؟
من اولش میخواستم با مدار و سیگنال شروع کنم اما الان تصمیم گرفتم با ریاضی و معادلات و سیگنال شروع کنم.به نظرتون کدوم ایده بهتره اولی یا دومی؟
یه چیز دیگه از دوستان شنیدم جدیدا نظام وظیفه اعلام کرده بعد فارغ التحصیلی 1 سال فرصت داریم واسه خدمت.قبلا 6 ماه بود.کسی در موردش اطلاعاتی داره؟

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اولش میخواستم با مدار و سیگنال شروع کنم اما الان تصمیم گرفتم با ریاضی و معادلات و سیگنال شروع کنم.به نظرتون کدوم ایده بهتره اولی یا دومی؟
یه چیز دیگه از دوستان شنیدم جدیدا نظام وظیفه اعلام کرده بعد فارغ التحصیلی 1 سال فرصت داریم واسه خدمت.قبلا 6 ماه بود.کسی در موردش اطلاعاتی داره؟
من با دومی موافق ترم چون ریاضی عمومی و معادلاتم بدجور خرابه.
از امروز هم زبان رو شروع میکنم.
منم شنیدم.یجور دیگم فهمیدم که گفتن مخصوص دانشجوهای اخراجی و انصرافیه

• Like
واکنش ها: Ehi

EECi

مدیر بازنشسته
من با درس مدار و سیگنال شروع می کنم
زبان هم پایه همیشگی در بخشی از برنامه باید باشه

در مورد خدمت هم ، این قانون برای همه دانشجویانی هست که دوره تحصیلشان رو تمام کرده باشند
یک سال فرصت دارند تا دفترچه را ارسال کنند

فکر کنم در قانون جدید برای ثبت باغ و زمین و... نیازی به پایان خدمت نباشه;)
ازمون مهندسی پزشکی هم 3 تیر هست . جمعه صبح

osaco2247

عضو جدید

بله خبر درست هستش. و به مدت 1 سال بعد از فارغ التحصیلی فرصت داده شده که خودمون رو به نظام وظیفه معرفی کنیم

david-20-10

عضو جدید
سلام بچه ها ... من میخوام تازه شروع کنم... ولی نمی دونم با چه کتابهایی شرروع کنم... لطفا اگه تجربه دارید کمک کنید.!!!

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
دوستان من یه سوال دارم ممنون میشم جواب بدید

من حساب کردم اگه یکی دو سال از دانشگاش بگذره وعقب نیفتاده باشه بعد توی ریاضی که هم امار و ریاضی مهندسی و معادلات

توی مدار هم مدار یک و هم مدار دو

توی الکترونیک که 75 درصدش از یک میاد

توی مغناطیس وحتی سیگنال .......خلاصه دیگه درسی نمیمونه اگه همینا رو تابستون سال دوم خوب خوند فکر کنم میشه یه رتبه عالی توی کنکور ازمایشی سال سوم بدست اورد مگه نه؟؟؟؟؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا